Koniec ery Jumbo Jeta: Boeing 747, „królowa nieba”, przechodzi na emeryturę

Zrewolucjonizował lotnictwo, a przy okazji stał się gwiazdą popkultury. Był brzydki, ale jednocześnie – jedyny w swoim rodzaju. W tym roku, po półwieczu, historia ikonicznego Boeinga 747, zwanego Jumbo Jetem, dobiega końca.

Linie lotnicze chcą „przekupić” klientów, by chętniej wybierali środkowe miejsca

Środkowe miejsca w samolocie uchodzą za najgorsze, mniej atrakcyjne nawet od miejsc przy toalecie. Jak namówić pasażerów, by chętniej je wybierali? Linie lotnicze Virgin Australia chcą „przekupić” klientów organizując konkurs z nagrodami.

Koniec dyskryminacji za wygląd. Linie lotnicze dopuszczą tatuaże u stwardes

Należące do miliardera Richarda Bransona brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic nie będą już wymagały, by stewardzi i stewardesy zakrywali swoje tatuaże. To pierwsze z wielkich linii lotniczych, które wprowadziły taką zmianę.

Bezdomne linie lotnicze: co się stało z transportowcami firmy Antonov Airlines?

Wiadomość o zniszczeniu An-225 Mrija, największego samolotu świata, obiegła media. Maszyny używanej do przewozu ciężkich ładunków, nie da się uratować. Ale firma, będąca właścielem Mriji, ma wiele innych transportowców. Co się z nimi dzieje?

„Maseczki w samolotach? Na zawsze”. Złe wieści dla chcących latać „jak dawniej”

Maseczki w samolotach pozostaną obowiązkowe nawet po pandemii – zapowiada prezeska portugalskich linii lotniczych TAP Air Portugal. Dodaje też, że także wiele innych restrykcji covidowych będzie obowiązkowych na pokładach po pandemii.

Fotele jak w Pendolino. Lufthansa zapowiada zmiany w klasie ekonomicznej

Więcej prywatności, więcej miejsca – i nowy system rozkładania foteli, które nie będą już odchylać się do tyłu. Lufthansa wprowadza zmiany w klasie Premium Economy. Od tej pory ma ona być jeszcze bardziej „premium”. Co się zmieni?

Jaki kryzys? Zainteresowanie prywatnymi samolotami nigdy nie było tak duże

Oto kolejny dowód na to, że pandemia dla ludzi zamożnych była i jest okresem prosperity. W przestrzeni powietrznej nigdy wcześniej nie latało tak dużo prywatnych samolotów.

Koniec pierwszej klasy w samolotach? Linie lotnicze proponują nowy standard

Linie lotnicze coraz częściej rezygnują z oferowania miejsc w pierwszej klasie. Zamiast tego proponują nowe rozwiązanie: klasę superbiznes, wyposażoną między innymi w wydzielone kabiny zapewniające pasażerom intymność.

Nowa usługa British Airways: pasażerowie zapłacą więcej za ekopaliwo do samolotu

Linie lotnicze szukają sposobów na to, jak sprawić, by lotnictwo pasażerskie było bardziej ekologiczne. Nowa propozycja to inicjatywa Biritsh Airways – pasażerowie mogą dopłacić do bardziej ekologicznego paliwa do samolotu, którym polecą.