Innowacje księcia Walii. Książę Karol chce podnieść z kolan brytyjskie rolnictwo

Książę Walii, następca tronu, zamierza tchnąć nowe życie w rolnictwo w Wielkiej Brytanii. Pierwszy etap to wykształcenie nowego pokolenia młodych rolników, najchętniej mieszczuchów bez rodzinnych tradycji pracy na roli.

„Chiński Louis Vuitton” w opałach. Ciągnie na dno słynne brytyjskie marki

Shandong Ruyi miało stać się chińskim potentatem na rynku produktów luksusowych, odpowiednikem francuskiego giganta LVMH, do którego należą słynne marki luksusowe. Z wielkich zapowiedzi wyszło niewiele, chiński koncern jest w poważnych tarapatach.

PolsatNews.pl – serwis informacyjny najwyższych lotów

PolsatNews.pl to jeden z najbardziej poczytnych serwisów informacyjnych online, który zaskarbił sobie szacunek milionów polskich czytelników nie tylko z uwagi na rzetelność i wiarygodność wiadomości z kraju i świata, ale również na bardzo przystępną formę ich prezentacji. Nowoczesny i przejrzysty layout serwisu przyciąga wzrok, ale co najważniejsze, ułatwia wyszukiwanie najważniejszych informacji. To wszystko czyni go kompletnym serwisem newsowy na najwyższym światowym poziomie.

2021 był rokiem dominacji TikToka. Ten serwis całkowicie zmienił nasz styl życia

W 2021 roku najpopularniejszą stroną internetową na świecie był nie Google, ale TikTok. Ta niby mało znacząca zmiana bardzo dużo mówi o tym, w jaki sposób zmienił się nasz styl życia w ostatnich latach.

Samotność w wielkim mieście: w metropoliach żyje się nam coraz gorzej

Im więcej ludzi wokół, tym większe poczucie samotności mieszkańców miast. To wnioski z badań, które przeprowadzono wśród mieszkańców metropolii z całego świata. W dużych miastach najbadziej brakuje nam więzi z innymi.

Koniec kariery: Chiny mają sposób na influencerów, którzy nie płacą podatków

Chińskie władze nie patyczkują się z influencerami unikającymi płacenia podatków. By ukrócić taką działalność, Chiny zdecydowały się na radykalny krok – kary idące w miliony dolarów oraz zakazy pojawiania się w mediach społecznościowych.

Sztuczna choinka bardziej ekologiczna niż drzewko naturalne? Sprawa jest prosta

Czy choinka sztuczna jest bardziej przyjazna dla środowiska niż świerk czy jodła z lasu? Intuicja podpowiada, że mniej szkodzimy rezygnując z wycinania żywego drzewka. Jak jest naprawdę?

Kalendarz adwentowy od Mokosh Cosmetics otwiera akcję charytatywną

Już po raz drugi zespół Mokosh Cosmetics przygotował kalendarz adwentowy. Tak jak w zeszłym roku, ukryto w nim flagowe produkty marki – kosmetyki naturalne, limitowane wersje, a także gadżety oraz jeden premierowy kosmetyk.

Szef banku do pracowników: Nie jesteście stale w biurze? Musicie być stuknięci

Dyrektor zarządzający banku inwestycyjnego Morgan Stanley, Chris O'Dea, wezwał pracowników do powrotu do biur. „Musicie być stuknięci, jeśli jesteście młodzi i nie siedzicie non stop w biurze” – powiedział. O sprawie informuje „New York Post”.

Jak branża higieniczno-kosmetyczna walczy ze zmianami klimatu?

Jednorazowe chusteczki nawilżane to popularne i wygodne rozwiązanie w pielęgnacji, zwłaszcza dziecięcej i przy sprzątaniu. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że większość z nich stanowi zagrożenie dla środowiska, bo wykonane są z plastiku.

Biznes lepszy niż ubrania? Twórca Zary inwestuje miliony euro w nową branżę

Amancio Ortega, twórca sieci sklepów Zara i odzieżowego potentata, firmy Inditex, wciąż szuka nowych sposobów na to, w co inwestować. Wygląda na to, że właśnie znalazł dla siebie kolejną zyskowną branżę.

Przełomowa decyzja w Portugalii: wiadomości od szefa po godzinach będą karane

Portugalski parlament przyjął bezprecedensową ustawę. W zamyśle prawodawców ma ona wprowadzić w życiu osób pracujących zdalnie lepszą równowagę między pracą a czasem wolnym.

Memy: czym są i jak ich używać?

Memy pojawiły się w internecie kilkanaście lat temu i od tej pory stały się niezwykle popularne. Z czego wynika ich popularność i dlaczego używamy ich tak często, nie zastanawiając się nawet, czym są i do czego służą memy?

Czarny łabędź: co oznacza to pojęcie?

Czarny łabędź to określenie, które w ostatnich latach zrobiło ogromną karierę. Coraz więcej wydarzeń określa się mianem „czarnego łabędzia”. Co oznacza to pojęcie i kto jest jego autaorem?

Kim jest filantrop? Co to jest filantropia?

Filantropią zajmują się zarówno organizacje porzarządowe, fundacje, instytucje, ale też firmy czy nawet osoby prywatne. Filantorpia to coś więcej niż jedynie działalność dobroczynna. Na czym polega filantropia i kim są współcześni filantropowie?

USA: Kierownik zwolniony, bo był białym mężczyzną

Sąd przyznał 10 mln dol. odszkodowania białemu mężczyźnie, który stracił pracę, a jego miejsce zajęły dwie kobiety, jedna czarnoskóra.

Berlin: uchodźca trzymający się krzyża. Rzeźba na szczycie jednego z kościołów

W Berlinie pojawiła się zaskakująca instalacja artystyczna. Rzeźba chłopca na szczycie jednego z kościołów to dzieło hiszpańskiego artysty, który w ten sposób chce zwrócić uwagę na los uchodźców. Dzieło powstało we współpracy z proboszczem parafii.

Norwegia: Łucznik zabił przypadkowe ofiary

Mężczyzna, który w środę w Norwegii zabił strzałami z łuku pięć osób, a trzy ranił, wybrał swoje ofiary przypadkowo - poinformowała norweska policja