„Wielki remont” Rzymu za 13 miliardów euro. Miasto zmieni się nie do poznania

Władze Rzymu mają do wykorzystania gigantyczną kwotę sięgającą 13 miliardów euro. Na co ją przeznaczą? W planach jest m.in. budowa nowej linii metra, ale też uporanie się z problemem śmieci zalegających na ulicach – informuje „Bloomberg”.

Kobiety mogą korzystać z basenów topless. Decyzja władz Berlina

Kostium kąpielowy nie jest obowiązkowy – tak zdecydowały władze Berlina. Na publicznych basenach w niemieckiej stolicy kobiety będą mogły pływać także topless. Decyzję podjęto po wielu skargach kobiet w związku z dyskryminacją na basenach.

Amerykanie drwią z muzeum w Krakowie. „Tak złe, że trzeba to zobaczyć”

Amerykański tabloid „New York Post” zrecenzował krakowskie muzeum figur woskowych. Opinia dziennikarza jest bezlitosna, ale krakowskie muzeum zyskało już sławę - stało się niezwykle popularne na TikToku.

„Dom muzyki” w Budapeszcie na liście architektonicznych cudów świata 2023 roku

Ceniony magazyn „Architectural Digest” ogłosił właśnie tegoroczną edycję listy cudów architektury. Znalazło się na niej sporo obiektów z Europy, prym wśród nich wiedzie niezwykły architektonicznie Dom Muzyki w Budapeszcie.

Nowy symbol Wilna. To będzie najbardziej niezwykły biurowiec w tej części Europy

Wilno zyska niebawem supernowoczesny obiekt. Z kompleksu, zaprojektowanego przez znane brytyjskie biuro Zaha Hadid Architects, będą mogli korzystać także mieszkańcy miasta.

Najbardziej romantyczna stolica w Europie. Paryż i Rzym przegranymi w rankingu

Rzym, Paryż, Praga – a może Lizbona? W zestawieniu najbardziej romantycznych europejskich stolic na Walentynki zwyciężyła stolica Portugalii, dotąd pod względem popularności ustępująca największym europejskim metropoliom.

Najbardziej gościnne miasta świata: litewski kurort nad Bałtykiem w czołówce

Włochy, Tajwan, Hiszpania, Niemcy, Australia, Meksyk, Brazylia, Argentyna, Wielka Brytania i Litwa - tu znajdują się najbardziej gościnne miasta świata. Serwis Booking.com przygotował zestawienie miast, w których turyści czują się najlepiej.

Warszawa i Kraków na światowej liście „miast do odkrycia” w 2023 roku

Kraków znalazł się w światowym zestawieniu miejsc, które w 2023 roku będą zyskiwać popularność – obok Bukaresztu, Brukseli, Baku czy Ho Chi Minh. Zestawienie przygotował popularny serwis „Tripadvisor”. Wyróżniono też Warszawę.

Florencja „oczyszcza się” z turystów. Będzie zakaz budowy hoteli w centrum

Władze Florencji chcą zmienić oblicze miasta, które jest jednym z głównych celów podróży turystów z całego świata. Cel: Florencja ma stać się lepszym miastem do życia dla mieszkańców, ale kosztem turystów.

„Mały klejnot”: Kraków uznany za jedno z najpiękniejszych zimą miast w Europie

Gdzie w Europie jest najpiękniej zimą? Redaktorzy „Architectural Digest”, cenionego amerykańskiego magazynu o architekturze i designie, wybrali europejskie miasta, które zimą stają się jeszcze piękniejsze. Wśród wyróżnionych znalazł się Kraków.

W metrze, bez spodni. W ten weekend londyńczycy wracają do nietypowej zabawy

W ten weekend londyńskie metro opanują ludzie podróżujący bez spodni. Akcja, która ma już kilkanaście lat, wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Dlaczego kobiety i mężczyźni w Londynie, mieście klasycznej elegancji, podróżują metrem bez spodni?

Miasto pod Paryżem zmienia nazwę na bardziej „kobiecą”. Chodzi o równość płci

Popularna podparyska miejscowość Pantin na najbliższe 12 miesięcy zmieni nazwę na „kobiecą”, aby – jak mówi mer miasta – zwrócić uwagę społeczeństwa na kwestie równości płci. W 2023 roku Pantin będzie nosiło nazwę Pantine.

Rzym: coraz mniej darmowych atrakcji. Wstęp do słynnego zabytku będzie płatny?

Włosi stawiają odwiedzającym coraz więcej przeszkód. Panteon, jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków stolicy Włoch, przestaje być darmowy. W 2023 roku zwiedzanie go może być możliwe wyłącznie po wykupieniu biletu.

Polski pociąg z Krakowa na Litwę wyróżniony. To europejski hit 2023 roku

Pociąg z Krakowa przez Białystok do litewskiego Kowna – to połączenie zyskało uznanie w oczach Brytyjczyków. Dziennik „Guardian” umieścił tę trasę wśród europejskich połączeń kolejowych, z których koniecznie trzeba skorzystać w 2023 roku.

Amsterdam chce ograniczyć dostęp do marihuany. Miasto ma dość ciągłych imprez

Zakaz palenia marihuany w centrum Amsterdamu, przeniesienie dzielnicy „czerwonych latarni”, a także zmiana wizerunku miasta – takich zmian chcą władze Amsterdamu – informuje agencja DPA.

„Szokujący efekt”. Ostatni raz katedra Notre Dame wyglądała tak w średniowieczu

Wnętrza średniowiecznej paryskiej katedry Notre Dame, która została uszkodzona podczas pożaru w 2019 roku, przechodzą teraz kompleksowe czyszczenie. Kierownik zespołu konserwatorów zapewnia, że efekt będzie „szokujący”.

Mieli burzyć, będą przebudowywać. Tak zmieni się gmach Parlamentu Europejskiego

Kompleks budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli przejdzie metamorfozę. Zamiast rozbiórki jednego z nich, zdecydowano się na przebudowę, która ma unowocześnić obiekt i sprawić, by stał się bardziej dostępny dla obywateli UE.

Dubaj: 500 metrów, diamenty na szczycie. Oto najwyższy apartamentowiec świata

Niebawem Dubaj będzie mógł poszczycić się kolejnym rekordowym budynkiem. W mieście ma powstać blisko 500-metrowy apartamentowiec Burj Binghatti Jacob & Co Residences, owoc współpracy dubajskiego dewelopera ze szwajcarskim producentem zegarków.