Polska artystka w finale konkursu. Walczy o duże pieniądze od miliardera

Agata Ingarden dostała się do finału konkursu, organizowanego przez kijowskie Pinchuk Art Centre, organizację stworzoną przez ukraińskiego miliardera Wiktora Pinczuka. Nagrodą w konkursie są pieniądze na realizację przyszłych projektów artystycznych.

Słynny projektant wymyśla wenecką gondolę od nowa. W środku turbiny i żyroskopy

Philippe Starck, słynny francuski projektant, przedstawił swoją wizję weneckiej gondoli. W jego wydaniu to łódź napędzana nowoczesnymi technologiami, gotowa na to, co przyniosą Wenecji zmiany klimatu.

Złota kanapka z awokado za półtora miliona złotych. To projekt artysty z Niemiec

Tim Bengel, niemiecki artysta, stworzył najdroższą na świecie kanapkę z awokado. Nie można jej zjeść, bo wykonana jest ze szczerego złota. Można za to obejrzeć ją z bliska.

Belgia: lekarze przepisują pacjentom po Covidzie wizyty w muzeach jako terapię

Lekarze w Belgii zalecają pacjentom, którzy chorowali na Covid-19, by w ramach terapii regularnie odwiedzali muzea i galerie. Kontakt ze sztuką ma pomóc im poradzić sobie z depresją.

Zuchwały napad na butik w centrum Paryża. Miasto nie radzi sobie z falą rabunków

Gangsterzy w eleganckich garniturach i z bronią długą napadli na butik włoskiej marki biżuteryjnej Bulgari przy jednym z najbardziej reprezentacyjnych placów w Paryżu. To kolejny napad w biały dzień na butik w centrum miasta.

Cała z drewna: oto hala stworzona specjalnie na koncerty grupy ABBA

W Londynie powstanie tymczasowa hala, w której odbywać się będą wirtualne koncerty szwedzkiej grupy ABBA. Obiekt pomieści 3000 widzów, którzy obejrzą pierwsze od 40 lat występy Szwedów.

Francuzi mają nowy pomysł: paliwo wyścigowe z odpadów po produkcji wina

Alkohol i szybka jazda samochodem to bardzo zła kombinacja – jednak w tym przypadku nie ma zagrożenia. Francuski koncern paliwowy Total Energies ma bowiem pomysł, jak przerobić odpady z francuskich winiarni na paliwo do samochodów wyścigowych.

Koniec logomanii? Marki luksusowe przegrywają z modą na brak logotypów

Całkowicie wbrew trwającej zdecydowanie zbyt długo modzie na logomanię wyłania się zaskakujący trend na rzeczy niemarkowe, wręcz anonimowe. Dotyczy to zwłaszcza biżuterii – coraz częściej chcemy, by zachwycała pięknem, a nie logotypem słynnej marki.

Wielki powrót pereł. Naprawdę wielki, noszą je też mężczyźni

Do niedawna perły kojarzyły się wyłącznie z najbardziej eleganckimi stylizacjami. Kobiety zakładały je ledwie kilka razy w roku. Dziś perły widać wszędzie – pojawiają się w zestawieniu z t-shirtami, kurtkami skórzanymi, sukienkami do noszenia na co dzień i nie tylko. Do pereł zaczynają też przekonywać się mężczyźni.

Beyonce pokazała słynny żółty brylant Tiffany. To unikat. Ile jest wart?

Tiffany & Co., amerykański jubiler, do najnowszej kampanii reklamowej zatrudnił małżeństwo Jay–Z i Beyonce Knowles-Carter. W kampanii występuje też żółty brylant o wadze blisko 129 karatów. To jeden z najsłynniejszych kamieni szlachetnych na świecie.

Polski artysta stworzył rzeźbę ze złota. Ma być przestrogą

Przykuwająca wzrok instalacja ze złota stanęła w okolicy alpejskiego miasta Bad Gastein w Austrii. To praca polskiego architekta Iwo Borkowicza, który w ten sposób chce zwrócić uwagę na to, jak zmiany klimatyczne nieodwracalnie zmieniają pejzaż Alp.

Tom Hanks sprzedaje przyczepę kempingową. Jest legendarna

Toma Hanksa znamy w Polsce jako miłośnika „małych Fiatów”. Ale gwiazdor „Forresta Gumpa” ma w swojej kolekcji kilka naprawdę ciekawych pojazdów. Z niektórymi postanowił się rozstać i wystawił je na aukcję. Wśród nich znalazła się przyczepa kempingowa, która towarzyszyła Hanksowi na planie najsłynniejszych filmów z jego udziałem.

Kupowanie udziałów w zegarkach: trend, który zmienił rynek

Nietypowe inwestycje to nic zaskakującego. Ten rynek rozwija się od lat – można inwestować w wino, whisky, nieruchomości czy sztukę. To dotyczy również rynku zegarków – tyle, że tu sytuacja jest zupełnie inna. Zegarki stały się walutą idealną – i doskonałym przedmiotem inwestycji. Co na to producenci?

Banksy ruszył w trasę? Na Wyspach wysyp nowych, mocnych prac

Czy Banksy, najsłynniejszy streetartowiec na świecie, zrobił sobie pracowite wakacje na angielskim wybrzeżu? W kurortach na Wyspach zaroiło się od nowych prac w stylu, z którego słynie Banksy. Czy to jego dzieła?

Najbardziej ponure miasto świata zyska futurystyczne muzeum

Norylsk, miasto za kołem podbiegunowym, centrum wydobycia niklu, uchodzi za najbardziej depresyjną metropolię na świecie. Coś się jednak zmienia – w odrestaurowanym budynku dawnego centrum handlowego powstanie nowoczesne muzeum sztuki współczesnej.

Kolekcja biżuterii Gucci Link to Love: miłość do geometrii

Nowa kolekcja biżuterii Gucci Link to Love to przykład tego, jak w udany sposób można połączyć tęsknotę za estetyką lat 80. i najnowsze trendy.

Nowy mural w Warszawie. To projekt legendarnego artysty

Słynny japoński artysta Takashi Murakami zaprojektował etykiety limitowanej edycji butelek wody mineralnej Perrier. Z tej okazji w Warszawie powstał mural w oparciu o projekt Murakamiego. Gdzie można go zobaczyć?