Potentaci branży luksusowej dostali po kieszeni. Wyparowało 17 miliardów dolarów

Najwięksi w branży luksusowej nie mogą zaliczyć 2024 roku do udanych. Łącznie ich majątki skurczyły się o 17 miliardów dolarów. Kto stracił najwięcej?

Nowe pokolenie Kennedych wkracza na scenę. Wnuk JFK zajmie się polityką

Zrobił karierę na TikToku, a teraz chce zająć się dziennikarstwem oraz polityką. Kim jest Jack Schlossberg, jedyny wnuk prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego? O potomku klanu Kennedych robi się w Stanach Zjednoczonych coraz głośniej.

Król „mody dla milionerów” rozbił bank. Końca cichego luksusu nie widać

Spowolnienie dotknęło branżę dóbr luksusowych, ale nie wszystkie marki narzekają na spadek sprzedaży. Niektóre notują rekordowe wyniki. Wśród nich jest włoska marka Brunello Cucinelli. Na czym polega sekret króla segmentu rynku określanego mianem „mody dla milionerów”?

Najbardziej pożądane miejsce pracy w świecie mody wciąż puste. Kto je zajmie?

Miesiąc temu z domem mody Chanel pożegnała się Virginie Viard, dotychczasowa dyrektorka kreatywna, w przeszłości najbliższa współpracowniczka Karla Lagerfelda, w czasach, gdy szefował on Chanel. Od tego czasu Francuzi poszukują nowego dyrektora lub dyrektorki artystycznej – na razie bezowocnie.

Artur Chołdzyński: Nie odrzucam projektów, które wymagają zaangażowania

Jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich architektów. Na koncie ma ponad 100 projektów, z których kilkadziesiąt zostało zrealizowanych, wśród nich są znane biurowce i budynki mieszkalne, a także stacje metra w Warszawie. Niedawno zaczął całkowicie nowy rozdział w karierze.

Najbogatszy Europejczyk inwestuje w arcyrywala. „Wilk w kaszmirze” powraca?

Bernard Arnault, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przedsiębiorca kontrolujący koncern LVMH, potentata na rynku dóbr luksusowych, kupił spory pakiet akcji konkurencyjnego koncernu Richemont, do którego należy m.in. marka Cartier. Czy to wstęp do wielkiego przejęcia na rynku dóbr luksusowych?

Gigant branży luksusowej inwestuje w gastronomię. Nowa żyła złota?

Koncern LVMH, światowy gigant branży luksusowej, kontrolowany przez Bernarda Arnaulta, inwestuje w gastronomię. Firma właśnie przejęła słynną paryską restaurację. Czy to zapowiedź dywersyfikacji w sytuacji, gdy rynek dóbr luksusowych hamuje?

To on ubrał Michała Probierza na Euro 2024. Michał Kędziora: Widać, że idzie szef

Żartowaliśmy w rozmowach, że przez dwa tygodnie czerwca Michał Probierz będzie człowiekiem numer jeden w Polsce, ważniejszym niż premier czy prezydent – śmieje się Michał Kędziora, ekspert mody męskiej, autor koncepcji wizerunkowej strojów selekcjonera polskiej reprezentacji.

Wszystko opiera się na wspólnocie wartości

O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2024. Zebrano 47,7 mln zł

Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2024 organizowana przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę wraz z Corporate Connections Polska przyniosła w tym roku blisko 46 milionów złotych. Podwojona kwota uzyskana z licytacji, 22 miliony złotych od Rafała Brzoski, to prawdopodobnie największa jednorazowa prywatna donacja na cel charytatywny w historii współczesnej Polski.

Niemcy znaleźli przepis na sukces w świecie luksusu. Inni toną, ich biznes kwitnie

Wiele platform sprzedażowych oferujących produkty luksusowe znalazło się w kryzysie, ale serwis Mytheresa trzyma się mocno. Z czego wynika sukces Niemców?

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska: Każdy twardziel mięknie, gdy usłyszy „dziękuję”

Ona jest kobietą biznesu, osobowością telewizyjną i filantropką. On – czołowym polskim przedsiębiorcą i inwestorem. Wspólnie zaangażowali się w działalność charytatywną. – W filantropii pracuje się na radość innych ludzi – mówią Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, twórcy Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity.

Jannik Sinner: tenisista numer 1 na świecie stał się królem „cichego luksusu”

Jannik Sinner, aktualny numer 1 na liście ATP, na szczyt tenisowej czołówki parł konsekwentnie przez kilka lat. Wejście do świata mody zajęło mu mniej czasu.

Roszada w imperium najbogatszego Europejczyka. Nowy faworyt do przejęcia władzy

Bernard Arnault, drugi na liście najbogatszych ludzi świata, podjął decyzję, która może wskazywać, kto przejmie po nim schedę w imperium biznesowym, które dominuje na rynku dóbr luksusowych.

Europejski gigant branży luksusowej włącza się do gry o AI. Wybrał Chińczyków

Chińska firma zajmująca się rozwijaniem technologii opartej o sztuczną inteligencją zdobyła główną nagrodę w konkursie, którego organizatorem jest koncern LVMH kontrolowany przez jednego z najbogatszych ludzi świata. Czym zajmuje się firma FancyTech?

Agnieszka Grochowska: Nie muszę przepraszać za to, że jestem

Skoro już weszłam do tego świata filmowego, to nie będę udawała, że mnie tam nie ma. Wykorzystam ten czas, by mówić, co myślę. To nie kwestia pewności siebie, to raczej efekt kalkulacji. Mogę się bać, ale mogę też zrobić coś odważnie – mówi Agnieszka Grochowska, nagrodzona Orłem za rolę w filmie „Kos” Pawła Maślony.

Szef kuchni Przemysław Klima: lepiej u siebie być królem niż gdzie indziej nikim

Jego krakowska restauracja zdobyła dwie gwiazdki Michelin, ale Przemysław Klima, najbardziej utytułowany polski szef kuchni, na razie nie zabiega o kolejną. W nowej restauracji, którą otwiera w Krakowie, najważniejsza będzie dla niego przyjemność z gotowania i praca w zgranym zespole.

Warto podjąć wyzwanie. Polscy laureaci o kulisach Konkursu Nagroda Jamesa Dysona

Ta nagroda otworzyła nam drzwi, które inaczej pozostałyby zamknięte – mówi Piotr Walter, współtwórca projektu SmartHEAL wyróżnionego w Konkursie Nagroda Jamesa Dysona. – Zyskaliśmy rozpoznawalność, o naszym projekcie pisały media z całego świata – dodaje Piotr Tłuszcz, projektant przyczepy ewakuacyjnej nazwanej „Rydwanem życia”, także wyróżnionej w tym konkursie.