Łukasz Dziedzic: praca operatora filmowego to czytanie w myślach innych ludzi

Kiedy na coś patrzę, myślę światłem – mówi Łukasz Dziedzic, ceniony polski operator filmowy, pracujący w Polsce, ale i w USA. Jak wygląda jego praca? I jak jest w stanie odnaleźć się w chaosie, jakim jest plan filmowy?

Jan Bajtlik: co mógłbym zrobić lepiej?

Od dawna nie biorę zleceń „na wczoraj” ani „na już”. Interesują mnie dłuższe procesy. To projekty bardziej złożone, a przez to dla mnie ciekawsze – mówi Jan Bajtlik, jeden z najbardziej znanych polskich grafików.

Kamala Harris zarabia więcej niż Joe Biden. Z czego żyje wiceprezydentka USA?

W strukturze władzy w USA jest numerem dwa, ale jeśli chodzi o zarobki, Kamala Harris wyprzedza prezydenta USA, Joe Bidena. Z czego, poza urzędniczą pensją, żyje Kamala Harris?

Stalowe ościeżnice drzwiowe. Modne, trwałe i praktyczne rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy planujesz remont mieszkania, czy zamierzasz wykończyć nowe lokum, rozważ zastosowanie ościeżnic stalowych. To rozwiązanie niezwykle trwałe, o wyjątkowym wyglądzie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki, np. w łazience, ale nie tylko. Ze względu na ponadczasowy design, ościeżnice metalowe będą pasować do wnętrza niemal w każdym stylu.

Platynowy Jubileusz: dlaczego Elżbieta II urodziny obchodzi dwa razy w roku?

Jak co roku, Brytyjczycy oficjalnie będą świętować urodziny królowej Elżbiety II nie tylko w kwietniu, ale też w czerwcu. Powód jest czysto praktyczny – i bardzo angielski.

Dariusz Płażewski: produkcja whisky to spełnienie moich marzeń

Może brzmi to arogancko, że Polak chce przypomnieć Szkotom tradycyjne metody produkcji whisky. Jednak w Szkocji ta wiedza zanikła. Chcę wrócić do korzeni – mówi Dariusz Płażewski, twórca marki Bimber Distillery, który buduje destylarnię w Szkocji.

Małgorzata Cecherz: najlepszy sposób przewidywania przyszłości to kreowanie jej

Łatwo jest mówić o innowacjach, trudniej wprowadzić je w życie. Nie pędzimy za zmianami, ale odpowiadamy na nie – mówi Małgorzata Cecherz, Regional Marketing Director, odpowiedzialna za region Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej w BMW Group.

Magdalena Linke-Koszek: Życie zawodowe trzymam „w chmurze”

Magdalena Linke-Koszek prowadzi dwie firmy i godzi to z życiem rodzinnym, ale zapewnia, że nie stała się przez to pracoholiczką. „Mam po prostu dobry plan” – przyznaje w rozmowie z „Sukcesem”. Jak nauczyła się efektywnie pracować?

Wyróżnienie dla polskiego architekta. Maciej Franta wśród najlepszych w Europie

Znamy wyniki tegorocznej edycji prestiżowego europejskiego konkursu architektonicznego 40 Under 40. Jednym z laureatów został architekt Maciej Franta, twórca katowickiego biura architektonicznego Franta Group.

Karolina Bielawska z tytułem Miss World. Polka najpiękniejsza na świecie

Karolina Bielawska, 22-letnia mieszkanka Łodzi, zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie. Jest drugą, po Anecie Kręglickiej, Polką, którą udało się zdobyć to wyróżnienie. Kim jest Karolina Bielawska?

Jak radzą sobie producenci superjachtów bez pieniędzy rosyjskich oligarchów?

Rosyjscy miliarderzy byli dotąd świetnymi klientami dla stoczni produkujących luksusowe jachty – ocenia się, że należy do nich blisko 10 procent superjachtów pływających po świecie. Jak europejskie stocznie poradzą sobie bez nich?

Reefashion: Młodzi ludzie mają świadomość nadprodukcji ubrań i chcą coś zmienić

Ludzie nie zdają sobie sprawy jaką wartość mają ubrania zalegające w ich szafach, dopóki nie zaczną wystawiać ich na sprzedaż – mówią Claus Wither i Jesper Haugaard, twórcy Reefashion, duńskiej platformy resale, która chce powalczyć o polski rynek.

Dlaczego warto przejść na wirtualną kartę eSIM?

Numer można mieć na abonament – albo na kartę, to wie każdy. Tak jak to, że w obu przypadkach, by korzystać z numeru, trzeba kupić i włożyć do telefonu kartę SIM. Wszyscy zdają sobie także sprawę z tego, że rozmiar kart z roku na rok maleje, w związku z czym różne modele komórek czy smartfonów mogą wymagać innej SIM-ki. To bywa kłopotliwe, szczególnie podczas zmiany telefonu na nowszy, gdy obecna karta okazuje się za duża – albo za mała. Rozwiązaniem tego problemu – i wielu innych – jest najnowocześniejsza generacja SIM-ek; eSIM. Co to jest i dlaczego warto się na nią zdecydować? Wyjaśniamy!

Szymon Komasa: opery tłumaczę sobie na polski, słowo po słowie

Szymon Komasa – śpiewak operowy, z zawodu wiolonczelista. Występuje na operowych w Polsce i na świecie. Niedawno ukazała się jego płyta „Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium”. Jak pracuje jeden z czołowych polskich śpiewaków operowych?

Maria Andrejczyk: Sport jest brutalny, ale nie można się użalać. Trzeba walczyć

Dwukrotna olimpijka, srebrna medalistka z igrzysk w Tokio. Oszczepniczka, jedna z największych gwiazd światowej lekkoatletyki. Rekordzistka Polski w rzucie oszczepem. Wojowniczka. Majka.

Melania Trump rok później: co dzisiaj robi była pierwsza dama?

Mija rok od zakończenia kadencji Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta USA. Były prezydent na pewien czas zniknął z pola widzenia, bo odchodził w niesławie. A co robi Melania Trump rok po wyprowadzce z Białego Domu?

Jak oni pracują? Zaglądamy do pracowni ludzi kreatywnych

Dwie godziny przed śniadaniem. Albo zawsze w nocy. Pomysły twórców i ludzi kreatywnych na to, jak pisać, komponować czy projektować, bywają różne. Ważne, by w pewnym momencie poczuć, że przychodzi to „coś”, a pusta kartka zapełnia się pomysłami.

Rafał Królikowski w roli ambasadora – aktor wybrał Brabank Apartamenty na swój drugi dom

Popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny dołączył do grona mieszkańców osiedla Brabank Apartamenty, położonego w sercu Gdańska, tuż nad brzegiem Motławy. Invest Komfort obecnie pracuje nad realizacją kolejnego etapu inwestycji. Powstający kompleks stworzy spójną całość urbanistyczną z kluczowymi elementami tkanki miejskiej.