W polskich miastach nadchodzi era burmistrzów nocnych. W Europie to już standard

Kraków ma nocnego burmistrza – to kolejne polskie miasto, które ustanowiło takie stanowisko. Idziemy w ten sposób śladem wielkich europejskich i światowych metropolii, które od lat mają nocnych burmistrzów. Jakie są obowiązki osoby na takim stanowisku?

Jak się żyje w najlepszym na świecie mieście do życia? Kolejny sukces Wiednia

Wiedeń w tym roku po raz kolejny triumfował w prestiżowym rankingu „The Global Liveability Index 2024” przygotowywanym przez Economist Intelligence Unit. Dlaczego w tym mieście żyje się tak dobrze? Nie chodzi tylko o słynne muzea, wydarzenia kulturalne na światowym poziomie ani o wybitną kawę czy świetne wina. W czym więc tkwi sekret dobrego życia po wiedeńsku?

Najszczęśliwsze miasta na świecie. Polska metropolia w czołowej setce

Doroczny indeks najszczęśliwszych miast na świecie przynosi sporo zaskoczeń. Do rankingu dostało się 6 miast z Polski. Które z nich zajęło najwyższe miejsce? Wcale nie Warszawa, Kraków czy Wrocław.

Europa: które miasta czeka zalew turystów latem? Polska metropolia w czołówce

Już nie tylko Barcelona, Praga czy Paryż – eksperci amerykańskiego banku J.P Morgan Chase & Co przygotowali zestawienie metropolii w Europie, które tego lata mogą przeżywać oblężenie turystów. Na liście znalazło się jedno miasto z Polski.

Najbardziej kontrowersyjny wieżowiec w Europie znika. Zasłonią go inne biurowce

„Gherkin”, niegdyś najbardziej znienawidzony wieżowiec Londynu, nie dominuje już krajobrazu City. Przytłaczają go kolejne drapacze chmur. W niedalekiej przyszłości zapewne całkowicie wtopi się w otoczenie.

Ranking najlepszych miast na świecie. Niespodziewany lider wśród polskich miast

W których miastach na świecie żyje się najlepiej – takie pytanie postawili sobie eksperci brytyjskiej firmy konsultingowej Oxford Economics. Ich najnowszy raport przynosi analizę kilkuset miast na całym świecie pod względem ich atrakcyjności dla mieszkańców. W zestawieniu pojawiły się też miasta z Polski. Które z nich wypadło najlepiej?

Miała być ozdobą igrzysk, staje się problemem. Kłótnia o wieżę Eiffla

Wieża Eiflla rdzewieje, a jej konserwacja stoi pod znakiem zapytania. Tłem dla całej sytuacji są zbliżające się igrzyska olimpijskie i niedawny strajk konserwatorów wieży. Symbol Paryża miał być ozdobą miasta, a stał się kłopotem dla władz i organizatorów igrzysk w Paryżu.

Majówka 2024: dokąd na tani wyjazd? 3 polskie miasta wśród najtańszych w Europie

Dokąd wybrać się na wyjazd i nie przepłacić? To pytanie, na które odpowiedzi szukają nie tylko ci, którzy planują wyjazd na majówkę, ale także ci, którzy w planach mają wakacyjny urlop. Redakcja „Telegraph Travel” stworzyła listę najtańszych europejskich metropolii. W tym gronie są też polskie miasta.

Miasta przyjazne pieszym: w światowej czołówce rankingu metropolia z Polski

Nie mamy powodów do wstydu – w globalnym zestawieniu miast na świecie najbardziej przyjaznych pieszym jedna z polskich metropolii zajęła bardzo wysokie, trzecie miejsce. Wyprzedzamy m.in. Paryż, Kopenhagę czy Amsterdam. Co zdecydowało o tym sukcesie?

Najdroższa ulica na świecie polem bitwy marek luksusowych. Gra o miliardy

Walka o luksusowe nieruchomości rozgorzała na dobre. Czołowe marki walczą o prestiżowe adresy przy Piątej Alei — najdroższej ulicy na świecie. Nie zrażają ich ceny najbardziej prestiżowych budynków, których ceny sięgają nawet miliarda dolarów.

Chińska odpowiedź na miasta 15-minutowe. To „projekt życia” Xi Jinpinga

Miasto Xiong’an to jeden z największych projektów urbanistycznych we współczesnych Chinach – i największa duma Xi Jinpinga, przewodniczącego ChRL. Czym ma być chińskie miasto przyszłości i w jaki sposób różni się od nowoczesnych europejskich metropolii?

Rzym zmieni oblicze. Włosi przebudują historyczne centrum miasta

W Rzymie rusza ambitny projekt przebudowy historycznej części miasta. To część wielkiego programu transformacji centrum Rzymu. Po przebudowie turyści zyskają nowe atrakcje.

Polskie miasto magnesem na turystów. Pierwsze miejsce w europejskim rankingu

W Europie nie brakuje miast, które są magnesem przyciągającym turystów. Wygląda jednak na to, że w 2024 roku gwiazdą w tym gronie ma szansę być jedno z polskich miast – wynika z raportu przygotowanego przez firmę Bounce.

Takich tarasów widokowych w Polsce jeszcze nie było. Las drzew i podniebny bar

Warszawa zyska niebawem wyjątkowy, obsadzony drzewami taras widokowy. Projekt robi wrażenie – znajdująca się na szczycie najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej atrakcja ściągnąć może mnóstwo turystów.

Najlepsze letnie bary: klub na dachu wieżowca w Warszawie w światowej czołówce

Bar z Warszawy znalazł się na liście najlepszych barów pod gołym niebem na świecie. Warszawa trafiła do rankingu obok tak słynących z nocnego życia miast jak Bangkok, Barcelona czy Nowy Jork.

Warszawa wśród najlepszych do życia miast w Europie. Zdecydowały trzy elementy

Firma Resonance Consulting opublikowała swój doroczny ranking 100 najlepszych miast w Europie. Warszawa zajęła w nim bardzo wysoką pozycję w czołowej dwudziestce. Co zdecydowało o umieszczeniu polskiej stolicy na liście najlepszych miast w Europie?

Najbardziej luksusowe miasta w Polsce. Na czele wcale nie Warszawa

Polskie miasta znalazły się na liście najbardziej luksusowych metropolii w Europie. W zestawieniu ujęto trzy polskie miasta. Które z nich okazało się najlepsze? Rozstrzygnięcie może wielu osobom wydać się zaskakujące.

Europejska stolica finansów chce zmienić wygląd. W planach 50 nowych wieżowców

W Europie wieżowce nie są mile widzianymi obiektami, gdyż często kłócą się z historyczną zabudową i charakterem miast. Są jednak metropolie, które stawiają na tego typu budynki. Władze jednego z nich postanowiły chyba wygrać rywalizację w Europie w kategorii liczby nowych wieżowców.