Eksperci docenili wystrój pubu „Taproom” w należącym do firmy Janusza Palikota Browarze Tenczynek. Projekt wyróżniono w międzynarodowym konkursie architektonicznym magazynu „Dezeen”.
Warszawski bar Va Bene Cicchetti, mieszczący się na warszawskim MDM-ie, zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie Restaurant & Bar Design Awards nagradzającym najlepiej zaprojektowane lokale tego typu na świecie.
Po 10 latach zamyka się Space10, laboratorium innowacji pracujące dla firmy Ikea, szwedzkiego giganta rynku mebli. Zespół kopenhaskiego Space10 był odpowiedzialny za najbardziej śmiałe projekty, takie jak nowatorskie meble czy nowe wegańskie rodzaje posiłków.
Coraz więcej osób rezygnuje z naturalnej zieleni i zamiast niej decyduje się na kupno sztucznych roślin do domu. Dlaczego coraz chętniej dekorujemy wnętrza plastikowymi imitacjami popularnych roślin doniczkowych?
Tilly Talbot – tak nazywa się nowa projektantka, która w rzeczywistości jest jedynie algorytmem. Stworzono ją po to, aby wyniosła design oraz projektowanie mody na nowy poziom.
Wnętrza Biblioteki Narodowej w Warszawie w ostatnich kilku latach przeszły niezwykłą przemianę. Modernizacja według projektu katowickiej pracowni Konior Studio została wyróżniona w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy.
Innowacyjną kanapę można łatwo zmontować, a potem złożyć na płasko. Space10, laboratorium badawcze pracujące dla Ikei, przedstawiło rozwiązanie, które, jeśli zostanie wdrożone, może zrewolucjonizować branżę meblarską.
To niestety już pewne – istniejąca od blisko 200 lat fabryka porcelany Krzysztof z Wałbrzycha ostatecznie kończy działalność. Firma zapowiedziała wielką wyprzedaż zapasów. To jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić budynki słynnej fabryki.
Japońskie studio Nendo, prowadzone przez cenionego projektanta Okiego Sato, przedstawiło prototyp puszki, która może oznaczać rewolucję w branży piwnej. Rozwiązanie opracowane przez Nendo ma zapewniać „idealną pianę”.
Coraz popularniejszy staje się zaskakujący trend w aranżacji wnętrz. Coraz chętniej ozdabiamy ściany półkami, na których stoją atrapy książek. Co popularność tego zjawiska mówi o nas – i naszym stosunku do literatury?
Stare meble i inne produkty z Ikei robią furorę. Ci, którzy kupili je kilka dekad temu, sprzedają je za wielokrotność ich pierwotnej ceny, a kolekcjonerzy designu poszukują przedmiotów ze starych kolekcji marki.
Apartament z Gdańska zaprojektowany przez architektów z pracowni ACOS, po raz kolejny został wyróżniony w prestiżowym konkursie. Tym razem Stowarzyszenie Architektów Wnętrz uznało go za najpiękniejszy w Polsce.
Monstera, dotychczas niekwestionowana królowa instagramowych i prawdziwych wnętrz, ma godną następczynię. Wśród designerów i projektantów wnętrz furorę robi strelicja, roślina doniczkowa zwana „rajskim ptakiem”.
Zegarek polskiej firmy Mudita zdobył nagrodę Red Dot Design. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury doceniło minimalistyczny design modelu Mudita Moment.
Serial „Biały Lotos” okazał się niezwykłym sukcesem 2022 roku, przyciągając miliony widzów. Nieoczekiwanie stał się też źródłem nowego fenomenu w świecie designu. Najmodniejsze aranżacje wnętrz kipią od kolorów i unikatowych ozdób we włoskim stylu.
W 2023 roku chcemy otaczać się miłymi dla oka fakturami i kolorami, a także szlachetnym marmurem – twierdzą autorzy raportu przygotowanego przez serwis Etsy. Jakie będą główne trendy w designie w 2023 roku?
Polscy projektanci cieszą się coraz większą renomą i – co najważniejsze – wygrywają prestiżowe konkursy. Dowodem są wyniki najnowszego zestawienia World Design Rankings podsumowującego 2022 rok. Polska zajęła w nim bardzo wysoką pozycję.
Amerykańska firma Pantone, znana z tworzenia wzorników barw, wykorzystywanych w przemyśle, ogłosiła odcień nazwany Viva Magenta kolorem roku 2023. Ten kolor ma podnosić na duchu, zbliżać nas do natury i inspirować. Kto i po co wybiera kolory roku?