Czym się różni pogoda od klimatu? Pogodynki we Francji zaczynają edukację widzów

Oprócz tradycyjnej prognozy pogody w telewizji Francuzi będą odtąd mogli wysłuchać dodatkowych informacji na temat zmian klimatu. Ma to zwiększyć wiedzę mieszkańców Francji na temat przyczyn rozmaitych zjawisk pogodowych.

Torebki nie z tej ziemi. Ulubiona marka generacji Z wytwarza je z meteorytów

Takiej torebki jeszcze nie było. Do stworzenia nowego modelu francuska marka Coperni wykorzystała meteoryt, która spadła na Ziemię ponad 50 tysięcy lat temu.

Szerokie ramiona: reaktywacja. „Power dressing” w modzie wraca z pełną mocą

Znane domy mody chciałyby, żeby kobiety w 2023 roku znowu polubiły modę formalną. Dlatego chętnie wracają do tego, co wydaje się jej nieodłącznym elementem: do mocno zaznaczonej linii ramion.

Pokolenie podróbek. Generacja Z kocha luksus, ale nie chce za niego płacić

Rynek fałszywych dóbr luksusowych doskonale prosperuje. Swój rozwój zawdzięcza po części młodym klientom i klientkom którzy, jak wynika z badań serwisu „Business of Fashion”, w kupowaniu podróbek często nie widzą niczego niewłaściwego.

Siostrzana marka Zary w tarapatach. Nie zależy nam już, jak wyglądamy w pracy?

Zara, marka hiszpańskiego koncernu Inditex, w 2022 roku poradziła sobie świetnie. Tego nie można powiedzieć o Massimo Dutti, marce znanej z ubrań dyskretnych, ale eleganckich. Czy kłopoty Massimo Dutti oznaczają, że znudziła nam się moda formalna?

Awantura o ceny biletów na koncerty. Ticketmaster ustępuje po proteście artysty

Amerykańska trasa koncertowa grupy The Cure zaczęła się od zgrzytu. Fani przecierali oczy ze zdumienia widząc wysokość opłat dodatkowych doliczanych do biletów. Ich stronę wziął lider The Cure i wymusił zmianę polityki przez firmę Ticketmaster.

Co to są miasta 15-minutowe? Pomysły są różne, ale czy to nie utopia?

Żeby uczynić miasta bardziej zrównoważonymi, zdrowymi i sprawiedliwymi, musimy je na nowo przemyśleć – mówią urbaniści. Jeden z konceptów to miasta 15-minutowe. Ale co to takiego? Od Paryża po Szanghaj pomysłów nie brak.

Wojna między wielkimi chińskimi sieciówkami. Shein pozywa swojego rywala

Shein to największa i najpopularniejsza na świecie marka modowa. Od pewnego czasu czuje na karku oddech Temu — nowej chińskiej platformy sprzedażowej, która szybko rośnie w siłę.

„Kurtka na trudne czasy”: styl Pedro Pascala z „The Last of Us” robi furorę

„The Last of Us” to najgłośniejszy serial 2023 roku, dzięki niemu Pedro Pascal zyskał status wielkiej gwiazdy. Furorę robi też to, co nosi, w serialu i na czerwonym dywanie. Uwadze widzów nie uszła kurtka, w której Pedro Pascal występuje w serialu.

Oto nowy symbol męskiej władzy i zamożności: sweter zapinany na suwak

Po puchowych bezrękawnikach i czapkach z daszkiem przyszła kolej na sweter z suwakiem. Skromny rozpinany pulower to dyskretny element garderoby, którym mężczyźni wysyłają jednoznaczny sygnał. Jaki? jestem bogaty i mam władzę.

Najbardziej wpływowy architekt świata pyta: po co nam tyle budynków?

Kengo Kuma, japoński architekt, projektant stadionu olimpijskiego w Tokio, jeden z najważniejszych współczesnych projektantów, uważa, że na świecie powstaje zbyt wiele budynków. Jego zdaniem to ma negatywny wpływ na środowisko.

Najważniejsze osoby podczas ceremonii wręczenia Oscarów: „wypełniacze krzeseł”

Pozostają anonimowi, nie dostają żadnych nagród podczas ceremonii wręczenia Oscarów, a mimo ich praca jest kluczowa, bo bez „wypełniaczy” oscarowa noc nie byłaby możliwa. Kim są „wypełniacze krzeseł”, ile zarabiają i jak zdobywa się taką pracę?

Architektoniczny Nobel dla projektanta, który odmienił plac św. Marka w Wenecji

Laureatem tegorocznej Nagrody Pritzkera został David Chipperfield, jeden z najwybitniejszych brytyjskich architektów. To właśnie dzięki jego projektowi plac św. Marka w Wenecji zyskał nowe oblicze.

To będzie most, jakiego Europa jeszcze nie widziała. Przetnie Porto jak brzytwa

Niebawem portugalskie Porto może zyskać kolejną oryginalną budowlę. Architekci ze znanego szwajcarskiego biura Herzog & de Meuron zaproponowali most o niezwykle futurystycznym kształcie.

Odpowiedź Arabów na miasta 15-minutowe. Saudyjska wizja świata bez samochodów

Supernowoczesna dzielnica stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu, mająca być „największym śródmieściem na świecie” – tak Saudyjczycy widzą przyszłość miast. Centrum dzielnicy zajmie gigantyczny sześcian prawie dwukrotnie wyższy niż Pałac Kultury i Nauki.

Balenciaga oddaje za darmo swój najnowszy projekt. „Uszyje to każda krawcowa”

Balenciaga chce zatrzeć złe wrażenie po katastrofie wizerunkowej z 2022 roku. Ten rok ma być powrotem do krawiectwa, dlatego marka udostępniła w sieci wykrój marynarki z nowej kolekcji. „Można ją uszyć samemu lub u krawca” – przekonuje Balenciaga.

Znana włoska marka odzieżowa w tarapatach. O krok od bankructwa

Trussardi, włoska marka odzieżowa o ponadstuletniej historii, znalazła się w trudnej sytuacji. Z powodu dużego zadłużenia konieczne okazało się sięgnięcie po radykalne środki: w firmie rozpoczęto proces restrukturyzacji.

Chude modelki i kuse ubrania. Najnowsze trendy w modzie są dla kobiet bezlitosne

Na fali mody na estetykę rodem z lat 90 i początków XXI wieku wraca moda na „heroinowe piękno” – chude ciała o niezdrowym wyglądzie „Ciałopozytywność” to termin, który nadal nie do końca pasuje do świata wielkiej mody.