Kiedyś wszystko zamieniali w złoto. Dlaczego słynna marka przestała się podobać?

Licząca prawie 30 lat historii steetwearowa marka Supreme przestała wzbudzać zainteresowanie choćby w części odpowiadające szaleństwu, które działo się wokół niej kilka lat temu. Sprzedaż spada, a Supreme mierzy się problemami wizerunkowymi.

W Warszawie rusza jedno z największych muzeów w Europie. Cytadela ożyje

28 września na Cytadeli Warszawskiej ruszy Muzeum Historii Polski – jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów muzealnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Metamorfoza opuszczonych bunkrów w Czechach. To mają być domy przyszłości

Bunkry, powstałe w okresie międzywojennym, miały chronić Czechosłowację, ale nigdy nie zostały wykorzystane. Później przez ponad 70 lat stały opuszczone. Czescy i szwedzcy architekci zaproponowali przekształcenie ich w luksusowe wille.

Na południu Polski wyrośnie willa jak z filmów SF. Wygląda jak baza na Marsie

W otoczeniu lasu południa Polski powstanie „SpaceStation” – futurystyczna, luksusowa posiadłość. To nowy projekt znanej polskiej pracowni architektonicznej Mobius Architekci.

Cel: należeć do elitarnego klubu. Oto nowy symbol statusu dla generacji Z

Droga torebka znanej marki przestaje być czołowym wyznacznikiem statusu społecznego wśród przedstawicieli generacji Z. Wraz z rosnącą potrzebą podróży pojawia się nowy atrybut, który ma pokazać przynależność do elitarnej grupy społecznej.

Zara otwiera swój największy sklep na świecie. Nadciąga era megabutików

Jesienią tego roku w Rotterdamie ruszy największy na świecie sklep Zary. Rekordowo wielki butik to nie tylko potwierdzenie świetnej kondycji finansowej firmy, ale też rozwój trendu, który można dostrzec na świecie – sklepy stają się coraz większe.

Ulubiony sweter księżnej Diany sprzedany. Cena 14 razy wyższa niż oczekiwano

Słynny sweter w owieczki marki Warm and Wonderful, należący do księżnej Diany, został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku. Nabywca zapłacił za niego 14 razy więcej niż wynosiła pierwotna estymacja. To najdroższy sweter kiedykolwiek sprzedany na aukcji.

„Stałem się śmiercią”: kim był Robert Oppenheimer, bohater filmu Chrisa Nolana?

Jedni mieli go za aroganta, inni za wizjonera, jeszcze inni – za osobę niebezpieczną. Stworzył najpotężniejszą broń w historii ludzkości. Kim był Robert Oppenheimer, o którym opowiada nowy film Chrisa Nolana zatytułowany po prostu „Oppenheimer”?

Dzieło polskiego architekta obsypane nagrodami. „Świat z papierowych elementów”

Animacja zatytułowana „ArchiPaper” zdobyła nagrodę na prestiżowym międzynarodowym konkursie magazynu Architizer. Jej autorem jest architekt, filmowiec i muzyk Rafał Barnaś.

Zamek w Łapalicach może zostać dokończony. Jak miały wyglądać jego wnętrza?

Zamek w Łapalicach nieopodal Gdańska może zostać dokończony – taką decyzję podjęły miejscowe władze. Słynna samowola budowlana dostała zielone światło. Jaką wizję wnętrz zamku miał jego właściciel?

Majtki zamiast sukni. Generacja Z wkracza na salony, a wraz z nią – nowe trendy

Czy majtki będą nową definicją stroju wieczorowego? Jeśli spojrzeć na to, jak na festiwalu w Wenecji wystąpiła brytyjska aktorka Emma Corrin, można uznać, że moda wkracza w nową erę. Czy kreacja marki Miu Miu, w której wystąpiła Brytyjka, to trend czy nowa rzeczywistość?

Kłopoty Zary. Nowe zabezpieczenia ubrań w sklepach przegrywają ze złodziejami

Inditex, właściciel takich marek jak Zara, Bershka czy Stradivarius, testuje nowy system zabezpieczeń przeciw kradzieżom w sklepach. Pierwsze testy nie wypadły pomyślnie, złodzieje byli w stanie go przechytrzyć – informuje „Bloomberg”.

Quiet luxury w Warszawie. Kolekcja Deni Cler Milano na jesień i zimę 2023

Moda ponadczasowa i dyskretna elegancja, której nie brak odwagi: pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler Milano na jesień i zimę 2023 to dowód na to, jak bardzo tęsknimy za klasyką.

Unisex święci triumfy. Płeć przestaje mieć znaczenie w świecie mody

Rośnie popularność ubrań z kategorii unisex – tak wynika z raportu globalnego giganta sprzedaży internetowej. Skąd bierze się rosnąca popularność ubrań i dla mężczyzn, i dla kobiet?

Afryka ma już dość używanej odzieży z Zachodu. „To ubrania martwych ludzi”

Kraje Afryki mówią dość importowi używanych ubrań. Stara odzież z Europy czy USA od lat trafia na afrykańskie bazary, choć tylko nieco ponad połowa rzeczy nadaje się do noszenia. Reszta trafia na wysypiska.

Kosmetyki jak kolekcjonerskie dzieła sztuki. Nowe zjawisko zmienia rynek

Flakon perfum, którzy przypomina dzieło sztuki. Pomadka w opakowaniu nawiązującym do klasyki designu. Kolekcjonowanie kosmetyków to nowe zjawisko, ale dynamicznie się rozwija. Producenci oferują luksusowe opakowania swoich produktów, a klientki są gotowe za nie płacić ogromne niekiedy sumy.

„Miasto idealne” powstanie w Kalifornii? Miliarderzy wykupują grunty

Grupa miliarderów z Doliny Krzemowej firma kupiła w pobliżu San Francisco działki za łączną kwotę ponad blisko miliarda dolarów – podaje „New York Times”. Według mediów z USA na tych terenach ma powstać „inteligentne” miasto przyszłości.

Greenhushing: słowo, które robi karierę. Bycie „eko” przestało być modne?

Odważne deklaracje dotyczące troski o stan środowiska były do niedawna obowiązkowym elementem marketingu wielu marek. To się jednak zmienia. Ta taktyka się nie sprawdziła, dlatego coraz więcej firm wybiera bezpieczne rozwiązanie – „greenhushing”.