Najsłynniejsze kasyno w Las Vegas do wyburzenia. Tu bawiła się mafia i gwiazdy

Los legendarnego hotelu Tropicana w Las Vegas jest przesądzony. Prawie 70-letni obiekt, w którym bawiły się gwiazdy Hollywood i najbardziej znani amerykańscy gangsterzy, zostanie wyburzony. Na miejscu hotelu i kasyna stanie stadion.

Hotel w Krakowie z prestiżową nagrodą. Budynek pamięta Kazimierza Wielkiego

Krakowski Stradom House Autograph Collection w Krakowie dołączył do grona obiektów docenionych w amerykańskim plebiscycie T&C Hotel Awards magazynu „Town & Country”. To jedyny polski hotel, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie.

Nowa inwestycja rosyjskiego miliardera. Chce zaskoczyć świat poziomem luksusu

Należąca do rosyjskiego miliardera sieć hotelowa Aman Resorts buduje nowy obiekt. Ma to być najdroższy i najbardziej luksusowy hotel w Dubaju, mieście słynącym z luksusowych nieruchomości i przepychu. Jak będzie wyglądał obiekt, który ma zaskoczyć Dubajczyków?

Ikea Hotell: jedyny na świecie hotel szwedzkiego giganta. Jak wyglądają wnętrza?

W Szwecji działa jedyny na świecie hotel opatrzony logiem marki Ikea. To wyjątkowe miejsce, bo sygnowane przez szwedzkiego giganta meblarskiego. „Nie martwcie się, wszystkie meble zostały już skręcone” – takim hasłem Ikea Hotell zachęca klientów. Jak wyglądają wnętrza?

Oto najlepszy na świecie hotel dla niewyspanych. Mieści się w gotyckim zamku

Z opinii użytkowników Tripadvisora wynika, że najlepiej wyśpimy się w jednym z irlandzkich zamków. Działa w nim luksusowy hotel.

Polacy zaprojektowali butikowy hotel w Paryżu. Wewnątrz dzieła polskich artystów

W XIX-wiecznej kamienicy w centrum Paryża powstał butikowy Hotel Alberte. Za jego projekt odpowiada polska pracownia Tremend. To mocny polski akcent w historycznej części stolicy Francji – wnętrza ozdabiają dzieła polskich artystów i artystek.

Butikowy hotel z Krakowa jednym z najlepszych w Europie. Zdecydowało 1348 głosów

Hotel butikowy w sercu Krakowa zdobył prestiżowe wyróżnienie – trafił na listę najlepszych małych hoteli w Europie. Zdecydowały głosy blisko półtora tysiąca gości hotelu.

Opuszczony hotel na Costa del Sol w Hiszpanii ożyje. Metamorfoza kolosa

Opuszczony hotel w kurorcie na Costa del Sol w Hiszpanii od kilkunastu lat stoi pusty. Ogromny obiekt otrzyma nowe życie. Kto w nim zamieszka?

Butikowy hotel z Krakowa wśród najpiękniejszych na świecie. Prestiżowa nagroda

Znajdujący się na krakowskim Kazimierzu butikowy hotel Warszauer otrzymał cenne wyróżnienie. Wygrał w międzynarodowym konkursie Architecture MasterPrize Awards 2023. To kolejna prestiżowa nagroda dla tego hotelu.

„Antyhotel” dla najbogatszych: tu nie ma nawet recepcji. To pomysł znanej marki

„Antyhotel” – tak nazwano najnowszy projekt szwajcarskiej marki jubilerskiej Chopard. Chopard otworzył w Paryżu swój pierwszy hotel. Ma być miejscem dla najbogatszych klientów.

32 hotele z Polski z szansą na „kluczyk” Michelina. Debiut nowej nagrody

Aż 32 obiekty znajdujące się w Polsce walczyć będą o klucze Michelina – nowe wyróżnienie słynnego przewodnika kulinarnego stworzone z myślą o hotelach na całym świecie.

Dwa wieżowce na pustyni. To będzie hotel, jakiego świat nie widział

Twórcy realizowanego w Arabii Saudyjskiej projektu Neom ujawnili kolejny wpisujący się w niego „region”. To Epicon – luksusowy ośrodek zamknięty w dwóch wieżowcach, które staną na pustyni.

Metamorfoza ikony modernizmu. Sanatorium dla gruźlików będzie eleganckim hotelem

W fińskim sanatorium Paimio, uznawanym za jedno z najważniejszych dzieł europejskiego modernizmu, przez lata leczono chorych na gruźlicę. Niebawem część słynnego obiektu projektu Alvara Aalto stanie się luksusowym hotelem.

Ultraluksus w Arabii Saudyjskiej. Na pustyni stanie monumentalny kompleks hoteli

W Arabii Saudyjskiej powstaje kompleks hoteli dosłownie wyrastających z gór. To kolejna część gigaprojektu Neom, który ma być wizytówką gospodarki saudyjskiej, odchodzącej od paliw kopalnych i stawiającej na usługi.

Nowe wyróżnienie w przewodniku Michelin. Kto dostanie gwiazdki, a kto – klucze?

Prestiżowy przewodnik Michelin będzie odtąd przyznawał nie tylko gwiazdki restauracjom. Wydawca przewodnika poszerza działalność i dodaje nowe wyróżnienie: klucze. Kto je otrzyma?

Pałac w Łodzi zmieni się w jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce

Trwa renowacja XIX-wiecznego pałacu Ludwika Heinzla w Łodzi. Wkrótce w zabytkowych wnętrzach otworzy się pięciogwiazdkowy hotel. To będzie jeden z najbardziej luksusowych obiektów tego typu w Polsce.

„Biorę urlop, żeby się wyspać”. Turystyka dla niewyspanych to nowy fenomen

Coraz częściej jesteśmy tak przemęczeni pracą, że gdy bierzemy urlop, przede wszystkim chcemy się wyspać. Hotele dostrzegły tę zmianę i chcą ją wykorzystać. Oferty dla niewyspanych mogą wkrótce stać się szybko rosnącą częścią branży turystycznej.

Najsłynniejszy opuszczony dworzec uratowany przed ruiną. Jak wyglądają wnętrza?

Zanim Canfranc Estación w hiszpańskich Pirenejach stał się 5-gwiazdkowym hotelem, był stacją kolejową. Secesyjny dworzec przez lata popadał w ruinę, na szczęście odzyskał świetność. Wnętrza budynku zmieniły się nie do poznania.