Najlepsze kraje dla niewyspanych w nowym raporcie. Na czele wcale nie Europa

W którym z krajów ludzie najdłużej śpią, a w którym – są najbardziej wyspani? Wbrew pozorom to nie to samo. Raport z badania dotyczącego jakości snu mieszkańców różnych krajów przynosi ciekawe odpowiedzi. W którym kraju śpi się najlepiej?

Badanie: bogaci lepiej śpią. Nie decyduje o tym jednak stan konta

Wyniki badań w gronie ponad pół miliona osób nie pozostawiają wątpliwości. Im jesteśmy zamożniejsi, tym lepiej się wysypiamy. Z czego to wynika? Autorzy raportu postawili jednoznaczną tezę.

Emma Kiworkowa: dzielę się sukcesem

Chcę oferować najwyższą jakość – mówi dr n. med. Emma Kiworkowa, stomatolog, właścicielka Villa Nova Dental Clinic.

#RZECZoPRAWIE: Sierpiński o powstaniu Agencji Badań Medycznych i zysku dla pacjentów

- Badania niekomercyjne dają zysk społeczny poprzez wprowadzenie nowych technologii lekowych i nielekowych na rynek. - mówił w piątkowym programie #RZECZoPRAWIE dr Radosław Sierpiński, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds Agencji Badań Medycznych.

Tureckie zęby: trend na śnieżnobiały uśmiech stał się zmorą dentystów w Europie

Coraz więcej mieszkańców Europy jedzie do Turcji, by zrobić sobie licówki lub korony, które zapewnią im śnieżnobiały uśmiech. Zjawisko stało się tak popularne, że zyskało nazwę: „tureckie zęby”. Nie zawsze jednak zabieg kończy się po myśli pacjenta.

„Uciec od hałasu”. Cisza stała się luksusem, za który jesteśmy gotowi płacić

Żyjemy w nieustannym hałasie. „Miasta, które nigdy nie zasypiają” – niegdyś pragnienie wielu, dzisiaj stały się przekleństwem ze względu na lczbę bodźców, także dźwiękowych. Jak od tego uciec? Jesteśmy gotowi zapłacić, aby zanurzyć się w ciszy.

Połowa Włochów ma nadwagę lub otyłość. Dieta śródziemnomorska nie działa?

Blisko połowa Włochów ma nadwagę lub cierpi na otyłość – podał Istat, włoski urząd statystyczny. Wyniki badań rzucają nowe światło na to, jak odżywiają się Włosi. Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych z nadwagą jest zadowolona z tego jak wygląda.

Raport: ile kosztują nas toksyczne stereotypy na temat urody? Podano kwotę

Zdaniem autorów raportu, przygotowanego przez ekspertów z uniwersytetu Harvarda oraz firmy doradczej Deloitte, krzywdzące stereotypy na temat ideału kobiecej i męskiej urody da się przeliczyć na pieniądze. I są to ogromne sumy.

Spa to już nie tylko masaże. Teraz popularne są kroplówki, rezonans i tomografia

Luksusowe hotele spa coraz częściej mają na wyposażeniu urządzenia, które bardziej kojarzą się ostrym dyżurem niż relaksem i pielęgnacją. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów.

Akcja #Oddychaj2

Płuca to wyjątkowo wrażliwy narząd, odpowiedzialny za jedną z podstawowych czynności, jaką jest oddychanie.

Dzikie zwierzęta – tykająca epidemiologiczna bomba

Egzotyczne zwierzęta to nie wyłącznie motyw bajek i legend czy wymyślnych tatuaży celebrytów i naśladujących ich miłośników egzotycznej fauny. To tykająca epidemiologiczna bomba.

Anglicy mówią: dość. Koniec reklam operacji plastycznych kierowanych do dzieci

Z brytyjskich mediów muszą zniknąć reklamy sugerujące, że operacje plastyczne u osób poniżej 18. roku życia to nic złego. Zakaz dotyczy radia, telewizji i internetu.

Ciałopozytywność to wciąż mit. Social media nadal wpędzają ludzi w kompleksy

Wychudzone piękności sprzed 30 lat przestały być ideałami piękna. Zastąpiły je kobiety o figurze klepsydry, ale czy rzeczywiście możemy z całą pewnością ogłosić sukces ciałopozytywności? Niekoniecznie.

Odzyskaliśmy powonienie: to będzie rok wielkiego powrotu mocnych perfum

W 2022 roku wrócimy do używania perfum, a popularne znów staną się zapachy intensywne i odważne – przewidują analitycy.

Piękne niedoskonałe: czego uczy nas popularność zjawiska ciałopozytywności?

Zdaniem jednych ruch body positive niesie wolność, inni uważają, że narzuca on ograniczenia – bo zmusza do weryfikacji stereotypów w postrzeganiu ciała i rzuca wyzwanie patriarchatowi. Jak żyć w ciałopozytywnym świecie?

Billie Eilish: gdyby nie szczepionka na Covid, byłabym martwa

Billie Eilish, jedna z największych gwiazd muzyki pop, w wywiadzie stwierdziła: „żyję tylko dlatego, że zaszczepiłam się przeciw koronawirusowi”. Brytyjska artystka przyznała, że w tym roku ciężko chorowała na Covid.

Slow Ageing: oto skandynawski sposób na piękną skórę

Jak zadbać o to, by skóra jak najdłużej zachowała młody i jędrny wygląd? Odpowiedź brzmi: kolagen. To właśnie ten „magiczny składnik” pomagający przedłużać młodość skóry. Jak go stosować?

Co nas nie zabije, to nas wzmocni? Nowe badanie udowadnia, że to nieprawda

Popularne porzekadło mówi: co nas nie zabije, to nas wzmocni. Wierzymy, że ciężkie przeżycia i stresujące sytuacje są dla nas korzystne – kształtują charakter, sprawiają, że stajemy się mocniejsi psychicznie. Jak jest naprawdę?