Anja Rubik, Zosia Zochniak, Marta Kołakowska: Na początku był pomysł

Pewnego dnia wstajesz i czujesz, że musisz zrobić coś, czego nikt nie chce się podjąć. Taki scenariusz zrealizowały top modelka Anja Rubik, aktywistka Zosia Zochniak i galerzystka Marta Kołakowska. Jak zmieniły ideę w działanie?

Alessandro Michele: zbędny cudotwórca. Gucci żegna się ze swoim projektantem

Przybył niemal znikąd, a to jemu Gucci zawdzięcza potrojenie przychodów w ostatnich latach i zmianę wizerunku marki. Alessandro Michele rozstaje się ze stanowiskiem dyrektora kreatywnego Gucci. Okoliczności tej nagłej decyzji pozostają tajemnicą.

Bardzo elegancki miliarder: Tom Ford sprzedał modowe imperium i został krezusem

Amerykański projektant Tom Ford ostatnich 17 lat poświęcił na budowanie od podstaw swojej marki w świecie mody. Teraz pora na żniwa - Amerykanin sprzedaje swoją firmę koncernowi kosmetycznemu Estée Lauder. Ta transakcja uczyni z niego miliardera.

Najbogatszy „milenials” Europy: syn twórcy Red Bulla przejmuje miliardy ojca

Koniec walki o władzę w Red Bullu po śmierci twórcy marki, austriackiego miliardera Dietricha Mateschitza. Na swoim postawili potentaci z Tajlandii. 30-letni Mark Mateschitz dziedziczy majątek ojca, ale nie będzie zarządzał Red Bullem.

Roszady na liście miliarderów. „Król Nutelli” wyprzedził Marka Zuckerberga

Giovanni Ferrero, spadkobierca fortuny twórcy włoskiego koncernu Ferrero, produkującego m.in. popularne „jajka niespodzianki”, znalazł się na 27. miejscu listy Bloomberg Billionaires' Index. Wyprzedził Marka Zuckerberga, twórcę Facebooka.

Natalia Malarska: nie chcemy już mieszkać w sterylnych wnętrzach

Coraz rzadziej zdarza się, że klienci dobierają rzeczy do domu tak, żeby mieli co pokazać znajomym na kolacji. Pojmowanie bogactwa w Polsce się zmienia – mówi Natalia Malarska, projektantka wnętrz, właścicielka warszawskiej pracowni La Folie Studio.

Smutne ubrania na trudne czasy. Kanye West chce ubrać świat w erze kryzysu

Kanye West, enfant terrible świata muzyki, zawsze zakochany był w modzie. Spełnił swoje marzenie – produkty sygnowane przez niego dostępne były w sklepach Adidasa czy Gap. Teraz West chce zrealizować swoją wizję i stworzyć własne modowe imperium.

Brad Pitt rzeźbi. Tom Hardy – uprawia zapasy. Czy gwiazdy mogą mieć hobby?

Nie przy blasku fleszy. Nie w otoczeniu gwiazd i celebrytów. Brad Pitt i Tom Hardy pokazali ostatnio, że gwiazdy mogą znaleźć czas na hobby. I że wcale nie robią tego dla pieniędzy, ale dlatego, że to lubią.

Z Paryża do Londynu: Chanel, słynny francuski dom mody, stał się firmą brytyjską

Dom mody Chanel postrzegany jest jako marka nierozerwalnie związana z Francją. Jednak rzeczywistość biznesowa wygląda inaczej – zakończono proces przekształceń w wyniku którego Chanel, jako firma, stał się brytyjską korporacją.

Karolina Kuklińska-Kosowicz: w biznesie nie ma miejsca na chaos

Karolina Kuklińska-Kosowicz, założycielka i prezeska marki kosmetycznej Yope, o sile intuicji, euforii z powodu sukcesów, wbijaniu kija w mrowisko – a także o tym, czym jest dla niej kreatywność.

Najbogatszy szachista świata: Hikaru Nakamura fortuny dorobił się na Youtubie

Amerykanin Hikaru Nakamura obecnie jest poza czołową trójką najlepszych szachistów na świecie. Mimo to pod względem zarobków bije swoich rywali na głowę. Jaki jest sekret jego sukcesu?

Łukasz Dziedzic: praca operatora filmowego to czytanie w myślach innych ludzi

Kiedy na coś patrzę, myślę światłem – mówi Łukasz Dziedzic, ceniony polski operator filmowy, pracujący w Polsce, ale i w USA. Jak wygląda jego praca? I jak jest w stanie odnaleźć się w chaosie, jakim jest plan filmowy?

Jan Bajtlik: co mógłbym zrobić lepiej?

Od dawna nie biorę zleceń „na wczoraj” ani „na już”. Interesują mnie dłuższe procesy. To projekty bardziej złożone, a przez to dla mnie ciekawsze – mówi Jan Bajtlik, jeden z najbardziej znanych polskich grafików.

Kamala Harris zarabia więcej niż Joe Biden. Z czego żyje wiceprezydentka USA?

W strukturze władzy w USA jest numerem dwa, ale jeśli chodzi o zarobki, Kamala Harris wyprzedza prezydenta USA, Joe Bidena. Z czego, poza urzędniczą pensją, żyje Kamala Harris?

Stalowe ościeżnice drzwiowe. Modne, trwałe i praktyczne rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy planujesz remont mieszkania, czy zamierzasz wykończyć nowe lokum, rozważ zastosowanie ościeżnic stalowych. To rozwiązanie niezwykle trwałe, o wyjątkowym wyglądzie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki, np. w łazience, ale nie tylko. Ze względu na ponadczasowy design, ościeżnice metalowe będą pasować do wnętrza niemal w każdym stylu.

Platynowy Jubileusz: dlaczego Elżbieta II urodziny obchodzi dwa razy w roku?

Jak co roku, Brytyjczycy oficjalnie będą świętować urodziny królowej Elżbiety II nie tylko w kwietniu, ale też w czerwcu. Powód jest czysto praktyczny – i bardzo angielski.

Dariusz Płażewski: produkcja whisky to spełnienie moich marzeń

Może brzmi to arogancko, że Polak chce przypomnieć Szkotom tradycyjne metody produkcji whisky. Jednak w Szkocji ta wiedza zanikła. Chcę wrócić do korzeni – mówi Dariusz Płażewski, twórca marki Bimber Distillery, który buduje destylarnię w Szkocji.

Małgorzata Cecherz: najlepszy sposób przewidywania przyszłości to kreowanie jej

Łatwo jest mówić o innowacjach, trudniej wprowadzić je w życie. Nie pędzimy za zmianami, ale odpowiadamy na nie – mówi Małgorzata Cecherz, Regional Marketing Director, odpowiedzialna za region Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej w BMW Group.