Najnowsze badanie analizujące udział krytyczek filmowych w mediach różnego typu nie pozostawia wątpliwości. W branży filmowej, szczególnie w świecie Hollywood, niewiele się zmienia: recenzje piszą przede wszystkim mężczyźni.
„Okupant” – to tytuł nowego ukraińskiego filmu dokumentalnego. W całości stworzono go z filmów i zdjęć wydobytych z telefonu jednego z rosyjskich jeńców wojennych. Są kroniką wojny w Ukrainie, ale pokazują też zwykłe życie w Rosji.
„Patriota, zawsze działający w obronie interesów zwykłych Rosjan” – tak o Władimirze Putinie wypowiada się Oliver Stone, znany amerykański reżyser, twórca oscarowego „Plutonu”. I dodaje: „Media zrobiły z niego mordercę”.
Will Smith, nagrodzony w tym roku Oscarem za główną rolę w filmie „King Richard: zwycięstwo rodziny”, powinien świętować wielki sukces, bo jest na szczycie. Tymczasem wygląda na to, że to może być schyłek jego popularności. Co czeka Willa Smitha?
„Ród smoka”, serial nawiązujący do świata niesłychanie popularnej produkcji „Gra o tron” będzie jednym z serialowych hitów tego roku. Producenci podali datę polskiej premiery „Rodu smoka”.
Takiej odpowiedzi Ukraińców na tegoroczną ceremonię wręczenia Oscarów nie spodziewał się nikt. Ukraińskie ministerstwo obrony Ukrainy przyznało własne nagrody filmom, które pokazują odwagę i waleczność Ukraińców w starciu w Rosją.
Mniejsze i większe skandale w trakcie ceremonii rozdania Oscarów to nic zaskakującego. W historii nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej dochodziło do wielu zaskakującej wydarzeń. Nigdy jednak – do rękoczynów podczas wręczenia statuetek.
Serial komediowy „Sługa narodu”, z Wołodymyrem Zełenskim, prezydentem Ukrainy, w roli głównej, bije rekordy popularności. Stacje telewizyjne rywalizują o prawa do jego emisji. Wkrótce serial, na razie dostępny na Youtubie'ie, zniknie stamtąd.
„Sługa narodu”, ukraiński serial telewizyjny, w którym główną rolę gra Wołodymyr Zełenski, stał się niezwykle popularny. Przygody Wasyla Pietrowicza Gołoborodko, nauczyciela historii, oglądają widzowie na całym świecie.
Bohaterki seriali od lat inspirują kobiety na całym świecie. Tak było z „Seksem w wielkim mieście”, „Plotkarą” czy „Emily w Paryżu”. Jednak „Euforia” jest pod tym względem wyjątkowa. Na czym polega modowy fenomen tego serialu?
Czesi od nowego roku postanowili znacząco podnieść opłaty za kręcenie filmów w najbardziej znanych i najbardziej zabytkowych częściach Pragi. To odpowiedź na rosnącą popularność czeskiej stolicy w świecie filmowym.
Netflix kręcił już filmy i seriale z udziałem polskich aktorów i aktorek, a także we współpracy z polskimi operatorami i reżyserami. Teraz rozpoczyna nowy projekt. Cel: poszukiwanie młodych talentów, które stworzą nowe „Squid Game” czy „Sexify”.
Lauren Schmidt Hissrich, producentka serialu „Wiedźmin”, opowiedziała o kulisach pracy nad drugim sezonem. „Druga część wygląda inaczej niż pierwotnie zakładałam” – mówi Hissrich w rozmowie z serwisem internetowym „Polygon”.
W tym roku ekipy filmowe z Hollywood właściwie nie opuszczały Czech. U naszych sąsiadów powstaje kilka dużych produkcji z udziałem wielkich gwiazd takich jak Ryan Reynolds, Chris Evans, Chris Hemsworth czy Michael Caine.
Walijski aktor, znany z głównej roli w głośnym filmie „Frost/Nixon”, przeznacza swoje gaże aktorskie na cele społeczne. Pozbył się też swoich nieruchomości. „Jestem teraz czymś w rodzaju przedsiębiorstwa społecznego” – mówi w wywiadzie.
Czapki z daszkiem znowu są popularne. To zasługa głośnego serialu „Sukcesja”, którego bohaterowie często je noszą. Ale uwaga – nie każda „bejsbolówka” jest modna.
Producenci filmów o przygodach Jamesa Bonda, zaczęli przymiarki do tematu następcy Daniela Craiga. Jak wygląda proces rekrutacji aktorów do roli agenta 007?