Ryan Gosling i TAG Heuer Carrera: gwiazdy nowego hitu Netfliksa, „The Gray Man”

„Don't Crack Under Pressure”, hasło promocyjne zegarkowej marki TAG Heuer, pasuje idealnie do filmu „The Gray Man”, nowego filmu akcji, w którym zegarek TAG Heuer Carrera, na nadgarstku Ryana Goslinga, gra ważną rolę.

Zegarek do kwadratu: nowa kolekcja Hublot Square Bang UNICO

Najważniejsza z tegorocznych premier szwajcarskiej marki Hublot to dowód na to, że w zegarmistrzostwie odwaga i gotowość do łamania zasad mogą być drogą do tworzenia wyjątkowych zegarków.

Rynek zegarków luksusowych odczuwa kryzys. Tanieją najbardziej pożądane modele

Do niedawna zegarki luksusowe uważano za bezpieczną lokatę kapitału. Najbardziej poszukiwane modele, produkowane w ograniczonej liczbie, od lat zyskiwały na wartości. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać.

Certina DS PH500M STC: zegarek nurkowy, który powstał w słusznej sprawie

Najnowszy model Certiny, stworzony we współpracy z Sea Turtle Conservancy, amerykańską organizacją zajmującą się ochroną żółwi morskich, to zegarek nurkowy z przesłaniem.

Longines Ultra–Chron: precyzja w każdych warunkach

W świecie zegarków chronometr uchodzi za najbardziej precyzyjne urządzenie do pomiaru czasu. Czy można pójść dalej – i mierzyć czas jeszcze dokładniej? Tak. Nowy model zegarka marki Longines potwierdza, że to możliwe.

Aztorin x Bartosz Zmarzlik: kolekcja zegarków dla fanów żużla

W wyścigach na żużlu czas ważny jest tak samo, jak umiejętności zawodników. Ten sport to rywalizacja kierowców, ale przede wszystkim walka z czasem. Kto szybciej pokona prostą? Kto najmniej straci na wirażu? Czas to nieodłączna część tego sportu.

Certina DS-6 Lady: klasyka w kobiecej wersji

Kobiece, niezwykle stylowe i bardzo precyzyjne w pomiarze czasu. Takie są nowe zegarki z kolekcji Certina DS-6 Lady.

Tudor Black Bay Pro: czas biegnie wolniej

Rodzina zegarków z kolekcji Black Bay powiększyła się o kolejny model z komplikacją GMT – jeszcze bardziej vintage'owy i stylowy.

Longines Spirit Zulu Time: zegarek gotowy do podróży dookoła świata

Jedna z najbardziej udanych kolekcji zegarków marki Longines wzbogaciła się właśnie o dodatkowy model – zegarek z funkcją wskazania drugiej strefy czasowej.

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep: wielka głębia

Trzy lata – tyle musieliśmy czekać na seryjną wersję zegarka, który wraz z amerykańskim odkrywcą Victorem Vescovo dotarł do najniżej położonego miejsca na Ziemi.

Certina DS Action Diver 43 mm: więcej kolorów, więcej możliwości

Certina DS Action Diver 43 mm, jeden z flagowych modeli szwajcarskiego producenta, doczekał się nowych wersji w 2022 roku. Co się zmieniło? Na pozór niewiele, tak naprawdę jednak – całkiem sporo.

Szwajcarskie zegarki nigdy dotąd nie sprzedawały się tak dobrze. Rekordowe dane

Rok 2021 był znakomity dla szwajcarskich producentów zegarków. Eksport osiągnął rekordowy wynik. Czy to znaczy, że znowu pokochaliśmy zegarki mechaniczne? Tak, ale nie dlatego, że mierzą czas. Zegarki stały się symbolem luksusu.

TAG Heuer Aquaracer Professional 200: specjalista na co dzień

Jeden z najbardziej znanych zegarków nurkowych doczekał się pełnoprawnej wersji na suchy ląd. Czym TAG Heuer Aquaracer Professional 200 różni się od swojego starszego brata, modelu Aquracer Professional 300?

Firma z byłej NRD na czele listy producentów najbardziej niezawodnych zegarków

Nomos Glashütte, firma z miasta Glashütte w Saksonii, leżącego w pobliżu granicy z Czechami, zajęła pierwsze miejsce w badaniu niezawodności zegarków. Znane szwajcarskie firmy nieoczekiwanie uplasowały się na niższych pozycjach.

Certina DS PH200M 39 mm: z miłości do morza

Ten rok Certina zaczyna zaskakującą premierą: jeden z najpopularniejszych zegarków tej marki zyskał nowe, bardziej kobiece oblicze. Charakter pozostał ten sam, to wciąż zegarek nurkowy, ale projektanci odważnie podeszli do stylistyki.

Jubileuszowy Omega Speedmaster. Oto pierwsza premiera zegarkowa 2022 roku

Speedmaster, zegarek legenda, towarzysz astronautów biorących udział w misji Apollo, kończy w tym roku 65 lat. Dlatego tegoroczny model Speedmastera jest wyjątkowy – z kilku względów.

To był rok zakupowego szału na rynku zegarków. Które modele drożały najbardziej?

Nieruchomości, dzieła sztuki, ale i zegarki – w tym roku także Polacy szukali alternatywnych sposobów inwestowania. O ile sztuka czy nieruchomości wydają się dość oczywistymi formami lokowania oszczędności, o tyle zegarki to nowość.