Tudor Black Bay Pro: czas biegnie wolniej

Rodzina zegarków z kolekcji Black Bay powiększyła się o kolejny model z komplikacją GMT – jeszcze bardziej vintage'owy i stylowy.

Longines Spirit Zulu Time: zegarek gotowy do podróży dookoła świata

Jedna z najbardziej udanych kolekcji zegarków marki Longines wzbogaciła się właśnie o dodatkowy model – zegarek z funkcją wskazania drugiej strefy czasowej.

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep: wielka głębia

Trzy lata – tyle musieliśmy czekać na seryjną wersję zegarka, który wraz z amerykańskim odkrywcą Victorem Vescovo dotarł do najniżej położonego miejsca na Ziemi.

Certina DS Action Diver 43 mm: więcej kolorów, więcej możliwości

Certina DS Action Diver 43 mm, jeden z flagowych modeli szwajcarskiego producenta, doczekał się nowych wersji w 2022 roku. Co się zmieniło? Na pozór niewiele, tak naprawdę jednak – całkiem sporo.

Szwajcarskie zegarki nigdy dotąd nie sprzedawały się tak dobrze. Rekordowe dane

Rok 2021 był znakomity dla szwajcarskich producentów zegarków. Eksport osiągnął rekordowy wynik. Czy to znaczy, że znowu pokochaliśmy zegarki mechaniczne? Tak, ale nie dlatego, że mierzą czas. Zegarki stały się symbolem luksusu.

TAG Heuer Aquaracer Professional 200: specjalista na co dzień

Jeden z najbardziej znanych zegarków nurkowych doczekał się pełnoprawnej wersji na suchy ląd. Czym TAG Heuer Aquaracer Professional 200 różni się od swojego starszego brata, modelu Aquracer Professional 300?

Firma z byłej NRD na czele listy producentów najbardziej niezawodnych zegarków

Nomos Glashütte, firma z miasta Glashütte w Saksonii, leżącego w pobliżu granicy z Czechami, zajęła pierwsze miejsce w badaniu niezawodności zegarków. Znane szwajcarskie firmy nieoczekiwanie uplasowały się na niższych pozycjach.

Certina DS PH200M 39 mm: z miłości do morza

Ten rok Certina zaczyna zaskakującą premierą: jeden z najpopularniejszych zegarków tej marki zyskał nowe, bardziej kobiece oblicze. Charakter pozostał ten sam, to wciąż zegarek nurkowy, ale projektanci odważnie podeszli do stylistyki.

Jubileuszowy Omega Speedmaster. Oto pierwsza premiera zegarkowa 2022 roku

Speedmaster, zegarek legenda, towarzysz astronautów biorących udział w misji Apollo, kończy w tym roku 65 lat. Dlatego tegoroczny model Speedmastera jest wyjątkowy – z kilku względów.

To był rok zakupowego szału na rynku zegarków. Które modele drożały najbardziej?

Nieruchomości, dzieła sztuki, ale i zegarki – w tym roku także Polacy szukali alternatywnych sposobów inwestowania. O ile sztuka czy nieruchomości wydają się dość oczywistymi formami lokowania oszczędności, o tyle zegarki to nowość.

Omega Globemaster Annual Calendar: klasyka w trzech kolorach

Klasyczny zegarek Omegi, model Globemaster Annual Calendar, debiutuje w trzech nowych kolorach. Każdy z nich doskonale komponuje się z klimatem świątecznym.

Atlantic Worldmaster Original Heritage: oto siła klasyki

Na czym polega ponadczasowość zegarkowej klasyki? Przykładów jest wiele, ale spróbujmy wymienić kilka z nich. Klasyka jest uniwersalna i pasuje do wszystkiego. Nie starzeje się i nie ulega modom. No i świetnie prezentuje się w każdej sytuacji.

Tissot Gentleman: zegarkowa elegancja w każdej sytuacji

Słynne marki zegarkowe przyzwyczaiły nas do tego, że świetnie wyczuwają, co jest klasyką w najlepszym, ponadczasowym, znaczeniu. W modzie trendy zmieniają się nieustannie, w świecie zegarków to, co najważniejsze, dobry styl, pozostaje niezmienne.

Polska firma stworzyła futurystyczny zegarek ze świata „Cyberpunk 2077”

Polska marka Błonie, we współpracy z CD Projektem, stworzyła zegarek nawiązujący do świata z gry „Cyberpunk 2077”. Każdy nabywca wraz z zegarkiem otrzyma token NFT będący cyfrowym certyfikatem autentyczności.

Certina DS-8 Chronograph Moon Phase: jeszcze bliżej Księżyca

Księżyc to jedyny naturalny satelita Ziemi – co tak naprawdę o nim wiemy? Na pewno wciąż mniej niż powinniśmy. Księżyc fascynuje i kryje dużo tajemnic. Część z nich można odkryć dzięki nowemu zegarkowi Certina DS-8 Chronograph Moon Phase.

„Mistrz materiałów”: jak powstają zegarki Rado Captain Cook High Tech Ceramic?

Ceramika to zaawansowana technologia, która kojarzy się z przemysłem lotniczym czy kosmicznym. Marka Rado uczyniła z niej swój znak rozpoznawczy. Jak produkowane są koperty zegarków z ceramiki High Tech?

Swatch x Peanuts: oto najbardziej radosna zegarkowa premiera roku

Takiej współpracy jeszcze nie było, choć Swatch przyzwyczaił nas do zaskoczeń i nieszablonowych posunięć. To projekt, który powinien spodobać się wszystkim – bo kto nie lubi postaci z komiksu „Peanuts”?