Rusza „suchy styczeń”, a we Francji burza. Eksperci oburzeni postawą Macrona

„Suchy styczeń”, akcja społeczna nakłaniająca do tego, by na miesiąc odstawić alkohol, staje się coraz popularniejsza w Europie. We Francji, kraju wina, szampana i koniaku, napotyka jednak na opór władz, które nie chcą jej oficjalnie poprzeć, a badania pokazują, że 70 procent Francuzów częstuje alkoholem swoje dzieci.

Moda na rezonans magnetyczny: nowy symbol statusu i bogactwa

Wśród najbogatszych przedstawicieli naszego społeczeństwa popularność zyskuje osobliwy trend: poddawanie się prywatnym badaniom przy użyciu rezonansu magnetycznego. Ci, których stać na te badania, chcą upewnić się, że są całkowicie zdrowi.

Generacja Z nie chce się zestarzeć. „Anti-aging” to nowy, zaskakujący trend

Przedstawicielki generacji Z mają dwadzieścia parę lat, ale martwią się starzeniem. Nie chcą wyglądać staro, więc na potęgę kupują kosmetyki anti-aging – wynika z raportów podsumowujących trendy dotyczące urody i pielęgnacji.

Król Karol III wybrał osobistego lekarza. To specjalista od homeopatii

Król Wielkiej Brytanii Karol III zatrudnił homeopatę w roli swojego osobistego lekarza. Doktor Michael Dixon został szefem zespołu królewskich medyków.

Nowy trend w Dolinie Krzemowej. Pomiary testosteronu i walka o ocalenie męskości

Inwestorzy z Doliny Krzemowej mają nową rozrywkę – spotkania tylko dla mężczyzn, których celem ma być wzmacnianie męskości i podniesienie poziomu testosteronu we krwi. Na czym polegają T-Parties, zwane „imprezami testosteronowymi”?

Nie śpię, bo się martwię: jakość snu w Polsce spada. Jak wypadamy na tle Europy?

Z najnowszego raportu firmy Stada wynika, że Polacy śpią się coraz gorzej. Co spędza nam sen z powiek? Mamy też jeden z najniższych w Europie wskaźników dobrego zdrowia psychicznego.

Najlepsze kraje dla niewyspanych w nowym raporcie. Na czele wcale nie Europa

W którym z krajów ludzie najdłużej śpią, a w którym – są najbardziej wyspani? Wbrew pozorom to nie to samo. Raport z badania dotyczącego jakości snu mieszkańców różnych krajów przynosi ciekawe odpowiedzi. W którym kraju śpi się najlepiej?

Badanie: bogaci lepiej śpią. Nie decyduje o tym jednak stan konta

Wyniki badań w gronie ponad pół miliona osób nie pozostawiają wątpliwości. Im jesteśmy zamożniejsi, tym lepiej się wysypiamy. Z czego to wynika? Autorzy raportu postawili jednoznaczną tezę.

Emma Kiworkowa: dzielę się sukcesem

Chcę oferować najwyższą jakość – mówi dr n. med. Emma Kiworkowa, stomatolog, właścicielka Villa Nova Dental Clinic.

#RZECZoPRAWIE: Sierpiński o powstaniu Agencji Badań Medycznych i zysku dla pacjentów

- Badania niekomercyjne dają zysk społeczny poprzez wprowadzenie nowych technologii lekowych i nielekowych na rynek. - mówił w piątkowym programie #RZECZoPRAWIE dr Radosław Sierpiński, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds Agencji Badań Medycznych.

Tureckie zęby: trend na śnieżnobiały uśmiech stał się zmorą dentystów w Europie

Coraz więcej mieszkańców Europy jedzie do Turcji, by zrobić sobie licówki lub korony, które zapewnią im śnieżnobiały uśmiech. Zjawisko stało się tak popularne, że zyskało nazwę: „tureckie zęby”. Nie zawsze jednak zabieg kończy się po myśli pacjenta.

„Uciec od hałasu”. Cisza stała się luksusem, za który jesteśmy gotowi płacić

Żyjemy w nieustannym hałasie. „Miasta, które nigdy nie zasypiają” – niegdyś pragnienie wielu, dzisiaj stały się przekleństwem ze względu na lczbę bodźców, także dźwiękowych. Jak od tego uciec? Jesteśmy gotowi zapłacić, aby zanurzyć się w ciszy.

Połowa Włochów ma nadwagę lub otyłość. Dieta śródziemnomorska nie działa?

Blisko połowa Włochów ma nadwagę lub cierpi na otyłość – podał Istat, włoski urząd statystyczny. Wyniki badań rzucają nowe światło na to, jak odżywiają się Włosi. Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych z nadwagą jest zadowolona z tego jak wygląda.

Raport: ile kosztują nas toksyczne stereotypy na temat urody? Podano kwotę

Zdaniem autorów raportu, przygotowanego przez ekspertów z uniwersytetu Harvarda oraz firmy doradczej Deloitte, krzywdzące stereotypy na temat ideału kobiecej i męskiej urody da się przeliczyć na pieniądze. I są to ogromne sumy.

Spa to już nie tylko masaże. Teraz popularne są kroplówki, rezonans i tomografia

Luksusowe hotele spa coraz częściej mają na wyposażeniu urządzenia, które bardziej kojarzą się ostrym dyżurem niż relaksem i pielęgnacją. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów.

Akcja #Oddychaj2

Płuca to wyjątkowo wrażliwy narząd, odpowiedzialny za jedną z podstawowych czynności, jaką jest oddychanie.

Dzikie zwierzęta – tykająca epidemiologiczna bomba

Egzotyczne zwierzęta to nie wyłącznie motyw bajek i legend czy wymyślnych tatuaży celebrytów i naśladujących ich miłośników egzotycznej fauny. To tykająca epidemiologiczna bomba.

Anglicy mówią: dość. Koniec reklam operacji plastycznych kierowanych do dzieci

Z brytyjskich mediów muszą zniknąć reklamy sugerujące, że operacje plastyczne u osób poniżej 18. roku życia to nic złego. Zakaz dotyczy radia, telewizji i internetu.