Najdroższa ulica na świecie polem bitwy marek luksusowych. Gra o miliardy

Walka o luksusowe nieruchomości rozgorzała na dobre. Czołowe marki walczą o prestiżowe adresy przy Piątej Alei — najdroższej ulicy na świecie. Nie zrażają ich ceny najbardziej prestiżowych budynków, których ceny sięgają nawet miliarda dolarów.

Chińska odpowiedź na miasta 15-minutowe. To „projekt życia” Xi Jinpinga

Miasto Xiong’an to jeden z największych projektów urbanistycznych we współczesnych Chinach – i największa duma Xi Jinpinga, przewodniczącego ChRL. Czym ma być chińskie miasto przyszłości i w jaki sposób różni się od nowoczesnych europejskich metropolii?

Rzym zmieni oblicze. Włosi przebudują historyczne centrum miasta

W Rzymie rusza ambitny projekt przebudowy historycznej części miasta. To część wielkiego programu transformacji centrum Rzymu. Po przebudowie turyści zyskają nowe atrakcje.

Polskie miasto magnesem na turystów. Pierwsze miejsce w europejskim rankingu

W Europie nie brakuje miast, które są magnesem przyciągającym turystów. Wygląda jednak na to, że w 2024 roku gwiazdą w tym gronie ma szansę być jedno z polskich miast – wynika z raportu przygotowanego przez firmę Bounce.

Takich tarasów widokowych w Polsce jeszcze nie było. Las drzew i podniebny bar

Warszawa zyska niebawem wyjątkowy, obsadzony drzewami taras widokowy. Projekt robi wrażenie – znajdująca się na szczycie najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej atrakcja ściągnąć może mnóstwo turystów.

Najlepsze letnie bary: klub na dachu wieżowca w Warszawie w światowej czołówce

Bar z Warszawy znalazł się na liście najlepszych barów pod gołym niebem na świecie. Warszawa trafiła do rankingu obok tak słynących z nocnego życia miast jak Bangkok, Barcelona czy Nowy Jork.

Warszawa wśród najlepszych do życia miast w Europie. Zdecydowały trzy elementy

Firma Resonance Consulting opublikowała swój doroczny ranking 100 najlepszych miast w Europie. Warszawa zajęła w nim bardzo wysoką pozycję w czołowej dwudziestce. Co zdecydowało o umieszczeniu polskiej stolicy na liście najlepszych miast w Europie?

Najbardziej luksusowe miasta w Polsce. Na czele wcale nie Warszawa

Polskie miasta znalazły się na liście najbardziej luksusowych metropolii w Europie. W zestawieniu ujęto trzy polskie miasta. Które z nich okazało się najlepsze? Rozstrzygnięcie może wielu osobom wydać się zaskakujące.

Europejska stolica finansów chce zmienić wygląd. W planach 50 nowych wieżowców

W Europie wieżowce nie są mile widzianymi obiektami, gdyż często kłócą się z historyczną zabudową i charakterem miast. Są jednak metropolie, które stawiają na tego typu budynki. Władze jednego z nich postanowiły chyba wygrać rywalizację w Europie w kategorii liczby nowych wieżowców.

„Wstydliwa” odbudowa zabytku w Rzymie. Pieniądze wykłada rosyjski oligarcha

Rekonstrukcja Basilica Ulpia w Rzymie budzi kontrowersje. Fundatorem odbudowy jest objęty sankcjami rosyjski oligarcha i miliarder Aliszer Usmanow. Włosi nazywają ten projekt „wstydliwą budową”, choć urzędnicy bronią przedsięwzięcia.

Najbogatszy człowiek świata na celowniku aktywistów. Oszpecił Paryż?

Bernard Arnault, twórca koncernu LVMH, znalazł się na celowniku aktywistów miejskich. Chodzi o nową paryską nieruchomość należącą do firmy kontrolowanej przez Arnaulta – a właściwie o to, jak wspomniana nieruchomość w sercu Paryża wygląda.

Mediolan stanie się nazwą zastrzeżoną. Włosi podjęli decyzję

Być może niebawem Włosi będą mieli nowy znak towarowy. Ma być nim nazwa „Mediolan” w wersji włoskiej, a więc „Milano”.

Pierwsza w Paryżu dzielnica neutralna emisyjnie gotowa. Bez aut i spalin

Paryż zyskał przestrzeń, w której priorytetem są nie samochody i ruch uliczny, ale piesi i zdrowie mieszkańców. Ekologiczna „Żyzna wyspa”, którą niektórzy nazywają „prototypem miasta 2-minutowego”, jest gotowa.

Nowa stolica Egiptu rośnie jak na drożdżach. Na pustyni powstaje megamiasto

Na wschód od Kairu powstaje Nowa Stolica Administracyjna Egiptu. Ma popchnąć kraj do szybszego rozwoju.

Dubaj czeka rewolucja. Jego władze chcą, by stał się „miastem 20-minutowym”

Dubaj ma się zmienić: jego władze chcą, by stał się on przyjaznym pieszym i rowerzystom „miastem 20-minutowym". Życie mieszkańców czekają poważne zmiany, ale władze dubajskie są zdecydowane, by przeprowadzić tę rewolucję.

Katedra Notre-Dame w Paryżu odzyskała iglicę. Remont wchodzi w kluczową fazę

Cztery lata po pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu, jedna z największych turystycznych atrakcji stolicy Francji odzyskała iglicę. Budowniczym został tylko rok, by zdążyć z zakończeniem prac przed zaplanowanym na grudzień 2024 roku oficjalnym otwarcie Notre-Dame po remoncie.

Opuszczona biblioteka w centrum Warszawy odzyska blask. Jest decyzja

Biblioteka Ordynacji Krasińskich to jeden z najbardziej charakterystycznych – i budzących największą ciekawość – zabytków Warszawy. Nareszcie ruszą prace renowacyjne niszczejącego obiektu. Jakie będą dalsze losy biblioteki przy ulicy Okólnik?

Władze Paryża pozbyły się hulajnóg z ulic. Teraz na celowniku znalazły się SUV-y

Właściciele SUV-ów w Paryżu mają powody do niepokoju. Władze miasta, na czele z mer Anne Hidalgo, uznały bowiem, że duże i zanieczyszczające środowisko auta zabierają miejsce i trują, w związku czym ich kierowcy powinni płacić znacznie więcej za parkowanie.