„Brąz to nowa czerń”. To będzie najmodniejszy kolor w aranżacjach wnętrz

Po okresie królowania wyrazistych, mocnych kolorów, najwyraźniej chcemy nieco odpocząć wśród bardziej stonowanych barw. W tym sezonie do wnętrz ponownie wkracza brąz.

Design zamiast złomu: Szwedzi tworzą meble ze starych hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi elektryczne stały się jednym z najpopularniejszych środków komunikacji w dużych miastach. Są też problemem – uszkodzone i połamane trafiają na złomowiska. Szwedzcy projektanci postanowili to zmienić.

Ukraińscy architekci proponują: wesprzyj Ukrainę, za darmo urządzimy ci dom

Ukraińscy architekci wnętrz wystartowali z nową usługą – osoby, które przekażą pieniądze armii ukraińskiej lub organizacjom świadczącym pomoc humanitarną mogą liczyć na darmowe usługi projektantów wnętrz i specjalistów od urządzania mieszkań.

To koniec ery skandynawskiego minimalizmu. Nadchodzi moda na elegancki bałagan

Cluttercore to nazwa nowego, zyskującego popularność trendu w urządzaniu wnętrz. Jest nonszalancki, nieco kiczowaty i bardzo sentymentalny. Przede wszystkim jednak – zrywa z dominującym dotąd dogmatem chłodnego minimalizmu.

Nie ma chętnych do pracy w branży luksusowej. Młodzi nie chcą być rzemieślnikami

Produkcja dóbr luksusowych wciąż w dużym stopniu opiera się na ręcznym wykonaniu, tymczasem znane marki borykają się z brakiem rąk do pracy. Niektóre uruchamiają programy, których celem jest zachęcenie młodych ludzi, by postawili na rzemiosło.

Polscy architekci zaprojektowali wnętrza luksusowego hotelu w Budapeszcie

W sercu Budapesztu powstał nowy hotel sieci Crowne Plaza. Za projekt jego wnętrz odpowiada polska pracownia Tremend. To kolejny hotel znanej międzynarodowej sieci, którego wnętrza stworzyli warszawscy projektanci.

Polski projekt podziemnego garażu jak z filmów o Bondzie nagrodzony w Niemczech

Projekt podziemnego garażu dla klasycznych samochodów Aston Martin, dzieło warszawsko-londyńskiego biura Unism dla polskiego kolekcjonera, zostało wyróżnione w konkursie German Design Award. „Doskonała architektura” – napisano w uzasadnieniu.

Biblioteka Narodowa po remoncie. Te wnętrza lada moment podbiją Instagram

Z okazji przypadającej w tym roku 275. rocznicy powstania Biblioteki Narodowej, wyremontowano czytelnie w warszawskiej siedzibie biblioteki. Modernistyczne wnętrza przeszły ogromną przemianę. Jak wyglądają po remoncie?

„Zoomerska zieleń” to teraz najmodniejszy kolor. Czemu stała się tak popularna?

Ostra zieleń, która wzięła szturmem branżę mody, design oraz media społecznościowe, nie kojarzy się z naturą. Skąd nagła i niespodziewana popularność tego koloru?

Polscy projektanci w światowej czołówce. Ten ranking to powód do dumy

Polscy designerzy od lat są zauważani i doceniani na całym świecie, a ich prace i projekty zbierają prestiżowe nagrody. Najnowsza edycja znanego rankingu projektantów potwierdza – w tej dziedzinie jesteśmy w światowej czołówce.

Czy pakowanie prezentów może być eko? Japończycy już dawno znaleźli rozwiązanie

Furoshiki to japońska tradycja pakowania prezentów. Polega na misternym obwiązywaniu podarunku w kawałek tkaniny, która, w odróżnieniu od papieru, może służyć przez wiele lat. Furoshiki staje się coraz popularniejsze także w Europie.

Gotyk, maksymalizm i mnóstwo zieleni: tak będziemy mieszkać w 2022 roku

W 2022 roku będziemy chcieli wprowadzić do swoich domów jeszcze więcej zieleni, wzorów i kolorów. Jedno jest pewne: minimalizm już nam się znudził.

Muzeum Narodowe w Krakowie: Design i Architektura w Kamienicy Szołayskich

Dziś MNK otwiera w swoim oddziale w Kamienicy Szołayskich dwie nowe stałe galerie: „Przedmioty. Galeria designu polskiego XX i XXI wieku” oraz „Przekroje. Galeria architektury polskiej XX i XXI wieku”. Prezentują osiągnięcia polskich twórców w obu tych dziedzinach w okresie ostatnich 120 lat.

Very Peri: oto kolor roku 2022. Przygotujcie się na inwazję fioletu

Very Peri, wariacja na temat fioletu, ma być kolorem roku 2022 zdaniem ekspertów firmy Pantone, zajmującej się przewidywaniem trendów kolorystycznych. Jeśli przewidywania Pantone'a się sprawdzą, czeka nas dominować tego koloru w modzie czy designie.

„Perfekcyjne położenie w mieście”. Polski dom wśród najlepszych w Europie

Dom Re: Perfect House, zaprojektowany przez pracownię Reform Architekt Marcina Tomaszewskiego, został wyróżniony nagrodą w konkursie European Property Awards.

Zamiast burzyć, wystarczyło umyć i odnowić. Perła modernizmu nagrodzona

Modernistyczny dworzec autobusowy w angielskim mieście Preston, odnowiony niedawno po latach zaniedbania, wyróżniono prestiżową nagrodą architektoniczną.

Trendy kolorystyczne na 2022 rok. Te odcienie niebawem zobaczysz wszędzie

W 2021 roku kilka kolorów cieszyło się wśród projektantów szczególną popularnością. Na tej podstawie analitycy przewidują, jakie kolory będą dominować w modzie i designie w 2022 roku.

Czym jest dla Ciebie „toaleta”? Zapytaliśmy o to językoznawcę

Pomieszczenia domowe nie są sobie równe. Najważniejsze to kuchnia, pokój i łazienka, co odpowiada hierarchii funkcji domu: jedzenie – spanie – załatwianie potrzeb cielesnych.