Kiedyś zachwycał Europę, potem zaczął podupadać. „Włoski Wersal” odzyska blask

Imponujących rozmiarów Pałac Królewski w Casercie pod Neapolem, nazywany „włoskim Wersalem”, wymaga gruntownej renowacji po latach zaniedbań. Na szczęście znalazły się fundusze na dokończenie prac i przywrócenie mu świetności.

Królewiec szykuje wielką atrakcję turystyczną. Rosjanie wzorują się na Dubaju

W obwodzie królewieckim ma powstać ośrodek wypoczynkowy, którego ozdobą będzie gigantyczny basen o długości kilometra – zapowiadają władze obwodu. Nowa atrakcja ma być wzorowana na podobnych ośrodkach w Dubaju – podaje agencja RIA Nowosti.

„Za dużo turystów”. Niemcy nie chcą swojego słynnego zabytku na liście UNESCO

Zdaniem wielu mieszkańców wsi i miasteczek sąsiadujących ze słynnym bawarskim zamkiem Neuschwanstein, nie należy wpisywać tego obiektu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powód? Miejscowi nie chcą więcej turystów.

Dokąd na majówkę? Polska puszcza na liście najciekawszych atrakcji w Europie

Redakcja znanego brytyjskiego dziennika „The Telegraph” poleca wyjazd na majówkę do Polski i wycieczkę do Puszczy Białowieskiej. W zestawieniu miejsc wartych odwiedzenia znalazły się też m.in. Toskania, Andaluzja, Lublana i Matterhorn.

Włosi otwierają oficjalne muzeum mafii. Ma pokazać prawdziwe oblicze mafiozów

Włosi postanowili przekuć barwną, ale i krwawą historię włoskich organizacji mafijnych w atrakcję turystyczną, która będzie też miała dużą wartość edukacyjną. W Palermo na Sycylii ruszy muzeum poświęcone włoskiej mafii.

Historia najpiękniejszego opuszczonego dworca: szpiedzy, naziści i wagony złota

Dworzec w hiszpańskim Canfranc, zwany „Titanikiem w Pirenejach” przez lata stał opuszczony. Dzisiaj jest luksusowym hotelem, ale jego mury pamiętają wiele dramatycznych wydarzeń.

Zamek w Łapalicach może zostać dokończony. Jak miały wyglądać jego wnętrza?

Zamek w Łapalicach nieopodal Gdańska może zostać dokończony – taką decyzję podjęły miejscowe władze. Słynna samowola budowlana dostała zielone światło. Jaką wizję wnętrz zamku miał jego właściciel?

Egipt otwiera jedno z największych muzeów na świecie. Budowa trwała 20 lat

To będzie wielkie wydarzenie – po wielu latach opóźnień w 2023 roku w końcu ruszy Wielkie Muzeum Egipskie w Kairze. Ma stać się nowym domem dla gigantycznej zbiorów eksponatów z czasów faraonów, liczących ponad 50 tysięcy przedmiotów.

Bernard Arnault, najbogatszy człowiek świata, kupił willę Leonarda da Vinci

Bernard Arnault, najbogatszy obecnie człowiek świata w rankingach „Forbesa” i „Bloomberga”, kupił willę Leonarda da Vinci w Mediolanie. Leonardo mieszkał tam w okresie, gdy malował „Ostatnią wieczerzę”.

Najlepsze turystyczne wioski świata w 2022 roku. Wieś na Śląsku tuż za czołówką

Istebna na Śląsku w przyszłości może powalczyć o awans do grona najlepszych turystycznych wsi na świecie w konkursie Światowej Organizacji Turystyki. W tym roku trafiła na listę „miejsc z potencjałem”. To jedyna polska wieś w tegorocznej edycji.

Gdzie kręcono 2. sezon „Białego Lotosu”? Sycylia czeka na najazd fanów serialu

„Biały Lotos” to serialowy fenomen, opowieść, która przykuła uwagę widzów na całym świecie i rozpaliła ich wyobraźnię, o co nietrudno, gdy zimą pokazuje się pełne słońca miasteczka Sycylii. Gdzie nakręcono 2. sezon „Białego Lotosu?

Hiszpanie mają dość. Władze wysp chcą utrudnić zakup nieruchomości cudzoziemcom

Baleary, hiszpańskie wyspy cieszące się opinią turystycznego raju, mają kłopot z liczbą cudzoziemców kupujących tam nieruchomości. To problem na tyle duży, że władze chcą zmian w prawie: zakup nieruchomości przez cudzoziemców może zostać ograniczony.

Ruiny w Pompejach zarastają chwasty. Do ich koszenia Włosi wysłali oddział owiec

Na terenie kompleksu archeologicznego w Pompejach powstanie ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym winorośl uprawiana będzie metodami sprzed 2 tysięcy lat. Zdecydowano więc, że trawę trzeba kosić w sposób ekologiczny. Ma się tym zająć 150 owiec.

Taka budowa zdarza się raz na 50 lat. Powstaje nowa polska baza na Antarktyce

O takim zleceniu marzy każdy architekt i każdy przedsiębiorca budowlany. 14 tysięcy kilometrów od Polski, na Wyspie Króla Jerzego u wybrzeży Antarktydy, powstaje nowa polska baza badawcza. Zastąpi starą, której stan pozostawia wiele do życzenia.

„Szokujący efekt”. Ostatni raz katedra Notre Dame wyglądała tak w średniowieczu

Wnętrza średniowiecznej paryskiej katedry Notre Dame, która została uszkodzona podczas pożaru w 2019 roku, przechodzą teraz kompleksowe czyszczenie. Kierownik zespołu konserwatorów zapewnia, że efekt będzie „szokujący”.

Zaskakujące dane: Francuzom znudziło się czerwone wino. Młodzi nie chcą go pić

Wino to jeden z filarów dorobku kulturowego Francuzów. Liczby jednak nie kłamią: we Francji pije się znacznie mniej wina niż jeszcze dekadę temu. Najbardziej spadło zainteresowanie winem czerwonym, jednym z symboli Francji.

30 tysięcy euro za przeprowadzkę. Kolejne włoskie miasteczko szuka mieszkańców

Do grona wyludnionych włoskich miejscowości, których władze próbują zwabić potencjalnych mieszkańców, dołączyło Presicce w rejonie Apulii na południu kraju. Chętnych do zamieszkania w tym mieście władze chcą skusić sporą sumą pieniędzy – donosi CNN.

Ibiza: była mekką imprezowiczów. Dzisiaj we władanie przejęli ją milionerzy

Przez lata Ibiza funkcjonowała jako europejskie centrum rozrywki. Tu rozwijał się clubbing i stąd promieniował na resztę Europy. Imprezowiczów stopniowo zastępują jednak ludzie bardzo zamożni, zmienia się też rozrywka, którą oferuje Ibiza.