The Rolling Stones: bogowie nie umierają

60 lat temu, gdy językiem rewolucji była muzyka rockowa, The Rolling Stones mówili rzeczy nowe i ważne. Jak to możliwe, że ponad pół wieku później, gdy wzgardzonym przez generację Z słowem jest „Boomer”, mistrzowie wychowują kolejne pokolenia?

Adele nie śpiewa dla nastolatków. „Moje piosenki są dla 30-latków po terapii”

Adele jasno określiła grono swoich odbiorców swojej nowej płyty „30” – i nie są to nastolatki. „Nie chcę, żeby słuchały jej dwunastolatki, to dla nich trochę zbyt głębokie” – mówi Adele.

Uczestnicy tragicznego koncertu gwiazd hip-hopu żądają 750 milionów dolarów

Travis Scott i Drake zostali pozwani przez uczestników festiwalu Astroworld, podczas którego doszło do tragedii i zginęło 10 osób. Kwota, której domagają się poszkodowani, jest gigantyczna.

Innowacja marki Steinway. Następny Konkurs Chopinowski będzie na Zoomie?

Amerykańska marka Steinway & Sons, słynny producent fortepianów koncertowych, na których grała większość uczestników tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, stworzyła nowe rozwiązanie, które pozwala muzykom grać zdalnie na fortepianach tej marki.

Wembley: wszystkie koncerty z tłumaczeniem na migowy. „Zapraszamy niesłyszących”

Od czerwca 2022 roku wszystkie koncerty na stadionie Wembley będą tłumaczone na język migowy tak, by osoby niesłyszące też mogły cieszyć się w pełni z udziału w wielkich wydarzeniach kulturalnych.

Konkurs Chopinowski wygrał włoski producent fortepianów. Pokonał potęgi

W tegorocznym Konkursie Chopinowskim wygrał Bruce Xiaoyu Liu, ale o ogromnym sukcesie może też mówić włoski producent fortepianów Fazioli, bo instrument tej właśnie marki wybrał kanadyjski pianista.

Współpraca dwóch prestiżowych marek. Lexus partnerem 18. Konkursu Chopinowskiego

Lexus, japoński producent samochodów premium, wspiera Konkurs Chopinowski, jedno z najbardziej znanych na świecie polskich wydarzeń kulturalnych. Jak zaczęła się ta współpraca i jak przebiega?

Pożegnanie rapera, który wodzi za nos

Quebonafide rusza w ostatnią trasę koncertową „Psycho Relations”.

Czekaliśmy 6 lat. Trwa Konkurs Chopinowski – wielkie święto muzyki

Konkurs Chopinowski, jeden z najważniejszych wydarzeń pianistycznych na świecie, rozpoczął się w Warszawie. Przez trzy tygodnie w stolicy trwać będzie wielkie święto muzyki. Na tę edycję czekaliśmy szczególnie długo.

Barcelona: sztuczna inteligencja zastąpi didżejów na słynnym festiwalu

Twórcy Sonar Barcelona, znanego europejskiego wydarzenia muzycznego, tworzą nowe przedsięwzięcie. Nie zaangażują do niego muzyków – zamiast nich zagra sztuczna inteligencja.

Koniec z prywatnymi odrzutowcami: trasy koncertowe w erze zmian klimatu

Zamiast prywatnych odrzutowców dla artystów – podróże pociągami. Do tego darmowe bilety na komunikację miejską dla fanów. Kameralne trasy koncertowe i mniej sprzętu. Jak powinny wyglądać koncerty, by zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko?

Monika Brodka na Times Square. To globalna kampania Spotify

Monika Brodka spogląda na nowojorczyków z wielkiego telebimu na Times Square. To część globalnej kampanii serwisu Spotify.

Najlepsze płyty 2020 roku: soundtrack na dziwne czasy

Oto 10 albumów, które będziemy pamiętać z 2020 roku – bez ograniczeń gatunkowych.

Winyle sprzedają się lepiej niż płyty CD. Powód? Oczywisty

Płyty winylowe są i pozostaną produktem niszowym, ale zmienia się rola płyty CD. Powoli traci ona na znaczeniu jako nośnik. Aż 85% przychodów z muzyki związanych jest z dystrybucją cyfrową