Bunt szefów kuchni w Europie. Wyrzucają łososia z menu swoich restauracji

Łosoś to jedna z najpopularniejszych ryb – jest powszechny w restauracjach i w diecie ludzi w całej Europie. Jednak coraz więcej znanych restauracji rezygnuje z serwowania tej ryby. Dlaczego?

„Czepialski szef”. Gotował dla króla Szwecji, dziś tworzy innowacyjne burgery

Pracował jako szef kuchni dla króla Szwecji, dbał też o jakość dań w ambasadzie Szwecji w Paryżu. Od kilkunastu lat Jonas Mårtensson jest szefem kuchni sieci MAX Burgers. Współtworzy roślinną rewolucję, która dokonuje się na naszych talerzach.

Cios dla legendy. Najsłynniejszy szef kuchni na świecie bez gwiazdki Michelin

Guy Savoy, uważany za najlepszego szefa kuchni na świecie, zaliczył spektakularną wizerunkową porażkę. Jego paryska restauracja właśnie straciła gwiazdkę Michelin. Czy to znaczy, że jedzenie w „Restaurant Guy Savoy” stało się gorsze? Wcale nie.

Od Warszawy po Tatry. Aż 5 polskich restauracji na liście najlepszych na świecie

Pięć restauracji z Polski znalazło się w prestiżowym rankingu „La Liste”. Czołówkę tegorocznej edycji zdominowały restauracje z Francji, ale czołowe miejsce ex aequo zajęły aż trzy lokale – ze Szwecji, Francji i USA.

Najsłynniejszy szef kuchni na świecie wyznaje: „Byłem tyranem”. Pomogła terapia

Wyznaczył trendy kulinarne, uczył wybitnych szefów kuchni, także Polaków – pracowali z nim choćby Wojciech Amaro czy Przemysław Klima. Teraz Rene Redzepi, szef słynnej kopenhaskiej restauracji Noma, przyznaje: „w kuchni zmieniałem się w bestię”.

Gordon Ramsay i Magda Gessler w jednej osobie: oto nowy włoski król gastronomii

We Włoszech nie brakuje wybitnych szefów kuchni, ale dotąd rządził jeden – Massimo Bottura, gwiazda klasy światowej. Wyrósł mu jednak konkurent. Antonino Cannavacciuolo właśnie zdobył trzy gwiazdki w przewodniku Michelin i jest już gwiazdą mediów.

José Andrés, twórca World Central Kitchen, buduje imperium gastronomiczne

Miliony ludzi znają José Andrésa jako założyciela World Central Kitchen, organizacji karmiącej ofiary wojen i kataklizmów. Jednak Andrés to przede wszystkim szef kuchni, dlatego otwiera właśnie kolejną luksusową restaurację, tym razem w Los Angeles.

Polak na liście stu najlepszych szefów kuchni na świecie. Już po raz drugi

Przemysław Klima, szef krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881, wyróżnionej gwiazdką Michelin, znalazł się na liście stu najlepszych szefów kuchni w prestiżowym konkursie kulinarnym The Best Chef Awards.

Gordon Ramsay na minusie. Firma słynnego szefa kuchni z dużą stratą

Gastronomiczne imperium Gordona Ramsaya przeżywa kryzys. Firma słynnego szkockiego szefa kuchni i restauratora, podobnie jak cała branża, boleśnie odczuła skutki pandemii.

Włosi to najlepsi kucharze na świecie. Wygrali w konkursie, który to potwierdza

Francuzi? Hiszpanie? Japończycy? Wygląda na to, że tytuł najlepszych kucharzy na świecie przypada Włochom, którzy odnieśli sukces w prestiżowym konkursie kulinarnym. Polacy też pokazali się w nim z mocnej strony.

Wierny klient Anthony'ego Bourdaina przywraca do życia jego słynną restaurację

Nowojorska restauracja „Brasserie Les Halles”, w której Anthony Bourdain pracował jako szef kuchni, przez ostatnich kilka lat pozostawała zamknięta. Niebawem ponownie przyjmie gości, ale pod nową nazwą – „La Brasserie by Francis Staub”.

Fine dining w kosmosie: słynni szefowie kuchni przygotują dania dla astronautów

Na Ziemi osiągnęli już wszystko. Teraz najlepsi szefowie kuchni na świecie chcą kulinarnie podbić kosmos. Niebawem kosmonauci na orbicie Ziemi będą jedli naprawdę nieziemskie dania.

Wspiera go Jeff Bezos: słynny kucharz przyjechał do Polski. Gotuje dla uchodźców

Jose Andres, hiszpańsko–amerykański szef kuchni oraz wolontariusze prowadzonej przez niego organizacji charytatywnej „World Central Kitchen” przyjechali do Medyki, miasta na granicy Polski i Ukrainy do którego trafiają setki tysięcy uchodźców.

„Najlepszy obiad w jego życiu ”. Nietypowa propozycja dla Roberta de Niro

Robert de Niro został ambasadorem międzynarodowego kongresu szefów kuchni. W zamian za swoją pracę amerykański aktor nie chce pieniędzy, poprosił za to o to, by szefowie kuchni biorący udział w spotkaniu, przygotowali dla niego „posiłek jego życia”.

Dwóch polskich szefów kuchni na liście stu najlepszych na świecie

Przemysław Klima i Jan Sobecki znaleźli się na liście stu najlepszych szefów kuchni w prestiżowym konkursie Best Chef Awards. Tytuł najlepszego na świecie zdobył Dabiz Munoz z Hiszpanii, szef kuchni słynnej madryckiej restauracji DiverXo.

Restauracja Anthony’ego Bourdaina znów czynna. Na parę dni

Brasserie Les Halles, nowojorska restauracja, w której kuchni szefował Anthony Bourdain, zostanie ponownie otwarta, ale tylko na kilka dni. Okazją do otwarcia słynnego lokalu będzie premiera nowego filmu dokumentalnego o życiu tragicznie zmarłego Bourdaina.