Nowe BMW 7: nadjeżdża luksus w majestatycznym wydaniu

Czym dzisiaj jest luksus w motoryzacji? Odpowiedź przynosi najnowsza premiera BMW – model 7. To pojazd, który może stać się punktem odniesienia w świecie samochodów pod względem komfortu podróży. Czym wyróżnia się nowe BMW 7?

Pierścionek z brylantem przestał być symbolem zaręczyn. Kupują go singielki

Przez wiele lat złoty pierścionek z brylantem kupowało się głównie z okazji zaręczyn. Teraz po takie pierścionki sięgają też singielki. Nie po to, by podkreślać chęć zawarcia małżeństwa, ale by zaakcentować swoją niezależność.

Autor słynnego zdjęcia z „Azowstalu”: dziękuję z miejsca mojej śmierci i życia

Dmytro Kozacki, ukraiński żołnierz i fotograf z zakładów „Azowstal”, złożył broń. Wcześniej wystosował apel do świata. „Zgłoście moje zdjęcia do wszelkich możliwych konkursów. Byłoby miło wyjść z niewoli i dowiedzieć się, że coś wygrałem” – napisał.

Galeria sztuki w budynku rzeźni gotowa. To dzieło znanego polskiego architekta

Zakończono prace nad renowacją obiektów dawnej rzeźni w czeskiej Ostrawie. Autorem projektu Galerii Sztuki Współczesnej Plato jest Robert Konieczny, założyciel pracowni KWK Promes, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów.

Mistrzowie z całego świata: nowe kolekcje znanych jubilerów w ofercie W. KRUK

Złoto, kamienie szlachetne oraz starannie dobrani wybitni rzemieślnicy – W.KRUK przedstawia nowe kreacje słynnych jubilerów z Europy i Kanady.

„Guernica” skończyła 85 lat. Słynny obraz Picassa pozostaje aktualny w 2022 roku

Obraz Pabla Picassa, pokazujący zniszczenia miasta Guernica zbombardowanego w czasie wojny domowej w Hiszpanii, nadal robi piorunujące wrażenie. Jest też aktualny, bo sytuacja w ukraińskich miastach przypomina to, wydarzyło się 85 lat temu.

Polityczna poprawność wygrała: w Anglii zmieniają tytuł obrazu Paula Cezanne'a

Kuratorzy z londyńskiego muzeum sztuki Tate Modern postanowili, że zmienią tytuł obrazu Paula Cezanne’a. Chodzi o płótno pod tytułem „Le Negre Scipion”. A dokładnie – o pierwszy człon tytułu. Zdaniem wielu osób brzmi on rasistowsko.

Czas na biżuterię kinetyczną: piękne ozdoby to za mało, chcemy się nimi bawić

Porusza się, dzwoni, a przy tym pięknie wygląda. Biżuteria kinetyczna staje się coraz bardziej popularność. To nowe zjawisko – piękne łańcuszki, bransoletki czy pierścionki przestały nam wystarczać.

Pawilon Polski na Biennale w Wenecji zachwyca. O tej wystawie będzie głośno

Jeszcze nigdy dotąd Pawilon Polski na weneckim Biennale nie wyrażał tak wymownie wielokulturowego dziedzictwa Polski. Tym razem reprezentują go prace artystki romskiego pochodzenia, Małgorzaty Mirgi–Tas.

Zachować najwspanialsze wspomnienia: jak wybrać idealne obrączki na ślub?

Piękny i trwały symbol miłości – tym właśnie są dobrze dobrane obrączki ślubne. Ważne jest też to, by były niepowtarzalne. Na co zwracać uwagę przy wyborze obrączek w salonie jubilerskim?

Ekologiczne pudełka i torebki: w Dniu Ziemi Apart wprowadza nowe opakowania

W Międzynarodowy Dzień Ziemi marka Apart ogłosiła wprowadzenie nowych opakowań. Klienci otrzymają swoje produkty w ekologicznych pudełkach i torebkach.

Street art pada łupem złodziei. Przestępcy skuwają dzieła warte fortunę

Twórczość takich artystów jak Banksy udowodniła, że street art może być niezwykle cenna. W ostatnim czasie street artem zainteresowali się również złodzieje. Efekt? Z ulic wielkich miast znikają cenne dzieła. Często są to kradzieże na zamówienie.

Sankcji jednak nie będzie. Bezcenna kolekcja obrazów wraca z Paryża do Rosji

„Oczko w głowie” Putina, kolekcja obrazów tak cenna dla Rosji, że jej wypożyczenie do Francji wymagało osobistej zgody prezydenta, zostanie odesłana do Rosji. Francuzi przekonują, że nie mogą złamać prawa i są gotowi dotrzymać umów z Rosjanami.

Nowy pomysł muzeum w USA: pracownicy ochrony zostali kuratorami wystawy

Niech kuratorami zostaną ci, którzy najuważniej patrzą na dzieła sztuki – na taki pomysł wpadli pracownicy muzeum w Baltimore. Efekt? Właśnie otwarto wystawę, której organizatorami są pracownicy muzealnej ochrony.

Przejęte jachty oligarchów są drogie w utrzymaniu. Za chwilę staną się problemem

Superjachty rosyjskich oligarchów, zatrzymywane w europejskich portach, od tygodni stoją nieużywane. Niebawem mogą stać się poważnym zagrożeniem dla środowiska i problemem, także finansowym, dla państw, które je przejęły.

To będzie pierwsza wystawa na Księżycu. Słynny artysta wyśle tam swoje rzeźby

Amerykanin Jeff Koons to jeden z najdroższych żyjących artystów na świecie. Słynie też z prowokacyjnych pomysłów, które przynoszą mu popularność. Właśnie ogłosił kolejny – chce być pierwszym artystą, który „wystawi” swoje prace na Księżycu.

Espresso jednak nie trafi na listę UNESCO. Ale Włosi mają już nowego kandydata

Poznaliśmy włoskiego kandydata do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Włosi chcieli, żeby było nim espresso, ale tak się jednak nie stało. Zwyciężył inny kandydat który, zdaniem wielu, lepiej pokazuje kulturowe bogactwo kraju.

Kolekcja biżuterii Louis Vuitton wywołała oburzenie. Chodzi o użycie litery Z

Marka Louis Vuitton zaprezentowała niedawno najnowszą kolekcję swojej biżuterii. Motywem powtarzającym się w projektach jest wzór przypominający literę „Z”.