Partnerzy

Nadmiar wolnego czasu nam szkodzi. To badanie to potwierdza

Czy istnieje coś takiego zmęczenie wolnym czasem? Zdaniem amerykańskich badaczy – zdecydowanie tak. Co więcej, obliczono, po ilu godzinach lenistwo przestaje sprawiać przyjemność.

Koronawirus. Kiedy najlepiej podać drugą dawkę szczepionki Pfizer/BioNTech? Wyniki badań

Brytyjscy badacze ustalili, że dłuższa przerwa między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, wpływa korzystnie na poziom ochrony przed COVID-19 zapewniany przez szczepionkę.

Afera e-mailowa: Opublikowano maile premiera Morawieckiego i prof. Horbana

W sieci pojawiły się domniemane wiadomości, które mieli wymienić premier Mateusz Morawiecki i prof. Andrzej Horban. Szef rządu oczekiwał przywrócenia wiosną 2020 roku możliwości organizacji wesel. Obowiązujące obostrzenia miały być jego zdaniem powodem "bolesnego spadku urodzeń".

Szczepienia darmowe do końca września. Później? Nie wiadomo

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do końca września darmowe będą szczepienia przeciw COVID-19. Rząd nie zdecydował jeszcze, jakie przepisy będą obowiązywały od października.

Koronawirus. Czy szczepionki Pfizera i AstraZeneki chronią przed Deltą? Co mówią dane?

Dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech i AstraZeneca chronią przed wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2 niemal tak skutecznie jak przeciwko wariantowi Alfa (B.1.1.7, wariant wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii) - wskazuje analiza danych dotyczących szczepień na świecie, przeprowadzona przez badaczy z Public Health England, których wyniki opublikowano na łamach "New England Journal of Medicine".

Niedzielski: Kto się nie szczepi, dokonuje świadomego wyboru

- Jeżeli myślelibyśmy o wprowadzaniu obowiązkowych szczepień na COVID-19, to zaczniemy od grup, które są najbardziej narażone - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegając, że na razie taka decyzja nie zapadła.

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia – znamy założenia

Nowe zasady wypłaty rekompensat za zdarzenia medyczne i monitorowanie zdarzeń niepożądanych - zakłada ustawa o jakości w ochronie zdrowia, która znalazła się w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Koronawirus. Czy szczepionki na COVID będą podawane doustnie? Wkrótce ruszą testy

Izrael będzie pierwszym krajem świata, który będzie testował doustną szczepionkę na COVID-19 - poinformował w rozmowie z "The Jerusalem Post" dyrektor generalny koncernu Oramed Pharmaceuticals, Nadav Kidron.

Zmiany w ustawie refundacyjnej: branża chce wycofania projektu nowelizacji

Branża farmaceutyczna chce wycofania projektu noweli ustawy refundacyjnej. Minister Miłkowski wzywa do dialogu.

Koronawirus w Polsce. Dziennie średnio 2,6 przypadku na milion osób

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 2 881 840, zaś przypadków śmiertelnych do 75 231 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 126 nowych zakażeniach i śmierci 9 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 3 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.

Nowela ustawy o świadczeniach zdrowotnych: wzrost nakładów na zdrowie do 6 proc. PKB

Nowela ustawy o świadczeniach zdrowotnych, przewidująca osiągnięcie 6 proc. PKB na zdrowie już w 2023 r. i określenie ścieżki wzrostu nakładów do 7 proc. PKB w 2027 r., znalazła się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Jak często chorują zaszczepieni przeciw Covid-19? Włoskie dane: 10 razy radziej

Wśród osób zaszczepionych mogą się pojawiać przypadki zakażeń koronawirusem, ale ich liczba jest znacznie mniejsza, niż wśród osób nieszczepionych - poinformował Włoski Narodowy Instytut Zdrowia (Instituto Superiore di Sanita - ISS).

Naukowcy: Mięso źródłem chorób serca. Najlepiej nie jeść

Jedzenie przetworzonego mięsa zwiększa ryzyko choroby serca o 1/5 - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Epidemia w Polsce - raport Ministerstwa Zdrowia: W ciągu ostatniej doby 124 zakażenia koronawirusem

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 2 881 718, zaś przypadków śmiertelnych do 75 222 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 124 nowych zakażeniach i śmierci 3 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2.

Koronawirus. Powszechne szczepienia dzieci na COVID? Brytyjski Komitet: Nie

Brytyjski Komitet ds. Szczepień (JCVI) nie rekomenduje powszechnych szczepień dzieci przeciw COVID-19. Szczepione mają być jedynie dzieci należące do grup ryzyka.

Koronawirus. Czy są leki skuteczne przeciw COVID? Nowe ustalenia badaczy z Izraela

Zespół badaczy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie zidentyfikował 18 leków, które mogą być skuteczne w terapii COVID-19 - niektóre mają być w stanie w praktyce wyleczyć chorych na COVID-19 - informuje "Jerusalem Post".

Waldemar Kraska: Wariant Delta wymaga odporności 85-90 proc. osób

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w Polsce szybko rośnie udział nowej mutacji koronawirusa. Wariant Delta stanowi już ponad połowę wszystkich potwierdzonych przypadków.

Szczepienia w aptekach: cienka granica między reklamą a informacją

Żeby nie naruszyć zakazu reklamy, apteka prowadząca szczepienia przeciwko Covid-19 powinna być oznaczona tak samo, jak punkt szczepień.