„Szokujący efekt”. Ostatni raz katedra Notre Dame wyglądała tak w średniowieczu

Wnętrza średniowiecznej paryskiej katedry Notre Dame, która została uszkodzona podczas pożaru w 2019 roku, przechodzą teraz kompleksowe czyszczenie. Kierownik zespołu konserwatorów zapewnia, że efekt będzie „szokujący”.

Mieli burzyć, będą przebudowywać. Tak zmieni się gmach Parlamentu Europejskiego

Kompleks budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli przejdzie metamorfozę. Zamiast rozbiórki jednego z nich, zdecydowano się na przebudowę, która ma unowocześnić obiekt i sprawić, by stał się bardziej dostępny dla obywateli UE.

Dubaj: 500 metrów, diamenty na szczycie. Oto najwyższy apartamentowiec świata

Niebawem Dubaj będzie mógł poszczycić się kolejnym rekordowym budynkiem. W mieście ma powstać blisko 500-metrowy apartamentowiec Burj Binghatti Jacob & Co Residences, owoc współpracy dubajskiego dewelopera ze szwajcarskim producentem zegarków.

To będzie świątynia luksusu. Louis Vuitton otworzy swój pierwszy hotel

Zamiast biur i komputerów – luksusowe apartamenty dla gości. Paryska siedziba Louis Vuitton ma stać się ekskluzywnym hotelem. Obok niego powstanie największy na świecie butik tej marki. To część zmian, które w Paryżu chce wprowadzić koncern LVMH.

Gdynia z grantem od Bloomberga. Powstanie mural poprawiający bezpieczeństwo

Gdynia dostała prawie 125 tys złotych na rewitalizację terenu wokół jednej ze szkół podstawowych. Za te pieniądze powstanie tak zwany mural poziomy. Fundatorem grantu jest organizacja charytatywna amerykańskiego miliardera Michaela Bloomberga.

Wieża Eiffla bez zmian. Władze Paryża wycofują się z kontrowersyjnego pomysłu

Wieża Eiffla, jeden z symboli Paryża, nie zostanie obudowany budynkami. Nie będzie też wycinki drzew. Po miesiącach protestów władze Paryża postanowiły ostatecznie wycofać się z propozycji, która wzbudziła ogromne emocje we Francji.

Barcelona wprowadza linię autobusową „na żądanie”. Trasę ustalają pasażerowie

Działa jak taksówka, ale jest autobusem miejskim: nowa linia autobusowa w Barcelonie zabiera pasażerów z przystanków o ustalonej godzinie, a następnie wiezie ich tam, gdzie sobie zażyczą. Czy to przyszłość komunikacji miejskiej?

Najbogatsze miasta na świecie: w czołówce tylko jedna stolica europejska

Na całym świecie żyją setki tysięcy milionerów. Najnowszy raport pokazuje, w których miastach mieszka ich najwięcej. Czołówka to metropolie z USA i Azji. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko jedno miasto europejskie – Londyn.

Największy diabelski młyn w Europie, duma Moskwy, zepsuł się dzień po otwarciu

Najnowszą atrakcję rosyjskiej stolicy, diabelski młyn „Słońce Moskwy”, otwarto z wielką pompą, a na uroczystości wirtualnie pojawił się Władimir Putin. Dzień po otwarciu „Słońce Moskwy” zamknięto. Oficjalnie – z powodu „kalibracji systemu”.

Mural Banksy'ego do kupienia razem z budynkiem. Cena może sięgnąć 30 mln dolarów

Na aukcję wystawiono budynek w Los Angeles. Jedną z jego ścian pokrywa mural Banksy’ego, światowej sławy brytyjskiego mistrza street artu, który ukrywa się za pseudonimem i od lat pozostaje anonimowy.

Lepsza niż Paryż: Warszawa triumfuje w zestawieniu europejskich miast na weekend

W obliczu drożyzny Europejczycy szukają miejsc na weekendowe wyjazdy, które nie wydrenują ich portfeli. Czasy inflacji to niespodziewanie szansa dla stolic Europy Środkowej, które dominują w zestawieniu przygotowanym przez „Forbesa”.

Dubrownik przyciąga ekipy filmowe. Powstaje tam kolejna superprodukcja

Tego lata w Dubrowniku można spotkać tam wiele znanych twarzy ze świata szołbiznesu. W chorwackim kurorcie, rozsławionym przez serial „Gra o tron”, trwa właśnie casting do serialu „Wikigowie: Walhalla”, niebawem ruszą zdjęcia do tej produkcji.

Wakacje w pełni, a Czesi już wybierają choinkę, która stanie na rynku w Pradze

Lato jeszcze się nie kończy, ale władze Pragi rozpoczęły poszukiwania choinki, która stanie na Starym Mieście. Władze stolicy Czech ogłosiły konkurs na najlepsze świąteczne drzewko. Każdy może zgłosić swoją propozycję, do wygrania spora kwota.

„Jedno z najbardziej niedocenianych miast Europy”. Gdańsk wyróżniony w USA

Gdańsk znalazł się w zestawieniu najbardziej niedocenianych turystycznie miast Europy wartych odwiedzenia w tym roku. Zestawienie przygotowała redakcja cenionego amerykańskiego magazynu podróżniczego „Condé Nast Traveller”.

Raport: Kraków jednym z najpiękniejszych miast Europy, wyprzedza Wiedeń i Madryt

Kraków znalazł się w czołowej dziesiątce miast, których nie można pominąć podczas wakacji w Europie. Stolica Małopolski jest w znakomitym towarzystwie, obok znanych europejskich metropolii, słynących z zabytków i atrakcji.

Manhattanhenge: turyści i mieszkańcy Nowego Jorku podziwiali nietypowe zjawisko

Każdego roku tysiące ludzi wylegają na ulice Nowego Jorku, by obserwować słońce pojawiające się między wieżowcami Manhattanu. „Manhattanhenge”, bo tak nazywa się to zjawisko, przyciąga turystów z całego świata i stało się symbolem Nowego Jorku.

Raport: najlepsze miasta dla studentów. Warszawa i Kraków daleko od czołówki

W których miastach studiuje się najlepiej? Za naszą zachodnią granicą. W najnowszym rankingu miast najbardziej przyjaznych studentom Warszawa i Kraków zajęły dość niskie lokaty. Wyprzedza nas między innymi Moskwa.

Czesi zapraszają na największe śniadanie w Europie. W Pradze stanie wielki stół

29 czerwca mieszkańcy Pragi – oraz turyści – będą mogli zasiąść przy ogromnym stole w centrum Pragi, by zjeść śniadanie. Pikniki pod chmurką przy wspólnym stole stają się symbolem stolicy Czech – w 2020 roku Czesi świętowali tak koniec pandemii.