Coolcations: ten trend będzie hitem wśród turystów. Im chłodniej, tym lepiej

Coolcations to zdaniem ekspertów jeden z najpopularniejszych trendów turystycznych 2024 roku. Co kryje się za tym określeniem?

„Turystyka dla przemęczonych” to nowy trend. Czym jest zjawisko „silent travel”?

Eksperci zajmujący się analizą trendów zwracają uwagę na zjawisko, które w tym roku staje się coraz bardziej popularne. Tym razem chodzi o trend dotyczący podróżowania. Zdaniem analityków może on stać się popularny w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Na czym polega zjawisko „silent travel”?

Koniec „podróży z zemsty”? Znika trend, który zrobił karierę po pandemii

Dane pokazują, że „podróże z zemsty”, zjawisko, które można było obserwować na całym świecie w reakcji na pandemię, zaczyna zanikać. Żegnamy w ten sposób trend, który napędzał potrzebę podróżowania w ostatnim czasie. Dlaczego znudziły się nam „podróże z zemsty”?

Nie zakupy, a przeżycia. Nowy raport pokazuje zmianę w naszym myśleniu o urlopie

Podczas wakacji coraz częściej pragniemy nowych doświadczeń, a nie wizyt w centrach handlowych czy nocy spędzonych w klubach. Podróże po nowe doświadczenia to coraz popularniejszy trend wśród podróżujących.

Polka nagrodzona w światowym konkursie zdjęć zrobionych iPhone'em

W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu zdjęć wykonane iPhone'm lub iPadem jedną z nagród zdobyła Polka. Oto nagrodzone fotografie.

Napiwki w Europie. Jakie kwoty należy zostawiać w restauracjach?

Jaki napiwek wypada zostawić kelnerowi w restauracji? Każdy kraj w Europie rządzi się swoimi regułami w tej dziedzinie, co podczas urlopu może skończyć się nieporozumieniem. O czym trzeba pamiętać zostawiając napiwek w restauracji?

Młodzi z generacji Z podróżują inaczej niż ich rodzice. Wolą jeść, nie zwiedzać

Pokolenie Z podróżuje, aby jeść — i chwalić się tym, co zjadło w social mediach. Turystyka kulinarna robi dzisiaj furorę. Nowe doświadczenia kulinarne to jeden z najważniejszych celów podróży młodych ludzi.

Amfiteatr i studio nagrań na pokładzie. Orient Express pokazał pierwszy jacht

Orient Express kojarzy się z luksusowymi podróżami, tyle że koleją. Marka, należąca do francuskiego giganta hotelowego, wchodzi na rynek podróży morskich. Pierwszy wycieczkowiec Orient Express będzie oazą luksusu. Co znajdzie się na pokładzie?

Brak planów na sylwestra? We Włoszech do wynajęcia jest całe zabytkowe miasto

Władze włoskiego miasteczka Petritoli oferują całą miejscowość do wynajęcia osobom, które chcą zorganizować tam przyjęcie lub uroczystość. Cena? Zachęcająca, jeśli wziąć pod uwagę, ze mówimy o wynajmie całego miasta.

„Błękitna kulka”. Najsłynniejsze zdjęcie kuli ziemskiej ma 50 lat. Jak powstało?

7 grudnia 1972 roku załoga misji Apollo 17 wykonała jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii. Dzięki nim po raz pierwszy w pełnej krasie ujrzeliśmy planetę, na której żyjemy. Jak powstało zdjęcie nazwane potem „Błękitną kulką”?

Ranking „najsilniejszych” paszportów. Polska „na pudle”, ale lider spoza Europy

Dobrze jest być obywatelem UE, bo jej mieszkańcy mogą swobodnie podróżować niemal po całym świecie. Okazuje się jednak, że jeszcze lepiej mają pod tym względem obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świat stoi przed nimi otworem.

Oktoberfest wraca po pandemii. Covid nie pozbawił Niemców miłości do piwa

Po dwóch latach spowodowanych pandemią powraca niemieckie święto piwa – Oktoberfest. Jak zapowiada burmistrz Monachium, impreza odbędzie się „na całego”. – Albo tak, albo wcale – podkreśla.

Nowa Zelandia kontra amerykański miliarder. „Luksusowy bunkier” nie powstanie

Peter Thiel, amerykański inwestor z Doliny Krzemowej i kontrowersyjny miliarder, nie dostał pozwolenia na budowę ogromnej willi w Nowej Zelandii. Ten kraj stał się modny wśród ludzi zamożnych jako bezpieczne schronienie.

Podróżni klasy premium. Coraz więcej państw deklaruje: wolimy bogatych turystów

Turyści odkładający cały rok na egzotyczną podróż, by spełnić swoje marzenia, czy ludzie zamożni, którzy podczas wyjazdów nie żałują gotówki na przyjemności? Coraz więcej państw mówi wprost, że bardziej zależy im na bogatych turystach.

Wszyscy marzą o dolce vita. Dlaczego włoski styl życia zawrócił nam w głowach?

Włoskie pejzaże, włoska moda, włoska kuchnia i włoski styl życia. Jesteśmy zakochani w „dolce vita”. Pandemia i tegoroczne upalne lato dodatkowo spotęgowały ten efekt. Skąd ta tęsknota za „la dolce vita”?

Włoskie „święto wakacji” w sierpniu. Gdy nadchodzi Ferragosto, kraj zamiera

Sierpień to dla Włochów czas urlopów. Mieszkańcy włoskich miast rozjeżdżają się na urlopy, a firmy ograniczają lub wręcz zawieszają działalność. Kulminacją miesiąca urlopów jest Ferragosto, nieformalne narodowe święto we Włoszech.

Podróż życia w samotności: dlaczego podróżowanie solo stało się nowym trendem?

Coraz więcej osób przyznaje, że swoje wymarzone podróże chciałoby odbyć w samotności, bez przyjaciół czy rodziny. Skąd bierze się ten wzrost popularności podróży solo?

Niemcy wprowadzają nową flagę na plażach. Ma ostrzegać przed promieniami UV

Nowa flaga pojawiła się w jednym z kurortów nad Bałtykiem. Ma ostrzegać przed zagrożeniami związanymi z promieniowaniem UV. Czy czarna flaga z czarnym słońcem w aureoli stanie się międzynarodowym symbolem stosowanym na plażach na całym świecie?