Bar w browarze Janusza Palikota powalczy o tytuł najładniejszego na świecie

Eksperci docenili wystrój pubu „Taproom” w należącym do firmy Janusza Palikota Browarze Tenczynek. Projekt wyróżniono w międzynarodowym konkursie architektonicznym magazynu „Dezeen”.

Warszawski bar wśród najpiękniejszych w Europie. Prestiżowa nagroda za wnętrza

Warszawski bar Va Bene Cicchetti, mieszczący się na warszawskim MDM-ie, zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie Restaurant & Bar Design Awards nagradzającym najlepiej zaprojektowane lokale tego typu na świecie.

Ikea traci swoje laboratorium innowacji. To tu opracowano klopsiki przyszłości

Po 10 latach zamyka się Space10, laboratorium innowacji pracujące dla firmy Ikea, szwedzkiego giganta rynku mebli. Zespół kopenhaskiego Space10 był odpowiedzialny za najbardziej śmiałe projekty, takie jak nowatorskie meble czy nowe wegańskie rodzaje posiłków.

Plastik, który stał się trendem wnętrzarskim. Wielka kariera sztucznych roślin

Coraz więcej osób rezygnuje z naturalnej zieleni i zamiast niej decyduje się na kupno sztucznych roślin do domu. Dlaczego coraz chętniej dekorujemy wnętrza plastikowymi imitacjami popularnych roślin doniczkowych?

Oto pierwsza projektantka kierowana przez sztuczną inteligencję. „Mam uczucia”

Tilly Talbot – tak nazywa się nowa projektantka, która w rzeczywistości jest jedynie algorytmem. Stworzono ją po to, aby wyniosła design oraz projektowanie mody na nowy poziom.

Biblioteka Narodowa z nagrodą. Dawne PRL-owskie wnętrza przeszły metamorfozę

Wnętrza Biblioteki Narodowej w Warszawie w ostatnich kilku latach przeszły niezwykłą przemianę. Modernizacja według projektu katowickiej pracowni Konior Studio została wyróżniona w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy.

Ikea szykuje rewolucję w świecie mebli. Ta kanapa zmieści się w teczce

Innowacyjną kanapę można łatwo zmontować, a potem złożyć na płasko. Space10, laboratorium badawcze pracujące dla Ikei, przedstawiło rozwiązanie, które, jeśli zostanie wdrożone, może zrewolucjonizować branżę meblarską.

To już koniec słynnej polskiej fabryki porcelany. Wielka wyprzedaż i zamknięcie

To niestety już pewne – istniejąca od blisko 200 lat fabryka porcelany Krzysztof z Wałbrzycha ostatecznie kończy działalność. Firma zapowiedziała wielką wyprzedaż zapasów. To jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić budynki słynnej fabryki.

Puszka z dwiema „zawleczkami”. Japończycy chcą zrewolucjonizować branżę piwną

Japońskie studio Nendo, prowadzone przez cenionego projektanta Okiego Sato, przedstawiło prototyp puszki, która może oznaczać rewolucję w branży piwnej. Rozwiązanie opracowane przez Nendo ma zapewniać „idealną pianę”.

Atrapy książek na półkach: kontrowersyjny trend wnętrzarski zyskuje popularność

Coraz popularniejszy staje się zaskakujący trend w aranżacji wnętrz. Coraz chętniej ozdabiamy ściany półkami, na których stoją atrapy książek. Co popularność tego zjawiska mówi o nas – i naszym stosunku do literatury?

Stare meble z Ikei to już vintage. Kiedyś były tanie, teraz kosztują majątek

Stare meble i inne produkty z Ikei robią furorę. Ci, którzy kupili je kilka dekad temu, sprzedają je za wielokrotność ich pierwotnej ceny, a kolekcjonerzy designu poszukują przedmiotów ze starych kolekcji marki.

Najpiękniejsze mieszkanie w Polsce jest w Gdańsku. Nagroda dla projektantów

Apartament z Gdańska zaprojektowany przez architektów z pracowni ACOS, po raz kolejny został wyróżniony w prestiżowym konkursie. Tym razem Stowarzyszenie Architektów Wnętrz uznało go za najpiękniejszy w Polsce.

Strelicja: oto najmodniejsza roślina roku. „Rajski ptak” pokonał nawet monsterę

Monstera, dotychczas niekwestionowana królowa instagramowych i prawdziwych wnętrz, ma godną następczynię. Wśród designerów i projektantów wnętrz furorę robi strelicja, roślina doniczkowa zwana „rajskim ptakiem”.

Polski zegarek wyróżniony w słynnym konkursie. Nagroda za design i minimalizm

Zegarek polskiej firmy Mudita zdobył nagrodę Red Dot Design. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury doceniło minimalistyczny design modelu Mudita Moment.

Włoski maksymalizm: nowy fenomen świata designu. To efekt serialu „Biały Lotos”

Serial „Biały Lotos” okazał się niezwykłym sukcesem 2022 roku, przyciągając miliony widzów. Nieoczekiwanie stał się też źródłem nowego fenomenu w świecie designu. Najmodniejsze aranżacje wnętrz kipią od kolorów i unikatowych ozdób we włoskim stylu.

Miód, indygo, „płynne” formy i triumf marmuru: jak zmieni się design w 2023 roku

W 2023 roku chcemy otaczać się miłymi dla oka fakturami i kolorami, a także szlachetnym marmurem – twierdzą autorzy raportu przygotowanego przez serwis Etsy. Jakie będą główne trendy w designie w 2023 roku?

Polska potęgą świata designu. Polacy w czołówce prestiżowego konkursu

Polscy projektanci cieszą się coraz większą renomą i – co najważniejsze – wygrywają prestiżowe konkursy. Dowodem są wyniki najnowszego zestawienia World Design Rankings podsumowującego 2022 rok. Polska zajęła w nim bardzo wysoką pozycję.

Viva Magenta – albo po prostu buraczkowy. Wybrano kolor 2023 roku

Amerykańska firma Pantone, znana z tworzenia wzorników barw, wykorzystywanych w przemyśle, ogłosiła odcień nazwany Viva Magenta kolorem roku 2023. Ten kolor ma podnosić na duchu, zbliżać nas do natury i inspirować. Kto i po co wybiera kolory roku?