Światowa Organizacja Zdrowia zaleca: joga w każdej firmie. Dla dobra pracowników

Sala do ćwiczeń jogi tuż obok stanowiska pracy? Takich warunków chce dla pracowników Światowa Organizacja Zdrowia. Najnowsza rekomendacja WHO zaleca pracodawcom stosowanie środków, które pomogą zatrudnionym lepiej radzić sobie ze stresem w pracy.

Jak zmniejszyć ilość odpadów plastikowych? Nowatorska technologia polskiej firmy

Plastik to wciąż ogromne zagrożenie dla środowiska. Polska firma Ecowipes opracowała technologię produkcji chusteczek nawilżanych, która pozwala eliminować ze środowiska setki ton plastiku rocznie, a także zmniejszyć ilość odpadów.

Starbucks na celowniku aktywistów. „Dlaczego musimy dopłacać za mleko roślinne?”

Przedstawiciele PETA, organizacji walczącej o prawa zwierząt, znanej z niekonwencjonalnych metod działania, wzywają amerykańską sieć kawiarni Starbucks, aby przestała pobierać dodatkowe opłaty za mleko roślinne do kawy.

Rodzina królewska chce cenzurować filmy z pogrzebu Elżbiety II. Media oburzone

Brytyjska rodzina królewska chce, by zdecydowana większość ujęć z ceremonii pochówku Elżbiety II zniknęła z mediów. Media mogłyby zachować dla siebie jedynie niewielkie fragmenty – informuje „Guardian”.

We Francji chcą zakazać picia alkoholu podczas polowań. Myśliwi oburzeni

Senat, izba wyższa francuskiego parlamentu, proponuje wprowadzenie formalnego zakazu spożywania alkoholu w trakcie polowań. Myśliwi protestują uznając, że to stygmatyzowanie ich środowiska.

W Argentynie zabrakło kolekcjonerskich kart z piłkarzami. Rząd szuka rozwiązania

Argentyna, kraj, w którym futbol jest świętością, zmaga się z niespodziewanym problemem. Zainteresowanie kolekcjonerskimi kartami Panini, zbieranymi przez fanów piłki nożnej, jest tak duże, że zabrakło ich w kioskach. Problem próbuje rozwiązać rząd.

Cztery korony i pogrzeb: symbole, które grają ważną rolę w brytyjskiej monarchii

Umieszczona na trumnie Elżbiety II brytyjska korona państwowa jest symbolem „majestatu i suwerenności” i najbardziej znanym symbolem brytyjskiej monarchii. To jednak nie jedyna korona, którą używają brytyjscy władcy.

Marek Rybarczyk: demontaż monarchii brytyjskiej byłby głupotą

Elżbieta II zapewniała iluzję ciągłości. Nie była najsympatyczniejszą osobą, ale szanowano ją, ponieważ była do bólu prawa – mówi Marek Rybarczyk, wieloletni korespondent polskich mediów w Londynie, autor książki „Elżbieta II: ostatnia taka królowa”.

Nowe życie komina: W Szczecinie stanie najwyższa ścianka wspinaczkowa na świecie

Na kominie dawnych zakładów Wiskord w Szczecinie powstaje ścianka wspinaczkowa. I to nie byle jaka, bo docelowo ma być ona najwyższą tego typu atrakcją na świecie.

Barcelona wprowadza linię autobusową „na żądanie”. Trasę ustalają pasażerowie

Działa jak taksówka, ale jest autobusem miejskim: nowa linia autobusowa w Barcelonie zabiera pasażerów z przystanków o ustalonej godzinie, a następnie wiezie ich tam, gdzie sobie zażyczą. Czy to przyszłość komunikacji miejskiej?

„Francuski Banksy”. Tajemniczy artysta wypełnia dziury uliczne mozaikami

Choć Ememem, anonimowy artysta, upiększający europejskie miasta mozaikami, swoją sztukę tworzy nie od lat, ostatnio stał się bardzo popularny. Nie tylko w sieci, także na rynku sztuki współczesnej.

Tłumaczka, rysowniczka, królowa: Małgorzata, jedyna w Europie kobieta na tronie

W Europie funkcjonuje 11 monarchii. Do ubiegłego tygodnia Europa miała dwie monarchinie. Po śmierci Elżbiety II w tym gronie pozostała tylko Małgorzata II, królowa Danii, która w tym roku świętowała 50. rocznicę wstąpienia na tron.

Od powagi po żarty: jak znane marki zareagowały na śmierć Elżbiety II?

Budowanie komunikacji marek wokół śmierci znanej osoby to trudny rodzaj marketingu, łatwo o gafę. Wiele marek wykorzystało jednak informację o śmierci Elżbiety II w swojej komunikacji marketingowej.

Tak wygląda przyszłość monarchii. Książę William: kim jest nowy następca tronu?

Codziennie odwozi dzieci do szkoły. Nie wstydzi się mówić, że wciąż nie uporał się ze śmiercią matki. William Arthur Philip Louis Mountbatten-Windsor, nowy następca brytyjskiego tronu, będzie w przyszłości władcą, jakiego ten kraj dotąd nie miał.

Królewski majątek: co odziedziczy Karol III po śmierci Elżbiety II?

Zmarła w czwartek królowa Elżbieta II zajmowała pierwsze miejsce listy najbogatszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Karol III, nowy król brytyjski, po śmierci matki odziedziczy nie tylko tron, ale także jej prywatną fortunę.

Windsorowie czyli „Firma”. Elżbieta II panowała, ale też zarządzała rodziną

Określenie „Firma” ma już blisko sto lat: po raz pierwszy do opisania rodziny panującej użył go Jerzy VI, ojciec Elżbiety II. Przez 70 lat królowa musiała nie tylko panować, ale też zarządzać „Firmą” i gasić „pożary”, które wybuchały w rodzinie.

Królowa Małżonka: jaka będzie nowa rola żony króla Karola III?

Queen Consort – królowa Małżonka. Taki tytuł zyskała księżna Kornwalii, Kamila Parkes-Bowles, żona króla Karola III. Czy nowa rola pozwoli jej zjednać serca Brytyjczyków, którzy nadal winią ją za rozpad małżeństwa Karola i Diany?

2,4 miliarda ludzi na 5 kontynentach. Karol III zwierzchnikiem Wspólnoty Narodów

Czasy, gdy brytyjscy władcy rządzili światem, minęły. Jednak brytyjska spuścizna nie zanikła, czego dowodem jest Wspólnota Narodów – organizacja międzynarodowa zrzeszająca 56 niepodległych państw. Karol III jest jej formalnym zwierzchnikiem.