Producenci wina we Francji mają kolejny wielki problem. Będzie drożej?

Producenci z Szampanii o roczniku 2021 woleliby zapomnieć. W tym roku czekają ich dramatycznie niskie zbiory. Co spowodowało taki nieurodzaj w regionie, w którym produkuje się szampana?

Raport: wino bezalkoholowe korzystnie wpływa na serce. Sekret tkwi w winogronach

Analiza wyników badań nad prawie półmilionowej próbie pacjentów wykazała po raz kolejny, że wino w niewielkich ilościach może mieć korzystny wpływ na serce. Dotyczy to też win bezalkoholowych.

Co zrobić z korkiem od wina w restauracji? Nie wąchaj go, to przeżytek

Czasem pod otwarciu wina w restauracji sommelier lub kelner podaje gościom przy stoliku korek. Co powinniśmy zrobić z korkiem? Wiele osób odruchowo – i zupełnie niepotrzebnie – podnosi korek do nosa. Jak się zachować?

Fatalny rok winiarzy z Francji. Wina mogą być do wyrzucenia

Prowansję, znany region winiarski we Francji, dotknęły pożary, niszcząc część upraw. Winiarze, którym udało się uniknąć ognia, mają inny problem, który może sprawić, że ich wina nie będą nadawać się do picia.

Wino będzie drożeć: brakuje francuskiego hitu eksportowego

Zła wiadomość: podrożeją wina, przede wszystkim te, które wymagają dojrzewania w beczkach z francuskiego dębu. Powodem jest malejąca produkcja niezwykle pożądanych dębowych beczek z Francji. Z czego to wynika?

Czy czeka nas rok bez wina? Ceny mogą mocno wzrosnąć

Informacje przymrozkach dewastujących uprawę winorośli  we Francji obiegły media w ostatnich tygodniach, ale wyjątkowo niewielkie zbiory notują producenci na całym świecie.

„2 tysiące złotych za wstęp”: rusza unikatowe muzeum wina

Francuz Michel-Jack Chasseuil, twórca prywatnego muzeum wina, zaczął budować swoją kolekcję jeszcze w latach 50. XX wieku, na długo zanim inni kolekcjonerzy przyczynili się do znacznego wzrostu cen za najbardziej poszukiwane butelki.