Grenlandia: największa wyspa na świecie chce stać się rajem turystycznym Północy

Turyści z całego świata pokochali Islandię, a niewielki kraj w ciągu kilkunastu lat na północy stał się turystycznym rajem. Teraz podobny status chciałaby osiągnąć Grenlandia, największa wyspa świata.

60 metrów pod ziemią: W Danii powstaje nietypowe muzeum zimnej wojny

Podziemny bunkier na półwyspie Jutlandzkim, niegdyś jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic duńskiej armii, zmieni się w muzeum zimnej wojny. Nietypowy obiekt ma szansę stać się wielką atrakcją turystyczną.

Sąsiedzi Polski wśród największych światowych atrakcji turystycznych 2022 roku

Nocny pociąg łączący stolicę Czech z Brukselą znalazł się na liście atrakcji turystycznych z całego świata, których nie warto przegapić w 2022 roku. To nie jedyna atrakcja z Europy Środkowej w tym zestawieniu. Polski jednak w nim nie ma.

„Pięć razy S”: Żądni przygód turyści to przekleństwo Wysp Kanaryjskich

Hiszpańscy naukowcy biją na alarm: turyści niszczą bezcenne wydmy na Wyspach Kanaryjskich. Nie chodzi tylko o ich zadeptywanie. Wydmy upodobali sobie miłośnicy seksu pod gołym niebem. Skala zjawiska stała się problemem.

„Budynek roku”. Niesamowita metamorfoza jednego z największych czeskich zamków

Efektownej rekonstrukcji XIII-wiecznego zamku dokonał zespół czeskich architektów. Z swoją realizację otrzymali nagrodę „Budynku Roku 2021” w prestiżowym czeskim konkursie „Czech Architecture Prize”.

Co warto zobaczyć w Rzymie? Forum Romanum

Forum Romanum to jeden z najciekawszych zabytków w Rzymie, mieście, które słynie z atrakcji turystycznych. Czym było kiedyś Forum Romanum i czy dzisiaj można je zwiedzać?

Stonehenge się sypie. Rusza remont słynnej kamiennej budowli

Stonehenge, słynna megalityczna budowla w Wielkiej Brytanii, pilnie wymaga remontu. Odkryte niedawno pęknięcia kamiennych bloków zagrażają stabilności całej konstrukcji.

Dania ma najpiękniejsze na świecie miejsce do obserwacji topniejących lodowców

Minimalistyczne, wtopione w otoczenie, centrum turystyczne na Grenlandii powstało, by umożliwić obserwację tutejszych lodowców. Obiekt stanął na terenie znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wakacyjny raj chce ograniczyć liczbę turystów. Będzie trudniej przyjechać

Każdego roku na Hawajach wypoczywają setki tysięcy turystów z całego świata. Najwięcej na Oahu – największej wyspie archipelagu. Już niebawem sytuacja może się znacząco zmienić. Na Oahu ma być mniej turystów.

Koniec ze zdjęciami: słynna galeria ma dość influencerów

„Efekt Beyonce” mógłby być szansą dla odbudowujących się po pandemii muzeów na całym świecie. Te jednak przypominają o granicach, dzielących użytek prywatny od komercyjnego. Najnowsze zjawisko to influencerzy robiący zdjęcia reklamowe na tle słynnych dzieł sztuki. Włoska Galeria Uffizi mówi: dość.