Jeszcze niedawno zachwycali wybitnymi rolami, dziś już są sędziwymi nestorami showbiznesu. Jednak takie osoby jak Al Pacino i Anthony Hopkins za nic mają sobie upływający czas i biorą udział w kolejnych kampaniach.
LVMH, koncern skupiający czołowe światowe marki luksusowe, nie zamierza na razie rezygnować z wykorzystywania futer naturalnych. Decyzja dotyczy włoskiego domu mody Fendi, będącego własnością koncernu.
Najnowsze badanie analizujące udział krytyczek filmowych w mediach różnego typu nie pozostawia wątpliwości. W branży filmowej, szczególnie w świecie Hollywood, niewiele się zmienia: recenzje piszą przede wszystkim mężczyźni.
Autorem pierwszego showroomu marki MOKOSH jest Mat Kubaj, polski artysta i designer. Inspiracją dla minimalistycznych wnętrz showroomu było surowe piękno natury.
Słynna „maszyna do mieszkania”, zbudowana w Marsylii, obchodzi w 2022 roku 70-lecie. Budynek, projektu Le Corbusiera, zmienił myślenie o nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. W jego projektowaniu brał też udział polski architekt.
Wystawę „Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie IF Design Award. To projekt znanego polskiego studia architektonicznego WXCA, które zaprojektowało też pawilon polski na Expo 2020 w Dubaju.
„Okupant” – to tytuł nowego ukraińskiego filmu dokumentalnego. W całości stworzono go z filmów i zdjęć wydobytych z telefonu jednego z rosyjskich jeńców wojennych. Są kroniką wojny w Ukrainie, ale pokazują też zwykłe życie w Rosji.
Hiszpański dom mody Balenciaga przygotował kolejną modową prowokację. W ofercie marki pojawiła się limitowana kolekcja butów tak zniszczonych, że właściwie nie nadają się do noszenia.
Studio DXB Bogusława Barnasia zdobyło nagrodę dla dwóch projektów domów: Małopolskiej Chaty Podcieniowej i Polskiej Zagrody. Wyróżnienia przyznano w konkursie A'Design Award and Competition. To jeden z najważniejszych konkursów architektonicznych
Darmowe zwroty produktów kupione online były dotąd standardem na rynku mody. Jednak sytuacja się zmienia. Zara zaczyna testować wprowadzenie opłat za zwrot zakupów kupionych przez internet. Na początek – w Wielkiej Brytanii.
Islandzka architektka, Arnhildur Palmadottir, opracowała innowacyjny system pozyskiwania budulca dla domów i miast. Surowiec dostarczą aktywne wulkany.
Norman Foster, słynny brytyjski architekt, przedstawił swoją wizję odbudowy Charkowa ze zniszczeń wojennych. Propozycja wzbudziła kontrowersje w Ukrainie. Znany ukraiński architekt twierdzi: trwa wojna, jest za wcześnie na snucie planów.
Brytyjska telewizja BBC przygotowuje kolejną edycję słynnych letnich koncertów The Proms. Mają wziąć w nich udział rosyjscy muzycy, ale tylko ci, którzy zadeklarowali sprzeciw wobec polityki Władimira Putina i wojny w Ukrainie.
„Patriota, zawsze działający w obronie interesów zwykłych Rosjan” – tak o Władimirze Putinie wypowiada się Oliver Stone, znany amerykański reżyser, twórca oscarowego „Plutonu”. I dodaje: „Media zrobiły z niego mordercę”.
Na zwycięstwie Emmanuela Macrona skorzysta wielu – między innymi Louis Vuitton. We Francji mówi się, że wierną fanką produktów tej marki od dawna jest jest żona prezydenta, Brigitte Macron.
Od kiedy torebka stała się towarem luksusowym i symbolem statusu, niezwykle profesjonalne fałszerstwa są na porządku dziennym. Od niedawna orężem w walce z fałszerzami stała się sztuczna inteligencja.