Odzyskaliśmy powonienie: to będzie rok wielkiego powrotu mocnych perfum

W 2022 roku wrócimy do używania perfum, a popularne znów staną się zapachy intensywne i odważne – przewidują analitycy.

Piękne niedoskonałe: czego uczy nas popularność zjawiska ciałopozytywności?

Zdaniem jednych ruch body positive niesie wolność, inni uważają, że narzuca on ograniczenia – bo zmusza do weryfikacji stereotypów w postrzeganiu ciała i rzuca wyzwanie patriarchatowi. Jak żyć w ciałopozytywnym świecie?

Billie Eilish: gdyby nie szczepionka na Covid, byłabym martwa

Billie Eilish, jedna z największych gwiazd muzyki pop, w wywiadzie stwierdziła: „żyję tylko dlatego, że zaszczepiłam się przeciw koronawirusowi”. Brytyjska artystka przyznała, że w tym roku ciężko chorowała na Covid.

Zima? To nie musi być trudny czas dla Twojej skóry

Zimą skóra twarzy narażona jest na szereg czynników, które wpływają negatywnie na jej kondycję. Niskie temperatury, mroźny wiatr i śnieg osłabiają ją. Ale nie tylko one – obok czynników atmosferycznych swoją rolę odgrywa także inny element nieodłączny tej porze roku, czyli sztuczne ogrzewanie w pomieszczeniach. Sprawia ono, że skóra jest wysuszona i zmęczona. Jak temu przeciwdziałać? Łącząc działanie na zewnątrz i od wewnątrz organizmu! Odpowiednia pielęgnacja w połączeniu z właściwą dietą i nawodnieniem zapewnią skórze ochronę, zdrowie i piękno.

Slow Ageing: oto skandynawski sposób na piękną skórę

Jak zadbać o to, by skóra jak najdłużej zachowała młody i jędrny wygląd? Odpowiedź brzmi: kolagen. To właśnie ten „magiczny składnik” pomagający przedłużać młodość skóry. Jak go stosować?

Przeszczep włosów w Turcji

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy bardzo dużej liczby osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety wiele popularnych metod leczenia łysienia, np. farmakoterapia czy laseroterapia, nie jest w stanie poradzić sobie z tym uporczywym problemem. Na szczęście osoby zmagające się z łysieniem mogą postawić również na przeszczep włosów. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na zabieg transplantacji włosów w Turcji w Klinice Cosmedica.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni? Nowe badanie udowadnia, że to nieprawda

Popularne porzekadło mówi: co nas nie zabije, to nas wzmocni. Wierzymy, że ciężkie przeżycia i stresujące sytuacje są dla nas korzystne – kształtują charakter, sprawiają, że stajemy się mocniejsi psychicznie. Jak jest naprawdę?

Raport polskich badaczy: „nocne marki” mniej szczęśliwe od „rannych ptaszków”

Osoby, które późno kładą się spać, w większym stopniu narażone są na epizody złego nastroju czy stany depresyjne. To wnioski z nowego badania naukowców Uniwersytetu Warszawskiego.

Imbir: jakie ma właściwości zdrowotne?

Kiedy temperatury spadają, szukamy sposobów na to, jak się rozgrzać i podnieść odporność. Chcąc bez szwanku przetrwać najtrudniejszą porę roku, imbir jest naszym sprzymierzeńcem.

Powstała pierwsza dwustronna prezerwatywa unisex. „W ogóle jej nie czujesz”

Opracowano pierwszą na świecie dwustronną prezerwatywę, której mogą używać i mężczyźni, i kobiety. Do jej stworzenia użyto niezwykle cienkiego tworzywa stosowanego w medycynie jako opatrunek pooperacyjny.

Nadmiar wolnego czasu nam szkodzi. To badanie to potwierdza

Czy istnieje coś takiego zmęczenie wolnym czasem? Zdaniem amerykańskich badaczy – zdecydowanie tak. Co więcej, obliczono, po ilu godzinach lenistwo przestaje sprawiać przyjemność.

Koronawirus. Kiedy najlepiej podać drugą dawkę szczepionki Pfizer/BioNTech? Wyniki badań

Brytyjscy badacze ustalili, że dłuższa przerwa między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, wpływa korzystnie na poziom ochrony przed COVID-19 zapewniany przez szczepionkę.

Afera e-mailowa: Opublikowano maile premiera Morawieckiego i prof. Horbana

W sieci pojawiły się domniemane wiadomości, które mieli wymienić premier Mateusz Morawiecki i prof. Andrzej Horban. Szef rządu oczekiwał przywrócenia wiosną 2020 roku możliwości organizacji wesel. Obowiązujące obostrzenia miały być jego zdaniem powodem "bolesnego spadku urodzeń".

Szczepienia darmowe do końca września. Później? Nie wiadomo

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do końca września darmowe będą szczepienia przeciw COVID-19. Rząd nie zdecydował jeszcze, jakie przepisy będą obowiązywały od października.

Koronawirus. Czy szczepionki Pfizera i AstraZeneki chronią przed Deltą? Co mówią dane?

Dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech i AstraZeneca chronią przed wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2 niemal tak skutecznie jak przeciwko wariantowi Alfa (B.1.1.7, wariant wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii) - wskazuje analiza danych dotyczących szczepień na świecie, przeprowadzona przez badaczy z Public Health England, których wyniki opublikowano na łamach "New England Journal of Medicine".

Niedzielski: Kto się nie szczepi, dokonuje świadomego wyboru

- Jeżeli myślelibyśmy o wprowadzaniu obowiązkowych szczepień na COVID-19, to zaczniemy od grup, które są najbardziej narażone - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegając, że na razie taka decyzja nie zapadła.

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia – znamy założenia

Nowe zasady wypłaty rekompensat za zdarzenia medyczne i monitorowanie zdarzeń niepożądanych - zakłada ustawa o jakości w ochronie zdrowia, która znalazła się w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Koronawirus. Czy szczepionki na COVID będą podawane doustnie? Wkrótce ruszą testy

Izrael będzie pierwszym krajem świata, który będzie testował doustną szczepionkę na COVID-19 - poinformował w rozmowie z "The Jerusalem Post" dyrektor generalny koncernu Oramed Pharmaceuticals, Nadav Kidron.