„Mistrz materiałów”: jak powstają zegarki Rado Captain Cook High Tech Ceramic?

Ceramika to zaawansowana technologia, która kojarzy się z przemysłem lotniczym czy kosmicznym. Marka Rado uczyniła z niej swój znak rozpoznawczy. Jak produkowane są koperty zegarków z ceramiki High Tech?

Swatch x Peanuts: oto najbardziej radosna zegarkowa premiera roku

Takiej współpracy jeszcze nie było, choć Swatch przyzwyczaił nas do zaskoczeń i nieszablonowych posunięć. To projekt, który powinien spodobać się wszystkim – bo kto nie lubi postaci z komiksu „Peanuts”?

Certina DS PH200M 39MM: zegarek, który zaprojektowali internauci

Najnowsza wersja niezwykle popularnego modelu Certiny to ukłon w stronę miłośników tej marki – to oni zdecydowali o tym, jak będzie wyglądać nowy zegarek z rodziny DS PH200M.

Certina DS Super PH500M: pora na pełne zanurzenie

DS Super PH500M, najmocniejszy z zegarków nurkowych Certiny, doczekał się nowej wersji. Co się zmieniło?

TAG Heuer: wyjątkowa kampania nowego modelu Aquaracer

Kampania nowego modelu zegarka TAG Heuer Aquaracer Professional 300 pojawiła się w najsłynniejszych miejscach na świecie – od Nowego Jorku po Melbourne.

Certina DS-1 Powermatic 80: miejskie oblicze klasyki

Nowe kolory, sprawdzona technologia, a także paski z innowacyjnego tworzywa potwierdzające zaangażowanie marki Certina w ochronę oceanów – oto DS–1 Powermatic 80.

Omega Seamaster Aqua Terra Tokyo 2020: olimpijskie złoto

Igrzyska olimpijskie w Tokio coraz bliżej. Omega tuż przed ich rozpoczęciem przedstawia swoją najbardziej „olimpijską” premierę 2021 roku – zegarek Seamaster Aqua Terra Tokyo 2020

Zegarek Manciniego to też gwiazda Euro 2020. Co nosi trener?

Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch, mistrzów Europy, zyskał miano jednego z najlepiej ubranych trenerów Euro 2020. Garnitur to jednak nie wszystko. Jest jeszcze zegarek.

Bergstern Active: zawsze gotowy do podróży

Jakie funkcje powinien mieć szwajcarski zegarek sportowy? Lista jest długa, ale nie może na niej zabraknąć wskazania drugiej strefy czasowej – czyli GMT.

Certina DS Action Diver 38 mm: zegarek od mokrej roboty

Zegarek nurkowy z kopertą o średnicy 38 milimetrów? Certina udowadnia, że nie ma tu żadnej sprzeczności.

Patek Philippe ruszył na wojnę z rynkiem zegarków używanych

Rosnący rynek zegarków używanych jest faktem i marki zegarkowe muszą się pogodzić z tą rzeczywistością. A może jednak nie? Zaskakująca decyzja szefostwa marki Patek Philippe pokazuje, że nie jest to jedyna opcja.

Hermes: na rynku jest za dużo zegarków. Wygrają najsilniejsi

Choć sprzedaż szwajcarskich zegarków spadła w ubiegłym roku o blisko jedną czwartą, producenci nie decydują się na długofalowe ograniczanie produkcji. Zdaniem Laurenta Dordeta, szefa zegarkowej części luksusowej marki Hermes, jedną z konsekwencji będzie postępująca koncentracja rynku zegarków.

Czas na zmianę: etyczna produkcja zegarków to konieczność

Prezes Audemars Piguet, jednego z najbardziej cenionych szwajcarskich producentów zegarków, w głośnym wywiadzie poruszył ważny temat, o którym wciąż mówi się zaskakująco niewiele.

Rolex: czy to koniec produkcji znanego modelu zegarka?

Według nieoficjalnych informacji Rolex planuje zakończenie produkcji jednej z kolekcji zegarków. Ma ją zastąpić zupełnie nowa gama modelowa.

Z rynku znika kolejny słynny zegarek, ceny już szaleją

W ciągu 10 lat od premiery zegarka Audemars Piguet Royal Oak „Jumbo” stał się on jednym z najbardziej poszukiwanych modeli sportowych na rynku. Znany szwajcarski producent ogłosił jednak, że kończy jego produkcję. Efekt? Ceny błyskawicznie skoczyły.

Znany producent ma nową ofertę: abonament na zegarki

Noś teraz, decyduj później – to oferta, którą firma Breitling chce powalczyć z bardziej konserwatywnymi markami zegarkowymi.

Zegarki to waluta dla gangsterów. Które marki wybierają?

Gangsterzy i handlarze narkotyków coraz częściej wykorzystują luksusowe zegarki jako formę rozliczeń i zapłaty. Powód? Łatwo je transportować i równie łatwo sprzedać, gdyby pilnie potrzebna była gotówka.

Kolejny zegarek Patek Philippe znika z rynku? Ceny skoczyły

Rezygnacja z produkcji stalowego zegarka Patek Philippe Nautilus ref. 5711 zaowocowała zegarkową „gorączką złota”. Teraz pojawia się informacja, że to nie jedyny stalowy model Patka, który może niebawem zniknąć z salonów tej marki.