„Śmieci muszą zniknąć z chodników”. Paryż chce poprawić wizerunek wśród turystów

Paryscy radni opublikowali swoisty „manifest piękności”. To deklaracja chęci przywrócenia stolicy Francji jej dawnego uroku, tak, by stała się miastem przyjaznym dla mieszkańców – i bardziej czarującym dla turystów.

„Nic nie jest wieczne”. Padł słynny bar flamenco w Madrycie. To efekt pandemii

Po 40 latach zamknięto legendarny bar flamenco „Candela” w Madrycie. To właśnie tam spotykały się najważniejsze nazwiska hiszpańskiej sceny flamenco czy jazzu.

W Barcelonie wymieniają nawierzchnię ulic. Zamiast asfaltu – odpady plastikowe

Władze Barcelony rozpoczęły pilotażowy projekt wymiany nawierzchni na ulicach w mieście. Chodzi o to, by sprawdzić, czy nawierzchnia wykonana z odpadów plastikowych będzie równie dobra, co nawierzchnia asfaltowa.

Krzywa Wieża w USA: luksusowy apartamentowiec w San Francisco przechyla się

Millenium Tower w San Francisco, jeden z najbardziej luksusowych apartamentowców w USA, zapada się w miękkim podłożu na którym stoi, a na dodatek – cały czas się przechyla. Kosztowne próby ratowania budynku nie przynoszą rezultatów.

Praga: miejska choinka nie trafi na śmietnik. Zostanie przerobiona na meble

Co zrobić z choinką po świętach? Władze stolicy Czech postanowiły, że miejskie drzewko ze Starego Miasta w Pradze nie pójdzie na śmietnik. Choinka zostanie wykorzystana do produkcji mebli, które trafią do jednego z ośrodków pomocy społecznej.

„To nie most, to pułapka”. Wenecja ma problem ze swoją atrakcją turystyczną

Szklany most nad Canale Grande zaprojektowany przez słynnego hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę miał być ozdobą Wenecji. Okazał się jednak niebezpieczny i nieoczekiwanie stał się raczej kłopotem niż powodem do dumy.

Ranking słynnych ulic handlowych Europy. Warszawa w ogonie zestawienia

W Warszawie i innych dużych polskich miastach wciąż brak reprezentacyjnych deptaków handlowych. Tymczasem wiele europejskich stolic i metropolii ma po kilka takich ulic. Które z nich są najchętniej odwiedzane?

Plany odbudowy katedry Notre Dame zatwierdzone. Powstanie „Disneyland”?

Podjęto ostateczną decyzję dotyczącą sposobu renowacji zniszczonej w pożarze paryskiej katedry Notre Dame. Wiadomo już, jak będzie wyglądać katedra po remoncie. Decyzja budzi jednak kontrowersje.

Polskie miasto wśród najbardziej zakorkowanych na świecie. Nie jest to Warszawa

W globalnym zestawieniu najbardziej zakorkowanych miast na świecie znalazło się siedem polskich metropolii. Kto wypadł najgorzej? Wbrew pozorom – nie chodzi o Warszawę, stolica Polski wypada całkiem nieźle w zestawieniu.

Miasto biegaczy: Dubaj może pochwalić się największą na świecie imprezą biegową

146 tysięcy ludzi wystartowało w biegu, którego trasa wiodła przez centrum Dubaju. To największa impreza biegowa na świecie, wielokrotnie liczniejsza niż słynne maratony w Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie.

Bezpiecznie jak w Europie: w których państwach po zmroku czujemy się najpewniej?

Europa to najbezpieczniejszy kontynent na świecie – wynika z nowego badania Gallupa. Kraje europejskie zdominowały zestawienie państw, których obywatele czują się najbezpieczniej po zmroku. Jednak pierwsze miejsce zajął kraj spoza Europy.

Książę Karol zakłada ekologiczne „miasto przyszłości” na swoich włościach

Na południowo-wschodnich rubieżach miejscowości Faversham w hrabstwie Kent powstanie nowe, miasto, łączące tradycyjną architekturę z najnowszymi zrównoważonymi technologiami. Książę Karol chce stworzyć wzorcowe ekomiasteczko.

Mieszkania socjalne w „świątyni luksusu”. Tak Francja walczy z nierównościami

Luksusowy budynek, bajeczny widok na Paryż, a w środku mieszkania komunalne za cenę, za którą w stolicy Francji można wynająć co najwyżej schowek na szczotki. To efekt polityki władz Francji, które walczą z nierównościami na rynku nieruchomości.

Dubaj: szejk dał wszystkim pracownikom tydzień urlopu. Mają zwiedzać Expo

Urzędnicy w Dubaju dostaną dodatkowe 6 dni płatnego urlopu. Mają go wykorzystać odwiedzając wystawę Expo, która w tym roku organizowana jest w tym mieście.

„Paryż pęka z zazdrości”. Burmistrz Londynu wbija szpilę Francuzom

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, jest bardzo dumny z ekologicznych osiągnięć brytyjskiej stolicy pod jego rządami. Zachwalając swoją politykę, nie szczędzi też złośliwości władzom Paryża.

Chińczycy rozbierają gigantyczny posąg ważący 1200 ton. Grunt się pod nim zapada

W historycznym chińskim mieście Jingzhou trwa rozbiórka ogromnego pomnika starożytnego bóstwa. Gigantyczny posąg z brązu ma zniknąć, bo zdaniem władz szpeci miasto, a do tego jest za ciężki, co może skończyć się katastrofą budowlaną.

Manhattan cmentarzyskiem tysięcy ptaków. Giną w zderzeniach z World Trade Center

Rocznie blisko sto tysięcy ptaków ginie w zderzeniach ze szklanymi fasadami wieżowców na nowojorskim Manhattanie – alarmują amerykańskie organizacje zajmujące się ochroną ptaków.

700 hektarów winnic w mieście: Wiedeń to światowa potęga w produkcji win

Wiedeń słynie z zabytków, muzyki i kawiarni. Do tej listy dodajmy kolejną specjalność – stolica Austrii jest największym na świecie miejskim producentem wina. W Wiedniu działa kilkuset producentów tego trunku.