Jak oni pracują? Zaglądamy do pracowni ludzi kreatywnych

Dwie godziny przed śniadaniem. Albo zawsze w nocy. Pomysły twórców i ludzi kreatywnych na to, jak pisać, komponować czy projektować, bywają różne. Ważne, by w pewnym momencie poczuć, że przychodzi to „coś”, a pusta kartka zapełnia się pomysłami.

Szef banku do pracowników: Nie jesteście stale w biurze? Musicie być stuknięci

Dyrektor zarządzający banku inwestycyjnego Morgan Stanley, Chris O'Dea, wezwał pracowników do powrotu do biur. „Musicie być stuknięci, jeśli jesteście młodzi i nie siedzicie non stop w biurze” – powiedział. O sprawie informuje „New York Post”.

Rafał Królikowski w roli ambasadora – aktor wybrał Brabank Apartamenty na swój drugi dom

Popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny dołączył do grona mieszkańców osiedla Brabank Apartamenty, położonego w sercu Gdańska, tuż nad brzegiem Motławy. Invest Komfort obecnie pracuje nad realizacją kolejnego etapu inwestycji. Powstający kompleks stworzy spójną całość urbanistyczną z kluczowymi elementami tkanki miejskiej.

Dzięki łączeniu roli matki i szefa praktycznie każda może zostać dyrektorem operacji – kobiety na coraz wyższych stanowiskach

Kobiety osiągają w pracy coraz więcej, obejmują coraz wyższe stanowiska i czują się na nich dobrze, a co ważniejsze pracownicy bardzo je cenią. Firmy mają różne polityki, prowadzące do równości – m.in. płciowej w kwestii obsadzania wysokich stanowisk. Dobrym tego przykładem jest Marriott International. Zapytaliśmy Gabrielę Ditetovą, dyrektor hotelu Sheraton Grand Krakow, który należy do tej największej na świecie sieci hoteli, o jej przepis na sukces.

Biznes lepszy niż ubrania? Twórca Zary inwestuje miliony euro w nową branżę

Amancio Ortega, twórca sieci sklepów Zara i odzieżowego potentata, firmy Inditex, wciąż szuka nowych sposobów na to, w co inwestować. Wygląda na to, że właśnie znalazł dla siebie kolejną zyskowną branżę.

Nowoczesny męski styl to nie tylko garnitur. Oto nowa kolekcja Kazar x Balamonte

Garnitur, krawat, koszula? Tak, ale nie tylko. Nowoczesny męski styl to dzisiaj znacznie więcej. Nowa kolekcja Kazar x Balamonte to dowód, że tak wiele zmieniło się w dress codzie współczesnego mężczyzny.

Dobry styl według Grzegorza Krychowiaka

Definicja dobrego stylu według Grzegorza Krychowiaka

Klasyka, streetwear i awangarda: co znajdziemy w kolekcji Kazar x Balamonte?

Nowy projekt polskiej marki Kazar i Grzegorza Krychowiaka, czołowego polskiego piłkarza, to kolekcja butów i akcesoriów dla mężczyzn. Nie zabrakło w niej tego, co panowie najbardziej cenią w modzie. Jakie produkty tworzą kolekcję Kazar x Balamonte?

Definicja nowoczesnego męskiego stylu według marki Kazar i Grzegorza Krychowiaka

Kazar już kolejny raz w tym sezonie zaskakuje nas kolekcją – tym razem dedykowaną mężczyznom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i ewoluującym potrzebom swoich klientów, ogłasza inaugurację wyjątkowej współpracy.

„Męski” głos to gwarancja lepszych zarobków. Nowe badanie to potwierdza

Jak wynika z raportu amerykańskich i brytyjskich naukowców, tembr głosu ma znaczenie w życiu zawodowym – zwłaszcza mężczyzn. Wpływa on nie tylko na to, jak są odbierani, ale też na to, ile zarabiają.

„Król świń” i dostawcy wody z Fidżi: oto najbogatsi rolnicy na świecie

Czy na produkcji rolnej można zbudować fortunę? Tak, we współczesnym świecie rolnictwo stało się biznesem, który może przynosić miliardy dolarów zysku. Kto na produkcji rolnej zarabia najwięcej?

Jak wygląda polska gospodarka po ponad roku pandemii

Pandemia koronawirusa jest wyzwaniem nie tylko dla systemu opieki zdrowotnej, ale również dla całej gospodarki.

Medycyna, inżynieria… Co studiowali słynni projektanci mody?

Zaskakujące są drogi, którymi do swojej pozycji w świecie wielkiej mody dochodzili słynni projektanci i twórcy marek modowych. Wielu z nich kończyło studia, które nie mają nic wspólnego z modą czy rynkiem luksusowym, na którym dzisiaj funkcjonują.

Ekscentryczny prezes–filozof: kim jest Brunello Cucinelli?

O Brunello Cucinellim mówią, że to „projektant–filozof”. Jego pomysł na prowadzenie firmy zakłada tworzenie wspólnoty z pracownikami. Włoski projektant mody inwestuje w lokalną społeczność i przeznacza miliony na cele charytatywne. „Zysku nie wolno osiągać kosztem ludzkiej godności” – podkreśla Brunello Cucinelli. Kim jest ekscentryczny „humanista w biznesie”?

Włoskie marki luksusowe łączą siły. Powstanie nowa potęga?

Szefowie włoskich marek luksusowych zdają sobie sprawę, że w pojedynkę mają niewielkie szanse w rywalizacji z potentatami rynku. Czy potentatom w rodzaju LVMH czy Keringa, niebawem wyrośnie potężny rywal we Włoszech?

Przemysław Powalacz, Robert Konieczny: umieć słuchać ludzi

Przemysław Powalacz i Robert Konieczny znają się dobrze i lubią ze sobą rozmawiać. Na dobrą sprawę w tej dyskusji byłem trochę zbędny, bo moi rozmówcy świetnie dają sobie radę bez pośredników. To trudna rola dla dziennikarza – wejść między dwóch rozmówców rozumiejących się niemal bez słów.