„Uciec od hałasu”. Cisza stała się luksusem, za który jesteśmy gotowi płacić

Żyjemy w nieustannym hałasie. „Miasta, które nigdy nie zasypiają” – niegdyś pragnienie wielu, dzisiaj stały się przekleństwem ze względu na lczbę bodźców, także dźwiękowych. Jak od tego uciec? Jesteśmy gotowi zapłacić, aby zanurzyć się w ciszy.

Połowa Włochów ma nadwagę lub otyłość. Dieta śródziemnomorska nie działa?

Blisko połowa Włochów ma nadwagę lub cierpi na otyłość – podał Istat, włoski urząd statystyczny. Wyniki badań rzucają nowe światło na to, jak odżywiają się Włosi. Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych z nadwagą jest zadowolona z tego jak wygląda.

Raport: ile kosztują nas toksyczne stereotypy na temat urody? Podano kwotę

Zdaniem autorów raportu, przygotowanego przez ekspertów z uniwersytetu Harvarda oraz firmy doradczej Deloitte, krzywdzące stereotypy na temat ideału kobiecej i męskiej urody da się przeliczyć na pieniądze. I są to ogromne sumy.

Spa to już nie tylko masaże. Teraz popularne są kroplówki, rezonans i tomografia

Luksusowe hotele spa coraz częściej mają na wyposażeniu urządzenia, które bardziej kojarzą się ostrym dyżurem niż relaksem i pielęgnacją. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów.

Akcja #Oddychaj2

Płuca to wyjątkowo wrażliwy narząd, odpowiedzialny za jedną z podstawowych czynności, jaką jest oddychanie.

Dzikie zwierzęta – tykająca epidemiologiczna bomba

Egzotyczne zwierzęta to nie wyłącznie motyw bajek i legend czy wymyślnych tatuaży celebrytów i naśladujących ich miłośników egzotycznej fauny. To tykająca epidemiologiczna bomba.

Anglicy mówią: dość. Koniec reklam operacji plastycznych kierowanych do dzieci

Z brytyjskich mediów muszą zniknąć reklamy sugerujące, że operacje plastyczne u osób poniżej 18. roku życia to nic złego. Zakaz dotyczy radia, telewizji i internetu.

Ciałopozytywność to wciąż mit. Social media nadal wpędzają ludzi w kompleksy

Wychudzone piękności sprzed 30 lat przestały być ideałami piękna. Zastąpiły je kobiety o figurze klepsydry, ale czy rzeczywiście możemy z całą pewnością ogłosić sukces ciałopozytywności? Niekoniecznie.

Odzyskaliśmy powonienie: to będzie rok wielkiego powrotu mocnych perfum

W 2022 roku wrócimy do używania perfum, a popularne znów staną się zapachy intensywne i odważne – przewidują analitycy.

Piękne niedoskonałe: czego uczy nas popularność zjawiska ciałopozytywności?

Zdaniem jednych ruch body positive niesie wolność, inni uważają, że narzuca on ograniczenia – bo zmusza do weryfikacji stereotypów w postrzeganiu ciała i rzuca wyzwanie patriarchatowi. Jak żyć w ciałopozytywnym świecie?

Billie Eilish: gdyby nie szczepionka na Covid, byłabym martwa

Billie Eilish, jedna z największych gwiazd muzyki pop, w wywiadzie stwierdziła: „żyję tylko dlatego, że zaszczepiłam się przeciw koronawirusowi”. Brytyjska artystka przyznała, że w tym roku ciężko chorowała na Covid.

Zima? To nie musi być trudny czas dla Twojej skóry

Zimą skóra twarzy narażona jest na szereg czynników, które wpływają negatywnie na jej kondycję. Niskie temperatury, mroźny wiatr i śnieg osłabiają ją. Ale nie tylko one – obok czynników atmosferycznych swoją rolę odgrywa także inny element nieodłączny tej porze roku, czyli sztuczne ogrzewanie w pomieszczeniach. Sprawia ono, że skóra jest wysuszona i zmęczona. Jak temu przeciwdziałać? Łącząc działanie na zewnątrz i od wewnątrz organizmu! Odpowiednia pielęgnacja w połączeniu z właściwą dietą i nawodnieniem zapewnią skórze ochronę, zdrowie i piękno.

Slow Ageing: oto skandynawski sposób na piękną skórę

Jak zadbać o to, by skóra jak najdłużej zachowała młody i jędrny wygląd? Odpowiedź brzmi: kolagen. To właśnie ten „magiczny składnik” pomagający przedłużać młodość skóry. Jak go stosować?

Przeszczep włosów w Turcji

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy bardzo dużej liczby osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety wiele popularnych metod leczenia łysienia, np. farmakoterapia czy laseroterapia, nie jest w stanie poradzić sobie z tym uporczywym problemem. Na szczęście osoby zmagające się z łysieniem mogą postawić również na przeszczep włosów. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na zabieg transplantacji włosów w Turcji w Klinice Cosmedica.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni? Nowe badanie udowadnia, że to nieprawda

Popularne porzekadło mówi: co nas nie zabije, to nas wzmocni. Wierzymy, że ciężkie przeżycia i stresujące sytuacje są dla nas korzystne – kształtują charakter, sprawiają, że stajemy się mocniejsi psychicznie. Jak jest naprawdę?

Raport polskich badaczy: „nocne marki” mniej szczęśliwe od „rannych ptaszków”

Osoby, które późno kładą się spać, w większym stopniu narażone są na epizody złego nastroju czy stany depresyjne. To wnioski z nowego badania naukowców Uniwersytetu Warszawskiego.

Mieszkańcy Afryki też mają wspólne DNA z neandertalczykami

Przez 10 lat genetycy przekonywali, że Europejczycy i Azjaci, a także ich potomkowie noszą w sobie DNA neandertalczyków, w odróżnieniu od mieszkańców Afryki, ponieważ homo sapiens i neandertalczycy - jak wyjaśniali - krzyżowali się poza kontynentem afrykańskim. Nowe badania wskazują jednak, że mieszkańcy współczesnej Afryki również mają w DNA "pozostałość" po homo neanderthalensis.

Brytyjski rząd: Seniorzy, zgłoście się na testy szczepionki

Brytyjski rząd wzywa osoby starsze, a także przedstawicieli mniejszości etnicznych, by zgłaszali się do testów potencjalnych szczepionek przeciw COVID-19 - informuje Reuters.