W którym z krajów ludzie najdłużej śpią, a w którym – są najbardziej wyspani? Wbrew pozorom to nie to samo. Raport z badania dotyczącego jakości snu mieszkańców różnych krajów przynosi ciekawe odpowiedzi. W którym kraju śpi się najlepiej?
Wyniki badań w gronie ponad pół miliona osób nie pozostawiają wątpliwości. Im jesteśmy zamożniejsi, tym lepiej się wysypiamy. Z czego to wynika? Autorzy raportu postawili jednoznaczną tezę.
- Badania niekomercyjne dają zysk społeczny poprzez wprowadzenie nowych technologii lekowych i nielekowych na rynek. - mówił w piątkowym programie #RZECZoPRAWIE dr Radosław Sierpiński, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds Agencji Badań Medycznych.
Coraz więcej mieszkańców Europy jedzie do Turcji, by zrobić sobie licówki lub korony, które zapewnią im śnieżnobiały uśmiech. Zjawisko stało się tak popularne, że zyskało nazwę: „tureckie zęby”. Nie zawsze jednak zabieg kończy się po myśli pacjenta.
Żyjemy w nieustannym hałasie. „Miasta, które nigdy nie zasypiają” – niegdyś pragnienie wielu, dzisiaj stały się przekleństwem ze względu na lczbę bodźców, także dźwiękowych. Jak od tego uciec? Jesteśmy gotowi zapłacić, aby zanurzyć się w ciszy.
Blisko połowa Włochów ma nadwagę lub cierpi na otyłość – podał Istat, włoski urząd statystyczny. Wyniki badań rzucają nowe światło na to, jak odżywiają się Włosi. Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych z nadwagą jest zadowolona z tego jak wygląda.
Zdaniem autorów raportu, przygotowanego przez ekspertów z uniwersytetu Harvarda oraz firmy doradczej Deloitte, krzywdzące stereotypy na temat ideału kobiecej i męskiej urody da się przeliczyć na pieniądze. I są to ogromne sumy.
Luksusowe hotele spa coraz częściej mają na wyposażeniu urządzenia, które bardziej kojarzą się ostrym dyżurem niż relaksem i pielęgnacją. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów.
Egzotyczne zwierzęta to nie wyłącznie motyw bajek i legend czy wymyślnych tatuaży celebrytów i naśladujących ich miłośników egzotycznej fauny. To tykająca epidemiologiczna bomba.
Z brytyjskich mediów muszą zniknąć reklamy sugerujące, że operacje plastyczne u osób poniżej 18. roku życia to nic złego. Zakaz dotyczy radia, telewizji i internetu.
Wychudzone piękności sprzed 30 lat przestały być ideałami piękna. Zastąpiły je kobiety o figurze klepsydry, ale czy rzeczywiście możemy z całą pewnością ogłosić sukces ciałopozytywności? Niekoniecznie.
Zdaniem jednych ruch body positive niesie wolność, inni uważają, że narzuca on ograniczenia – bo zmusza do weryfikacji stereotypów w postrzeganiu ciała i rzuca wyzwanie patriarchatowi. Jak żyć w ciałopozytywnym świecie?
Billie Eilish, jedna z największych gwiazd muzyki pop, w wywiadzie stwierdziła: „żyję tylko dlatego, że zaszczepiłam się przeciw koronawirusowi”. Brytyjska artystka przyznała, że w tym roku ciężko chorowała na Covid.
Jak zadbać o to, by skóra jak najdłużej zachowała młody i jędrny wygląd? Odpowiedź brzmi: kolagen. To właśnie ten „magiczny składnik” pomagający przedłużać młodość skóry. Jak go stosować?
Popularne porzekadło mówi: co nas nie zabije, to nas wzmocni. Wierzymy, że ciężkie przeżycia i stresujące sytuacje są dla nas korzystne – kształtują charakter, sprawiają, że stajemy się mocniejsi psychicznie. Jak jest naprawdę?