Partnerzy

Być jak Meghan Markle: to wciąż najbardziej pożądana suknia ślubna na świecie

Od ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego minęły trzy lata. To jednak niewiele zmienia jeśli chodzi o trendy. Kobiety nadal pragną wyglądać na ślubie jak Meghan Markle. Z czego wynika fenomen sukni ślubnej księżnej Sussex?

Covid: dom mody Valentino stworzył specjalną bluzę dla zaszczepionych

Włoski dom mody ma dla zaszczepionych coś specjalnego: bluzę, która informuje o tym, że przyjęło się szczepionkę. Cena bluzy? 2800 złotych, dochód ze sprzedaży bluz wesprze walkę z koronawirusem.

Niedoceniany mistrz: oto Kengo Kuma, najbardziej wpływowy architekt na świecie

Magazyn „Time” uznał Kengo Kumę za jednego ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. To jedyny architekt, który trafił do tego prestiżowego zestawienia. Kim jest Kengo Kuma, projektant stadionu olimpijskiego w Tokio?

3 sprawdzone sposoby, aby dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało możliwość atrakcyjnej zabawy oraz spędzania wolnego czasu, na świeżym powietrzu.

Barcelona: sztuczna inteligencja zastąpi didżejów na słynnym festiwalu

Twórcy Sonar Barcelona, znanego europejskiego wydarzenia muzycznego, tworzą nowe przedsięwzięcie. Nie zaangażują do niego muzyków – zamiast nich zagra sztuczna inteligencja.

Nowy zapach Paco Rabanne Phantom. Słynna marka znowu wyznacza trendy

Szokowały, zaskakiwały, inspirowały. Takie były i są projekty marki Paco Rabanne. W świecie mody Paco Rabanne był wizjonerem, który pokazywał, że najważniejsza jest kreatywność. Podobnie było i jest w świecie zapachów.

Właściciel Zary zamyka sklepy najbardziej luksusowej marki, także w Polsce

Marka Uterque, najbardziej luksusowa i selektywna w rodzinie marek odzieżowych należących do Inditexu, hiszpańskiej firmy będącej właścicielem między innymi Zary, znika z rynku. Wchłonie ją marka Massimo Dutti.

Nowy trend: sklepy internetowe sprzedają ubrania zanim zostaną uszyte

W jaki sposób ograniczyć marnowanie odzieży i zaoferować klientom dokładnie to, czego potrzebują? Farfetch, jeden z czołowych europejskich sklepów internetowych, ma pomysł: ubrania dostępne w przedsprzedaży.

"Opodatkować bogaczy": polityczka z USA z mocnym hasłem na luksusowym bankiecie

Alexandria Ocasio-Cortez, jedna z najbardziej energicznych polityczek amerykańskiej Partii Demokratycznej, na charytatywnej imprezie skupiającej co roku gwiazdy szołbiznesu, zaskoczyła suknią z mocnym politycznym przesłaniem.

Zara tworzy nową markę. Będzie sprzedawać elektronikę i biżuterię

Hiszpański koncern Inditex, potentat rynku odzieżowego, chce stworzyć nową markę na bazie Zary. W planach jest sprzedaż archiwalnych kolekcji ubrań, ale w ofercie ma też być biżuteria, okulary czy elektronika.

Nadmiar wolnego czasu nam szkodzi. To badanie to potwierdza

Czy istnieje coś takiego zmęczenie wolnym czasem? Zdaniem amerykańskich badaczy – zdecydowanie tak. Co więcej, obliczono, po ilu godzinach lenistwo przestaje sprawiać przyjemność.

Złota era drapaczy chmur. Jak 11 września 2001 roku zmienił architekturę?

Atak na World Trade Center z 11 września 2001 roku był wstrząsem dla świata. Miał też zmienić architekturę – drapacze chmur stały się niebezpieczne, więc miały odejść do lamusa. Tymczasem stało się coś odwrotnego.

Dzianina wraca w wielkim stylu: jesienią będziemy nosić ją od stóp do głów

Dzianina króluje w jesiennych kolekcjach czołowych projektantów. „Jesieniary” będą zachwycone – dzianina to w tym roku jeden z najmodniejszych materiałów.

Koniec z prywatnymi odrzutowcami: trasy koncertowe w erze zmian klimatu

Zamiast prywatnych odrzutowców dla artystów – podróże pociągami. Do tego darmowe bilety na komunikację miejską dla fanów. Kameralne trasy koncertowe i mniej sprzętu. Jak powinny wyglądać koncerty, by zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko?

Noktowizor czy termowizor na nocne polowanie – na które rozwiązanie postawić?

Wysokiej jakości sprzęt myśliwski to podstawa udanych łowów. Dobór odpowiedniego wyposażenia nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy w grę wchodzi nocne polowanie.

Czy futra naturalne mogą być produkowane etycznie? Szykuje się kolejna burza

Producenci futer proponują certyfikat potwierdzający, że ich produkty wytworzono w sposób etyczny i zrównoważony. Czy w czasach, w których marki odzieżowe rezygnują z futer, a klienci coraz bardziej zwracają uwagę na los zwierząt, taki ruch ma sens?

Cała z drewna: oto hala stworzona specjalnie na koncerty grupy ABBA

W Londynie powstanie tymczasowa hala, w której odbywać się będą wirtualne koncerty szwedzkiej grupy ABBA. Obiekt pomieści 3000 widzów, którzy obejrzą pierwsze od 40 lat występy Szwedów.

Polacy jak reszta Europy. Kochamy tylko jedną markę luksusową

W Europie, od Lizbony po Moskwę, rządzi tylko jedna marka luksusowa – to Gucci. Wyłamuje się jedynie kilka krajów. Na czym polega fenomen domu mody Gucci?