Polski kurort wyróżniony w rankingu najlepszych plaż świata. „Zapiera dech”

Beach Atlas, serwis specjalizujący się w tworzeniu przewodników po najlepszych plażach świata, opublikował nowy ranking. Autorzy zestawienia docenili jeden ze znanych polskich kurortów.

Europa ma najpiękniejsze plaże na świecie. Nieoczekiwany zwycięzca rankingu

Gdzie na świecie znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie? Najnowszy ranking cenionego serwisu Tripadvisor pokazuje, że pod tym względem Europa nie ma równych na świecie. Europejskie plaże zajęły wszystkie czołowe miejsca w zestawieniu, ale tylko jedna z nagrodzonych plaż jest nad Morzem Śródziemnym.

Ranking najlepszych plaż w Europie. W czołówce znalazła się perła Bałtyku

Lonely Planet, światowy gigant w dziedzinie przewodników turystycznych, opublikował nowy ranking najlepszych plaż w Europie. Dokąd jechać w poszukiwaniu pięknych plaż? Autorzy przewodników rekomendują między innymi bałtycki kurort.

Polacy mają parawany, Włosi „furbetti di telo”. Zmora kurortów oficjalnie uznana

„Furbetti di telo”, określenie turystów rezerwujących leżaki nad basenem lub na plaży, stało się we Włoszech tak powszechne, że wpisano je do najważniejszego słownika języka włoskiego. To zjawisko budzi emocje w wielu krajach południa Europy.

Ranking czystości kąpielisk w Europie. Polska na szarym końcu zestawienia

Europejska Agencja Środowiska zaktualizowała swój raport na temat stanu czystości kąpielisk w Europie. Dokąd jechać w poszukiwaniu krystalicznie czystej wody oraz bezpieczeństwa na plaży? Do Austrii. A do Polski? Niekoniecznie.

Hiszpanom nie wystarcza morze. Budują największą w Europie sztuczną plażę

Krystalicznie czysta woda, drobny piasek i wszelkie atrakcje typowe dla nadmorskiego kurortu – choć do morza setki kilometrów. Potrzeba już tylko formalnej zgody, aby pod Madrytem powstała ogromna sztuczna plaża. Kompleks ma być gotowy w 2023 roku.

Plaże w Porto: śladami mew

Każdy kto chociaż raz odwiedził Porto wie, że więcej niż turystów jest w mieście tylko mew. Chociaż Porto znane jest głównie z kolorowych, pokrytych kafelkami kamienic ozdabiających brzegi rzeki Douro, warto, w ślad za mewami, odwiedzić również oddalone trochę od centrum plaże.