Walka o fabrykę porcelany Krzysztof. Zamówień tyle, że padł sklep internetowy

Informacja o tym, że wałbrzyska fabryka porcelany Krzysztof, której historia sięga 1831 roku, bankrutuje, zelektryzowała Polaków. Ruszyła zbiórka, która ma zapobiec ogłoszeniu upadłości zakładu, a zamówień przyszło tyle, że padł sklep online.

Ile minut dziennie Polacy zyskują pracując zdalnie? Jesteśmy w światowym ogonie

72 minuty dziennie – tyle średnio zyskują na pracy zdalnej pracownicy z 27 państw przebadanych przez National Bureau of Economic Research. Ile czasu oszczędzają Polacy dzięki pracy z domu? I co robimy z dodatkowym czasem wolnym?

ChatGPT będzie „pisać” teksty w magazynie „Rolling Stone”. „Wzrośnie wydajność”

Sztuczna inteligencja będzie tworzyć artykuły do australijskich edycji tak znanych magazynów jak „Rolling Stone”, „Variety” czy „Billboard”. Wydawca magazynów uspokaja: kalkulator nie pozbawił pracy matematyków, a AI nie odbierze pracy dziennikarzom.

Autobiografia księcia Harry’ego trafia do księgarń. „Spare” zachwieje monarchią?

„Spare”, autobiografia księcia Harry’ego, która premierę ma 10 stycznia 2023 roku, od tygodni jest tematem dyskusji na Wyspach. Harry zawarł w książce fragmenty, które zbulwersowały opinię publiczną. Czy „Spare” zatrzęsie rodziną królewską?

Miasto pod Paryżem zmienia nazwę na bardziej „kobiecą”. Chodzi o równość płci

Popularna podparyska miejscowość Pantin na najbliższe 12 miesięcy zmieni nazwę na „kobiecą”, aby – jak mówi mer miasta – zwrócić uwagę społeczeństwa na kwestie równości płci. W 2023 roku Pantin będzie nosiło nazwę Pantine.

Hiszpania: producenci papierosów zapłacą za sprzątanie niedopałków z ulic

Producenci papierosów będą finansowo odpowiedzialni za usuwanie niedopałków papierosów z ulic w Hiszpanii. Nowe prawo wchodzi w życie w styczniu 2023 roku – informuje hiszpański dziennik „La Vanguardia”.

Pasta do butów Kiwi znika z brytyjskiego rynku. Mężczyźni wolą buty sportowe

Brytyjska elegancja czyli garnitur i wypastowane buty? To już nieaktualne. Pandemia i zmiany w modzie sprawiły, że Brytyjczycy stracili zainteresowanie obuwiem formalnym. Efekt? Kiwi, czołowa marka past do butów, znika z tamtejszego rynku.

Rosjanie zhakowali nowojorski system taksówek. Wpuszczali kierowców bez kolejki

Dwóch nowojorczyków zostało oskarżonych o to, że wspólnie z rosyjskimi hakerami włamali się do systemu obsługującego taksówki na nowojorskim lotnisku JFK i przejęli nad nim kontrolę, zarabiając na wpuszczaniu kierowców bez kolejki – informuje CNBC.

Organizacja Seana Penna remontuje hotel w Przemyślu. Będzie azylem dla Ukraińców

Organizacja charytatywna CORE (Community Organized Relief Effort), należąca do amerykańskiego aktora, reżysera i producenta filmowego Seana Penna, remontuje hotel w Przemyślu. Obiekt będzie służył uchodźcom z Ukrainy – informuje Radio Eska.

Najpierw Balenciaga, teraz Gucci. Harry Styles w kontrowersyjnej kampanii

Znane marki luksusowe nie mają szczęścia do udanych kampanii reklamowych. Po skandalu z reklamą Balenciagi, teraz włoski dom mody Gucci zmaga się z krytyką z powodu zdjęć z udziałem Harry'ego Stylesa, brytyjskiego aktora i muzyka.

Finlandia: po choinki – do lasu. Władze zachęcają obywateli do wycinki

Władze Finlandii postanowiły pomóc obywatelom w zdobyciu świątecznej choinki. Kto chce, może wyciąć ją z lasu. Wystarczy wykupić stosowne pozwolenie od fińskiego odpowiednika Lasów Państwowych i można ruszać do lasu w poszukiwaniu pięknego drzewka.

„Światowa czołówka”: Polacy świetnie znają angielski. Ten raport to potwierdza

„Odmień „być”” – słynny dialog z „Dnia świra” jest już nieaktualny. Polacy mówią świetnie po angielsku – tak wynika z raportu EF Education First, międzynarodowej szkoły angielskiego. Nie powinniśmy mieć kompleksów, należymy do światowej czołówki.

Amsterdam chce ograniczyć dostęp do marihuany. Miasto ma dość ciągłych imprez

Zakaz palenia marihuany w centrum Amsterdamu, przeniesienie dzielnicy „czerwonych latarni”, a także zmiana wizerunku miasta – takich zmian chcą władze Amsterdamu – informuje agencja DPA.

Drinki bez alkoholu, grzyby, ponure ubrania. Pinterest podał trendy na 2023 rok

Jaki będzie wyglądał rok 2023 w modzie, designie czy stylu życia? Według analityków serwisu internetowego Pinterest czeka nas czas pełen zaskoczeń. Co o nas mówią przewidywania dotyczące trendów na 2023 rok przygotowane przez ekspertów Pinteresta?

Wszyscy Koreańczycy młodsi o rok lub dwa. Władze zmieniają metodę liczenia wieku

W 2023 roku mieszkańcy Korei Południowej wprowadzą międzynarodowy system liczenia wieku. Dotychczas każdy noworodek urodzony w tym kraju automatycznie miał rok. Władze kraju chcą zmienić ten tradycyjny system.

Jan Nowicki: Pisarze to nie do końca przyjemne towarzystwo

Wybitny aktor Jan Nowicki mówi Jackowi Cieślakowi o pandemii, poświęconej jej nowej książce, doświadczeniach z pisarzami, a także o wieloletniej znajomości z Jerzym Pilchem i ostatnich miesiącach, gdy mieszkali i spotkali się w Kielcach.

„Tryb goblina”: Brytyjczycy wybrali wyrażenie 2022 roku. Co oznacza?

Wydawca słynnego angielskiego słownika Oxford English Dictionary ogłosił tegorocznego zwycięzcę w kategorii „słowo roku”. Tym razem słowa są dwa, bo decyzją setek tysięcy głosujących zwyciężyło określenie „tryb goblina”. Co oznacza?