„Jedno z najbardziej niedocenianych miast Europy”. Gdańsk wyróżniony w USA

Gdańsk znalazł się w zestawieniu najbardziej niedocenianych turystycznie miast Europy wartych odwiedzenia w tym roku. Zestawienie przygotowała redakcja cenionego amerykańskiego magazynu podróżniczego „Condé Nast Traveller”.

Raport: Kraków jednym z najpiękniejszych miast Europy, wyprzedza Wiedeń i Madryt

Kraków znalazł się w czołowej dziesiątce miast, których nie można pominąć podczas wakacji w Europie. Stolica Małopolski jest w znakomitym towarzystwie, obok znanych europejskich metropolii, słynących z zabytków i atrakcji.

Manhattanhenge: turyści i mieszkańcy Nowego Jorku podziwiali nietypowe zjawisko

Każdego roku tysiące ludzi wylegają na ulice Nowego Jorku, by obserwować słońce pojawiające się między wieżowcami Manhattanu. „Manhattanhenge”, bo tak nazywa się to zjawisko, przyciąga turystów z całego świata i stało się symbolem Nowego Jorku.

Raport: najlepsze miasta dla studentów. Warszawa i Kraków daleko od czołówki

W których miastach studiuje się najlepiej? Za naszą zachodnią granicą. W najnowszym rankingu miast najbardziej przyjaznych studentom Warszawa i Kraków zajęły dość niskie lokaty. Wyprzedza nas między innymi Moskwa.

Czesi zapraszają na największe śniadanie w Europie. W Pradze stanie wielki stół

29 czerwca mieszkańcy Pragi – oraz turyści – będą mogli zasiąść przy ogromnym stole w centrum Pragi, by zjeść śniadanie. Pikniki pod chmurką przy wspólnym stole stają się symbolem stolicy Czech – w 2020 roku Czesi świętowali tak koniec pandemii.

Barcelona zaczyna mieć dość turystów. Tego lata pojawią się nowe ograniczenia

Do Barcelony niemal przez cały rok przyjeżdżają tłumy turystów z całego świata. Mieszkańcy miasta są zmęczeni tłokiem i hałasem na ulicach. W tym roku władze Barcelony wprowadzają więc szereg reguł, które ograniczą liczbę turystów w mieście.

Szczur to nowa „maskotka” Nowego Jorku. Miasto nie radzi sobie z liczbą gryzoni

Szczur staje się nowym symbolem Nowego Jorku, ale nie jest to powód do dumy. Miasto nie radzi sobie z plagą gryzoni. Szczury rozmnożyły się w Nowym Jorku na niespotykana skalę.

Będą limity dla turystów. Słynne włoskie miasteczko ma dość zakorkowanych ulic

Malownicze nadmorskie miasteczko Amalfi od lat zadeptują tłumy turystów. Jeszcze przed sezonem robi się tam tak tłoczno, że wizyta w miasteczku staje się koszmarem. Władze miasta mają pomysł: chcą ograniczyć wjazd samochodów do Amalfi.

Oto najdroższe miasta na świecie. Ceny w Moskwie w górę, sankcje zaczęły działać

Hongkong, Nowy Jork i Genewa – tak wygląda podium w rankingu miast, w których koszty życia należą do najwyższych na świecie. Coraz trudniej żyje się również mieszkańcom Moskwy.

Barcelona tworzy „schrony” przeciw upałom. Czy turyści mogą z nich korzystać?

Synoptycy zapowiadają wyjątkowo gorące lato w Europie. Barcelona, jedno z najcieplejszych miast kontynentu, już się przygotowała. W mieście powstają specjalne „schrony klimatyczne”, które mają ratować ludzi przed falą gorąca.

Kraków wśród najwspanialszych miast świata. Wyróżnienie dla stolicy Małopolski

Pięćdziesiąt najciekawszych miast świata, a wśród nich Kraków, jako jedyna metropolia z Polski. W czołówce zestawienia znalazły się Barcelona, Sydney i Kapsztad.

Idealna na spacer: Warszawa w europejskiej czołówce miast przyjaznych pieszym

Warszawa należy do czołówki miast w Europie, w których pieszym spaceruje się najprzyjemniej. Do najlepszych na kontynencie sporo nam jednak brakuje.

„Panowie czekiści...”. Nietypowe ogłoszenie przed ambasadą Rosji w Sztokholmie

W stolicy Szwecji, przed budynkiem ambasady Federacji Rosyjskiej, w weekend zawisło zaskakujące ogłoszenie po rosyjsku. Ten nietypowy apel do rosyjskich dyplomatów błyskawicznie trafił do mediów społecznościowych. Jaki był cel tej akcji?

8 lat budowy i pół miliarda euro: Oslo ma nowe muzeum narodowe

Mieszkańcy Norwegii, a także miłośnicy sztuki z całej Europy, na otwarcie tego muzeum czekali osiem lat. Imponujące Nasjonalmuseet w Oslo niebawem przyjmie pierwszych zwiedzających.

Najciekawsze ośrodki kultury w Europie. Warszawa wysoko, wyprzedzamy Paryż

Które miasto w Europie ma najbogatszą ofertę kulturalną? Ten tytuł nie należy ani do Rzymu, ani do Paryża, ani do Berlina. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmuje Praga. A jak w tym zestawieniu wypada Warszawa?

Kijów: jedna z najpiękniejszych stacji metra w Europie stała się schronem

Zołoti Worota, stacja metra w Kijowie, figuruje w wielu zestawieniach najpiękniejszych stacji metra w Europie. W czasie oblężenia miasta przez wojska rosyjskie stała się miejscem schronienia dla setek mieszkańców stolicy Ukrainy.

Superilla: produkt eksportowy Barcelony. Jak wyrzucić auta z centrum miasta?

Barcelona staje się wzorcem dla innych miast w Europie, jak zmieniać przestrzeń miejską i w jaki sposób oddawać miasto pieszym. Najnowszy projekt to „Superilla”. Co oznacza to słowo i dlaczego nowy projekt władz Barcelony budzi takie zainteresowanie?

Pociąg przez Polskę jedną z najciekawszych tras kolejowych w Europie 2022 roku

Europa ponownie odkrywa zalety podróży koleją. Szybkie pociągi łączące główne miasta na kontynencie mogą stać się jedną z europejskich atrakcji turystycznych w tym roku. Na liście przygotowanej przez CNN znalazł się też pociąg jadący przez Polskę.