Nowy raport: czołowe marki odzieżowe w 2022 roku zwiększyły emisję CO2

Mimo powtarzanych od lat obietnic dotyczących obniżenia emisji CO2, czołowi producenci odzieży w 2022 roku zwiększyli emisję dwutlenku węgla – twierdzą autorzy nowego raport organizacji non-profit Stand.earth.

Jak zmniejszyć ilość odpadów plastikowych? Nowatorska technologia polskiej firmy

Plastik to wciąż ogromne zagrożenie dla środowiska. Polska firma Ecowipes opracowała technologię produkcji chusteczek nawilżanych, która pozwala eliminować ze środowiska setki ton plastiku rocznie, a także zmniejszyć ilość odpadów.

Starbucks na celowniku aktywistów. „Dlaczego musimy dopłacać za mleko roślinne?”

Przedstawiciele PETA, organizacji walczącej o prawa zwierząt, znanej z niekonwencjonalnych metod działania, wzywają amerykańską sieć kawiarni Starbucks, aby przestała pobierać dodatkowe opłaty za mleko roślinne do kawy.

We Francji chcą zakazać picia alkoholu podczas polowań. Myśliwi oburzeni

Senat, izba wyższa francuskiego parlamentu, proponuje wprowadzenie formalnego zakazu spożywania alkoholu w trakcie polowań. Myśliwi protestują uznając, że to stygmatyzowanie ich środowiska.

Ekologiczna skóra z ananasów: Zara wprowadza innowacje do swoich sklepów

Hiszpańska marka Zara zacznie wykorzystywać tworzywo wykonane z ananasów do produkcji butów i akcesoriów. Materiał jest wytwarzany z liści ananasa, pozyskiwanych w procesie uprawy tych owoców.

Nowy raport o transparentności rynku mody. Co próbują ukryć marki luksusowe?

Cała branża mody wciąż ma mnóstwo do zrobienia jeśli chodzi o przejrzystość swoich działań. Najgorzej w nowym raporcie Fashion Revolution wypadają jednak marki drogie i luksusowe. Problem w tym, że wiele z nich zdaje się tym nie przejmować.

Książę Karol: rolnik i ekolog. Jakie poglądy ma następca brytyjskiego tronu?

Król Karol III, następca Elżbiety II, to bodaj najbardziej znany aktywista ekologiczny wśród arystokratów. Syn Elżbiety II zainicjował w swoim kraju kilka dużych projektów, które mają szansę na kontynuację, kiedy już zostanie królem.

Coś śmierdzi we Włoszech. Śledczy zbadają powód brzydkich zapachów pod Neapolem

Mieszkańcy Kampanii na południu Włoch od lat skarżą się na nieprzyjemny zapach nieznanego pochodzenia. Władze regionu powołały specjalną grupę śledczą, która ma zbadać, skąd bierze się dziwny smród.

Które paszporty będą na wagę złota w czasach zmian klimatu? Polska poza czołówką

Osoby zamożne coraz chętniej rozglądają się w poszukiwaniu paszportów krajów, które pozwolą przetrwać nadchodzącą katastrofę klimatyczną. Są firmy, które zaczynają specjalizować się w „emigracji klimatycznej” dla bogatych klientów.

„Pożyteczni idioci”: porażka wizerunkowa na początku trasy koncertowej Coldplay

Zespół Coldplay ogłosił szczegóły swojej nowej, „zrównoważonej ekologicznie”, trasy koncertowej. Grupa miała podróżować po świecie pojazdami napędzanymi biopaliwem. Okazało się jednak, że aktywiści mają wiele do zarzucenia producentowi paliwa.

„Trujemy siebie”. Książę Karol bije na alarm: szukajmy alternatyw dla plastiku

Książę Karol od lat słynie z zaangażowania w sprawy ekologii. Swoje najnowsze wystąpienie poświęcił między innymi problemowi wszechobecnego plastiku i tego, jak zgubny ma on wpływ na nasze życie.

Jak walczyć ze zmianami klimatu? Naukowcy: mniej ubrań, nowy telefon co 7 lat

Brytyjscy naukowcy chcą obalić przekonanie, że zwykli ludzie nie mają wpływu na zmiany klimatyczne. Raport z ich badań stał się podstawą dla kampanii edukacyjnej, która pokazuje, co może zrobić konsument, żeby powstrzymać zbliżającą się katastrofę.

Dąb z Puszczy Białowieskiej prowadzi w konkursie na europejskie drzewo roku

400–letni dąb „Dunin”, rosnący na terenie Białowieskiego Parku Narodowego, ma ogromne szanse na to, aby zwyciężyć w tegorocznej edycji konkursu na Europejskie Drzewo roku.

Sztuczna choinka bardziej ekologiczna niż drzewko naturalne? Sprawa jest prosta

Czy choinka sztuczna jest bardziej przyjazna dla środowiska niż świerk czy jodła z lasu? Intuicja podpowiada, że mniej szkodzimy rezygnując z wycinania żywego drzewka. Jak jest naprawdę?

Jak branża higieniczno-kosmetyczna walczy ze zmianami klimatu?

Jednorazowe chusteczki nawilżane to popularne i wygodne rozwiązanie w pielęgnacji, zwłaszcza dziecięcej i przy sprzątaniu. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że większość z nich stanowi zagrożenie dla środowiska, bo wykonane są z plastiku.

Szerszenie azjatyckie zagrażają Wielkiej Brytanii

Milion ochotników jest potrzebnych do uporania się z zagrożeniem stwarzanym przez inwazyjne gatunki w Wielkiej Brytanii, takie jak np. barszcz kaukaski czy szerszenie azjatyckie, których obecność na Wyspach kosztuje brytyjską gospodarkę 1,7 mld funtów rocznie - wynika z raportu komitetu ds. audytu środowiska Izby Gmin.

Tajemnicza choroba atakuje drzewa w Ameryce. "Bijmy na alarm"

Tajemnicza choroba atakuje amerykańskie buki i rozprzestrzenia się błyskawicznie - od Wielkich Jezior po Nową Anglię. Naukowcy nie są jednak zgodni co do tego, co wywołuje schorzenie określone mianem "choroby liści buków" - czytamy w magazynie "Science".

Samochodem raz w miesiącu? Mieszkańcy Berlina chcą wyrzucić auta z miasta

Berlińczycy chcieliby całkowicie odmienić swoje miasto. Petycja dotycząca usunięcia prywatnych samochodów z większości dzielnic miasta, zebrała już kilkadziesiąt tysięcy podpisów, a chętnych wciąż przybywa.