Koniec słynnej willi na dachu bloku. Rusza rozbiórka najbrzydszego domu w Polsce

Licząca 30 lat historia „kosmicznej” willi na dachu bloku w Jastrzębiu-Zdroju na Śląsku dobiega końca. Zapowiedziano rozbiórkę obiektu, który okrzyknięto najbrzydszym budynkiem w Polsce.

Paryż szykuje architektoniczną perłę na igrzyska. Była zamknięta przez lata

Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich władze Francji chcą pokazać Paryż z jak najlepszej strony. Jedną z wizytówek ma być ponowne otwarcie Grand Palais. Słynny zabytek był niedostępny przez lata, teraz przechodzi szybką renowację.

Olimpijczycy apelują do firmy Nike. „Te buty będę musiała wyrzucić do kosza”

Paraolimpijczycy wskazują, że za deklaracjami firmy Nike, producenta butów, nie idą czyny. Podczas gdy w sklepach można zobaczyć manekiny z protezą nogi, w amerykańska firma, potentat na rynku obuwia sportowego, nadal nie sprzedaje pojedynczych butów. Paraolimpijczycy apelują o zmianę polityki firmy – o sprawie pisze serwis BBC.

Najmłodszy zabytek w Polsce do rozbiórki. Prywatna kaplica przetrwała 13 lat

We wsi Tarnów rozpoczęła się rozbiórka kaplicy Votum Aleksa, która od 2022 roku była najmłodszym zabytkiem w Polsce – informuje „Wyborcza”. Minimalistyczny obiekt, ceniony przez wielu architektów, nominowany był w przeszłości do jednej z najbardziej prestiżowych nagród branżowych w Europie.

Marki luksusowe tracą cierpliwość do Rosji. „Po co utrzymywać puste butiki?”

Część europejskich marek luksusowych po inwazji na Ukrainę zawiesiła działalność w Rosji, ale nie zrezygnowała z najmu butików w rosyjskich domach towarowych. Teraz zaczynają żałować i rezygnują z utrzymywania zamkniętych i pustych sklepów.

Rekordowy wzrost rynku odzieży używanej. To nie tylko kwestia niższych cen

Globalny rynek odzieży używanej to najszybciej rozwijający się sektor branży odzieżowej. Co skłania ludzi do kupowania ubrań z drugiej ręki? Nie chodzi tylko o niższe ceny ubrań czy akcesoriów.

Zamek w Łapalicach z prestiżowym wyróżnieniem. „Nieskończony potencjał”

Zamek Łapalice – nazywany przez wielu „polskim Hogwartem” – od lat stoi opuszczony i niedokończony. Wzbudza jednak zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zamek został właśnie doceniony przez jeden z najbardziej prestiżowych magazyn poświęconych architekturze.

Takiej willi jeszcze w Polsce nie było. Powstanie w oparciu o antyczne założenia

Znany łódzki architekt Marcin Tomaszewski, przedstawił swój nowy projekt. To Phantenom Casa, rezydencja zaprojektowana w zgodzie z antyczną zasadą złotego podziału.

Rusza remont siedziby NBP. Jak budynek będzie wyglądał po zmianach?

Zabytkowy budynek Narodowego Banku Polskiego, znajdujący się przy ul. Powstańców Warszawy w stolicy, przejdzie metamorfozę. Gmach banku poddany zostanie modernizacji.

Francja buduje supernowoczesny dworzec kolejowy. Będzie wykonany z drewna

W Tuluzie ruszy budowa ultranowoczesnego dworca, który ma być komunikacyjnym hubem dla tej części kraju. Obiekt zaprojektuje jedna z najbardziej uznanych europejskich pracowni architektonicznych, a głównym budulcem znacznej części konstrukcji ma być drewno.

Nadchodzi „Fashion-tainment”. Wielka moda staje się luksusem dla wszystkich

Moda coraz częściej miesza się z popkulturą. Z jednej strony staje się coraz bardziej ekskluzywna i luksusowa, z drugiej – zmienia się w wielkie widowisko dostępne dla wszystkich. Eksperci nazwali to zjawisko: „fashion-tainment”. Co oznacza to określenie?

Wraca trend, który wypromowało pierwsze pokolenie influencerek. „Styl szafiarek”

20 lat temu influencerzy byli bardzo świeżym zjawiskiem w internecie. Właśnie wtedy w świecie mody pojawił się trend, który wraca w tym sezonie. Boho znowu będzie modne.

Dom mody Valentino znalazł się na krawędzi. Co dalej ze słynną marką?

Dom mody Valentino w ciągu paru dni stracił legendarnego dyrektora kreatywnego, po czym odwołał zapowiedziane pokazy mody. Teraz Włosi muszą pilnie podjąć decyzję, kto przejmie obowiązki Pierpaola Picciolego, który odszedł z firmy po ćwierć wieku pracy.

„Low-luxe”: jest już następca „cichego luksusu”. Na czym polega nowy trend?

Low-luxe to nowy trend, który pokochały celebrytki — i nie tylko one. Czy ten nonszalancki styl zastąpi bardzo popularną dotąd estetykę „cichy luksus”, którą spopularyzowały influencerki, a po nich podchwyciły ją najbardziej znane marki ze świata mody?

Wraca kontrowersyjny trend: futra znowu stały się modne. Aktywiści protestują

Futra od lat źle się kojarzą, a domy mody są krytykowane za ich wykorzystywanie w kolekcjach, nawet jeśli są to futra sztuczne. Jednak na fali mody na styl „mob wife”, na wybiegach znów pojawiły się zarówno futra naturalne, jak sztuczne.

Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody

Pierpaolo Piccioli przez lata był twarzą, sercem i mózgiem domu mody Valentino. To on, jako dyrektor kreatywny Valentino, uratował tę firmę. Teraz odchodzi. „Spędziłem w tej firmie 25 lat, żyłem z ludźmi, z którymi tkaliśmy tę piękną historię – moją i naszą” – ogłosił Piccioli.

Słynny opuszczony hotel w Krakowie ożyje. Wraca restauracja na dachu

Hotel Forum w Krakowie, jeden z najbardziej znanych modernistycznych obiektów w stolicy Małopolski, został zamknięty ponad 20 lat temu. Wkrótce może jednak ożyć jeden z symboli dawnego hotelu – restauracja na dachu z panoramą miasta.

Siostrzana marka Zary zmienia oblicze. Rewolucyjne logo i „cichy luksus”

Hiszpańska marka Massimo Dutti zmienia swój wizerunek. Nowe logo całkowicie różni się od dotychczasowego, ale to nie koniec zmian. Dotyczą one też kolekcji.