Jak branża higieniczno-kosmetyczna walczy ze zmianami klimatu?

Jednorazowe chusteczki nawilżane to popularne i wygodne rozwiązanie w pielęgnacji, zwłaszcza dziecięcej i przy sprzątaniu. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że większość z nich stanowi zagrożenie dla środowiska, bo wykonane są z plastiku.

Samochodem raz w miesiącu? Mieszkańcy Berlina chcą wyrzucić auta z miasta

Berlińczycy chcieliby całkowicie odmienić swoje miasto. Petycja dotycząca usunięcia prywatnych samochodów z większości dzielnic miasta, zebrała już kilkadziesiąt tysięcy podpisów, a chętnych wciąż przybywa.

„Hamburgery szkodzą bardziej”. Słynny architekt o wpływie lotnictwa na klimat

„Wszystko ma jakiś ślad węglowy” – mówi Norman Foster, słynny brytyjski architekt biorąc w obronę ruch lotniczy. Wypowiedź Fostera na temat stosunkowo niewielkiego wpływu lotnictwa na zmiany klimatu wywołuje falę komentarzy.

Czy futra naturalne mogą być produkowane etycznie? Szykuje się kolejna burza

Producenci futer proponują certyfikat potwierdzający, że ich produkty wytworzono w sposób etyczny i zrównoważony. Czy w czasach, w których marki odzieżowe rezygnują z futer, a klienci coraz bardziej zwracają uwagę na los zwierząt, taki ruch ma sens?

Moda ekologiczna to wciąż głównie puste deklaracje. Ten raport to pokazuje

Branża mody nadal nie chce przyjąć do wiadomości, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko ma produkcja ubrań. Nie chce też zrozumieć, że kampanie reklamowe nie zastąpią prawdziwej zmiany. Sytuację dobitnie pokazuje raport organizacji Stand.earth.

Biodegradowalne ubrania: to będzie kolejna wielka rewolucja w świecie mody

Ubrania, które po pewnym czasie rozkładają się bez szkody dla środowiska i mogą stać się kompostem? To rosnący trend, który wkrótce wywróci do góry nogami całą branżę mody.

Chiny: Kataklizm w stolicy prowincji Henan. "Najwięcej deszczu od 1000 lat"

Ogromne połacie chińskiej prowincji Henan znalazły się w środę pod wodą po opadach deszczu, które - zdaniem meteorologów - były największe od tysiąca lat. Najciężej doświadczona przez intensywne opady deszczu jest stolica prowincji, Zhengzhou.

Pstrągi cieszą się z narkotyków

Czescy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że metamfetamina pochodząca z odchodów konsumentów narkotyków może uzależniać pstrągi.

Burze będą częstsze i bardziej mokre

Naukowcy szacują, że liczba intensywnych, wolno poruszających się burz wzrośnie 14-krotnie do końca wieku. Będą ona odpowiedzialne za częste powodzie błyskawiczne.

USA: 70-latek odpowie za zastrzelenie niedźwiedzia na cudzej posesji

W stanie Karolina Północna 70-latek zastrzelił niedźwiedzia, którego dostrzegł na posesji swojego sąsiada. Mężczyzna stanie przed sądem.

Tajemnicza choroba ptaków w USA. Wśród objawów drgawki

Dotknięte niewyjaśnioną przypadłością chore i padłe ptaki śpiewające znaleziono już w 75 proc. hrabstw amerykańskiego stanu Indiana - przekazały miejscowe władze.

Australia: Nie będzie ataków rekinów. Będą "interakcje"

Władze niektórych stanów Australii przestają informować o "atakach rekinów" na ludzi - zamiast tego będą podawać informacje o "interakcjach" lub "negatywnych spotkaniach" w ramach strategii zmierzającej do tego, by ludzie lepiej zrozumieli zachowanie zwierząt.

Meksyk chce ocalić najbardziej zagrożonego wyginięciem ssaka

Meksykański rząd ogłosił w środę, że podejmuje nowe działania, by ocalić przed wyginięciem morświna kalifornijskiego, najbardziej obecnie zagrożonego wyginięciem ssaka na świecie - informuje AFP.

Wielka Rafa Koralowa zagrożona? Australia zabierze dyplomatów na nurkowanie

Australia nie chce się zgodzić na wpisanie Wielkiej Rafy Koralowej na listę zagrożonego dziedzictwa UNESCO. Aby do tego nie doszło, na nurkowanie zostali zaproszeni ambasadorowie.

Rośnie prawdopodobieństwo ekstremalnych fal upałów

Naukowcy stwierdzili, że wyniszczająca fala upałów, która nawiedziła część Kanady i Stanów Zjednoczonych pod koniec ubiegłego miesiąca, byłaby niezwykle mało prawdopodobna, gdyby nie globalne ocieplenie.

Panda wielka usunięta z listy gatunków zagrożonych

Usunięcie pandy wielkiej z listy zagrożonych zwierząt wskazuje, że rezerwaty przyrody wykonują swoje obowiązki w zakresie ochrony bioróżnorodności kraju - powiedział podczas konferencji prasowej Cui Shuhong, szef Departamentu Ochrony Przyrody i Ekologii chińskiego Ministerstwa Ekologii i Środowiska.

Nowa Zelandia: 10,6 stopnia C - najcieplejszy czerwiec w historii pomiarów

Czerwiec w Nowej Zelandii był w tym roku najcieplejszym czerwcem w historii pomiarów (wykonuje się je od 1909 roku) - informuje AP.

Narodziny gorylątka. Pierwszy taki przypadek na świecie

W Parku Narodowym Bateke Plateau w południowo-wschodniej części Gabonu w środkowej Afryce urodziło się gorylątko. Jego rodzice urodzili się i wychowali w ogrodach zoologicznych w Europie, a zostali przywróceni naturze w ramach programu ochrony tego poważnie zagrożonego wyginięciem gatunku zachodnich goryli nizinnych.