Włoski maksymalizm: nowy fenomen świata designu. To efekt serialu „Biały Lotos”

Serial „Biały Lotos” okazał się niezwykłym sukcesem 2022 roku, przyciągając miliony widzów. Nieoczekiwanie stał się też źródłem nowego fenomenu w świecie designu. Najmodniejsze aranżacje wnętrz kipią od kolorów i unikatowych ozdób we włoskim stylu.

Miód, indygo, „płynne” formy i triumf marmuru: jak zmieni się design w 2023 roku

W 2023 roku chcemy otaczać się miłymi dla oka fakturami i kolorami, a także szlachetnym marmurem – twierdzą autorzy raportu przygotowanego przez serwis Etsy. Jakie będą główne trendy w designie w 2023 roku?

Polska potęgą świata designu. Polacy w czołówce prestiżowego konkursu

Polscy projektanci cieszą się coraz większą renomą i – co najważniejsze – wygrywają prestiżowe konkursy. Dowodem są wyniki najnowszego zestawienia World Design Rankings podsumowującego 2022 rok. Polska zajęła w nim bardzo wysoką pozycję.

Viva Magenta – albo po prostu buraczkowy. Wybrano kolor 2023 roku

Amerykańska firma Pantone, znana z tworzenia wzorników barw, wykorzystywanych w przemyśle, ogłosiła odcień nazwany Viva Magenta kolorem roku 2023. Ten kolor ma podnosić na duchu, zbliżać nas do natury i inspirować. Kto i po co wybiera kolory roku?

Kąty proste są już niemodne. Wolimy mieszkać otoczeni opływowymi krzywiznami

Już dawno trendy wnętrzarskie nie były tak ciekawe. Obok maksymalizmu i stylu japandi popularność zyskuje estetyka, która jest tyleż kojąca, co surrealistyczna.

Natalia Malarska: nie chcemy już mieszkać w sterylnych wnętrzach

Coraz rzadziej zdarza się, że klienci dobierają rzeczy do domu tak, żeby mieli co pokazać znajomym na kolacji. Pojmowanie bogactwa w Polsce się zmienia – mówi Natalia Malarska, projektantka wnętrz, właścicielka warszawskiej pracowni La Folie Studio.

H&M wchodzi do świata luksusu. To pierwsza limitowana kolekcja mebli tej marki

Eksperyment – tak swoje nowe przedsięwzięcie określa firma H&M. Szwedzki gigant, znany z dominacji w segmencie „szybkiej mody”, produkujący masowo ubrania, podejmuje próbę wejścia do świata luksusowego designu z limitowaną kolekcją mebli i dodatków.

Apartament z Gdańska wśród najpiękniejszych wnętrz na świecie 2022 roku

Projekt architektów z gdańskiej pracowni ACOS wyróżniony w prestiżowym międzynarodowym konkursie. Apartament z Gdańska znalazł się w gronie projektów autorstwa najlepszych biur architektonicznych z całego świata.

Wraca awangarda sprzed pół wieku. Lata 70. to najmodniejszy trend wnętrzarski

Mody lubią się powtarzać – to stwierdzenie odnosi się również do sfery aranżacji wnętrz. Równolegle z eklektycznym maksymalizmem oraz minimalistycznymi wabi-sabi i japandi wyłania się luksus z nutą awangardy w stylu lat 70.

Generacja Z ma dość oszczędnego designu. Wkraczamy w erę maksymalizmu

Chłodne szarości, surowa biel, stonowane beże – ta estetyka powoli ustępuje miejsca nowemu trendowi, który można określić krótko: More is More. Kolorowy, eklektyczny maksymalizm to jeden z najmodniejszych obecnie trendów.

„Brąz to nowa czerń”. To będzie najmodniejszy kolor w aranżacjach wnętrz

Po okresie królowania wyrazistych, mocnych kolorów, najwyraźniej chcemy nieco odpocząć wśród bardziej stonowanych barw. W tym sezonie do wnętrz ponownie wkracza brąz.

Design zamiast złomu: Szwedzi tworzą meble ze starych hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi elektryczne stały się jednym z najpopularniejszych środków komunikacji w dużych miastach. Są też problemem – uszkodzone i połamane trafiają na złomowiska. Szwedzcy projektanci postanowili to zmienić.

Ukraińscy architekci proponują: wesprzyj Ukrainę, za darmo urządzimy ci dom

Ukraińscy architekci wnętrz wystartowali z nową usługą – osoby, które przekażą pieniądze armii ukraińskiej lub organizacjom świadczącym pomoc humanitarną mogą liczyć na darmowe usługi projektantów wnętrz i specjalistów od urządzania mieszkań.

To koniec ery skandynawskiego minimalizmu. Nadchodzi moda na elegancki bałagan

Cluttercore to nazwa nowego, zyskującego popularność trendu w urządzaniu wnętrz. Jest nonszalancki, nieco kiczowaty i bardzo sentymentalny. Przede wszystkim jednak – zrywa z dominującym dotąd dogmatem chłodnego minimalizmu.

Nie ma chętnych do pracy w branży luksusowej. Młodzi nie chcą być rzemieślnikami

Produkcja dóbr luksusowych wciąż w dużym stopniu opiera się na ręcznym wykonaniu, tymczasem znane marki borykają się z brakiem rąk do pracy. Niektóre uruchamiają programy, których celem jest zachęcenie młodych ludzi, by postawili na rzemiosło.

Polscy architekci zaprojektowali wnętrza luksusowego hotelu w Budapeszcie

W sercu Budapesztu powstał nowy hotel sieci Crowne Plaza. Za projekt jego wnętrz odpowiada polska pracownia Tremend. To kolejny hotel znanej międzynarodowej sieci, którego wnętrza stworzyli warszawscy projektanci.

Polski projekt podziemnego garażu jak z filmów o Bondzie nagrodzony w Niemczech

Projekt podziemnego garażu dla klasycznych samochodów Aston Martin, dzieło warszawsko-londyńskiego biura Unism dla polskiego kolekcjonera, zostało wyróżnione w konkursie German Design Award. „Doskonała architektura” – napisano w uzasadnieniu.

Biblioteka Narodowa po remoncie. Te wnętrza lada moment podbiją Instagram

Z okazji przypadającej w tym roku 275. rocznicy powstania Biblioteki Narodowej, wyremontowano czytelnie w warszawskiej siedzibie biblioteki. Modernistyczne wnętrza przeszły ogromną przemianę. Jak wyglądają po remoncie?