Rekord na granicy. Ponad 300 prób jej przekroczenia

Aż 324 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – udaremniła wczoraj Straż Graniczna Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch obywateli Uzbekistanu i Gruzji, którzy odpowiedzą za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy.

TOPR sprowadził w nocy turystów z Orlej Perci

Czterech obcokrajowców, którzy bez przygotowania wybrali się na najtrudniejszy szlak w polskich Tatrach, sprowadzali z Orlej Perci w nocy z soboty na niedzielę ratownicy TOPR.

Marki luksusowe mogą zacierać ręce. Młodzi Chińczycy wierzą, że będą milionerami

Blisko 70 procent chińskich studentów jest przekonanych, że w przyszłości czeka ich zawodowy sukces i status milionera w Chinach. To wnioski z badania przeprowadzonego przez jedną z chińskich gazet.

Aurora James: kim jest projektantka kontrowersyjnej sukni „opodatkować bogaczy”?

Suknia „Opodatkować bogaczy”, w której amerykańska polityczka Alexandria Ocasio–Cortez pojawiła się na charytatywnej gali w Nowym Jorku, wywołała wiele kontrowersji. Kim jest projektantka stroju?

Marki modowe z Australii proszą rząd, by wpuścił Afgańczyków. Chcą dać im pracę

Największe australijskie firmy odzieżowe chcą zatrudniać uchodźców z Afganistanu, dlatego apelują do swojego rządu: wpuśćcie Afgańczyków, otoczymy ich opieką, wyszkolimy i damy im pracę.

Paryż: wielkie protesty przeciw paszportom covidowym

Przeciwnicy obostrzeń sanitarnych i paszportu sanitarnego zorganizowali demonstracje w wielu miastach Francji. W Paryżu doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego.

„Hamburgery szkodzą bardziej”. Słynny architekt o wpływie lotnictwa na klimat

„Wszystko ma jakiś ślad węglowy” – mówi Norman Foster, słynny brytyjski architekt biorąc w obronę ruch lotniczy. Wypowiedź Fostera na temat stosunkowo niewielkiego wpływu lotnictwa na zmiany klimatu wywołuje falę komentarzy.

Czy futra naturalne mogą być produkowane etycznie? Szykuje się kolejna burza

Producenci futer proponują certyfikat potwierdzający, że ich produkty wytworzono w sposób etyczny i zrównoważony. Czy w czasach, w których marki odzieżowe rezygnują z futer, a klienci coraz bardziej zwracają uwagę na los zwierząt, taki ruch ma sens?

Moda ekologiczna to wciąż głównie puste deklaracje. Ten raport to pokazuje

Branża mody nadal nie chce przyjąć do wiadomości, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko ma produkcja ubrań. Nie chce też zrozumieć, że kampanie reklamowe nie zastąpią prawdziwej zmiany. Sytuację dobitnie pokazuje raport organizacji Stand.earth.

Biodegradowalne ubrania: to będzie kolejna wielka rewolucja w świecie mody

Ubrania, które po pewnym czasie rozkładają się bez szkody dla środowiska i mogą stać się kompostem? To rosnący trend, który wkrótce wywróci do góry nogami całą branżę mody.

Stan Afgańczyka po zatruciu grzybami. Bardzo złe rokowania

Stan drugiego afgańskiego chłopca po zatruciu grzybami nie poprawia się. Lekarze prowadzą procedury mające na celu sprawdzenie, czy u dziecka doszło do śmierci pnia mózgu.

Nike dał pracownikom tydzień urlopu. „Reset po pandemii”

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pandemia była ciężkim okresem. Koncern Nike postanowił wynagrodzić swoim pracownikom trudy lockdownów. Dlatego wszyscy zatrudnieni w centrali firmy dostali dodatkowy tydzień wolnego, by mogli zadbać o zdrowie psychiczne.

Szkocja: Jednoosobowy protest Polaka przed konsulatem

Jednoosobowy protest przed siedzibą polskiego konsulatu w Edynburgu zaczął się o godzinie 11 – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Lekarz: Grożono mi śmiercią, podaniem Cyklonu B

Wydaje się, że część ludzi czeka na pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej, bo skoro nie jest tak źle, to może nie będę ryzykował ze szczepionką - zauważył dr Tomasz Karauda, lekarz z oddziału chorób płuc Szpitala im. Barlickiego w Łodzi, w rozmowie z Onetem.

Frasyniuk do żołnierzy: Każdy ma twarz i rozum

Polska armia powinna stawać w obronie pokrzywdzonych, a nie przeciwko ludziom, którzy uciekają przed represjami. Nawet jeśli są elementem gry Łukaszenki, nie mam wątpliwości, że w tej sprawie armia zachowuje się skandalicznie - powtórzył były opozycjonista Władysław Frasyniuk w rozmowie z Onetem

Boris Johnson zwołuje pilny szczyt G7 ws. Afganistanu

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że w najbliższy wtorek zwołał nadzwyczajny szczyt przywódców państw G7 poświęcony sytuacji w Afganistanie.

14-letni szachista nie chciał grać z rywalem z Izraela. "Taki kraj nie istnieje"

14-letni szachista z Mauretanii, Abdel Rahim al-Talib Muhammad, wycofał się z turnieju Mistrzostw Świata Juniorów w szachach, aby uniknąć rywalizowania z szachistą z Izraela - podaje "Jerusalem Post", powołując się na agencję informacyjną Shebab i inne media z Bliskiego Wschodu.

USA: Nie zażywajcie leków weterynaryjnych przeciw Covid-19

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wezwała obywateli do zaprzestania przyjmowania leków weterynaryjnych w celu leczenia lub zapobiegania Covid-19. Do agencji dotarło wiele doniesień na temat pacjentów, którzy trafili do szpitala po stosowaniu iwermektyny przeznaczonej dla koni.