Szpitalna stołówka z wyróżnieniem w przewodniku kulinarnym. „Jak w restauracji”

Jeden z największych szpitali w Belgii zdobył wyróżnienie znanego przewodnika kulinarnego Gault & Millau. Jego autorzy docenili znakomitą jakość szpitalnego jedzenia. Zdaniem recenzentów, dania nie ustępują potrawom z dobrych restauracji.

Samotne walentynki: romantyczna „randka solo” w restauracji to nowy trend

Zamiast kolacji we dwoje – romantyczna uczta dla samego lub samej siebie. Solo dining czyli samotne wyjście do restauracji zyskuje coraz większą popularność. Skąd bierze się potrzeba celebracji statusu singla czy singielki?

Najsłynniejsza restauracja na świecie kończy działalność. „Musimy się zmienić”

Restauracja Noma w Kopenhadze, przez wielu uważana za najlepszą na świecie, kończy działalność w obecnej formie. Jej twórca, duński szef kuchni, René Redzepi, zapowiedział start nowego projektu, jednak o rezerwacje stolika będzie jeszcze trudniej.

Polska kuchnia triumfuje: restauracja z Krakowa na liście najlepszych w Europie

Krakowska restauracja „Fiorentina”, specjalizująca się w daniach kuchni polskiej, została wyróżniona w podsumowującym rok konkursie World Culinary Awards. Tytuł najlepszej w Europie przypadł restauracji z Włoch.

„Najpiękniejsze na świecie”: dwie polskie restauracje z prestiżowym wyróżnieniem

Aż dwie restauracje z Warszawy znalazły się w podsumowaniu najpiękniejszych na świecie lokali tego typu przygotowanym przez „Dezeen”, wpływowy serwis poświęcony architekturze. Które restauracje zostały wyróżnione?

Od Warszawy po Tatry. Aż 5 polskich restauracji na liście najlepszych na świecie

Pięć restauracji z Polski znalazło się w prestiżowym rankingu „La Liste”. Czołówkę tegorocznej edycji zdominowały restauracje z Francji, ale czołowe miejsce ex aequo zajęły aż trzy lokale – ze Szwecji, Francji i USA.

Messi, Ronaldo, Lewandowski. Wspólne hobby gwiazd piłki: prowadzenie restauracji

Gastronomia to jeden z najtrudniejszych biznesów, co przyznają doświadczeni restauratorzy. Mimo to znani piłkarze z ochotą inwestują pieniądze w branżę restauracyjną. Skąd to zamiłowanie do jedzenia u gwiazd piłki nożnej?

Koniec przygody Clarksona z gastronomią. Dostał nakaz zamknięcia restauracji

Przygoda Jeremy'ego Clarksona ze światem gastronomii rozpoczęła się od potknięcia. Znany prezenter telewizyjny, gwiazda programu „The Grand Tour” dostał nakaz zamknięcia restauracji bo, zdaniem władz lokalnych, została ona otwarta nielegalnie.

Inflacja zabija hiszpańską świętość. Tradycyjny posiłek Hiszpanów coraz droższy

Dla milionów Hiszpanów menú del día, tradycyjny lunch w lokalnej restauracji, to święta, codzienna tradycja. Teraz wyjście na lunch przestaje się opłacać, bo inflacja spowodowała duży wzrost cen tradycyjnego posiłku Hiszpanów.

Wojna w sieci o bar ze stolicy Gruzji, który wprowadził własne „wizy” dla Rosjan

Właściciel popularnego baru w stolicy Gruzji postanowił wpuszczać do swojego lokalu jedynie „dobrych” Rosjan, przeciwnych Putinowi i wojnie w Ukrainie. Klienci muszą wypełnić formularz i przedstawić swoje poglądy polityczne.

Gdzie w Europie zjesz najtaniej w gwiazdkowych restauracjach? Francja w czołówce

Czy restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin są bardzo drogie? Wcale nie, okazuje się, że w Europie wiele gwiazdkowych lokali serwuje jedzenie za całkiem rozsądne pieniądze. Potwierdza to zestawienie przygotowane przez serwis „Chef's Pencil”.

Ciastka od Diora, burger od Bossa. Słynne marki modowe wchodzą do gastronomii

Marki luksusowe znalazły nowy sposób na to, jak dotrzeć do swoich klientów. Restauracje czy kawiarnie sygnowane przez znane domy mody to nie nowe zjawisko, ale w ostatnim czasie tego typu lokale wyrastają jak grzyby po deszczu.

Włosi rządzą w kuchni. Restauracje z Włoch zdominowały prestiżowy ranking

Nie Japończycy, nie Francuzi, nie Latynosi – i nie Polacy. W światowej gastronomii są dzisiaj dwie potęgi – Hiszpania i Włochy. Kto bardziej dominuje? To rozstrzygnięto podczas ogłoszenia najnowszej listy 50 najlepszych restauracji na świecie.

Ewelina Fabisiak: na początku była miłość do jedzenia

Staliśmy się wiodącą firmą w dziedzinie zdrowej żywności, dostarczającą usługi na bardzo wysokim poziomie – mówi Ewelina Fabisiak o I Love Juice. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie marzenie o własnej restauracji we włoskim stylu.

Prestiżowa nagroda: Kraków ma jedyną w Polsce prawdziwą hiszpańską restaurację

Restauracja „Euskadi” z Krakowa, specjalizująca się w kuchni Kraju Basków, jako pierwsza w Polsce otrzymała prestiżowy certyfikat „Restaurants from Spain”. „Euskadi” trafia w ten sposób do grona najlepszych hiszpańskich restauracji na świecie.

Najlepsza restauracja na świecie w tarapatach. Szykują się spore zmiany

Pandemię chwilowo mamy za sobą, ale jej skutki wciąż odczuwają firmy na całym świecie. Problemy ma też słynna Noma – restauracja w Kopenhadze, przez wielu uznawana za najlepszą na świecie. Sprawozdanie finansowe za 2021 rok wykazało spore straty.

Prestiżowa nagroda dla barmana z Kijowa. Jest jednym z najlepszych na świecie

Dmytro Szowkoplias, współwłaściciel jednego z najbardziej cenionych barów w tym mieście, znalazł się na prestiżowej liście stu najlepszych barmanów na świecie. Szowkoplias wykorzystał ten fakt, by przypomnieć światu o wojnie.

Hiszpania ma problem tuż przed startem sezonu. W kraju zaczyna brakować kelnerów

Hiszpania szykuje się na pierwszy normalny sezon wakacyjny od wybuchu pandemii. Tymczasem restauracje w popularnych miejscowościach zmagają się z dużym problemem: brakuje kelnerów i kelnerek. Właściciele restauracji walczą o pracowników.