Coś śmierdzi we Włoszech. Śledczy zbadają powód brzydkich zapachów pod Neapolem

Mieszkańcy Kampanii na południu Włoch od lat skarżą się na nieprzyjemny zapach nieznanego pochodzenia. Władze regionu powołały specjalną grupę śledczą, która ma zbadać, skąd bierze się dziwny smród.

Które paszporty będą na wagę złota w czasach zmian klimatu? Polska poza czołówką

Osoby zamożne coraz chętniej rozglądają się w poszukiwaniu paszportów krajów, które pozwolą przetrwać nadchodzącą katastrofę klimatyczną. Są firmy, które zaczynają specjalizować się w „emigracji klimatycznej” dla bogatych klientów.

„Pożyteczni idioci”: porażka wizerunkowa na początku trasy koncertowej Coldplay

Zespół Coldplay ogłosił szczegóły swojej nowej, „zrównoważonej ekologicznie”, trasy koncertowej. Grupa miała podróżować po świecie pojazdami napędzanymi biopaliwem. Okazało się jednak, że aktywiści mają wiele do zarzucenia producentowi paliwa.

„Trujemy siebie”. Książę Karol bije na alarm: szukajmy alternatyw dla plastiku

Książę Karol od lat słynie z zaangażowania w sprawy ekologii. Swoje najnowsze wystąpienie poświęcił między innymi problemowi wszechobecnego plastiku i tego, jak zgubny ma on wpływ na nasze życie.

Jak walczyć ze zmianami klimatu? Naukowcy: mniej ubrań, nowy telefon co 7 lat

Brytyjscy naukowcy chcą obalić przekonanie, że zwykli ludzie nie mają wpływu na zmiany klimatyczne. Raport z ich badań stał się podstawą dla kampanii edukacyjnej, która pokazuje, co może zrobić konsument, żeby powstrzymać zbliżającą się katastrofę.

Dąb z Puszczy Białowieskiej prowadzi w konkursie na europejskie drzewo roku

400–letni dąb „Dunin”, rosnący na terenie Białowieskiego Parku Narodowego, ma ogromne szanse na to, aby zwyciężyć w tegorocznej edycji konkursu na Europejskie Drzewo roku.

Sztuczna choinka bardziej ekologiczna niż drzewko naturalne? Sprawa jest prosta

Czy choinka sztuczna jest bardziej przyjazna dla środowiska niż świerk czy jodła z lasu? Intuicja podpowiada, że mniej szkodzimy rezygnując z wycinania żywego drzewka. Jak jest naprawdę?

Jak branża higieniczno-kosmetyczna walczy ze zmianami klimatu?

Jednorazowe chusteczki nawilżane to popularne i wygodne rozwiązanie w pielęgnacji, zwłaszcza dziecięcej i przy sprzątaniu. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że większość z nich stanowi zagrożenie dla środowiska, bo wykonane są z plastiku.

Szerszenie azjatyckie zagrażają Wielkiej Brytanii

Milion ochotników jest potrzebnych do uporania się z zagrożeniem stwarzanym przez inwazyjne gatunki w Wielkiej Brytanii, takie jak np. barszcz kaukaski czy szerszenie azjatyckie, których obecność na Wyspach kosztuje brytyjską gospodarkę 1,7 mld funtów rocznie - wynika z raportu komitetu ds. audytu środowiska Izby Gmin.

Tajemnicza choroba atakuje drzewa w Ameryce. "Bijmy na alarm"

Tajemnicza choroba atakuje amerykańskie buki i rozprzestrzenia się błyskawicznie - od Wielkich Jezior po Nową Anglię. Naukowcy nie są jednak zgodni co do tego, co wywołuje schorzenie określone mianem "choroby liści buków" - czytamy w magazynie "Science".

Samochodem raz w miesiącu? Mieszkańcy Berlina chcą wyrzucić auta z miasta

Berlińczycy chcieliby całkowicie odmienić swoje miasto. Petycja dotycząca usunięcia prywatnych samochodów z większości dzielnic miasta, zebrała już kilkadziesiąt tysięcy podpisów, a chętnych wciąż przybywa.

„Hamburgery szkodzą bardziej”. Słynny architekt o wpływie lotnictwa na klimat

„Wszystko ma jakiś ślad węglowy” – mówi Norman Foster, słynny brytyjski architekt biorąc w obronę ruch lotniczy. Wypowiedź Fostera na temat stosunkowo niewielkiego wpływu lotnictwa na zmiany klimatu wywołuje falę komentarzy.

Czy futra naturalne mogą być produkowane etycznie? Szykuje się kolejna burza

Producenci futer proponują certyfikat potwierdzający, że ich produkty wytworzono w sposób etyczny i zrównoważony. Czy w czasach, w których marki odzieżowe rezygnują z futer, a klienci coraz bardziej zwracają uwagę na los zwierząt, taki ruch ma sens?

Moda ekologiczna to wciąż głównie puste deklaracje. Ten raport to pokazuje

Branża mody nadal nie chce przyjąć do wiadomości, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko ma produkcja ubrań. Nie chce też zrozumieć, że kampanie reklamowe nie zastąpią prawdziwej zmiany. Sytuację dobitnie pokazuje raport organizacji Stand.earth.

Biodegradowalne ubrania: to będzie kolejna wielka rewolucja w świecie mody

Ubrania, które po pewnym czasie rozkładają się bez szkody dla środowiska i mogą stać się kompostem? To rosnący trend, który wkrótce wywróci do góry nogami całą branżę mody.

Chiny: Kataklizm w stolicy prowincji Henan. "Najwięcej deszczu od 1000 lat"

Ogromne połacie chińskiej prowincji Henan znalazły się w środę pod wodą po opadach deszczu, które - zdaniem meteorologów - były największe od tysiąca lat. Najciężej doświadczona przez intensywne opady deszczu jest stolica prowincji, Zhengzhou.

Pstrągi cieszą się z narkotyków

Czescy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że metamfetamina pochodząca z odchodów konsumentów narkotyków może uzależniać pstrągi.

Burze będą częstsze i bardziej mokre

Naukowcy szacują, że liczba intensywnych, wolno poruszających się burz wzrośnie 14-krotnie do końca wieku. Będą ona odpowiedzialne za częste powodzie błyskawiczne.