Certina DS Super PH1000M STC: na ratunek żółwiom

Certina wzmacnia współpracę z organizacją non-profit Sea Turtle Conservancy (STC) zajmującą się ochroną żółwi morskich. Jednym z efektów tej współpracy jest nowy zegarek szwajcarskiej marki – DS Super PH1000M STC.

Longines Pilot Majetek Pioneer w wersji tytanowej: zegarek gotowy do startu

Poprzednia edycja modelu Longines Majetek została przyjęta tak dobrze, że pora na coś zaskakującego: wersję tytanową, a do tego limitowaną. Oto Longines Pilot Majetek Pioneer.

Longines Conquest: elegancki minimalizm na co dzień

Jeśli rodzina się powiększa to jest to powód do radości. Longines może świętować, nowa odsłona popularnej kolekcji Conquest ma bowiem wszystko, by odnieść sukces.

Innowacje w świecie luksusu. Tajemnice sukcesu marki zegarkowej Hublot

Luksus na własnych zasadach: tak w skrócie można opisać historię szwajcarskiej marki zegarkowej Hublot. Jej sukces to dowód na to, jak wielką siłą w świecie zegarków mechanicznych są dzisiaj innowacje i najnowsze technologie.

Gdzie zaczyna się czas? Wizyta w fabryce, w której powstają zegarki Omega

Metal, beton, szkło i drewno, a wewnątrz – miliony miniaturowych części niezbędnych do wyprodukowania skomplikowanych zegarków mechanicznych. To najkrótszy opis fabryki, w której powstają zegarki Omega. Jak to miejsce wygląda od środka?

Tudor Black Bay Chrono: nieustający wyścig z czasem

Niegdyś były niezbędne w świecie motorsportu. Choć świat wyścigów bardzo się zmienił, chronografy wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem. Potwierdza to sukces modelu Black Bay Chrono szwajcarskiej marki Tudor.

Tissot T-Touch Connect Sport: jak połączyć wodę z ogniem

Czy połączenie tradycyjnego zegarmistrzostwa i nowoczesnych technologii w ogóle jest możliwe? Tissot udowadnia, że warto próbować, bo efekty mogą być bardzo zachęcające.

Omega Speedmaster Chronoscope: czas na igrzyska

Do tegorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu zostało mniej niż sto dni. Marki zaczynają pokazywać najważniejsze premiery tego roku. Oto propozycje szwajcarskiej Omegi.

Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę

Mijają 73 lata od dnia, gdy Jurij Gagarin stał się pierwszym człowiekiem w kosmosie. Rosyjska firma Raketa, producent zegarków, postanowiła uczcić to wydarzenie premierą swojego produktu. Jest nietypowy, wskazówki poruszają się w nim w przeciwną stronę. Dlaczego?

Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski

Nieruchomości nie są jedyną branżą, w której flipperzy stali się aktywni. Osoby szukają szybkiego zarobku penetrują też inne rynki, w szczególności takie, na których bariera wejścia jest niższa niż w przypadku mieszkań, a zyski – atrakcyjne.

Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca

Najnowsza odsłona niecodziennej współpracy dwóch słynnych szwajcarskich marek zegarkowych, Omegi i Swatcha, to produkt, po który zapewne ponownie ustawią się kolejki miłośników zegarków

Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie

Longines przedstawia kolejną tegoroczną nowość – tym razem to nowa wersja dobrze znanego modelu sportowego z jednej z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji szwajcarskiej marki.

Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym

O tym modelu nieoficjalnie mówiło się od miesięcy. Koniec spekulacji – oto Omega Speedmaster Professional Moonwatch z tarczą w kolorze białym.

Nowa plaga kradzieży. Złodzieje biorą na cel posiadaczy luksusowych zegarków

Gwałtownie rośnie liczby kradzieży zegarków luksusowych. „W ciągu ostatniego roku liczba zegarków zarejestrowanych jako zagubione lub skradzione wzrosła ponad trzykrotnie” – donosi najnowszy raport The Watch Register, największej na świecie firmy pomagającej w identyfikacji skradzionych zegarków.

Nowy zegarek na nadgarstku Igi Świątek. Polka ma pomóc Roleksowi walczyć o rynek

Iga Świątek od kilku lat współpracuje z marką Rolex. Wygrany przez Polkę turniej w Indian Wells był okazją do prezentacji nowego zegarka słynnej szwajcarskiej marki. Jaki model znalazł się na nadgarstku Igi Świątek?

Rolex przebił magiczną barierę. Historyczny rekord i dominacja na rynku

Rolex, producent szwajcarskich zegarków, zakończył 2023 rok świetnym wynikiem – informują autorzy raportu przygotowanego przez bank Morgan Stanley i firmę Luxe Consult. Jednak największym hitem sprzedażowym ubiegłego roku okazał się wspólny zegarek Swatcha i Omegi.

Certina DS Action GMT Powermatic 80: bagaż podręczny

Nie ma znaczenia, czy w samolotach spędzasz więcej czasu niż w domu, czy w podróż wyruszasz raz w roku, na urlop. Zegarki GMT to klasyka, a Certina właśnie zaprezentowała model ze wskazaniem drugiej strefy czasowej.

Na aukcję trafił zegarek, który przetrwał wybuch bomby atomowej w Hiroszimie

Na aukcję trafił zegarek odnaleziony w ruinach Hiroszimy po zrzuceniu na to miasto bomby atomowej. Jego wskazówki zatrzymały się na godzinie 8:15 – to moment zrzucenia bomby „Little Boy” przez załogę amerykańskiego bombowca B-29 „Enola Gay” na HIroszimę.