Jak będzie wyglądać podróże przyszłości? Być może coraz więcej turystów przestanie zabierać ze sobą walizki czy torby podróżne. Zdaniem analityków przyszłość może stać pod znakiem wynajmu wszystkiego, co niezbędne, łącznie z kostiumami kąpielowymi i bielizną.
Eksperci są zdania, że nowe pokolenie podróżników może w przyszłości odmienić oblicze branży turystycznej. Świadczą o tym wyniki najnowszego badania wśród przedstawicieli pokolenia Z.
Eksperci zajmujący się analizą trendów zwracają uwagę na zjawisko, które w tym roku staje się coraz bardziej popularne. Tym razem chodzi o trend dotyczący podróżowania. Zdaniem analityków może on stać się popularny w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Na czym polega zjawisko „silent travel”?
Dane pokazują, że „podróże z zemsty”, zjawisko, które można było obserwować na całym świecie w reakcji na pandemię, zaczyna zanikać. Żegnamy w ten sposób trend, który napędzał potrzebę podróżowania w ostatnim czasie. Dlaczego znudziły się nam „podróże z zemsty”?
Podczas wakacji coraz częściej pragniemy nowych doświadczeń, a nie wizyt w centrach handlowych czy nocy spędzonych w klubach. Podróże po nowe doświadczenia to coraz popularniejszy trend wśród podróżujących.
Jaki napiwek wypada zostawić kelnerowi w restauracji? Każdy kraj w Europie rządzi się swoimi regułami w tej dziedzinie, co podczas urlopu może skończyć się nieporozumieniem. O czym trzeba pamiętać zostawiając napiwek w restauracji?
Pokolenie Z podróżuje, aby jeść — i chwalić się tym, co zjadło w social mediach. Turystyka kulinarna robi dzisiaj furorę. Nowe doświadczenia kulinarne to jeden z najważniejszych celów podróży młodych ludzi.
Orient Express kojarzy się z luksusowymi podróżami, tyle że koleją. Marka, należąca do francuskiego giganta hotelowego, wchodzi na rynek podróży morskich. Pierwszy wycieczkowiec Orient Express będzie oazą luksusu. Co znajdzie się na pokładzie?
Władze włoskiego miasteczka Petritoli oferują całą miejscowość do wynajęcia osobom, które chcą zorganizować tam przyjęcie lub uroczystość. Cena? Zachęcająca, jeśli wziąć pod uwagę, ze mówimy o wynajmie całego miasta.
7 grudnia 1972 roku załoga misji Apollo 17 wykonała jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii. Dzięki nim po raz pierwszy w pełnej krasie ujrzeliśmy planetę, na której żyjemy. Jak powstało zdjęcie nazwane potem „Błękitną kulką”?
Dobrze jest być obywatelem UE, bo jej mieszkańcy mogą swobodnie podróżować niemal po całym świecie. Okazuje się jednak, że jeszcze lepiej mają pod tym względem obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świat stoi przed nimi otworem.
Po dwóch latach spowodowanych pandemią powraca niemieckie święto piwa – Oktoberfest. Jak zapowiada burmistrz Monachium, impreza odbędzie się „na całego”. – Albo tak, albo wcale – podkreśla.
Peter Thiel, amerykański inwestor z Doliny Krzemowej i kontrowersyjny miliarder, nie dostał pozwolenia na budowę ogromnej willi w Nowej Zelandii. Ten kraj stał się modny wśród ludzi zamożnych jako bezpieczne schronienie.
Turyści odkładający cały rok na egzotyczną podróż, by spełnić swoje marzenia, czy ludzie zamożni, którzy podczas wyjazdów nie żałują gotówki na przyjemności? Coraz więcej państw mówi wprost, że bardziej zależy im na bogatych turystach.
Włoskie pejzaże, włoska moda, włoska kuchnia i włoski styl życia. Jesteśmy zakochani w „dolce vita”. Pandemia i tegoroczne upalne lato dodatkowo spotęgowały ten efekt. Skąd ta tęsknota za „la dolce vita”?
Sierpień to dla Włochów czas urlopów. Mieszkańcy włoskich miast rozjeżdżają się na urlopy, a firmy ograniczają lub wręcz zawieszają działalność. Kulminacją miesiąca urlopów jest Ferragosto, nieformalne narodowe święto we Włoszech.