Czym jest dla Ciebie „toaleta”? Zapytaliśmy o to językoznawcę

Pomieszczenia domowe nie są sobie równe. Najważniejsze to kuchnia, pokój i łazienka, co odpowiada hierarchii funkcji domu: jedzenie – spanie – załatwianie potrzeb cielesnych.

Najmodniejsze męskie kurtki zimowe w tym sezonie - przegląd fasonów

Już wczesną jesienią mężczyźni poszukują kurtki na zbliżający się sezon zimowy – bowiem nawet w listopadzie za oknem mogą pojawić się przymrozki. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najciekawsze propozycje kurtek zimowych męskich. Wzięliśmy pod uwagę różnorodne style, jak również zróżnicowane potrzeby mężczyzn.

Mobilny ołtarz na barce. Innowacyjny projekt pływającego kościoła nagrodzony

Projekt mobilnego kościoła na barce, stworzony przez brytyjskie studio Denizen Works, został wyróżniony przez ceniony serwis internetowy poświęcony designowi.

Nowy Jork: najwyższy apartamentowiec świata chwieje się i trzeszczy. „To bubel”

Najwyższy apartamentowiec na świecie, nowojorski 432 Park Avenue, to bubel – uważają jego mieszkańcy i pozywają dewelopera. Żądają ponad 100 milionów dolarów odszkodowania. Lista zarzutów jest długa, od niektórych włos jeży się na głowie.

Aleksandra Kozłowska: „pokazać innym świat widziany moimi oczami”

Aleksandra Kozłowska architektka z pracowni KWK Promes, trzy lata temu wygrała w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki”. Dziś zasiada w gronie jego jurorów. W wywiadzie mówi o tym, 
co lubi w procesie projektowania oraz jak wygrana wpłynęła na jej ścieżkę zawodową.

Weekend z Łódź Design Festival

Ponad 20 wystaw na specjalnej edycji Łódź Design Festival łączy hasło „Lepiej 2.0”.

Ikea rozstaje się z jednym ze swoich symboli. Tak zmienią się sklepy

Ikea testuje nowe rozwiązania w swoich sklepach. Wśród nich są też zmiany rewolucyjne. Jeden z testowanych obecnie projektów zakłada całkowitą zmianę aranżacji sklepów, do której przywykli klienci na całym świecie. Co może się zmienić?

Trendy: to będą najmodniejsze kolory tej jesieni. Nadchodzi zmiana

Co będziemy nosić i jakimi kolorami będziemy się otaczać jesienią? Koniec z krzykliwością, w najbliższych miesiącach będą dominować kolory stonowane i kojące.

Rusza Gdynia Design Days, festiwal branży projektowej

W ramach tegorocznej edycji Gdynia Design Days odbędą się wystawy, warsztaty, pokazy filmowe czy dyskusje przedstawicieli cenionych projektantów. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a w wielu z nich można wziąć udział online, bez wychodzenia z domu.

Warszawski unikat. Jak powstały wnętrza Elektrowni Powiśle?

Moment startu był wyjątkowo trudny – połowa 2020 roku, środek pandemii. To sprawiło, że Elektrownia Powiśle, jeden z najciekawszych architektonicznie i designersko obiektów Warszawy, pozostał nieco niezauważony. Niesłusznie – trudno w Polsce znaleźć podobną przestrzeń o równie ciekawych wnętrzach.

Zobacz apartament w Polsce, który zdobył „Oscara designu”

Prestiżowa nagroda A’ Design Award za projekt loftu w Lesznie to kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla Jana Sikory, cenionego polskiego architekta wnętrz.

Bubble Tea zamiast godła na paszportach. Tajwan chce zmian

Tajwan przymierza się do zmiany wyglądu paszportów, którymi posługują się obywatele tego kraju. Wśród projektów zgłoszonych w konkursie pojawiły się też ulubione przysmaki mieszkańców wyspy, choćby Bubble Tea

Nie tylko meble: Ikea produkuje teraz także ubrania

Ikea niedawno zadebiutowała w zupełnie nowej roli – jako marka odzieżowa. Zaskakujące? Wcale nie, Ikea eksperymentuje ze stylem, czego dowodem może być też nowa kolekcja Sammankoppla