Słynna amerykańska linia lotnicza Pan Am zostanie wskrzeszona – ale na krótko. W 2025 roku będzie można znów polecieć odrzutowcem w barwach słynnego przewoźnika, który w latach 60. czy 70. uchodził za synonim luksusu w świecie podróży lotniczych.
Niektórzy pasażerowie w trakcie lotu rezygnują z czytania książek czy oglądania filmów. Na czym polega „raw dogging”, zjawisko określane przez niektórych jako „dopaminowy detoks”?
Zrewolucjonizował lotnictwo, a przy okazji stał się gwiazdą popkultury. Był brzydki, ale jednocześnie – jedyny w swoim rodzaju. W tym roku, po półwieczu, historia ikonicznego Boeinga 747, zwanego Jumbo Jetem, dobiega końca.
Środkowe miejsca w samolocie uchodzą za najgorsze, mniej atrakcyjne nawet od miejsc przy toalecie. Jak namówić pasażerów, by chętniej je wybierali? Linie lotnicze Virgin Australia chcą „przekupić” klientów organizując konkurs z nagrodami.
Należące do miliardera Richarda Bransona brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic nie będą już wymagały, by stewardzi i stewardesy zakrywali swoje tatuaże. To pierwsze z wielkich linii lotniczych, które wprowadziły taką zmianę.
Wiadomość o zniszczeniu An-225 Mrija, największego samolotu świata, obiegła media. Maszyny używanej do przewozu ciężkich ładunków, nie da się uratować. Ale firma, będąca właścielem Mriji, ma wiele innych transportowców. Co się z nimi dzieje?
Maseczki w samolotach pozostaną obowiązkowe nawet po pandemii – zapowiada prezeska portugalskich linii lotniczych TAP Air Portugal. Dodaje też, że także wiele innych restrykcji covidowych będzie obowiązkowych na pokładach po pandemii.
Więcej prywatności, więcej miejsca – i nowy system rozkładania foteli, które nie będą już odchylać się do tyłu. Lufthansa wprowadza zmiany w klasie Premium Economy. Od tej pory ma ona być jeszcze bardziej „premium”. Co się zmieni?
Oto kolejny dowód na to, że pandemia dla ludzi zamożnych była i jest okresem prosperity. W przestrzeni powietrznej nigdy wcześniej nie latało tak dużo prywatnych samolotów.
Linie lotnicze coraz częściej rezygnują z oferowania miejsc w pierwszej klasie. Zamiast tego proponują nowe rozwiązanie: klasę superbiznes, wyposażoną między innymi w wydzielone kabiny zapewniające pasażerom intymność.
Linie lotnicze szukają sposobów na to, jak sprawić, by lotnictwo pasażerskie było bardziej ekologiczne. Nowa propozycja to inicjatywa Biritsh Airways – pasażerowie mogą dopłacić do bardziej ekologicznego paliwa do samolotu, którym polecą.