Luksus, który dobrze się ogląda: marki luksusowe sięgają po twórców z Hollywood

Wielkobudżetowe reklamy miały odejść w zapomnienie, ale marki luksusowe przypomniały sobie, że zatrudnienie słynnego reżysera i znanych aktorów może dać świetny rezultat. Czy to renesans zapomnianego gatunku wystawnych reklam filmowych?

Balenciaga o krok od bojkotu. Były przeprosiny, będzie pozew o odszkodowanie

Jedna kontrowersyjna kampania reklamowa wystarczyła, by najgłośniejsza dotąd marka świata mody znalazła się o o krok od powszechnego bojkotu. Balenciagę krytykuje nawet Kim Kardashian, dotąd najważniejsza z gwiazd promujących tę markę.

Alessandro Michele: zbędny cudotwórca. Gucci żegna się ze swoim projektantem

Przybył niemal znikąd, a to jemu Gucci zawdzięcza potrojenie przychodów w ostatnich latach i zmianę wizerunku marki. Alessandro Michele rozstaje się ze stanowiskiem dyrektora kreatywnego Gucci. Okoliczności tej nagłej decyzji pozostają tajemnicą.

Oto najlepiej ubrana osoba na świecie: Bella Hadid zdeklasowała rywalki i rywali

Modelka Bella Hadid to niekwestionowana gwiazda świata mody i mediów społecznościowychAmerykański magazyn „GQ” docenił jej dominację w 2022 roku i przyznał jej tytuł najbardziej stylowo ubranej osoby na świecie. Kim jest Bella Hadid?

Jeden gigant odzieżowy pozywa drugiego. Poszło o małą kieszonkę z klapką

Patagonia, amerykański producent odzieży technicznej i outdoorowej, oskarża markę odzieżową GAP o celowe skopiowanie charakterystycznej kieszeni z klapką. To element wprowadzony przez Patagonię ponad trzy dekady temu.

„Na-na-na-na”. Mundial w Katarze ma swój nieoficjalny hymn. To hit z 1997 roku

Utwór „Freed from Desire” to od lat kibicowska przyśpiewka znana na stadionach w całej Europie. Na mundialu w Katarze przeżywa „drugą młodość”. Podchwyciły ją reprezentacje kilku krajów, także Polacy, którzy chcą tą piosenką świętować gole.

Balenciaga usuwa kontrowersyjną reklamę z udziałem dzieci. „Winni będą ukarani”

Balenciaga od lat zaskakuje pomysłami, tym razem jednak ktoś przesadził. W świątecznej kampanii domu mody wystąpiły kilkuletnie dzieci w towarzystwie w bardzo nieodpowiednich akcesoriów.

Najpiękniejszy dom świata stoi w Polsce. Nagroda dla polskich projektantów

Polska pracownia architektoniczna BXB Studio zdobyła kolejne cenne wyróżnienie. Tym razem budynek jednorodzinny o nazwie Dom Polski, zaprojektowany przez to biuro, wyróżniono w prestiżowym włoskim konkursie The Plan Award.

Marie Zélie: kolejny zwrot akcji. Co dalej z polską marką ubrań dla katoliczek?

Zatrudnienie nowego dyrektora generalnego gdańskiej marki odzieżowej Marie Zélie miało być receptą na wyjście z problemów. Sytuacja przybrała jednak niespodziewany obrót. Czy marka, która zbudowała prężne i wierne grono klientek, przetrwa?

Messi i Ronaldo razem w reklamie. Jak powstało zdjęcie, które rozpaliło kibiców?

Lepszego momentu na premierę kampanii reklamowej francuska marka Louis Vuitton nie mogła wybrać. Trudno też wyobrazić sobie lepszych bohaterów kampanii – Leo Messi i Cristiano Ronaldo razem na rozpoczęcie mundialu. Jak powstało głośne zdjęcie?

Koniec ery Jumbo Jeta: Boeing 747, „królowa nieba”, przechodzi na emeryturę

Zrewolucjonizował lotnictwo, a przy okazji stał się gwiazdą popkultury. Był brzydki, ale jednocześnie – jedyny w swoim rodzaju. W tym roku, po półwieczu, historia ikonicznego Boeinga 747, zwanego Jumbo Jetem, dobiega końca.

Mieli burzyć, będą przebudowywać. Tak zmieni się gmach Parlamentu Europejskiego

Kompleks budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli przejdzie metamorfozę. Zamiast rozbiórki jednego z nich, zdecydowano się na przebudowę, która ma unowocześnić obiekt i sprawić, by stał się bardziej dostępny dla obywateli UE.

Dubaj: 500 metrów, diamenty na szczycie. Oto najwyższy apartamentowiec świata

Niebawem Dubaj będzie mógł poszczycić się kolejnym rekordowym budynkiem. W mieście ma powstać blisko 500-metrowy apartamentowiec Burj Binghatti Jacob & Co Residences, owoc współpracy dubajskiego dewelopera ze szwajcarskim producentem zegarków.

Nowy kalendarz Pirelli 2023. Nie ma w nim nagości, są za to kobiety sukcesu

„Fascynują mnie kobiety, które robią niezwykłe, kreatywne rzeczy” – mówi Emma Summerton, autorka zdjęć do najnowszej edycji słynnego kalendarza PIrelli na rok 2023. Postanowiła więc pokazać takie kobiety w tegorocznej edycji The Cal.

Generacja G jak „głusi”. Miliard ludzi niszczy sobie słuch. Winna głośna muzyka

Głośne słuchanie muzyki przez słuchawki, a także brak ochrony uszu podczas koncertów – to główne przyczyny tego, że młodzi ludzie słyszą coraz gorzej, a w przyszłości część z nich może ogłuchnąć. Problem dotyczy ponad miliarda osób na całym świecie.

Były gwiazdami, ale nie zostawiły następczyń. Co się stało z supermodelkami?

Lata 90. zapamiętaliśmy jako erę supermodelek, które dominowały nie tylko na pokazach mody, ale i w popkulturze. Tamte czasy to jedynie wspomnienie. Dawne gwiazdy przeszły na emeryturę, następczyń nie widać. Co się stało z supermodelkami?

Czas na neo-boho. Romantyczny, kobiecy styl wraca, ale w nowym wydaniu

Projektanci lubią czasem inspirować się przeszłością. W tym roku reinterpretują wszystko, co najlepsze w stylu boho, który znów wrócił na światowe wybiegi.

Muzeum Guggenheima w Bilbao ma 25 lat. Kontrowersyjny budynek nadal budzi emocje

Muzeum Guggenheima w Bilbao świętuje swoje 25-lecie. Ćwierćwiecze nie wystarczyło, by opadły emocje wokół niezwykłej bryły budynku projektu Franka H. Gehry’ego. Jedna z najważniejszych instytucji kultury w Europie wciąż budzi kontrowersje.