Czy pozytywne myślenie prowadzi do sukcesu? Naukowcy obalają popularny mit

Czy pozytywne myślenie i wizualizacja bogactwa to droga do sukcesu? Zespół naukowców z australijskiego uniwersytetu Queensland przebadał to zjawisko i znalazł odpowiedź, która burzy popularny wśród wielu osób mit na temat pozytywnego myślenia.

Prawdziwa „Sukcesja”: dzieci przeciw ojcu w rodzinie francuskich potentatów

To historia rodem z serialu „Sukcesja”, tyle że wydarzyła się naprawdę. Alexandre Barrière i jego siostra Joy Desseigne-Barrière odebrali władzę ojcu i stanęli na czele francuskiego imperium hotelowo-restauracyjnego Groupe Barrière.

Słynne wydawnictwo szuka dziennikarzy. Wymagania: pisanie tekstów o Taylor Swift

Amerykańskie wydawnictwo Gannett, jeden z czołowych wydawców w USA, opublikowało nietypowe ogłoszenie o pracę. Firma poszukuje dziennikarzy specjalizujących się w tematyce związanej z gwiazdą pop Taylor Swift.

Bertrand Piccard: zbyt długo jestem na lądzie. Nowy projekt słynnego odkrywcy

Jako odkrywca, zapisał się już w historii. Dwukrotnie okrążył Ziemię – najpierw na pokładzie balonu, następnie – jako pilot samolotu napędzanego energią słoneczną. Teraz jednak Bertrand Piccard chce się podjąć nieporównanie trudniejszego zadania – ma zamiar zmienić myślenie ludzi.

Maciej Musiałowski spełnił marzenie o posiadaniu zamku. Teraz czas na festiwal

Kiedy gra, angażuje się na 100 procent, kiedy nie gra, śpiewa na scenie albo produkuje musicale. A co robi, gdy nie występuje? Ostatnio remontuje zamek w Domanicach na Dolnym Śląsku. Pod koniec sierpnia odbędzie się tam pierwsza edycja stworzonego przez niego Festiwalu Sztuk Zjednoczonych.

Rozdaje domy, leczy ludzi. MrBeast, youtuber nr 1 na świecie, został filantropem

Ma 25 lat, największą na świecie widownię na Youtube'ie, a także nietypowy model działania: dzieli się z fanami pieniędzmi, które zarabia dzięki swoim filmom. Kim jest MrBeast czyli Jimmy Donaldson, dobroczyńcą czy głodnym uwagi influencerem?

Przemysław Klima: Dwie gwiazdki w przewodniku Michelin to wejście do innej ligi

Może gwiazdki sprawią, że młodzi ludzie zainteresują się pracą w gastronomii – mówi Przemysław Klima, szef kuchni i współwłaściciel restauracji Bottiglieria 1881, która jako pierwsza w Polsce zdobyła dwie gwiazdki w przewodniku Michelin.

Najbogatszy człowiek świata narzeka na hejt.  „Francuzi krytykują ludzi sukcesu”

Bernard Arnault, magnat branży luksusowej, najbogatszy człowiek na świecie (w ostatnich latach na zmianę z Elonem Muskiem) narzeka na niechęć ze strony swoich rodaków. Francuzi wolą wiecznych przegranych — twierdzi miliarder w rozmowie z „Le Figaro”.

Trzej koledzy – i garaż w Zurychu. Kim są twórcy firmy On, sponsora Igi Świątek?

On, szwajcarska firma produkująca odzież sportową i buty, będzie odtąd ubierać Igę Świątek. Jaka jest historia niezwykłego sukcesu tej marki?

Kanye West znalazł sobie zajęcie po rozstaniu z Adidasem. Promuje nowy produkt

Raper i projektant mody Kanye West zmienia styl. Po gwałtownym zakończeniu współpracy z Adidasem, która dotąd przynosiła mu ogromne pieniądze, amerykański gwiazdor szuka dla siebie miejsca na rynku. Czy pomogą mu w tym skarpetobuty?

Angelina Jolie tworzy markę odzieżową. Ubrania projektować będą klientki

Nowa marka stworzona przez aktorkę Angelinę Jolie ma działać w oparciu o nietypowy model – klienci i klientki będą brać aktywny udział w projektowaniu ubrań dla marki Atelier Jolie.

Tom Ford: nie wrócę do mody. Słynny projektant-miliarder chce teraz kręcić filmy

Tom Ford rozstaje się z branżą mody, nie zamierza jednak przechodzić na emeryturę. Amerykański projektant, który w 2022 roku sprzedał swoją markę za 2,8 miliarda dolarów, podzielił się swoimi planami w wywiadzie, którego udzielił magazynowi „Air Mail”.

Stworzył potęgę Gucci. Co teraz robi Alessandro Michele? „Wskrzesi słynną markę”

Alessandro Michele jesienią 2022 roku rozstał się z domem mody Gucci po blisko 8 latach pracy w roli dyrektora kreatywnego. To jemu Gucci zawdzięcza renesans. Teraz, zdaniem mediów, Michele pracuje nad wskrzeszeniem słynnej niegdyś włoskiej marki.

Mała rewolucja wśród siostrzanych marek Zary. Wszyscy chcą być teraz „premium”

Bershka, siostrzana marka Zary, zmienia logo, na bardziej nowoczesne i „luksusowe”. Podobną przemianę przeszła też inna marka koncernu Inditex – Pull&Bear. Marta Ortega Perez, córka twórcy koncernu, Amancio Ortegi, przejęła stery i zmienia firmę.

Najbogatszy człowiek świata wybiera następcę. Spotkania z piątką kandydatów

74-letni Bernard Arnault twardą ręką rządzi koncernem LVMH, jednak zdaniem „Wall Street Journal” przygotowuje już następcę. W jaki sposób? Organizuje regularne spotkania z piątką swoich dzieci i sprawdza ich wiedzę na temat firmy i świata biznesu.

Duży sukces polskiej projektantki. Trafiła na prestiżową listę. „Odkrycie roku”

Marka stworzona przez Magdę Butrym od kilku lat konsekwentnie podbija social media, a ubrania stworzone przez Polkę noszą gwiazdy. Ten sukces został zauważony: marka Magda Butrym trafiła na prestiżową listę Lyst Index jako jedno z odkryć 2023 roku.

Majątek Karola III pod lupą. Droga biżuteria, luksusowe samochody, zwierzęta

Na niespełna trzy tygodnie przed oficjalną koronacją Karola III w Wielkiej Brytanii trwa dyskusja na temat kosztów monarchii. Brytyjskie media wzięły pod lupę stan posiadania brytyjskiego króla. „Guardian” przeanalizował majątek Karola III.

Warszawa w rankingu „miast dla miliarderów”. Historyczny wynik polskiej stolicy

W ostatnich 10 latach żadne miasto w Europie nie przyciągało ludzi zamożnych tak skutecznie jak Warszawa - to wniosek z raportu firmy Henley & Partners, na temat najbogatszych miast na świecie. Ilu miliarderów i multimilionerów mieszka w Warszawie?