Partnerzy

Wypożyczanie ubrań mało ekologiczne. Zaskakujący raport

Co jest lepsze dla planety: wypożyczanie ubrań czy kupowanie nowych? Fińscy badacze przenalizowali ekologiczny koszt tych decyzji i mają odpowiedź: oba wybory są złe. Jaki w takim razie ich zdaniem jest dobry wybór?

Bezlitosny raport: branża mody kłamie. Dostało się gigantom

Raport holenderskiej fundacji Changing Markets punktuje nieszczerość czołowych marek rynku mody. Zdaniem autorów raportu uzależnienie branży mody od plastiku przypomina narkotykowy nałóg, większość producentów uprawia „greenwashing”, a za deklaracjami dotyczącymi odpowiedzialnej produkcji nie idą czyny.

Daleko od eko: ubrania z recyklingu nie uratują planety

Branża odzieżowa lubi chwalić się nowymi rozwiązaniami, które mają przyczyniać się do poprawy stanu środowiska. Na razie to w większym stopniu działania marketingowe niż prawdziwa zmiana. Przykładem mogą być ubrania szyte z poliestru pozyskanego z przetworzonych butelek PET. To problem ekologiczny, a nie rewolucja.

Fałszerze miodu: to już niemal plaga. Kto go podrabia?

Zbiory miodu na świecie stale się zmniejszają, cierpią na tym hodowcy, a także klimat na Ziemi. Tymczasem fałszerze działają w najlepsze. Jak się ich pozbyć – i jak rozpoznać podrabiany miód?

Mediolan zakazuje palenia. To sposób na walkę ze smogiem

Zdaniem władz miasta palenie papierosów odpowiada za blisko 10 procent stężenia pyłu PM10 w Mediolanie, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie.

W tym sklepie płaci się dwutlenkiem węgla, a nie pieniędzmi

Zasada w sklepie stworzonym przez skandynawskiego producenta żywności, marki Felix, jest prosta: im większy ślad węglowy związany z wytworzeniem danego produktu, tym wyższa cena przy kasie