Spór w Niemczech o karykaturę Zełenskiego w prasie. Zarzuty antysemityzmu

W Niemczech rozgorzał spór o rysunek, który ukazał się w gazecie „Sueddeutsche Zeitung”. Niektórzy zarzucają jej autorowi, a także redaktorom dziennika, że dopuścili się publikacji antysemickiej ilustracji.

Youtuber z Litwy zbiera na Bayraktara dla Ukrainy. Ma już półtora miliona euro

Andrius Tapinas, znany litewski dziennikarz i youtuber, ogłosił nietypową zbiórkę. Chce zebrać 5 milionów euro, by kupić ukraińskiej armii tureckiego drona Bayraktar TB2. Litwini błyskawicznie przyłączyli się do jego akcji.

Coś śmierdzi we Włoszech. Śledczy zbadają powód brzydkich zapachów pod Neapolem

Mieszkańcy Kampanii na południu Włoch od lat skarżą się na nieprzyjemny zapach nieznanego pochodzenia. Władze regionu powołały specjalną grupę śledczą, która ma zbadać, skąd bierze się dziwny smród.

Rosjanie próbują poznać prawdę o wojnie. Widać, czego szukają w Google'u

Kara dożywocia za zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskiego żołnierza w Ukrainie oraz antywojenny protest i rezygnacja rosyjskiego dyplomaty pracującego w ONZ – informacji na ten temat szukali w internecie Rosjanie.

Alimenty, długi, mandaty: śledczy zbadali majątek rosyjskich oficerów w Ukrainie

Kim są oficerowie dowodzący rosyjską inwazją na Ukrainę? Ile zarabiają i jaki mają majątek? Dziennikarze z rosyjskiej grupy śledczej „Projekt” stworzyli listę oficerów wysłanych na wojnę, dotarli też do informacji o ich dochodach – a także o długach.

Które paszporty będą na wagę złota w czasach zmian klimatu? Polska poza czołówką

Osoby zamożne coraz chętniej rozglądają się w poszukiwaniu paszportów krajów, które pozwolą przetrwać nadchodzącą katastrofę klimatyczną. Są firmy, które zaczynają specjalizować się w „emigracji klimatycznej” dla bogatych klientów.

Powstanie muzeum agresji rosyjskiej. Ukraińcy zbierają już eksponaty w ruinach

Po protestach z 2014 roku Ukraińcy stworzyli Muzeum Majdanu, dokumentujące codzienność Rewolucji Godności. Teraz przygotowują się do stworzenia wystawy, która pokaże rzeczywistość wojny w ukraińskich miastach. Rozpoczęło się już zbieranie eksponatów.

Król wyklęty: Juan Carlos wraca z wygnania. Czy Hiszpania mu wybaczy?

Mało który ze współczesnych europejskich monarchów podpadł swoim poddanym tak bardzo jak były król Hiszpanii, Juan Carlos. Niegdyś był ulubieńcem Hiszpanów, ale skandal finansowy sprawił, że musiał udać się na wygnanie. Właśnie wraca do kraju.

W Ukrainie zginął mistrz świata w sporcie, w którym Rosja nie ma sobie równych

W Ukrainie zginął rosyjski mistrz świata w biatlonie czołgowym. To dyscyplina, w której od lat królują Rosjanie, są mistrzami świata od początku istnienia mistrzostw świata w biatlonie czołgowym. Na czym polegają te zawody?

Fotograf od początku wojny robi zdjęcia Moskwy. Pokazuje, jak zmieniła się Rosja

Piotr Kamianin, rosyjski fotograf, od początku wojny w Ukrainie fotografuje ulice Moskwy oraz mieszkańców rosyjskiej stolicy. Na zdjęciach pokazuje, jak zmienia się nastrój w mieście i jak temat wojny obecny jest w stolicy Rosji.

Rosjanie będą pić więcej alkoholu. Kreml potrzebuje większych wpływów z podatków

Rzecznik praw przedsiębiorców w Rosji proponuje uproszczenie procedury uzyskiwania koncesji na handel alkoholem. „Zwiększenie liczby legalnych placówek to wzrost wpływów z akcyzy i lepsze rozwiązywanie problemów zdrowotnych” – przekonuje Borys Titow.

Oleg Tińkow: miliarder wygnany z Rosji, choć chciał, by Putin został carem

Jako pierwszy z rosyjskich miliarderów potępił wojnę. Kara przyszła szybko: musiał sprzedać akcje swojego banku. Majątek Tińkowa w parę miesięcy skurczył się o 9 miliardów dolarów. W wywiadzie ujawnił, jak Kreml postępuje z niepokornymi biznesmenami.

Biura do wynajęcia zamiast działu AGD: Tesco ma pomysł na pustoszejące sklepy

Przestrzenie coworkingowe i sale do spotkań biznesowych – takie usługi testuje sieć Tesco w sklepach w Wielkiej Brytanii. Chodzi o wykorzystanie pustych powierzchni supermarketów, z których znikają kolejne działy, bo klienci wolą zakupy online.

„To armia XXI wieku”. Media w Rosji o tym, czemu armia Ukrainy jest tak dobra

Szeregowi żołnierze – rosyjscy, oficerowie – neonazistowscy, generałowie – amerykańscy, a taktyka – terrorystyczna. Taka mieszanka, zdaniem rosyjskich komentatorów sprawia, że Ukraińcy dobrze bronią się przed rosyjską inwazją.

„Poczuj wojnę z bliska”. Ukraińskie firmy kuszą turystów wycieczkami na front

Weekendowa wycieczka do Kijowa, zwiedzanie Buczy – takie „atrakcje” chętnym, spragnionym widoku zniszczeń wojennych, oferują ukraińskie firmy. „Rosyjskie czołgi niebawem trafią na złom, warto przyjechać właśnie teraz” – zachwalają swoje usługi.

„Pożyteczni idioci”: porażka wizerunkowa na początku trasy koncertowej Coldplay

Zespół Coldplay ogłosił szczegóły swojej nowej, „zrównoważonej ekologicznie”, trasy koncertowej. Grupa miała podróżować po świecie pojazdami napędzanymi biopaliwem. Okazało się jednak, że aktywiści mają wiele do zarzucenia producentowi paliwa.

Tokeny NFT z herbami ukraińskich miast: Rosja zbiera pieniądze dla żołnierzy

Wydatki z budżetu ministerstwa obrony już nie wystarczają. Obywatele Rosji zaczynają zbierać pieniądze dla żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy. Z powodu sankcji, chcą do tego wykorzystać kryptowaluty.

Koncerny medialne wyszły z Rosji, ale należące do nich tytuły nadal się ukazują

Amerykańskie koncerny medialne Conde Nast i Hearst zapowiedziały opuszczenie rosyjskiego rynku tuż po wybuchu wojny w Ukrainie i ogłoszeniu sankcji. To jednak nie oznacza, że z Rosji zniknęły słynne magazyny. Nadal można je kupić. Jak długo jeszcze?