Moskwa debiutuje w kulinarnym przewodniku Michelin. Od razu grad gwiazdek

Moskwa, jako pierwsze miasto na terenie byłego Związku Radzieckiego, dołączyła do grona metropolii, w których działają restauracje wyróżnione gwiazdkami w przewodniku Michelin. Dlaczego trzeba było na to czekać tak długo?

Wołowina niebawem będzie luksusem jak kawior czy szampan

Produkcja wołowiny ma bardzo negatywny wpływ na zmiany klimatyczne. Jej producenci stoją więc przed wyborem: zmienić branżę lub przerzucić się na produkcję innego mięsa. Jedno jest pewne: w przyszłości wołowiny będzie znacznie mniej niż dzisiaj.

Oburzenie we Francji: władze uznały słynny francuski ser za „śmieciowe jedzenie”

Rząd Francji podjął decyzję o oznaczeniu słynnego francuskiego sera roquefort jako produktu o niskiej wartości odżywczej. Producenci nabiału protestują.

Nowe etykiety na butelkach win. Mają ułatwić życie, producenci ich nie chcą

Na butelkach win sprzedawanych w Europie niebawem pojawią się nowe oznaczenia. Dzięki nim będzie można sprawdzić, jaki skład ma dany trunek. Dlaczego pojawiają się nowe oznaczenia i jakie informacje można dzięki nim znaleźć?

W USA zaczęło się racjonowanie alkoholu. „Sytuacja wymknęła się spod kontroli”

Amerykanie borykają się z nietypowym problemem. W wielu stanach zaczyna brakować alkoholu, zwłaszcza najdroższych trunków, dlatego władze stanowe zaczęły ich racjonowanie. Z czego wynika problem braków alkoholu w USA?

„Przychodzą w nocy”. Producenci szampana mają problem: ktoś kradnie im winogrona

Właściciele winnic z Szampanii mają w tym roku sporo powodów do zmartwień. Oprócz słabego sezonu, sen z powiek, dosłownie, spędzają im złodzieje winogron, którzy pod osłoną nocy ogołacają krzewy z owoców.

Zamach na Prosecco: Chorwaci chcą zastrzec wino o podobnej nazwie

Prosek – tak nazywa się wino deserowe z Dalmacji, które na terenie UE chcieliby zarejestrować Chorwaci. Wniosek wywołał oburzenie Włochów, dla nich to próba wykorzystania popularności włoskiego wina musującego Prosecco.

Zmowa winiarzy: słynni producenci z Bordeaux przed sądem. Grozi im więzienie

Dwaj wpływowi producenci win z Bordeaux pozwani przed sądem. Zarzuca się im manipulowanie systemem klasyfikacji najsłynniejszych czerwonych win na świecie. Na czym miało polegać oszustwo?

Czy zmiany klimatu mają wpływ na smak whisky? Nowe badanie ma to stwierdzić

W jaki sposób zmiany klimatyczne na Ziemi mogą wpływać na walory smakowe whisky czy whiskey? Producenci trunków chcą to zbadać.

Dwóch polskich szefów kuchni na liście stu najlepszych na świecie

Przemysław Klima i Jan Sobecki znaleźli się na liście stu najlepszych szefów kuchni w prestiżowym konkursie Best Chef Awards. Tytuł najlepszego na świecie zdobył Dabiz Munoz z Hiszpanii, szef kuchni słynnej madryckiej restauracji DiverXo.

Pijemy coraz więcej whisky. Powód jest zaskakujący: wierzymy, że pomaga schudnąć

Na świecie rośnie zainteresowanie whisky. Nie chodzi jednak jedynie o walory smakowe tego trunku. Coraz więcej osób wybiera whisky wierząc, że to trunek „dietetyczny” i dzięki temu pomoże im schudnąć.

Najsłynniejsza restauracja świata w końcu zdobyła trzecią gwiazdkę Michelin

Restauracja Noma w Kopenhadze dostała trzecią gwiazdkę w przewodniku Michelin. Dlaczego najsłynniejsza restauracja na świecie musiała czekać kilkanaście lat na trzecią gwiazdkę?

Producenci wina we Francji mają kolejny wielki problem. Będzie drożej?

Producenci z Szampanii o roczniku 2021 woleliby zapomnieć. W tym roku czekają ich dramatycznie niskie zbiory. Co spowodowało taki nieurodzaj w regionie, w którym produkuje się szampana?

Raport: wino bezalkoholowe korzystnie wpływa na serce. Sekret tkwi w winogronach

Analiza wyników badań nad prawie półmilionowej próbie pacjentów wykazała po raz kolejny, że wino w niewielkich ilościach może mieć korzystny wpływ na serce. Dotyczy to też win bezalkoholowych.

Zdobył gwiazdkę Michelin dla restauracji w Polsce, teraz rusza z nowym projektem

Andrea Camastra, jeden z trzech szefów kuchni w Polsce, którzy zdobyli prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin, otwiera niebawem nową restaurację. Co wiadomo o nowym projekcie Camastry?

„Gdzie nasze premie?” Strajk u producenta najsłynniejszego szampana na świecie

Pracownicy produkujący słynnego szampana Moet & Chandon strajkują. Domagają się wypłacenia premii, które obiecał Francuzom prezydent Emmanuel Macron.

Co zrobić z korkiem od wina w restauracji? Nie wąchaj go, to przeżytek

Czasem pod otwarciu wina w restauracji sommelier lub kelner podaje gościom przy stoliku korek. Co powinniśmy zrobić z korkiem? Wiele osób odruchowo – i zupełnie niepotrzebnie – podnosi korek do nosa. Jak się zachować?