Worek na śmieci jako luksusowa torba. Czy słynny dom mody tym razem przesadził?

Dom mody Balenciaga pod kierownictwem Demny Gvasalii od dawna budzi kontrowersje, szokuje i przesuwa granicę tego, czym jest dzisiaj produkt luksusowy. Niektóre projekty trudno nazwać pięknymi, ale piękno nigdy nie było celem dla Gvasalii.

Skromny rewolucjonista mody. Japoński projektant Issey Miyake nie żyje

Uwielbiał tkaniny, zasłynął dzięki perfumom, nie bał się eksperymentować. Issey Miyake, jeden z najważniejszych projektantów XX wieku, zmarł na raka w wieku 84 lat.

Power dressing w stylu Nancy Pelosi: różowy garnitur jako sygnał dla Pekinu

Podczas budząca wielkie kontrowersji wizyty na Tajwanie, Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA, miała na sobie jasnoróżowy garnitur. Zdaniem wielu komentatorów taki wybór odważnego koloru miał konkretny symboliczny wymiar.

Im większa, tym lepsza. W tym sezonie torby i torebki rosną jak na drożdżach

Nie trzeba być czujnym obserwatorem mody, żeby wiedzieć, ze trendy odchodzą i wracają. A skoro jest lato, to naturalną konsekwencją jest powrót mody na duże, pojemne torby.

„Styl Sariny”: garnitur trenerki mistrzyń Europy w piłce nożnej hitem turnieju

Selekcjonerzy piłkarscy podczas meczów niemal zawsze występują w garniturach. Na elegancję stawia też Sarina Wiegman, selekcjonerka kobiecej reprezentacji Anglii, która wygrała tegoroczne Euro. Styl Sariny podbił świat, a na pewno – Wielką Brytanię.

Moda „high-low”. Marki luksusowe pokochały zaskakujące współprace

To kolejny sezon, gdy okazuje się, że współpraca producentów dóbr luksusowych i marek bardziej popularnych opłaca się obu stronom. Świadczą o tym wyniki sprzedaży i wielka popularność, która towarzyszy takim projektom.

Efekt „selfie”: do kupna ubrań przekonują nas zdjęcia zwykłych ludzi, nie modeli

Jak sklepy internetowe sprzedające ubrania mogą zmniejszyć ilość zwrotów? Najnowsze badania pokazują, że pomóc może prezentowanie zdjęć innych klientów w rzeczach, które kupili. To ma wpływ na to, jak oceniamy własne zakupy.

Renesans wielkiego krawiectwa. Haute couture wciąż ma się świetnie

Już od dawna projektanci mody nie kładli tak dużego nacisku na haute couture – czyli wysokie krawiectwo. Od pewnego czasu przeżywa ono swój wielki renesans.

100 tysięcy euro: Dior żąda odszkodowania za pokaz mody Valentino w sercu Rzymu

Menedżer butiku domu mody Dior wystosował list do szefów marki Valentino z żądaniem odszkodowania. Domaga się zapłaty 100 tysięcy euro w ciągu 15 dni. Powód? Wielki pokaz mody marki Valentino, zorganizowany tuż obok butiku Diora w centrum Rzymu.

Piżama w stylu glamour: najbardziej zaskakująca stylizacja na tegoroczne lato

Zaciera się granica między ubiorem domowym, a ubraniami, w których wychodzimy do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. W tym roku sprzyjają temu wysokie temperatury, które skłaniają do szukania przewiewnych, a zarazem stylowych ubrań.

Czy jesteśmy świadkami końca epoki krawata? Nie tak szybko

Krawat chwilowo jest w odwrocie – to fakt. Jednak nawet przykłady płynące ze szczytów władzy niekoniecznie muszą wskazywać na to, że mężczyźni na dobre rozstaną się z tym klasycznym atrybutem męskiej elegancji.

Kicz w modzie wciąż ma się świetnie. Dowód? Oto barbiecore

Nazwa nowego, niezwykle wyrazistego trendu w modzie wzięła się oczywiście od produkowanej przez firmę Mattel lalki Barbie. Najmodniejsze tego lata krzyliwe stylizacje nawiązują do jej ubiorów z lat 80.

Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay: polskie marki otwierają sklepy w Kijowie

Firma LPP, właściciel między innymi marki Reserved, otworzy ponownie swoje sklepy w Kijowie. „To nasza odpowiedź na prośby o wsparcie w utrzymaniu w Ukrainie choćby pozorów dawnej rzeczywistości – mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP SA.

Znany włoski projektant mody zapowiada koniec wojny. „Imperium tyrana przegra”

Brunello Cucinelli, włoski projektant, uważa, że pokój w Ukrainie jest blisko. „Tej wojny nie toczy naród rosyjski, wywołał ją jeden człowiek, Putin” – powiedział Cucinelli w czasie prezentacji nowej kolekcji podczas tygodnia mody w Mediolanie.

Tylko dla wybranych. Chanel tworzy butiki dostępne jedynie dla stałych klientów

Regularne podwyżki cen, ograniczanie liczby produktów, które można kupić, a teraz specjalne butiki tylko dla stałych klientów. Francuski dom mody Chanel chce być najbardziej luksusową marką w świecie mody.

Królowa wszystkich kolorów tęczy. W czym tkwi sekret stylu Elżbiety II?

Lubi zaskakiwać, jest konsekwentna i bardzo wyrazista. Ma własny, niepodrabialny styl, niezwykle spójny, wyrazisty, stanowiący element subtelnej komunikacji ze światem. I jeszcze jedno – Elżbieta II uwielbia kolory.

Elektryczny róż: ten kolor zawojował świat mody. To zasługa marki Valentino

W palecie Pantone ten nowy kolor nosi nazwę „Valentino Pink PP”. Niema cała najnowsza kolekcja słynnego domu mody, kierowanego przez Pierpaola Picciolego, utrzymana jest właśnie w tym odcieniu. To najgorętszy kolor tej wiosny.

Trendy czy dobry smak: jak Polacy widzą siebie – i jak traktują modę?

Nie jest źle. Wbrew opiniom o fatalnie ubranej polskiej ulicy zmieniliśmy się na korzyść. Z dawnych krzykliwych strojów, przeszliśmy w wersję bardziej stonowaną. Żyjemy zdrowiej, bardziej świadomie, co nie uchodzi uwadze tych, którzy nas ubierają.