Angielskie słowo roku. Zdaniem ekspertów pokazuje ono siłę „myślenia magicznego”

Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.

Nagroda Jamesa Dysona. Innowacyjne projekty młodych inżynierów wyróżnione

Znamy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Jamesa Dysona. Zwycięskie projekty mają szansę wesprzeć branżę medyczną, a także zrównoważony rozwój.

Generacja Z zmienia myślenie o luksusie. Na rynek wchodzi „pokolenie przekąsek”

Czym jest dzisiaj luksus? Pokolenie Z rozumie to pojęcie nieco inaczej niż dobiegający czterdziestki milenialsi czy zbliżające się do 50 lat pokolenie X. To jednak nie efekt zamożności młodych ludzi. Przeciwnie – to wynik tego, że na coraz mniej mogą sobie pozwolić.

Społeczność ludzi, których łączą pasje. Sekret sukcesu serwisu OLX

OLX to nie tylko największy serwis ogłoszeniowy w Polsce. To także ogromna – i stale rosnąca – społeczność ludzi pełnych pasji, mających niezwykłe umiejętności. Z czego wynika fenomen tego serwisu?

Spięcie między miliarderami: firma Elona Muska pozwana. Poszło o pieniądze

Zaiskrzyło między spółkami kontrolowanymi przez Bernarda Arnaulta, najbogatszego Europejczyka i platformą X (dawny Twitter) kontrolowaną przez Elona Muska, najbogatszego człowieka świata. Sprawa dotyczy rozliczeń między tymi podmiotami.

Jamie Oliver wycofuje swoją książkę. Obraził rdzennych mieszkańców Australii?

Znany szef kuchni i autor wycofuje swoją nową książkę po tym, jak pojawiły się oskarżenia o powielanie kolonialnych stereotypów dotyczących rdzennych mieszkańców Australii. Nowa książka dla dzieci Jamiego Olivera spotkała się z ostrą krytyką. O sprawie informuje „Guardian”.

Topnieją fortuny chińskich miliarderów. Ten rok zapamiętają na długo

Chińscy miliarderzy nie mogą zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Wpływ na to ma między innymi kryzys ekonomiczny, z którym mierzy się Państwo Środka. Problemy gospodarcze doprowadziły do sporych przetasowań na liście najbogatszych mieszkańców ChRL.

Narzędzie do wykrywania narcyzów podczas rekrutacji. Nowa broń pracodawców

Czy kandydat na pracownika jest narcyzem? Odpowiedzi na to pytanie ma dostarczyć nowe narzędzie.

Europejscy giganci branży luksusowej liżą rany. Walka o 58 miliardów dolarów

Spowolnienie gospodarcze w Chinach i spadek zainteresowania produktami luksusowymi z Europy odbija się negatywnie na kondycji francuskich potentatów rynku dóbr luksusowych. Szczególnie dotkliwie odczuwają to francuscy giganci tego rynku.

Pracownicy-opiekunowie – siła w organizacjach, która potrzebuje wsparcia

Zjawisko starzenia się społeczeństwa, rosnąca liczba osób cierpiących na choroby cywilizacyjne, w tym nowotwory oraz wymagających opieki stają się jednym z największych wyzwań współczesnego rynku pracy. Do 2050 roku osoby powyżej 60. roku życia będą stanowić aż 40% społeczeństwa . Coraz więcej pracowników, oprócz swoich codziennych obowiązków zawodowych, będzie pełnić także rolę opiekunów nieformalnych – opiekując się starszymi lub przewlekle chorymi bliskimi. Dodatkowo, brak odpowiednich rozwiązań systemowych sprawia, że pracownicy-opiekunowie często pozostają niewidoczni i niedostatecznie wspierani przez pracodawców. Jak firmy mogą więc wesprzeć ich w codziennych wyzwaniach?

Europejski „król luksusu” w tarapatach. Spadek wartości o 30 miliardów euro

Gigant branży luksusowej boleśnie odczuwa skutki spowolnienia na rynku. Gorsze od oczekiwanych wyniki za trzeci kwartał przełożyły się na spadek cen akcji koncernu LVMH, największego na świecie potentata na rynku dóbr luksusowych.

Słynny miliarder ma radę dla generacji Z. „Po prostu to zróbcie”

Generacja Z zyskało opinię pokolenia, które woli samodzielność, niechętnie podporządkowuje się hierarchii w korporacjach i nie okazuje szacunku przełożonym. Brytyjski miliarder Richard Branson ma dla Gen Z radę dotyczącą kariery.

„Chiński Instagram” wyrasta na potęgę. Rewolucja w świecie podróżowania

Przypominająca Instagrama aplikacja Xiaohongshu zyskuje w Chinach coraz większą popularność. Czy może zagrozić pozycji swojego amerykańskiego odpowiednika?

„Efekt przymierzalni”. Dlaczego w sklepach z ubraniami wpadamy w kompleksy?

Nowe badanie potwierdza doświadczenia wielu klientek i klientów – wizyta w przymierzalni to nieprzyjemny moment podczas kupowania ubrań. Zjawisko to przebadali eksperci międzynarodowej firmy badawczej.

Znów głośno o zjawisku „Nepo Babies”. Kto ma prawo robić karierę w świecie mody?

Temat Nepo Babies powraca jak bumerang – tym razem za sprawą Sunday Rose Kidman Urban, córki aktorki Nicole Kidman i muzyka Keitha Urbana, a także z powodu piosenkarki Billie Eilish. Kim są Nepo Babies i dlaczego budzą takie emocje?

Sukcesja w polskich firmach. Ekspertka: Problemem jest „syndrom założyciela”

Twórcy firm w naszej części Europy często mają silną osobowość, co jest wynikiem trudnych warunków, w których zaczynali działalność. Wielu z nich ma przekonanie, że tylko oni dysponują doświadczeniem, by poradzić sobie z wyzwaniami – mówi doktor Adrianna Lewandowska prezeska Instytutu Biznesu Rodzinnego, ekspertka z zakresu sukcesji rodzinnych, doradczyni ds. strategii właścicielskiej i sukcesji.

Ideały piękna w czasach sztucznej inteligencji. Nowa kampania marki Dove

Rozwój AI to zagrożenie dla prawdziwego piękna, bo wraz z upowszechnieniem tej technologii odróżnianie prawdziwego piękna od obrazów czy filmów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję będzie coraz trudniejsze. Marka Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno, która zwraca uwagę na ten problem.

Business Fashion Environment Summit 2024: moda w obliczu wielkich wyzwań

Jak funkcjonować w świecie, w którym zmiana stała się częścią rzeczywistości biznesowej, a nieprzewidywalność – elementem, który trzeba brać pod uwagę przy tworzeniu każdej strategii? O tym w Warszawie będą dyskutować uczestnicy 5. edycji konferencji Business Fashion Environment Summit organizowanej przez „Vogue Polska” we współpracy z Boston Consulting Group.