Najsłynniejszy opuszczony dworzec uratowany przed ruiną. Jak wyglądają wnętrza?

Zanim Canfranc Estación w hiszpańskich Pirenejach stał się 5-gwiazdkowym hotelem, był stacją kolejową. Secesyjny dworzec przez lata popadał w ruinę, na szczęście odzyskał świetność. Wnętrza budynku zmieniły się nie do poznania.

Opuszczone więzienie zmieni się w luksusowy hotel. Cele pełne przepychu

Nnajstarsze więzienie w Japonii, zmieni się w luksusowy hotel. Trwa właśnie renowacja stuletniego obiektu, w którym jeszcze kilkanaście lat temu wyroki odsiadywali przestępcy.

Churchill miał tu swą kwaterę. Old War Office stał się oazą luksusu w Londynie

W czasie wojny pracował tu Winston Churchill. Tutaj Ian Fleming, jako oficer brytyjskiego wywiadu, wymyślił postać Jamesa Bonda. The Old War Office, zabytkowy budynek w centrum Londynu, zmienił się w jeden z najbardziej luksusowych hoteli w mieście.

5 hoteli z Polski na liście najlepszych na świecie. Kraków i Warszawa najwyżej

Prestiżowy przewodnik La Liste po raz pierwszy opublikował listę najlepszych hoteli na świecie. W tym gronie znalazło się pięć hoteli z Polski. Tytuł najlepszego na świecie zdobył ekskluzywny Hotel Cipriani w Wenecji.

Budynek, który przeczy prawom fizyki. Ten niezwykły hotel powstaje w Egipcie

W Egipcie powstanie niezwykły budynek. Autor projektu porównuje go do minimalistycznego egipskiego Sfinksa. We wnętrzach obiektu ma funkcjonować hotel. Budynek stanie na egipskim wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Hotele dla niewyspanych robią furorę. Jakie wygody oferują swoim gościom?

Turystyka dla niewyspanych zdaniem ekspertów to jeden z trendów, które w 2023 roku będą zyskiwać na popularności. Jak wyglądają hotele dla osób, które biorą urlop żeby się wyspać – i na jakie wygody mogą tam liczyć?

Gwiazdki w hotelach to prawdziwa dżungla. Co oznaczają i kto je przyznaje?

Jak działa system przyznawania gwiazdek hotelom? Czy pięć gwiazdek to oznacza najwyższy poziom luksusu? Niestety, to nie jest takie proste.

To będzie świątynia luksusu. Louis Vuitton otworzy swój pierwszy hotel

Zamiast biur i komputerów – luksusowe apartamenty dla gości. Paryska siedziba Louis Vuitton ma stać się ekskluzywnym hotelem. Obok niego powstanie największy na świecie butik tej marki. To część zmian, które w Paryżu chce wprowadzić koncern LVMH.

„Biorę urlop, żeby się wyspać”. Turystyka dla niewyspanych to nowy fenomen

Coraz częściej jesteśmy tak przemęczeni pracą, że gdy bierzemy urlop, przede wszystkim chcemy się wyspać. Hotele dostrzegły tę zmianę i chcą ją wykorzystać. Oferty dla niewyspanych mogą wkrótce stać się szybko rosnącą częścią branży turystycznej.

Słynny hotel w Wenecji, od lat nieczynny, odzyska blask. Gościł gwiazdy kina

W Grand Hotel des Bains na weneckiej wyspie Lido bywały gwiazdy filmu i światowi przywódcy. Hotel zainspirował Tomasza Manna do napisania noweli „Śmierć w Wenecji”. Piękny obiekt, od lat opuszczony, przejdzie renowację – zapowiadają inwestorzy.

Słynny szwajcarski hotel bez ścian i dachu powraca. Ma zero gwiazdek

Twórcy Null Stern Hotel, szwajcarskiego „hotelu” pod gołym niebem, dotąd stawiali na kontakt z naturą. Tym razem postanowili zaskoczyć i oferują nocleg na stacji benzynowej przy autostradzie. Chcą zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata.

Hiszpańskie hotele zamykają drzwi przed Rosjanami. „Trzeba ich separować”

Hiszpańska sieć RIU zakończyła od dzisiaj, 13 kwietnia, współpracę z rynkiem rosyjskim – podało Rosyjskie Stowarzyszenie Organizatorów Turystyki (ATOR). Rosyjscy organizatorzy wyjazdów widzą potrzebę oddzielania gości w hotelach, żeby ich rodacy wypoczywali spokojnie.

Następca tronu zdecydował: pałace w Arabii Saudyjskiej będą luksusowymi hotelami

To nowy pomysł księcia Muhammada ibn Salmana: historyczne pałace królewskie w Arabii Saudyjskiej wejdą w skład tworzonej obecnie saudyjskiej sieci superluksusowych hoteli. To kolejny krok w stronę zmiany wizerunku kraju.

Ekologiczny, w pełni samowystarczalny i mobilny: to ma być hotel przyszłości

Czy era wielkich i mało ekologicznych hoteli dobiega końca? Coraz popularniejsze stają się mikrohotele – niewielkie obiekty, które nie ingerują w przyrodę i mogą bez przeszkód działać tam, gdzie nie dociera internet czy prąd.

Oaza luksusu nad Morzem Czerwonym. Arabia Saudyjska chce być turystyczną potęgą

Egiptowi rośnie potężny rywal nad Morzem Czerwonym. Saudyjski megakurort będzie oazą luksusu, swoje hotele będą otworzą tam najdroższe światowe sieci, w tym Raffles czy Jumeirah.

Dwa luksusowe warszawskie hotele wśród najlepszych w Europie

Warszawski Raffles Europejski Hotel i Hotel Bristol znalazły się w gronie najbardziej docenianych hoteli w rankingu znanego serwisu „Conde Nast Traveller”. To jedyne hotele z Polski wyróżnione w tym zestawieniu.

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels zmienia standardy uniformów

Od sneakersów do zadowolonych klientów – NYX Hotel Warsaw, jeden z najnowszych hoteli w Warszawie, wprowadził właśnie sporą zmianę dotyczącą tego, jak na co dzień prezentują się jego pracownicy.

Hotele wegańskie zyskują popularność na świecie. Co je wyróżnia?

Coraz więcej osób rezygnuje z kupowania produktów pochodzenia zwierzęcego. Dzięki popularności weganizmu na świecie pojawia się też coraz więcej hoteli w pełni wegańskich. Czym różnią się od tradycyjnych hoteli?