Porażka wystawy tylko dla kobiet. Jest decyzja sądu. „To dyskryminacja mężczyzn”

Wystawa zorganizowana przez australijskie Muzeum Sztuki Dawnej i Nowej, którą odwiedzić mogą tylko kobiety, wzbudziła duże kontrowersje. Pewien mężczyzna pozwał organizatorów wystawy zarzucając im za dyskryminację mężczyzn. Sąd uznał, że miał rację.

Finał „kradzieży stulecia”. Złodziej sedesu ze złota przyznał się do winy

Człowiek skazany wcześniej za serię włamań i oskarżony o kradzież sedesu wykonanego z 18-karatowego złota, przyznał się do winy. Wartą sześć milionów dolarów rzeźbę autorstwa kontrowersyjnego włoskiego artysty Maurizia Cattelana skradziono w 2019 roku. Nigdy jej nie odnaleziono. W ten sposób kończy się jedna z najdziwniejszych kradzieży XXI wieku.

Jeff Bezos ruszył na zakupy. Kolejna posiadłość w „bunkrze miliarderów”

Jeff Bezos znalazł się na trzecim miejscu listy najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes”, ustępując jedynie Bernardowi Arnaultowi i Elonowi Muskowi. Twórca Amazona od pewnego czasu inwestuje w nieruchomości. Właśnie kupił kolejną posiadłość na wyspie zwanej „bunkrem miliarderów”. To ulubiona enklawa ludzi bardzo zamożnych.

Sztuczna inteligencja odtworzyła arcydzieło spalone 300 lat temu. Bazą był szkic

Obraz Diego Velázqueza „Wygnanie morysków” spłonął w pożarze prawie 300 lat temu. Udało się go odtworzyć dzięki sztucznej inteligencji.

Polska ma pierwszego van Gogha. Jest oficjalne potwierdzenie

W polskich zbiorach od lat znajdował się obraz Vincenta van Gogha. Dzięki ekspertyzom można potwierdzić to oficjalnie. Dzieło będzie można niebawem oglądać na specjalnej wystawie.

Luksus kłuje w oczy. Prezes Bentleya: nasi klienci stali się wrażliwi społecznie

Brytyjska firma Bentley, słynąca z aut sportowych i limuzyn, zanotowała spadek sprzedaży samochodów. Prezes tłumaczy to zjawisko niechęcią klientów marki do epatowania bogactwem.

Banksy pokazał swoje nowe dzieło. W Londynie powstała hybryda

Banksy stworzył nowy mural. Praca najbardziej tajemniczego artysty świata pojawiła się tym razem w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park. Co przedstawia nowe dzieło?

Słynny mural Banksy'ego będzie uratowany. Zalewała go woda z kanałów

Znajdujący się w Wenecji mural autorstwa Banksy’ego – światowej sławy brytyjskiego mistrza street artu, który od lat pozostaje anonimowy – zostanie uratowany. Choć słona woda oraz wilgoć powodowały, że z dzieła zaczęły odpadać jego fragmenty, to niebawem odrestaurowany zostanie budynek, na którym artysta namalował swoją pracę.

Zuchwała kradzież w muzeum. „Złodzieje pokazali wielki profesjonalizm”

W znanym włoskim muzeum nad jeziorem Garda doszło do zuchwałej kradzieży. Złodzieje wynieśli niemal wszystkie dzieła sztuki o łącznej wartości ponad miliona euro. Pozostawili tylko jeden eksponat.

Rolls-Royce w Karkonoszach. Słynne angielskie limuzyny na górskich serpentynach

Limuzyny Rolls-Royce'a w limitowanych edycjach, do tego kręte drogi w polskich Karkonoszach i jeden z najlepszych fotografów motoryzacyjnych w Europie. Z takiej mieszanki po prostu musiało powstać coś wyjątkowego.

Gang „hiszpańskiego Banksy'ego” rozbity. Podrabiane prace zalały Europę

Policja w Katalonii rozbiła hiszpański gang podszywający się pod Banksy’ego. Przestępcy podrabiali na potęgę prace słynnego artysty i następnie sprzedawali je w całej Europie za tysiące euro.

Praca artysty z Torunia na ogrodzeniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage

Geometryczne kształty nawiązujące do przyszłej bryły budynku ozdobiły jedną z części ogrodzenia placu budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. To praca Tomasza Cebo, toruńskiego artysty, wykonana na zamówienie firmy Erbud.

Dom Freddie'ego Mercury'ego w Londynie na sprzedaż. Tu mieszkał do śmierci

Londyński dom Freddie'ego Mercury'ego, lidera grupy Queen, został wystawiony na sprzedaż. Sprzedaje go Mary Austin, właścicielka nieruchomości i wieloletnia przyjaciółka Mercury'ego. To jej lider Queen zapisał lwią część swojego majątku. Cena wydaje się zaporowa.

Hejterzy twierdzili, że kupił ją Zełenski. Luksusowa willa w USA na sprzedaż

Na sprzedaż trafiła luksusowa rezydencja na Florydzie, która kilka miesięcy była przedmiotem głośnej akcji dezinformacyjnej. Jej ofiarą padł Wołodymyr Zełenski, bowiem w sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje, że to prezydent Ukrainy był właścicielem wspomnianej posiadłości w USA.

Kontrowersyjny artysta dopiął swego. Jego dzieła za moment wylądują na Księżycu

Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX kontrolowanej przez Elona Muska, jest w drodze na Księżyc. Na pokładzie znalazła się kolekcja rzeźb Jeffa Koonsa, jednego z najdroższych i najbardziej kontrowersyjnych artystów XXI wieku.

Najdroższa willa w USA trafiła na sprzedaż. Ćwierć miliarda dolarów za dom

Na rynek trafił najdroższy dom w Stanach Zjednoczonych. Luksusowa posiadłość o nazwie Gordon Pointe składa się z kilku budynków i prywatnego półwyspu na Florydzie. Cena jest równie imponująca jak wielkość tej nieruchomości.

„Gorzej niż w Chinach Mao”. Słynny chiński artysta krytykuje cenzurę na Zachodzie

„Na uniwersytetach, w mediach, w polityce, wszędzie – nie da się mówić prawdy” – Ai Weiwei, słynny chiński artysta i dysydent, prześladowany przez chińskie władze, krytykuje Zachód za cenzurę.

Największy na świecie producent biżuterii robi rewolucję. Koniec złota z kopalni

Pandora, największy na świecie producent biżuterii, podjął decyzję: będzie odtąd wytwarzać biżuterię z kruszców pochodzących z recyklingu. Ten krok ma zredukować emisję dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw marki – informuje Reuters.