Roszada w imperium najbogatszego człowieka świata. Nowy etap walki o sukcesję

Bernard Arnault toruje swoim dzieciom drogę do przejęcia sterów w firmie. Do zarządu LVMH dołączają koleni jego synowie. Które z dzieci przejmie władzę w imperium, które stworzył Bernard Arnault?

Jak zarobić pierwszy miliard? Upadek mitu o karierze „od zera do milionera”

Analiza najnowszej edycji rankingu najbogatszych ludzi świata „Forbesa” pokazuje, że wszyscy młodzi miliarderzy odziedziczyli majątek. W gronie miliarderów przed 30-tką nie ma ani jednej osoby, która sukces finansowy osiągnęłaby własną pracą.

Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom

Bernard Arnault, francuski miliarder, nowy najbogatszy człowiek na świecie według magazynu „Forbes”, swoje bogactwo po części zawdzięcza również interesom prowadzonym od lat w Polsce – a właściwie dzięki jednemu biznesowi, za to niezwykle udanemu.

Najbogatszy Europejczyk znowu na zakupach. Na celowniku słynna marka luksusowa

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zbudował koncern kontrolujący ponad 70 marek luksusowych. Od miesięcy Francuz zwiększa wpływy w kolejnej słynnej marce. Nie chodzi jednak o wrogie przejęcie.

Powrót na szczyt światowej „stolicy miliarderów”. Najbogatsi zagłosowali nogami

Firma analityczna Hurun opublikowała doroczny raport na temat najbardziej zamożnych mieszkańców Ziemi. W rankingu ujęto też miasta, które najchętniej wybierają miliarderzy. Na szczycie zestawienia, po 7 latach, nastąpiła zmiana.

Margot Robbie kończy z trendem, który pomogła wypromować. „To pogrzeb Barbie”

Margot Robbie na tegorocznej gali Oscarów pojawiła się sukni, którą wielu komentatorów odczytało jako gest protestu i jednocześnie sygnał. Wygląda na to, że słynna australijska aktorka ma coś do zakomunikowania światu.

Franz von Holzhausen: wizjoner, który unika mediów. Szara eminencja w Tesli

Od lat pozostaje w cieniu, ale to on w dużym stopniu odpowiada za sukces Tesli. Mówi się, że jego zadaniem jest przekuwanie szalonych niekiedy pomysłów Elona Muska w konkretne projekty. Dziełem von Holzhausena jest między innymi Cybertruck, najnowszy model Tesli.

AVA: marka kosmetyczna, która powstała z zamiłowania do natury

„AVA to nauka, natura i innowacje. Tradycja jest naszą siłą” – podkreśla Larysa Dysput-Goławska, Prezes, właściciel marki kosmetycznej AVA, która jako pierwszy producent kosmetyków w Polsce postawiła na ekologię i naturalne składniki.

„Diuna” zrobiła z niego megagwiazdę. Timothée Chalamet: aktor, który łamie zasdy

Timothée Chalamet, gwiazda drugiej części głośnego filmu „Diuna”, łamie reguły dress code'u i zupełnie nie przejmuje się, że w jednym stroju łączy sprzeczne style. W mediach nie ma konkurencji. Uwielbienie do aktora przybrało formę kultu przypieczętowanego okładką brytyjskiego „Vogue'a”, pierwszą męską w ponadstuletniej historii magazynu.

Najbogatszy Europejczyk rusza do Hollywood. Chce zarobić na rosnącej niszy

Francuski koncern LVMH kontrolowany przez Bernarda Arnaulta, najbogatszego Europejczyka, chce zawojować Hollywood. Francuzi otwierają własną wytwórnię filmową w Los Angeles. Czym będzie się zajmować nowa firma?

Nowi ulubieńcy Ameryki. Syn George'a Sorosa niespodziewanie stał się gwiazdą

Amerykanie bardzo lubią pojęcie „Power Couple” oznaczające ludzi wpływowych i zamożnych, którzy tworzą związki, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej wpływowi. Właśnie narodziła się kolejna taka para – to Alex Soros, syn George’a Sorosa, i Huma Abedin, była doradczyni Hillary Clinton.

Projektantka mody zatrudni sztuczną inteligencję. Ma przejąć jej obowiązki

Amerykańska projektantka Norma Kamali zamierza „zatrudnić” sztuczną inteligencję. Chce, aby AI kontynuowała jej twórczość.

Marka dla „młodych i pięknych” odradza się. Koniec z toksycznym wizerunkiem

Amerykańska marka Abercrombie & Fitch diametralnie zmieniła swój wizerunek. Nie chce już być postrzegana jak do tej pory – jako marka dla ludzi niemal idealnych: młodych, pięknych i bogatych. Odejście od kontrowersyjnej polityki zaczyna przynosić efekty.

Taka sama premia dla wszystkich pracowników. Słynny dom mody dzieli się zyskami

Francuska marka Hermès świętuje znakomity wynik w 2023 roku. W związku z tym każdy z 22 tysięcy pracowników firmy dostał taką samą premię, bez względu na stanowisko, wiek czy staż. „Chcemy dzielić owoce wzrostu z tymi, którzy pracują na ten sukces każdego dnia” – przekonują przedstawiciele firmy.

Malezja ma nowego „króla rotacyjnego”. To miliarder, który kocha luksusowe auta

Malezja ma nowego króla. W ramach systemu rotacyjnego władca w tym kraju zmienia się co pięć lat. Tym razem monarchą został jeden z najbogatszych ludzi w kraju, ekscentryczny miliarder, który kolekcjonuje luksusowe samochody i kocha motocykle Harley-Davidson.

Amelia Earhart: kulisy przełomowego lotu pierwszej kobiety w świecie lotnictwa

„Strach to papierowy tygrys” – mawiała Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która przeleciała samolotem nad Atlantykiem. Była prawdziwą pionierką. Przebiła szklany sufit z takim impetem, że rozpadł się na kawałki, gdy 92 lat temu wylądowała samolotem na polu w Irlandii.

Każdy sukces ma swoją cenę

Chcemy doprowadzić do tego, żeby konsument, który jeszcze sześć lat temu nie miał wyboru, czy zapłacić kartą, czy gotówką, mógł w każdym miejscu wybrać dowolną metodę płatności, zgodnie ze swoimi preferencjami – mówi Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Roszada w firmie najbogatszego Europejczyka. Do gry wchodzi generacja Z

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zdecydował o kolejnych zmianach w swoim imperium. Twórca koncernu LVMH zamierza umieścić w zarządzie spółki swoich dwóch najmłodszych synów.