Adidas pozywa znanego projektanta mody. Wojna o prawa do motywu pasków

Prawna batalia o prawo wykorzystywania motywu pasków między Adidasem a amerykańskim projektantem Thomem Browne'em weszła w nową fazę. Sportowy gigant ponownie pozwał Browne’a. Poprzedni spór na ten temat przegrywał.

Park w Warszawie w gronie najlepszych w Europie. To jeden z symboli stolicy

Zbliża się rozstrzygnięcie konkursu The European Prize for Urban Public Space 2024 dla najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych. W finale znalazło się jedno założenie urbanistyczne z Polski.

Zabytek ze Lwowa wśród najlepszych budynków świata. Przez lata stał opuszczony

Zabytkowa wieża we Lwowie pamiętająca czasy cesarza Franciszka Józefa została wyróżniona podczas World Architecture Festival. Jurorzy docenili przebudowę, która łączy stare z nowym w ciekawy sposób.

Śledztwo we Włoszech: ujawniono, ile kosztuje produkcja luksusowych torebek

Śledztwo włoskiej prokuratury wykazało rażące nieprawidłowości związane z produkcją torebek na zlecenie znanych europejskich domów mody. Przy okazji ujawniono, ile wynosi koszt wyprodukowania luksusowych torebek.

Chiński rywal Zary zapowiada podbój Europy. Kluczowe mają być unikatowe sklepy

Kolejna chińska marka odzieżowa wkracza na rynek europejski. Urban Revivo w swojej ojczyźnie zdążyło już pokonać najważniejszych konkurentów – Zarę i H&M. Teraz chce powtórzyć ten sukces na rynkach europejskich.

Wieżowiec z Warszawy wśród najpiękniejszych na świecie. Prestiżowe wyróżnienie

Warszawski wieżowiec powalczy o główną nagrodę w konkursie International High-Rise Award 2024/25 dla najpiękniejszych drapaczy chmur na świecie. Warszawski biurowiec dostał się do finału tego konkursu, w którym rywalizuje z budynkami z całego świata.

Skarpetki, z których śmieje się generacja Z. Nowa wojna między pokoleniami

Pokaż, jakie skarpetki nosisz, a powiem ci, czy jesteś stary – przekonują przedstawiciele generacji Z i drwią z milenialsów oraz ich wyborów skarpetkowych. Niepozorna część garderoby stała się punktem sporu dzielącym pokolenia.

Jak przetrwać upały? Innowacyjna tkanina, która chłodzi, może być przełomem

Czy ubranie może chłodzić podczas upałów? Grupa naukowców stworzyła innowacyjną tkaninę chłodzącą. Jest ona w stanie znacząco obniżyć odczuwalną temperaturę w trakcie upałów w mieście.

Wraca marka odzieżowa, która zrobiła furorę 20 lat temu. Chce podbić generację Z

Kolejna znana marka odzieżowa zapowiedziała powrót. Czy popularność na początku obecnego stulecia przełoży się na sukces w czasach „fast fashion”? O zapowiedzi powrotu marki Von Dutch pisze branżowy serwis Business of Fashion.

Najmłodsze linie lotnicze na świecie stawiają na luksus. Pokaz mody na pokładzie

Saudyjska linia lotnicza Riyadh Air, która rozpocznie działalność w 2025 roku, chce zdobyć klientów w nietypowy sposób. Saudyjczycy postwili na luksus i modę z wysokiej półki – na tegorocznym tygodniu mody w Paryżu zaprezentowano pokaz uniformów zaprojektowanych specjalnie dla personelu pokładowego Riyadh Air.

Generacja Z idzie do ślubu. „Zetki” szykują rewolucję przed ołtarzem

Generacja Z nie chce iść do ślubu w tradycyjnej białej sukni. „Zetki” wolą znacznie mniej oczywiste stroje. Dwudziestolatki robią więc rewolucję w branży mody ślubnej.

Jednorazowa suknia z kawałka nylonu. Balenciaga znowu szokuje

Dom mody Balenciaga zaprezentował kolejny kontrowersyjny projekt. To „jednorazowa” suknia z pojedynczego kawałka nylonu.

Znana projektantka apeluje do całej branży mody. „Ciąży na nas odpowiedzialność”

Brytyjska projektantka Stella McCartney uruchomiła kampanię na rzecz walki o prawa zwierząt. Wzywa przedstawicieli branży do rezygnacji z wykorzystywania ptasich piór w branży mody.

Athleisure w wersji 2.0. Znienawidzony trend z czasów pandemii powraca

W 2024 roku styl athleisure świętuje swój wielki powrót na ulice wielkich miast. Tym razem jednak będzie bardziej elegancki.

Najbardziej minimalistyczny kościół w Polsce. Nie ma dzwonnicy, za to jest garaż

Na warszawskiej Białołęce oddano do użytku nietypowy kościół. Jego wygląd przeczy tradycyjnym wyobrażeniom na temat obiektów sakralnych w Polsce.

Dom, który chroni przed kibicami. Słynny polski architekt projektuje w Niemczech

Robert Konieczny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórca katowickiej pracowni KWK Promes, zaprezentował nowy projekt domu, który powstaje w Niemczech.

Gwiazda pop startuje z własną marką. Powstaną „ubrania chroniące przed 5G”

Ubrania chroniące przez falami 5G, a także bielizna zwiększająca płodność – takie produkty w swojej ofercie będzie mieć nowa brytyjska marka odzieżowa o nazwie Ohmni. Stoi za nią jedna z najbardziej znanych brytyjskich artystek, która kilka lat temu gościła na festiwalu Open'er w Polsce.

Raport: Polacy pokochali ubrania używane. Jesteśmy w europejskiej czołówce

Badania zlecone przez platformę Vinted wskazują, że Polki i Polacy świetnie czują się w ubraniach używanych. Wynika to nie tylko z atrakcyjnej relacji ceny do jakości.