Europa bez „szybkiej mody”. Miasto z Polski tworzy sojusz przeciw tanim ubraniom

Międzynarodowy szczyt ChangeNow to deklaracja gotowości władz miast z całej Europy, by postawić tamę szybkiej modzie – ubraniom niskiej jakości, których produkcja szkodzi środowisku. W tym gronie znalazło się tylko jedno polskie miasto – Rzeszów.

Raport: na świecie rośnie zjawisko niewolnictwa. W czołówce jeden kraj z Europy

50 milionów osób – tyle, zdaniem autorów raportu Global Slavery Index 2023 jest na świecie osób, które padły ofiarą różnych form niewolnictwa. Od publikacji poprzedniej edycji raportu 5 lat temu liczba niewolników na świecie wzrosła o 10 mln osób.

Restauracja z Poznania wśród najlepszych w Europie. „Kulinarna stolica Polski”

Poznańska restauracja Concordia Taste została wyróżniona przez brytyjski dziennik „The Guardian” jako jedna z najlepszych w Europie. To jedyny lokal z Polski, który znalazł się w tym zestawieniu zdominowanym przez Włochów, Francuzów i Hiszpanów.

To będą muzea, jakich Europa nie widziała. Tak zmienia się Cytadela Warszawska

Na Cytadeli Warszawskiej powstanie jeden z najnowocześniejszych i największych kompleksów muzealnych w Europie. Budowane właśnie Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego utworzą tam „park muzeów”. Jak będą wyglądać?

Nie chcą powtarzać błędów rodziców. Tinder pokazał, jak randkuje generacja Z

Przedstawiciele pokolenia Z są przekonani, że wywracają do góry nogami zasady randkowania ustanowione przez starsze pokolenia – wynika z najnowszego raportu Future of Dating Report 2023 przygotowanego przez serwis randkowy Tinder.

Niemcy mają sposób na protesty w muzeach. Koniec z przyklejaniem się do obrazów?

Niemieckie muzea postanowiły rozwiązać problem protestów aktywistów klimatycznych przyklejających się do słynnych obrazów lub oblewających je farbą. Czy tego typu inicjatywy pomogą położyć kres głośnym akcjom ekologów?

Polacy mniej dbają o czystość w domach. Te dane pokazują, że polubiliśmy kurz

Sprzątamy coraz rzadziej. Coraz więcej Polaków sięga po odkurzacz dopiero, gdy zauważy wyraźną warstwę kurzu w domu. Takie wnioski przynosi nowy raport Global Dust Study zlecone przez firmę Dyson.

Pokolenie bezgotówkowe. Generacja Z woli przyszłość bez banknotów w portfelu

Co jest ważniejsze – wolność, którą daje gotówka czy swoboda, którą gwarantują płatności bezgotówkowe? 2/3 milenialsów i osób z generacji Z uważa, że to drugie. Ich zdaniem dni płatności gotówkowych są policzone – wynika z badania firmy Klarna.

Oto pierwszy bar sportowy dla kobiet. Messi czy Lewandowski nie mają tu wstępu

W Portland w stanie Oregon powstał pierwszy w USA bar sportowy dla kobiet – obejrzeć w nim można tylko rozgrywki lig kobiecych. Pomysł właścicielki okazał się bardzo dobry: w ciągu pierwszych 8 miesięcy działalności zarobiła blisko milion dolarów.

Polacy jednym z najmniej towarzyskich narodów Europy. Gorzej tylko na Węgrzech

Liczby nie kłamią: pod względem częstotliwości spotkań ze znajomymi Polacy są w europejskim ogonie, razem z Węgrami. Takie dane przynosi badanie, którego autorzy wzięli pod lupę mieszkańców niemal całej Europy.

Wygrana aktywistów. Paryski kabaret Moulin Rouge rezygnuje z popisowego numeru

Nadchodzi rewolucja w Moulin Rouge – słynnym paryskim kabarecie. W wyniku protestów aktywistów broniących praw zwierząt właściciele Moulin Rouge zdecydowali, że węże nie będą już wykorzystywane podczas spektakli.

Karol III wybiera dostawców na dwór królewski. Które marki przejdą selekcję?

Royal Warrant, dokument potwierdzający, że firma dostarcza produkty bądź świadczy usługi brytyjskiej rodzinie królewskiej, to bardzo prestiżowe – i dochodowe – wyróżnienie. Niebawem Karol III zdecyduje, kto otrzyma od niego ten tytuł.

„Odwyk od pracy”. Luksusowe ośrodki dla wypalonych zawodowo to nowy fenomen

Wypalenie zawodowe dotyka wielu pracowników, również menedżerów wyższego szczebla. Coraz więcej z nich wyjeżdża do specjalnych ośrodków, aby odpocząć od pracy i solidnie się zregenerować.

Dlaczego kobietom i mężczyznom coraz trudniej się dogadać?

Kobietom i mężczyznom trudno dziś nawiązywać trwałe relacje, żyjemy coraz bardziej obok siebie. Różnią nas nawet poglądy polityczne. Czy zatem w Polsce trwa już niepostrzeżenie cicha wojna płci?

Pronataliści: są młodzi, bogaci, wykształceni. Chcą ratować świat, rodząc dzieci

W Dolinie Krzemowej, sercu amerykańskiej branży technologicznej, rośnie w siłę ruch pronatalistów. Jego zwolennikiem jest choćby Elon Musk. Pronataliści wierzą, że mogą uratować ludzkość przed samozagładą. W jaki sposób? Rodząc jak najwięcej dzieci.

Sean Penn w opałach. Wielkie firmy zrywają współpracę, w tle poważne zarzuty

Sean Penn, amerykański aktor zaangażowany w pomoc m.in. Ukrainie, ma kłopoty. Znane firmy zrywają współpracę z jego fundacją. Powodem są oskarżenia o niegospodarność, a także zarzuty dotyczące molestowania. To efekt śledztwa „Bloomberga”.

Paryż ma dzielnicę wolną od aut. Francuzi testują model miasta 2-minutowego

Pierwsza neutralna emisyjnie część Paryża jest niewielka, ale władze miasta uważają, że może być to rozwiązanie, po które sięgną inne metropolie na świecie. Paryska „Żyzna wyspa” – bo tak nazywa się projekt – to prototyp miasta 2-minutowego.

Rosjanie mają nowy sposób podrabiania znanych marek. Włosi oburzeni i bezradni

W Moskwie ruszyła luksusowa kawiarnia, której wystrój wprost nawiązuje do marki Gucci. Nazwa lokalu, EFAC ICCUG, brzmi dziwnie, ale to sprytny wybieg – to po prostu słowa Gucci Cafe zapisane wspak. Rosjanie twierdzą, że nie naruszają prawa.