Biżuteria z azbestu? Kontrowersyjna kolekcja słynnego francuskiego jubilera

Boucheron, znany francuski producent biżuterii, stawia na oryginalność. Nowa kolekcja wykorzystuje Cofalit, materiał produkowany na bazie azbestu. Cofalit jest piękny i całkowicie niegroźny dla zdrowia, skąd jednak tak oryginalny pomysł?

Insekty opanowały muzeum narodowe w Amsterdamie. Obsługa nie sprząta pajęczyn

Wystawa „Crawly Creatures” w Rijksmuseum w Amsterdamie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie poświęcone w całości zmieniającemu się postrzeganiu insektów w sztuce i nauce. W salach wystawowych zaroiło się od pajęczyn i owadów.

Picasso i trampki. Słynny dom aukcyjny wchodzi na rynek ubrań sportowych

Christie’s, jeden z najsłynniejszych domów aukcyjnych na świecie, mający ponad 250 lat historii, postanowił odpowiedzieć na zmiany, które dokonują się na rynku dóbr kolekcjonerskich. Nowy dział firmy zajmie się sprzedażą streetwearu.

Philips Aquatrio serii 9000: innowacyjne sprzątanie na trzy sposoby

Wszechstronność – to dzisiaj słowo klucz. Sprzątanie na mokro czy odkurzanie na sucho? A może czyszczenie ręczne, przy pomocy niewielkiego, poręcznego odkurzacza bezprzewodowego? Prawidłowa odpowiedź brzmi: wszystko.

Wietrzenie magazynów: muzea w Europie szukają eksponatów pozyskanych nielegalnie

Muzea w Europie coraz częściej postanawiają dać szczerą odpowiedź na pytanie, czy dzieła, które mają w swoich kolekcjach, zostały pozyskane w uczciwy sposób. Zaskakująco często okazuje się, że odpowiedź na to pytanie brzmi: nie.

Złoto z elektrośmieci: firmy jubilerskie sięgają po metale szlachetne z odzysku

Skąd pochodzi złoto, z którego wykonywane są pierścionki czy bransoletki? Coraz częściej bywa odzyskiwanie ze starych urządzeń elektronicznych. Recykling przestaje dziwić, a firmy jubilerskie coraz częściej oferują ze złota pochodzącego z odzysku.

Wyżej cenimy dzieła sztuki stworzone przez mężczyzn: zaskakujące wyniki badania

W muzeach i galeriach sztuki wisi zdecydowanie więcej obrazów autorstwa mężczyzn, jednak wyniki najnowszego badania wskazują, że większość ludzi woli prace stworzone przez kobiety. Jest tu jednak pewien paradoks: prace mężczyzn uważamy za droższe.

Nic nie jest pewne, poza tymi autami. Warto sprawdzić tę ofertę!

Ceny na półkach szaleją, stopy procentowe rosną, a przed nami trudna, być może mroźna na wielu płaszczyznach zima. Dużym wyzwaniem staje się zatem planowanie domowego budżetu. Tym bardziej, jeśli mamy zamiar odświeżyć park maszynowy. Jak zyskać spokój? Ciekawą propozycję znaleźliśmy w ofercie BMW.

„Francuski Banksy”. Tajemniczy artysta wypełnia dziury uliczne mozaikami

Choć Ememem, anonimowy artysta, upiększający europejskie miasta mozaikami, swoją sztukę tworzy nie od lat, ostatnio stał się bardzo popularny. Nie tylko w sieci, także na rynku sztuki współczesnej.

Elżbieta II w galeriach, w filmach i na murach. Królowa była częścią popkultury

Zmarła angielska królowa była nie tylko monarchinią. Stała się jednym z symboli Wielkiej Brytanii i brytyjskości, także w sferze popkultury. Czy Karol III, nowy król, będzie w stanie zbudować tak mocną pozycję?

Mural Banksy'ego do kupienia razem z budynkiem. Cena może sięgnąć 30 mln dolarów

Na aukcję wystawiono budynek w Los Angeles. Jedną z jego ścian pokrywa mural Banksy’ego, światowej sławy brytyjskiego mistrza street artu, który ukrywa się za pseudonimem i od lat pozostaje anonimowy.

Kolekcja dzieł sztuki twórcy Microsoftu na aukcji. „Są warte miliard dolarów”

Na listopadowej aukcji wystawiona zostanie kolekcja dzieł sztuki, która należała do zmarłego cztery lata temu Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu - poinformował dom aukcyjny Christie’s. Eksperci wyceniają jej wartość na miliard dolarów.

Burning Man ożył: słynny festiwal na pustyni wraca po 2 latach przerwy

Po dwuletniej przerwie festiwal Burning Man wraca na pustynię Black Rock w amerykańskim stanie Nevada. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej ekologiczna – i jeszcze bardziej zwrócona ku sztuce.

Na mundial Katar kupił dzieła sztuki za miliony dolarów. Staną pod gołym niebem

Z okazji zbliżającego się mundialu władze Kataru zamówiły kilkadziesiąt dzieł u najsłynniejszych współczesnych artystów. Utworzą one największą na świecie galerię pod gołym niebem. Wstęp – wolny.

Diamenty zrobione z CO2: startup jubilerski pokazał pierwszą kolekcję biżuterii

Aether Diamonds, startup z branży jubilerskiej, zaprezentował swoją pierwszą kolekcję luksusowej biżuterii. Diamenty, które w niej wykorzystano, wyprodukowano z dwutlenku węgla pozyskanego z atmosfery. Czy to przełom w świecie biżuterii?

Raz, a dobrze. Na czym polega fenomen popularności biżuterii permanentnej?

Bransoleta czy łańcuszek, których nie da się zdjąć bez ich rozerwania i uszkodzenia – tak można najkrócej opisać biżuterię permanentną. Brzmi jak kiepski pomysł, a jednak biżuteria permanentna zyskuje coraz większą popularność.

Ukraińska wystawa, która utknęła w Danii z powodu wojny, odnalazła się w Belgii

Jedna z największych w ostatnich latach europejskich wystaw prac ukraińskich artystów nie mogła zostać bezpiecznie zwrócona Ukrainie, dlatego dzieła utknęły w Danii. WIadomo już, że prace przeczekają wojnę w Europie, a potem wrócą do Ukrainy.

Rzym ma „muzeum sztuki zrabowanej”. Trafiają tam zabytki odebrane przemytnikom

W Rzymie ruszyło Muzeum Sztuki Ocalonej. Można tam obejrzeć cenne przedmioty, które skonfiskowano przemytnikom, ale także takie, które uratowano w trakcie walki z klęskami żywiołowymi.