Dubaj czeka rewolucja. Jego władze chcą, by stał się „miastem 20-minutowym”

Dubaj ma się zmienić: jego władze chcą, by stał się on przyjaznym pieszym i rowerzystom „miastem 20-minutowym". Życie mieszkańców czekają poważne zmiany, ale władze dubajskie są zdecydowane, by przeprowadzić tę rewolucję.

Znane marki odzieżowe ukrywają nadprodukcję? Nowy raport pokazuje skalę problemu

W kwestii nadprodukcji marki odzieżowe mają jeszcze wiele do zrobienia. 99 procent z nich ukrywa to, czy zamierzają ograniczać produkcji – piszą autorzy najnowszego raportu organizacji Fashion Revolution prześwietlającego 250 czołowych marek.

Wygrali wojnę o futra. Teraz aktywiści z PETA na celownik biorą ubrania z wełny

PETA, najbardziej znana organizacja walcząca o prawa zwierząt, odnosi spore sukcesy. To między innymi dzięki jej głośnym akcjom futra zniknęły z branży mody. PETA bierze się teraz za temat nieetycznego pozyskiwania wełny.

Europa bez „szybkiej mody”. Miasto z Polski tworzy sojusz przeciw tanim ubraniom

Międzynarodowy szczyt ChangeNow to deklaracja gotowości władz miast z całej Europy, by postawić tamę szybkiej modzie – ubraniom niskiej jakości, których produkcja szkodzi środowisku. W tym gronie znalazło się tylko jedno polskie miasto – Rzeszów.

„Nie walczę z autami”: Kim jest Carlos Moreno, autor idei miasta 15-minutowego?

Carlos Moreno budzi ogromne emocje. Stworzona przez niego koncepcja miasta 15-minutowego dała początek teoriom spiskowym i protestom w wielu krajach? Kim jest twórca tej koncepcji i jakie ma poglądy?

Ułatwienie życia czy niewola? Rosną teorie spiskowe wokół „miast 15-minutowych”

W założeniu „15-minutowe miasta” mają poprawić jakość życia mieszkańców. Jednak coraz częściej słychać głosy, że to nie ułatwienie życia, ale element spisku prowadzącego do pełnej kontroli społeczeństw.

Nowy raport: czołowe marki odzieżowe w 2022 roku zwiększyły emisję CO2

Mimo powtarzanych od lat obietnic dotyczących obniżenia emisji CO2, czołowi producenci odzieży w 2022 roku zwiększyli emisję dwutlenku węgla – twierdzą autorzy nowego raport organizacji non-profit Stand.earth.

Jak zmniejszyć ilość odpadów plastikowych? Nowatorska technologia polskiej firmy

Plastik to wciąż ogromne zagrożenie dla środowiska. Polska firma Ecowipes opracowała technologię produkcji chusteczek nawilżanych, która pozwala eliminować ze środowiska setki ton plastiku rocznie, a także zmniejszyć ilość odpadów.

Starbucks na celowniku aktywistów. „Dlaczego musimy dopłacać za mleko roślinne?”

Przedstawiciele PETA, organizacji walczącej o prawa zwierząt, znanej z niekonwencjonalnych metod działania, wzywają amerykańską sieć kawiarni Starbucks, aby przestała pobierać dodatkowe opłaty za mleko roślinne do kawy.

We Francji chcą zakazać picia alkoholu podczas polowań. Myśliwi oburzeni

Senat, izba wyższa francuskiego parlamentu, proponuje wprowadzenie formalnego zakazu spożywania alkoholu w trakcie polowań. Myśliwi protestują uznając, że to stygmatyzowanie ich środowiska.

Ekologiczna skóra z ananasów: Zara wprowadza innowacje do swoich sklepów

Hiszpańska marka Zara zacznie wykorzystywać tworzywo wykonane z ananasów do produkcji butów i akcesoriów. Materiał jest wytwarzany z liści ananasa, pozyskiwanych w procesie uprawy tych owoców.

Nowy raport o transparentności rynku mody. Co próbują ukryć marki luksusowe?

Cała branża mody wciąż ma mnóstwo do zrobienia jeśli chodzi o przejrzystość swoich działań. Najgorzej w nowym raporcie Fashion Revolution wypadają jednak marki drogie i luksusowe. Problem w tym, że wiele z nich zdaje się tym nie przejmować.

Książę Karol: rolnik i ekolog. Jakie poglądy ma następca brytyjskiego tronu?

Król Karol III, następca Elżbiety II, to bodaj najbardziej znany aktywista ekologiczny wśród arystokratów. Syn Elżbiety II zainicjował w swoim kraju kilka dużych projektów, które mają szansę na kontynuację, kiedy już zostanie królem.

Coś śmierdzi we Włoszech. Śledczy zbadają powód brzydkich zapachów pod Neapolem

Mieszkańcy Kampanii na południu Włoch od lat skarżą się na nieprzyjemny zapach nieznanego pochodzenia. Władze regionu powołały specjalną grupę śledczą, która ma zbadać, skąd bierze się dziwny smród.

Które paszporty będą na wagę złota w czasach zmian klimatu? Polska poza czołówką

Osoby zamożne coraz chętniej rozglądają się w poszukiwaniu paszportów krajów, które pozwolą przetrwać nadchodzącą katastrofę klimatyczną. Są firmy, które zaczynają specjalizować się w „emigracji klimatycznej” dla bogatych klientów.

„Pożyteczni idioci”: porażka wizerunkowa na początku trasy koncertowej Coldplay

Zespół Coldplay ogłosił szczegóły swojej nowej, „zrównoważonej ekologicznie”, trasy koncertowej. Grupa miała podróżować po świecie pojazdami napędzanymi biopaliwem. Okazało się jednak, że aktywiści mają wiele do zarzucenia producentowi paliwa.

„Trujemy siebie”. Książę Karol bije na alarm: szukajmy alternatyw dla plastiku

Książę Karol od lat słynie z zaangażowania w sprawy ekologii. Swoje najnowsze wystąpienie poświęcił między innymi problemowi wszechobecnego plastiku i tego, jak zgubny ma on wpływ na nasze życie.

Jak walczyć ze zmianami klimatu? Naukowcy: mniej ubrań, nowy telefon co 7 lat

Brytyjscy naukowcy chcą obalić przekonanie, że zwykli ludzie nie mają wpływu na zmiany klimatyczne. Raport z ich badań stał się podstawą dla kampanii edukacyjnej, która pokazuje, co może zrobić konsument, żeby powstrzymać zbliżającą się katastrofę.