To mężczyźni decydują, jakie filmy nam się podobają. Co się stało z krytyczkami?

Najnowsze badanie analizujące udział krytyczek filmowych w mediach różnego typu nie pozostawia wątpliwości. W branży filmowej, szczególnie w świecie Hollywood, niewiele się zmienia: recenzje piszą przede wszystkim mężczyźni.

Z Murmańska do Donbasu: Ukraińcy stworzyli film dokumentalny o jeńcu rosyjskim

„Okupant” – to tytuł nowego ukraińskiego filmu dokumentalnego. W całości stworzono go z filmów i zdjęć wydobytych z telefonu jednego z rosyjskich jeńców wojennych. Są kroniką wojny w Ukrainie, ale pokazują też zwykłe życie w Rosji.

Najpierw Will Smith, teraz Johnny Depp: to nie jest dobry rok dla Hollywoodu

Mit gwiazd Hollywoodu jako współczesnych półbogów bez skazy właśnie upada.

Oliver Stone: Putin, którego znałem, był rozsądnym rosyjskim patriotą

„Patriota, zawsze działający w obronie interesów zwykłych Rosjan” – tak o Władimirze Putinie wypowiada się Oliver Stone, znany amerykański reżyser, twórca oscarowego „Plutonu”. I dodaje: „Media zrobiły z niego mordercę”.

„Wygaszanie” Willa Smitha: jest na szczycie, ale jego kariera właśnie się sypie

Will Smith, nagrodzony w tym roku Oscarem za główną rolę w filmie „King Richard: zwycięstwo rodziny”, powinien świętować wielki sukces, bo jest na szczycie. Tymczasem wygląda na to, że to może być schyłek jego popularności. Co czeka Willa Smitha?

Kontynuacja „Gry o tron” już wkrótce. Znamy datę premiery serialu „Ród smoka”

„Ród smoka”, serial nawiązujący do świata niesłychanie popularnej produkcji „Gra o tron” będzie jednym z serialowych hitów tego roku. Producenci podali datę polskiej premiery „Rodu smoka”.

Ukraińcy przyznali własne Oscary. Pokazali odwagę i męstwo swoich żołnierzy

Takiej odpowiedzi Ukraińców na tegoroczną ceremonię wręczenia Oscarów nie spodziewał się nikt. Ukraińskie ministerstwo obrony Ukrainy przyznało własne nagrody filmom, które pokazują odwagę i waleczność Ukraińców w starciu w Rosją.

Na galach wręczenia Oscarów nie brakowało skandali. Bójka to jednak coś nowego

Mniejsze i większe skandale w trakcie ceremonii rozdania Oscarów to nic zaskakującego. W historii nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej dochodziło do wielu zaskakującej wydarzeń. Nigdy jednak – do rękoczynów podczas wręczenia statuetek.

„Sługa narodu”. Telewizje na świecie walczą o prawa do serialu z Zełenskim

Serial komediowy „Sługa narodu”, z Wołodymyrem Zełenskim, prezydentem Ukrainy, w roli głównej, bije rekordy popularności. Stacje telewizyjne rywalizują o prawa do jego emisji. Wkrótce serial, na razie dostępny na Youtubie'ie, zniknie stamtąd.

Serial, który zaczął karierę Zełenskiego, hitem w sieci. Ogląda go cały świat

„Sługa narodu”, ukraiński serial telewizyjny, w którym główną rolę gra Wołodymyr Zełenski, stał się niezwykle popularny. Przygody Wasyla Pietrowicza Gołoborodko, nauczyciela historii, oglądają widzowie na całym świecie.

Fenomen „Euforii”: ten serial pokazuje, co jest „cool” w modzie w 2022 roku

Bohaterki seriali od lat inspirują kobiety na całym świecie. Tak było z „Seksem w wielkim mieście”, „Plotkarą” czy „Emily w Paryżu”. Jednak „Euforia” jest pod tym względem wyjątkowa. Na czym polega modowy fenomen tego serialu?

Hollywood odczuje podwyżki: Czesi podnoszą opłaty za kręcenie filmów w Pradze

Czesi od nowego roku postanowili znacząco podnieść opłaty za kręcenie filmów w najbardziej znanych i najbardziej zabytkowych częściach Pragi. To odpowiedź na rosnącą popularność czeskiej stolicy w świecie filmowym.

Netflix zapuszcza w Polsce korzenie. Nowy projekt wspólnie z łódzką „filmówką”

Netflix kręcił już filmy i seriale z udziałem polskich aktorów i aktorek, a także we współpracy z polskimi operatorami i reżyserami. Teraz rozpoczyna nowy projekt. Cel: poszukiwanie młodych talentów, które stworzą nowe „Squid Game” czy „Sexify”.

Producentka serialu: drugi sezon „Wiedźmina” byłby inny, gdyby nie pandemia

Lauren Schmidt Hissrich, producentka serialu „Wiedźmin”, opowiedziała o kulisach pracy nad drugim sezonem. „Druga część wygląda inaczej niż pierwotnie zakładałam” – mówi Hissrich w rozmowie z serwisem internetowym „Polygon”.

Hollywood pokochało Czechy. Wielkie gwiazdy kręcą filmy u naszych sąsiadów

W tym roku ekipy filmowe z Hollywood właściwie nie opuszczały Czech. U naszych sąsiadów powstaje kilka dużych produkcji z udziałem wielkich gwiazd takich jak Ryan Reynolds, Chris Evans, Chris Hemsworth czy Michael Caine.

„Pomaganie mnie nie zrujnuje”: Michael Sheen stał się aktorem non–profit

Walijski aktor, znany z głównej roli w głośnym filmie „Frost/Nixon”, przeznacza swoje gaże aktorskie na cele społeczne. Pozbył się też swoich nieruchomości. „Jestem teraz czymś w rodzaju przedsiębiorstwa społecznego” – mówi w wywiadzie.

Wróciła moda na czapki „bejsbolówki”. Podziękujmy twórcom serialu „Sukcesja”

Czapki z daszkiem znowu są popularne. To zasługa głośnego serialu „Sukcesja”, którego bohaterowie często je noszą. Ale uwaga – nie każda „bejsbolówka” jest modna.

Producenci zaczynają szukać odtwórcy roli Jamesa Bonda. „Temat otwarty”

Producenci filmów o przygodach Jamesa Bonda, zaczęli przymiarki do tematu następcy Daniela Craiga. Jak wygląda proces rekrutacji aktorów do roli agenta 007?