Park w Warszawie w gronie najlepszych w Europie. To jeden z symboli stolicy

Zbliża się rozstrzygnięcie konkursu The European Prize for Urban Public Space 2024 dla najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych. W finale znalazło się jedno założenie urbanistyczne z Polski.

Zabytek ze Lwowa wśród najlepszych budynków świata. Przez lata stał opuszczony

Zabytkowa wieża we Lwowie pamiętająca czasy cesarza Franciszka Józefa została wyróżniona podczas World Architecture Festival. Jurorzy docenili przebudowę, która łączy stare z nowym w ciekawy sposób.

Wieżowiec z Warszawy wśród najpiękniejszych na świecie. Prestiżowe wyróżnienie

Warszawski wieżowiec powalczy o główną nagrodę w konkursie International High-Rise Award 2024/25 dla najpiękniejszych drapaczy chmur na świecie. Warszawski biurowiec dostał się do finału tego konkursu, w którym rywalizuje z budynkami z całego świata.

Najbardziej minimalistyczny kościół w Polsce. Nie ma dzwonnicy, za to jest garaż

Na warszawskiej Białołęce oddano do użytku nietypowy kościół. Jego wygląd przeczy tradycyjnym wyobrażeniom na temat obiektów sakralnych w Polsce.

Dom, który chroni przed kibicami. Słynny polski architekt projektuje w Niemczech

Robert Konieczny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórca katowickiej pracowni KWK Promes, zaprezentował nowy projekt domu, który powstaje w Niemczech.

Polskie muzeum na liście najpiękniejszych na świecie. „Kamienny monolit”

Muzeum Historii Polski w stolicy – jeden z najnowocześniejszych i największych kompleksów muzealnych w Europie, który wyrósł na Cytadeli Warszawskiej – znalazło się na tegorocznej liście najpiękniejszych muzeów świata ogłoszonej w ramach Prix Versailles.

Bar z Małopolski wśród najpiękniejszych na świecie. „Nowa wizytówka miejsca”

Projekt baru Taproom znajdującego się w Browarze Tenczynek, zdobył prestiżową nagrodę Architizer A+ Awards 2024. Projekt to dzieło architektów z warszawskiej pracowni Projekt Praga.

XVI-wieczny zabytek z Polski wyróżniony. Pokonał rywali z całego świata

Projekt renowacji siedziby Książnicy Stargardzkiej, za który odpowiedzialni są architekci z cenionych pracowni BiASTUDIO oraz Kokon Studio, został nominowany do prestiżowej nagrody przyznawanej przez Irlandzki Królewski Instytut Architektów (RIAI).

Rusza budowa najpiękniejszego dworca nad Bałtykiem. To projekt słynnej pracowni

Nad Bałtykiem powstanie jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych w Europie. Oczekiwania są duże – za realizację projektu odpowiada słynna brytyjska pracownia architektoniczna Zaha Hadid Architects.

Najsłynniejszy opuszczony dworzec na świecie odzyskał blask. Wnętrza zachwycają

Zabytkowy budynek dworca kolejowego Michigan Central Station w amerykańskim mieście Detroit przez 30 lat stał opuszczony i niszczał, dewastowany przy okazji przez wandali. Obiekt, nazywany niegdyś „najwyższym budynkiem dworca na świecie” przeszedł gruntowną rewitalizację. Teraz wprowadzi się tu koncern Ford.

Najpiękniejsza fasada zabytku w Europie znajduje się w Olsztynie. „Niezwykła”

Najlepszą rewitalizacją zabytkowego budynku w Europie okazała się fasada dziecięcego Hospicjum Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. W nietypowo wyglądającym budynku, którego historia sięga XIX wieku. niegdyś mieściły się koszary wojskowe.

Luksusowy terminal na lotnisku w Mińsku z prestiżową nagrodą. To dzieło Włochów

Włoskie biuro architektoniczne Recs Architects zdobyło wyróżnienie w prestiżowym międzynarodowym konkursie A' Design Award. Doceniono zaprojektowany przez Włochów luksusowy terminal dla prywatnych odrzutowców, znajdujący się na lotnisku w Mińsku.

Luksusowy dom Polaków w Hiszpanii. To dzieło architektek z Polski

Na słonecznym wybrzeżu Costa Blanca powstał wyjątkowy dom, za którego projekt odpowiada polska pracownia architektoniczna MOW.design. To już kolejny dowód na to, jak dużą popularnością wśród Polaków cieszy się inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii.

Powstaje największe w Europie miasto 15-minutowe. To dzieło słynnych architektów

Nieopodal Aten powstaje nowoczesne i „inteligentne” miasto 15-minutowe. Ma być największym tego rodzaju założeniem urbanistycznym w Europie. Grecja to kolejny kraj w Europie, który wprowadza w życie zasady miast 15-minutowych.

Skarbiec: modernizacja kultowego gmachu w centrum Poznania

Historyczny obiekt z początku XX wieku przy Placu Wolności 15, tradycyjnie siedziba banków, przejdzie metamorfozę.

Projektant najwyższego wieżowca w Polsce ogłasza konkurs. Chce odbudować Charków

Sir Norman Foster, jeden z najbardziej wpływowych architektów na świecie, zaangażował się w odbudowę Charkowa. Jego fundacja przygotowała konkurs dla architektów, którego celem jest pomoc w odtworzeniu miasta niszczonego przez Rosję.

Czołowy polski architekt zaprojektował luksusowy bunkier. W środku spa i kino

Bogusław Barnaś, ceniony warszawski architekt, wziął na warsztat temat luksusowych bunkrów. To pierwszy tego typu projekt znanego polskiego projektanta.

Pierwszy taki budynek mieszkalny w Polsce. 140 tysięcy roślin na fasadzie

KWK Promes, pracownia Roberta Koniecznego, jednego z najczęściej nagradzanych polskich architektów, zaprojektowała pierwszy budynek mieszkalny w Poznaniu. Będzie nietypowy – jego fasadę pokryje 140 tysięcy roślin.