Śpimy coraz krócej i coraz gorzej. Najbardziej niewyspana jest generacja Z

Jakość snu pogarsza się z roku na rok na całym świecie – wynika z globalnego badania zleconego przez Samsunga. Nie wszyscy śpią tak samo – kobiety wysypiają się gorzej od mężczyzn, młodzi gorzej od swoich rodziców. Problemy ze snem mają też emeryci.

Toksyczna męskość skraca życie. O ile lat krócej żyją samce alfa?

Toksyczna męskość skraca życie – do takich wniosków doszli polscy i amerykańscy naukowcy, autorzy raportu dotyczącego wpływu wzorców społecznych na zdrowie mężczyzn O ile krócej średnio żyją mężczyźni wierni zasadom „prawdziwej męskości”?

Raport: Polacy świetnie mówią po angielsku. Liderem wcale nie jest Warszawa

Polska znalazła się czołówce krajów świata, których mieszkańcy najlepiej znają angielski – donosi najnowszy globalny raport EF Education First. Najlepiej wypadają jednak wcale nie mieszkańcy Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta, dużych metropolii, które zwykliśmy kojarzyć z najlepszą znajomością języków obcych.

Strajk pracowników domu mody Gucci. „Ta firma woli ciąć niż szyć”

Pracownicy domu mody Gucci rozpoczęli strajk. Protestują przeciwko zmianom zapowiadanym przez kierownictwo firmy. Zakładają one między innymi przeniesienie części biur i pracowników z Rzymu do Mediolanu.

Epidemia „syndromu oszusta”: czego boimy się na Linkedinie?

Korzystanie z takich serwisów jak Linkedin pogłębia objawy „syndromu oszusta” – twierdzą autorzy nowego badania na ten temat. Czym jest „syndrom oszusta” i jak sobie z nim radzić w pracy?

Atrakcyjność bardziej pomaga w pracy mężczyznom czy kobietom? Jest nowe badanie

Czy atrakcyjność fizyczna pomaga w pracy bardziej kobietom czy mężczyznom? W opinii wielu osób to kobiety korzystają z tego w większym stopniu. Nowe badanie dotyczące tego, czy wygląd może pomóc poprawić pozycję społeczno-ekonomiczną, rzuca nowe światło na tę sprawę.

Generację Z ogarnęła „Nu nostalgia”. Młodzi tęsknią za „starymi dobrymi czasami”

Generację Z ogarnęło zjawisko, które eksperci nazwali „Nu nostalgią”. Dlaczego młodzi ludzie tęsknią za „starymi, dobrymi czasami”, których przecież nie znają, bo nie było ich wówczas na świecie?

Polak w pracy: wypalenie staje się polską specjalnością. Świat nam odjeżdża

Fizycznie polscy pracownicy i pracownice czują się całkiem nieźle. Dużo gorzej jest z kondycją psychiczną i emocjonalną. Nowy globalny raport McKinsey Health skupia się na sytuacji kobiet i mężczyzn w kilkudziesięciu krajach. Jak na tle reszty świata wypadają Polacy?

Ciekawa praca czy wyższe zarobki? Badanie pokazało, co wolą pracownicy

Co wolisz, ciekawą pracę czy wyższe zarobki? Takie pytanie zadali badanym naukowcy z Uniwersytetu Illinois Urbana-Champaign w USA. Odpowiedź nie powinna zaskakiwać – ambicje znikają, gdy w grę wchodzą pieniądze.

Brytyjczycy wybrali słowo roku. Sztuczna inteligencja przekonała jury konkursu

Redakcja przygotowująca znany Cambridge Dictionary ogłosiła angielskie słowo roku 2023. Wybór ma odzwierciedlać zmiany społeczne, które zaszły w ostatnich kilkunastu miesiącach. Decyzja jest jednak zaskakująca.

Mit na temat „cyfrowego detoksu” obalony. Nowe badanie brytyjskich naukowców

Cyfrowy detoks nie przynosi jednoznacznie pozytywnych skutków dla naszej psychiki - twierdzą brytyjscy naukowcy, którzy przebadali zjawisko detoksu od mediów społecznościowych.

Raport: w CV kłamiemy na potęgę. Najczęściej – osoby z wyższym wykształceniem

CV czy rozmowa kwalifikacyjna to dla zdecydowanej większości kandydatów okazja do tego, by bez oporów kłamać na temat swoich umiejętności – wynika z nowego badania. Najczęściej do kłamstw w CV uciekają się kandydaci z wyższym wykształceniem.

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak wybredni i nielojalni. Kim są „konsumenci zero”?

Badacze zachowań konsumenckich zauważyli, że nabywali produkty i usługi według nowych wzorów. Kim są „konsumenci zero”?

Generacja Z ma poważne problemy ze snem. Rośnie pokolenie niewyspanych

Generacja Z ma poważne problemy ze snem – wynika z najnowszego raportu na temat jakości snu. Dlaczego młode pokolenie Z ma problemy ze snem? Odpowiedź nie zaskakuje.

Kto lepiej troszczy się o swoich pupili: posiadacze psów czy kotów? Jest badanie

Kto bardziej troszczy się o swoich czworonożnych pupili – posiadacze psów czy kotów? Naukowcy przebadali obie grupy i mają odpowiedź, która na pewno nie spodoba się niektórym. Kto wypadł lepiej – „psiarze” czy „kociarze”?

Daniel Radcliffe wraca do Hogwartu. Zrobi film o swoim sparaliżowanym dublerze

Daniel Radcliffe, brytyjski aktor odtwarzający postać Harry'ego Pottera w filmach na bazie książek J.K. Rowling, niebawem ponownie pojawi się w Hogwarcie. Wróci jednak nie po to, by nakręcić kolejny film o Harrym Potterze, ale po to, by wesprzeć bliską sobie osobę.

Generacja Z nie chce seksu w filmach. „Nie jest potrzebny”: zaskakujące badanie

Generacja Z uważa, że seks zbyt często pojawia się w mediach czy filmach. Młodzi ludzie są także zdania, że w większości programów telewizyjnych i filmów tematyka seksualna wcale nie jest potrzebna – wynika z nowego raportu poświęconego generacji Z.

Wanda Półtawska: Ludzie nie potrafią kochać

Wanda Półtawska, lekarz psychiatra: Przede wszystkim trzeba się nauczyć, co to jest przyjaźń. Miłość musi rodzić się na gruncie prawdziwej przyjaźni. Mężczyzna nie może brać sobie dziewczyny do łóżka, ale może jej służyć: być dla niej czułym, opiekować się nią, po prostu z nią się przyjaźnić.