Wielkie metropolie tętnią życiem, a funkcjonowanie w nich staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Jednak życie w dużych miastach ma też wady. Nowym zjawiskiem jest uczucie, które badacze określają jako „noctalgia”. Co oznacza to słowo?
Władze Wenecji rozważają budowę kolei linowej, która miałaby przewozić turystów z lotniska Marco Polo do centum miasta – podaje włoska agencja informacyjna ANSA. To miałoby pomóc w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych Wenecji.
Od tego sezonu wstęp do rzymskiego Panteonu jest płatny. Bilety nie są drogie, jednak system ich sprzedaży sprawia turystom problemy. Efekt? Kolejki do Panteonu, jednego z najsławniejszych zabytków w Rzymie, jeszcze się wydłużyły.
Jeżeli urlop w nad morzem, to tylko w Europie. Najnowszy ranking miast portowych nie pozostawia wątpliwości, że europejskie miasta nadmorskie są na świecie bezkonkurencyjne.
W Turkmenistanie, jednym z biedniejszych państw powstałych po rozpadzie Związku Radzieckiego, na pustyni wyrosło „miasto przyszłości”. Ma być futurystyczną metropolią i hołdem dla byłego prezydenta.
Stockholm Wood City ma składać się z apartamentowców, biurowców i punktów usługowych. To będzie pierwsze na świecie nowoczesny kompleks budynków mieszkalnych i biurowców zbudowanych z drewna.
Neapol wprowadził nowe zasady dotyczące maksymalnej wielkości jednostek cumujących w tamtejszym porcie. Nie spodobały się one posiadaczom ogromnych superjachtów.
Nie postrzegamy rowerzystów w kaskach jako ludzi, a w każdym razie – nie w pełni. Takie są zaskakujące wyniki badania, jego autorzy przyjrzeli się temu, w jaki sposób rowerzyści traktowani są w ruchu miejskim przez kierowców samochodów.
Warszawa znalazła się w zestawieniu najbardziej przyjaznych miast w Europie. Miejsca na podium podzieliły między sobą Zurych, Kopenhaga i Monachium. Stolica Polski jest na końcu tabeli, ale wyprzedzamy w tym zestawieniu Londyn.
Badacze alarmują: Nowy Jork stopniowo się zapada, a niektóre z jego słynnych dzielnic mogą w niedalekiej przysłości przestać istnieć. Winne temu są przede wszystkim gigantyczne drapacze chmur, ale nie tylko.
Liczące prawie pięćdziesiąt lat Centrum Georges Pompidou to jeden z najbardziej kontrowersyjnych budynków w Paryżu. Z powodu remontu obiekt zostanie zamknięty aż na pięć lat. Po przebudowie muzeum ma zostać powiększone.
Gdzie najlepiej wybrać się na weekendowy wyjazd i nie wydać fortuny? Na czele zestawienia znalazły się Lizbona i Wilno, ale tuż za nimi jest Kraków. W pierwszej dziesiątce zestawienia najtańszych europejskich miast na weekend jest też Warszawa.
Hotel „Cracovia” to jeden z czołowych przykładów polskiego powojennego modernizmu. Obiekt w centrum Krakowa od lat stoi pusty, a przez długi czas jego przyszłość była niepewna. Te obawy to już przeszłość. Ruszył konkurs na projekt jego renowacji.
Pierwsza neutralna emisyjnie część Paryża jest niewielka, ale władze miasta uważają, że może być to rozwiązanie, po które sięgną inne metropolie na świecie. Paryska „Żyzna wyspa” – bo tak nazywa się projekt – to prototyp miasta 2-minutowego.
Najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w stolicy, a do tego poradnik, jak przygotować pierogi z kapustą – taki przewodnik po Warszawie dostali czytelnicy magazynu, który dociera do milionów osób na czterech kontynentach – od Ameryki po Australię.
Władze Nowego Jorku postanowiły odświeżyć ikoniczne logo miasta, do którego przez prawie 50 lat przywykli jego mieszkańcy i turyści. Nowy projekt wywołuje spore kontrowersje.
Władze metra w Barcelonie nie chcą, by na stacjach metra w tym mieście mógł grać każdy muzyk. Odtąd występować – i zarabiać – będą mogli tylko artyści z castingu, którzy po zdanym egzaminie otrzymają specjalną licencję.
Władze Rzymu mają do wykorzystania gigantyczną kwotę sięgającą 13 miliardów euro. Na co ją przeznaczą? W planach jest m.in. budowa nowej linii metra, ale też uporanie się z problemem śmieci zalegających na ulicach – informuje „Bloomberg”.