Czeski most przy granicy z Polską jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie

Sky Bridge 721, najdłuższy na świecie podwieszany most pieszy, w te wakacje stał się wielką atrakcją dla turystów z Polski. Czeska konstrukcja trafiła właśnie na prestiżową listę najpiękniejszych miejsc na świecie według magazynu „Time”.

Trasa rowerowa przez wschodnią Polskę na liście najpiękniejszych w Europie

Green Velo, trasa wiodąca przez wschodnie województwa Polski, cieszy się popularnością nie tylko wśród Polaków. Brytyjski „Guardian” uznał ją za jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Europie.

Mimo wojny, pod Lwowem rusza największy w Europie sztuczny stok narciarski

Poza codzienną walką z rosyjskim agresorem, Ukraińcy walczą również o względną normalność tam, gdzie nie spadają bomby. Jednym z tych miejsc są okolice Lwowa, gdzie właśnie otwarto ogromny całoroczny stok narciarski.

Nowa atrakcja na Słowacji: największy labirynt Europy Środkowej. Pomysł z Polski

Na Słowacji, tuż przy granicy z Polską, niedaleko Muszyny, otwarto jeden z największych labiryntów w Europie. Słowacy mają są przekonani, że będzie to turystyczny hit tego sezonu. Inspirację stanowił podobny obiekt z Zakopanego.

Most–gigant przy granicy. Czesi otworzą wielką atrakcję turystyczną dla Polaków

Na Morawach, tuż przy granicy z Polską, ukończono budowę spektakularnej atrakcji turystycznej. Już w połowie maja nastąpi otwarcie najdłuższego na świecie pieszego mostu wiszącego.

Urlop na końcu świata: na Antarktydzie rusza pierwszy luksusowy kemping

Luksusowe domki kempingowe na Ziemi Królowej Maud – to zapewne jeden z najbardziej zaskakujących obiektów turystycznych na świecie. Czy Antarktyda stanie się niebawem żyłą złota dla firm świadczących usługi turystyczne?

Przy granicy z Polską Czesi budują atrakcję turystyczną. Tylko dla odważnych

Na Morawach powstaje nowa atrakcja, która z pewnością ściągnie wielu turystów z Polski. Czesi w pobliżu Śnieżnika budują bowiem najdłuższy na świecie pieszy most wiszący. Konstrukcja powinna być gotowa wiosną 2022 roku.

Odnaleziono skarb ukryty przez kolekcjonera w Górach Skalistych

Historia rodem ze klasycznych powieści przygodowych kosztowała życie pięciu poszukiwaczy.