Proces sądowy mu nie zaszkodził. Johnny Depp wraca do współpracy z marką Dior

Johnny Depp ma za sobą najbardziej skandalizujący proces sądowy dekady. Mimo to aktor pozostanie twarzą Dior Sauvage – najlepiej sprzedających się perfum na świecie. Z tym produktem Depp związany jest od lat i to jemu Dior zawdzięcza swój sukces.

Worek na śmieci jako luksusowa torba. Czy słynny dom mody tym razem przesadził?

Dom mody Balenciaga pod kierownictwem Demny Gvasalii od dawna budzi kontrowersje, szokuje i przesuwa granicę tego, czym jest dzisiaj produkt luksusowy. Niektóre projekty trudno nazwać pięknymi, ale piękno nigdy nie było celem dla Gvasalii.

Skromny rewolucjonista mody. Japoński projektant Issey Miyake nie żyje

Uwielbiał tkaniny, zasłynął dzięki perfumom, nie bał się eksperymentować. Issey Miyake, jeden z najważniejszych projektantów XX wieku, zmarł na raka w wieku 84 lat.

Inwazja „przyklejonych”: słynne muzea bezbronne wobec nowej formy protestu

Aktywiści ekologiczni, starający się zwrócić uwagę świata na problem zmian klimatycznych, przyklejają się do dzieł sztuki w znanych muzeach. Władze tych instytucji na razie są bezradne wobec takiej formy protestów.

Jak wygląda pomiar czasu podczas mityngu Diamentowej Ligi?

Pierwszy w Polsce mityng Diamentowej Ligi w Chorzowie to nie tylko okazja do tego, by podziwiać najlepszych lekkoatletów. To także możliwość przekonania się, jak zaawansowane są systemy pomiaru czasu używane podczas zawodów lekkoatletycznych.

Power dressing w stylu Nancy Pelosi: różowy garnitur jako sygnał dla Pekinu

Podczas budząca wielkie kontrowersji wizyty na Tajwanie, Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA, miała na sobie jasnoróżowy garnitur. Zdaniem wielu komentatorów taki wybór odważnego koloru miał konkretny symboliczny wymiar.

Zaskakujący skutek ciałopozytywności: polubiliśmy pocenie się

Z jednej strony fizjologia, z drugiej – pokutujące od pokoleń przekonanie, że pot to coś złego. Jednak takie myślenie się zmienia. Coraz częściej akceptujemy pocenie się jako coś naturalnego. Dotyczy to także kobiet, co potwierdza najnowsze badanie.

Im większa, tym lepsza. W tym sezonie torby i torebki rosną jak na drożdżach

Nie trzeba być czujnym obserwatorem mody, żeby wiedzieć, ze trendy odchodzą i wracają. A skoro jest lato, to naturalną konsekwencją jest powrót mody na duże, pojemne torby.

„Styl Sariny”: garnitur trenerki mistrzyń Europy w piłce nożnej hitem turnieju

Selekcjonerzy piłkarscy podczas meczów niemal zawsze występują w garniturach. Na elegancję stawia też Sarina Wiegman, selekcjonerka kobiecej reprezentacji Anglii, która wygrała tegoroczne Euro. Styl Sariny podbił świat, a na pewno – Wielką Brytanię.

Moda „high-low”. Marki luksusowe pokochały zaskakujące współprace

To kolejny sezon, gdy okazuje się, że współpraca producentów dóbr luksusowych i marek bardziej popularnych opłaca się obu stronom. Świadczą o tym wyniki sprzedaży i wielka popularność, która towarzyszy takim projektom.

Perła architektury z ważnym przesłaniem: oto duńskie muzeum poświęcone uchodźcom

Przygotowanie projektu muzeum w duńskim Oksbøl poświęconego problemowi uchodźców powierzono architektom ze słynnej pracowni Bjarke Ingels Group. Kiedy obiekt powstawał, nikt nie zdawał sobie sprawy, jak aktualne w 2022 roku stanie się Flugt Museum.

Efekt „selfie”: do kupna ubrań przekonują nas zdjęcia zwykłych ludzi, nie modeli

Jak sklepy internetowe sprzedające ubrania mogą zmniejszyć ilość zwrotów? Najnowsze badania pokazują, że pomóc może prezentowanie zdjęć innych klientów w rzeczach, które kupili. To ma wpływ na to, jak oceniamy własne zakupy.

Renesans wielkiego krawiectwa. Haute couture wciąż ma się świetnie

Już od dawna projektanci mody nie kładli tak dużego nacisku na haute couture – czyli wysokie krawiectwo. Od pewnego czasu przeżywa ono swój wielki renesans.

Sukces polskich architektów. Dwa budynki z Polski w finale prestiżowego konkursu

Polscy Architekci znów walczą o renomowaną nagrodę. Biura Kuryłowicz & Associates i BXB Studio dostały się na krótką listę konkursu World Architecture Festival Awards 2022.

100 tysięcy euro: Dior żąda odszkodowania za pokaz mody Valentino w sercu Rzymu

Menedżer butiku domu mody Dior wystosował list do szefów marki Valentino z żądaniem odszkodowania. Domaga się zapłaty 100 tysięcy euro w ciągu 15 dni. Powód? Wielki pokaz mody marki Valentino, zorganizowany tuż obok butiku Diora w centrum Rzymu.

Piżama w stylu glamour: najbardziej zaskakująca stylizacja na tegoroczne lato

Zaciera się granica między ubiorem domowym, a ubraniami, w których wychodzimy do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. W tym roku sprzyjają temu wysokie temperatury, które skłaniają do szukania przewiewnych, a zarazem stylowych ubrań.

Książka na wakacje: „Królik po islandzku”, czyli jak smakować życie

Wydawca książki „Królik po islandzku” Grzegorza Kaspdepke i Huberta Klimko–Dobrzanieckiego opisuje ją jako „literacki foodporn dla dorosłych”. I rzeczywiście, historie opowiadane przez autorów, chwilami są pikantne – dosłownie i w przenośni.

Czy jesteśmy świadkami końca epoki krawata? Nie tak szybko

Krawat chwilowo jest w odwrocie – to fakt. Jednak nawet przykłady płynące ze szczytów władzy niekoniecznie muszą wskazywać na to, że mężczyźni na dobre rozstaną się z tym klasycznym atrybutem męskiej elegancji.