Tęsknota za królową. Brytyjczycy wykupują trunek, po który sięgała Elżbieta II

Śmierć Elżbiety II wywołała w Wielkiej Brytanii falę nostalgii, a także zainteresowania szczegółami życia prywatnego zmarłej królowej. Niespodziewana popularność dotknęła też producenta trunku z południa Francji, który upodobała sobie Elżbieta II.

Oktoberfest wraca po pandemii. Covid nie pozbawił Niemców miłości do piwa

Po dwóch latach spowodowanych pandemią powraca niemieckie święto piwa – Oktoberfest. Jak zapowiada burmistrz Monachium, impreza odbędzie się „na całego”. – Albo tak, albo wcale – podkreśla.

Tradycja upada: coraz więcej Anglików nie chce pić piwa w pubach. Wolą wodę

Angielskie puby kojarzą się przede wszystkim z piwem. To jednak szybko się zmienia. Anglicy coraz częściej rezygnują z picia alkoholu, a do pubów wpadają na wodę czy kawę. Już blisko 1/3 wizyt w pubach w Wielkiej Brytanii to spotkania bez alkoholu.

„Nie chmiel dzieci”. Czesi apelują: dzieci nie powinny pić piwa bezalkoholowego

Częstowanie dzieci piwem bezalkoholowym jest w Czechach popularne. W końcu w tym kraju piwo to trunek narodowy, a piwiarnie to tradycyjne miejsca spotkań. Jednak eksperci przestrzegają przed podawaniem dzieciom piwa bezalkoholowego. Dlaczego?

2022 będzie rokiem NoLo: nadchodzi moda na drinki bez alkoholu

Ostatnie miesiące to błyskawicznie rosnąca popularność drinków i koktajli bezalkoholowych lub z niewielką ilością alkoholu. Ten trend zyskał już nawet specjalne określenie: NoLo. Co oznacza ten skrót?

Hiszpania ma kłopot: w kraju brakuje alkoholu. Święta pod znakiem zapytania

Przed świętami Hiszpania, podobnie jak inne kraje Europy, zmaga się z wieloma problemami. Do tej listy Hiszpanie muszą dopisać kolejny kłopot: w restauracjach zaczyna brakować ich ulubionych trunków. Skąd te braki?

Chiny walczą z pijaństwem: zapraszanie znajomych na drinka będzie karane

Władze chińskie chcą przeciwdziałać rosnącej popularności alkoholu w Państwie Środka. Dlatego niektóre zachowania, w tym zachęcanie do picia, mają być odtąd karane. Czego nie będzie wolno robić Chińczykom?

W USA zaczęło się racjonowanie alkoholu. „Sytuacja wymknęła się spod kontroli”

Amerykanie borykają się z nietypowym problemem. W wielu stanach zaczyna brakować alkoholu, zwłaszcza najdroższych trunków, dlatego władze stanowe zaczęły ich racjonowanie. Z czego wynika problem braków alkoholu w USA?

„Gdzie nasze premie?” Strajk u producenta najsłynniejszego szampana na świecie

Pracownicy produkujący słynnego szampana Moet & Chandon strajkują. Domagają się wypłacenia premii, które obiecał Francuzom prezydent Emmanuel Macron.

Francuzi mają nowy pomysł: paliwo wyścigowe z odpadów po produkcji wina

Alkohol i szybka jazda samochodem to bardzo zła kombinacja – jednak w tym przypadku nie ma zagrożenia. Francuski koncern paliwowy Total Energies ma bowiem pomysł, jak przerobić odpady z francuskich winiarni na paliwo do samochodów wyścigowych.

Gigant rynku piwa rusza z produkcją whiskey. Będzie drogo

Znany amerykański producent piwa wchodzi na rynek ekskluzywnych trunków. Nowym produktem koncernu Molson Coors będzie luksusowa whiskey.