Partnerzy

Nowy zapach Paco Rabanne Phantom. Słynna marka znowu wyznacza trendy

Szokowały, zaskakiwały, inspirowały. Takie były i są projekty marki Paco Rabanne. W świecie mody Paco Rabanne był wizjonerem, który pokazywał, że najważniejsza jest kreatywność. Podobnie było i jest w świecie zapachów.

Właściciel Zary zamyka sklepy najbardziej luksusowej marki, także w Polsce

Marka Uterque, najbardziej luksusowa i selektywna w rodzinie marek odzieżowych należących do Inditexu, hiszpańskiej firmy będącej właścicielem między innymi Zary, znika z rynku. Wchłonie ją marka Massimo Dutti.

Nowy trend: sklepy internetowe sprzedają ubrania zanim zostaną uszyte

W jaki sposób ograniczyć marnowanie odzieży i zaoferować klientom dokładnie to, czego potrzebują? Farfetch, jeden z czołowych europejskich sklepów internetowych, ma pomysł: ubrania dostępne w przedsprzedaży.

"Opodatkować bogaczy": polityczka z USA z mocnym hasłem na luksusowym bankiecie

Alexandria Ocasio-Cortez, jedna z najbardziej energicznych polityczek amerykańskiej Partii Demokratycznej, na charytatywnej imprezie skupiającej co roku gwiazdy szołbiznesu, zaskoczyła suknią z mocnym politycznym przesłaniem.

Zara tworzy nową markę. Będzie sprzedawać elektronikę i biżuterię

Hiszpański koncern Inditex, potentat rynku odzieżowego, chce stworzyć nową markę na bazie Zary. W planach jest sprzedaż archiwalnych kolekcji ubrań, ale w ofercie ma też być biżuteria, okulary czy elektronika.

Nadmiar wolnego czasu nam szkodzi. To badanie to potwierdza

Czy istnieje coś takiego zmęczenie wolnym czasem? Zdaniem amerykańskich badaczy – zdecydowanie tak. Co więcej, obliczono, po ilu godzinach lenistwo przestaje sprawiać przyjemność.

Złota era drapaczy chmur. Jak 11 września 2001 roku zmienił architekturę?

Atak na World Trade Center z 11 września 2001 roku był wstrząsem dla świata. Miał też zmienić architekturę – drapacze chmur stały się niebezpieczne, więc miały odejść do lamusa. Tymczasem stało się coś odwrotnego.

Dzianina wraca w wielkim stylu: jesienią będziemy nosić ją od stóp do głów

Dzianina króluje w jesiennych kolekcjach czołowych projektantów. „Jesieniary” będą zachwycone – dzianina to w tym roku jeden z najmodniejszych materiałów.

Koniec z prywatnymi odrzutowcami: trasy koncertowe w erze zmian klimatu

Zamiast prywatnych odrzutowców dla artystów – podróże pociągami. Do tego darmowe bilety na komunikację miejską dla fanów. Kameralne trasy koncertowe i mniej sprzętu. Jak powinny wyglądać koncerty, by zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko?

Noktowizor czy termowizor na nocne polowanie – na które rozwiązanie postawić?

Wysokiej jakości sprzęt myśliwski to podstawa udanych łowów. Dobór odpowiedniego wyposażenia nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy w grę wchodzi nocne polowanie.

Czy futra naturalne mogą być produkowane etycznie? Szykuje się kolejna burza

Producenci futer proponują certyfikat potwierdzający, że ich produkty wytworzono w sposób etyczny i zrównoważony. Czy w czasach, w których marki odzieżowe rezygnują z futer, a klienci coraz bardziej zwracają uwagę na los zwierząt, taki ruch ma sens?

Cała z drewna: oto hala stworzona specjalnie na koncerty grupy ABBA

W Londynie powstanie tymczasowa hala, w której odbywać się będą wirtualne koncerty szwedzkiej grupy ABBA. Obiekt pomieści 3000 widzów, którzy obejrzą pierwsze od 40 lat występy Szwedów.

Polacy jak reszta Europy. Kochamy tylko jedną markę luksusową

W Europie, od Lizbony po Moskwę, rządzi tylko jedna marka luksusowa – to Gucci. Wyłamuje się jedynie kilka krajów. Na czym polega fenomen domu mody Gucci?

Moda ekologiczna to wciąż głównie puste deklaracje. Ten raport to pokazuje

Branża mody nadal nie chce przyjąć do wiadomości, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko ma produkcja ubrań. Nie chce też zrozumieć, że kampanie reklamowe nie zastąpią prawdziwej zmiany. Sytuację dobitnie pokazuje raport organizacji Stand.earth.

Biodegradowalne ubrania: to będzie kolejna wielka rewolucja w świecie mody

Ubrania, które po pewnym czasie rozkładają się bez szkody dla środowiska i mogą stać się kompostem? To rosnący trend, który wkrótce wywróci do góry nogami całą branżę mody.

Wróciła szkoła, wraz z nią powraca też klasyczny trend w modzie

Na ulicach miast coraz częściej można spotkać ludzi ubranych w stylu „preppy”. Elegancja rodem z amerykańskich szkół średnich staje się niezwykle popularna. Co uwodzi nas w szkolnych mundurkach w stylu rodem z amerykańskich seriali dla nastolatków?

Pierpaolo Piccioli: prawdziwy poeta mody. To on uratował dom mody Valentino

O Pierpaolo Picciolim mówią, że projektuje uczuciami. Kiedy po latach pracy w duecie z Marią Grazią Chiuri pozostał sam na stanowisku dyrektora kreatywnego Valentino, branża mody miała obawy. Udowodnił jednak, że potrafi odkrywać nowe fragmenty swojej baśni, coraz bardziej czarujące i magiczne.

Chanel wykupuje jaśmin. Bez niego nie będzie słynnych perfum

Francuska marka Chanel skupuje hektary upraw jaśminu. Ten kwiat to najważniejszy składnik słynnych perfum Chanel No. 5.