Piękni 80-letni. Sędziwi celebryci robią furorę jako influencerzy w świecie mody

Jeszcze niedawno zachwycali wybitnymi rolami, dziś już są sędziwymi nestorami showbiznesu. Jednak takie osoby jak Al Pacino i Anthony Hopkins za nic mają sobie upływający czas i biorą udział w kolejnych kampaniach.

„Popieramy wolność wyboru”. Gigant rynku dóbr luksusowych nie rezygnuje z futer

LVMH, koncern skupiający czołowe światowe marki luksusowe, nie zamierza na razie rezygnować z wykorzystywania futer naturalnych. Decyzja dotyczy włoskiego domu mody Fendi, będącego własnością koncernu.

To mężczyźni decydują, jakie filmy nam się podobają. Co się stało z krytyczkami?

Najnowsze badanie analizujące udział krytyczek filmowych w mediach różnego typu nie pozostawia wątpliwości. W branży filmowej, szczególnie w świecie Hollywood, niewiele się zmienia: recenzje piszą przede wszystkim mężczyźni.

Mat Kubaj zaprojektował nowy showroom polskiej marki kosmetyków MOKOSH

Autorem pierwszego showroomu marki MOKOSH jest Mat Kubaj, polski artysta i designer. Inspiracją dla minimalistycznych wnętrz showroomu było surowe piękno natury.

Jednostka marsylska ma 70 lat. Najsłynniejszy blok świata przeżywa drugą młodość

Słynna „maszyna do mieszkania”, zbudowana w Marsylii, obchodzi w 2022 roku 70-lecie. Budynek, projektu Le Corbusiera, zmienił myślenie o nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. W jego projektowaniu brał też udział polski architekt.

Muzeum Józefa Piłsudskiego z prestiżową nagrodą. To projekt polskich architektów

Wystawę „Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie IF Design Award. To projekt znanego polskiego studia architektonicznego WXCA, które zaprojektowało też pawilon polski na Expo 2020 w Dubaju.

Z Murmańska do Donbasu: Ukraińcy stworzyli film dokumentalny o jeńcu rosyjskim

„Okupant” – to tytuł nowego ukraińskiego filmu dokumentalnego. W całości stworzono go z filmów i zdjęć wydobytych z telefonu jednego z rosyjskich jeńców wojennych. Są kroniką wojny w Ukrainie, ale pokazują też zwykłe życie w Rosji.

Brudne trampki za 8 tysięcy złotych. Balenciaga szokuje kolejnym projektem

Hiszpański dom mody Balenciaga przygotował kolejną modową prowokację. W ofercie marki pojawiła się limitowana kolekcja butów tak zniszczonych, że właściwie nie nadają się do noszenia.

„Oscary designu” dla polskich architektów. 2 domy z Polski z prestiżową nagrodą

Studio DXB Bogusława Barnasia zdobyło nagrodę dla dwóch projektów domów: Małopolskiej Chaty Podcieniowej i Polskiej Zagrody. Wyróżnienia przyznano w konkursie A'Design Award and Competition. To jeden z najważniejszych konkursów architektonicznych

Zara zmienia zasady: będą opłaty za zwrot rzeczy kupionych online

Darmowe zwroty produktów kupione online były dotąd standardem na rynku mody. Jednak sytuacja się zmienia. Zara zaczyna testować wprowadzenie opłat za zwrot zakupów kupionych przez internet. Na początek – w Wielkiej Brytanii.

Budujmy domy z lawy, a nie z cegieł – proponuje projektantka z Islandii

Islandzka architektka, Arnhildur Palmadottir, opracowała innowacyjny system pozyskiwania budulca dla domów i miast. Surowiec dostarczą aktywne wulkany.

Najpierw Will Smith, teraz Johnny Depp: to nie jest dobry rok dla Hollywoodu

Mit gwiazd Hollywoodu jako współczesnych półbogów bez skazy właśnie upada.

Kto odbuduje Ukrainę? Ukraińscy architekci studzą zapał słynnego designera

Norman Foster, słynny brytyjski architekt, przedstawił swoją wizję odbudowy Charkowa ze zniszczeń wojennych. Propozycja wzbudziła kontrowersje w Ukrainie. Znany ukraiński architekt twierdzi: trwa wojna, jest za wcześnie na snucie planów.

BBC zaprosi muzyków z Rosji na swój słynny festiwal. Stawia im jednak warunek

Brytyjska telewizja BBC przygotowuje kolejną edycję słynnych letnich koncertów The Proms. Mają wziąć w nich udział rosyjscy muzycy, ale tylko ci, którzy zadeklarowali sprzeciw wobec polityki Władimira Putina i wojny w Ukrainie.

Oliver Stone: Putin, którego znałem, był rozsądnym rosyjskim patriotą

„Patriota, zawsze działający w obronie interesów zwykłych Rosjan” – tak o Władimirze Putinie wypowiada się Oliver Stone, znany amerykański reżyser, twórca oscarowego „Plutonu”. I dodaje: „Media zrobiły z niego mordercę”.

Zwycięstwo Macrona to też triumf Louis Vuitton. To ulubiona marka Pierwszej Damy

Na zwycięstwie Emmanuela Macrona skorzysta wielu – między innymi Louis Vuitton. We Francji mówi się, że wierną fanką produktów tej marki od dawna jest jest żona prezydenta, Brigitte Macron.

Słynne marki mają sposób na oszustów podrabiających luksusowe torebki

Od kiedy torebka stała się towarem luksusowym i symbolem statusu, niezwykle profesjonalne fałszerstwa są na porządku dziennym. Od niedawna orężem w walce z fałszerzami stała się sztuczna inteligencja.