Gigant branży jubilerskiej sam się ukarze. Chodzi o liczbę zatrudnionych kobiet

Biżuteryjna marka Pandora ogłosiła nowy cele: firma chce osiągnąć parytet płci w firmie. Jeśli założonego celu nie uda się zrealizować do 2028 roku, firma sama się ukarze. Kara jest niebagatelna: chodzi o 2 miliony euro.

Największy na świecie producent biżuterii robi rewolucję. Koniec złota z kopalni

Pandora, największy na świecie producent biżuterii, podjął decyzję: będzie odtąd wytwarzać biżuterię z kruszców pochodzących z recyklingu. Ten krok ma zredukować emisję dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw marki – informuje Reuters.

Wyjątkowy design i szlachetne rzemiosło: najlepsza oprawa dla diamentów

Najpierw zbierają inspiracje, które następnie przelewają na papier. Robią to tylko po to, aby już za chwilę biżuteryjne szkice zamienić w prawdziwe dzieła sztuki. Naturalne diamenty, ponadczasowe, lecz nie zawsze oczywiste wzornictwo oraz szlachetne rzemiosło to wspólne mianowniki biżuterii damskiej od ACLARI Diamonds. Projektanci z tej polskiej marki jubilerskiej są artystami i rzemieślnikami. Od przeszło 12 lat w to, co robią, wkładają całe serce. Jak sami podkreślają – każdy diament potrzebuje wyjątkowej oprawy.

Polacy w czołówce narodów, które kochają biżuterię. Przegrywamy tylko z Czechami

Czesi to naród, który najintensywniej poszukuje biżuterii w internecie – wynika z raportu przygotowanego przez firmę WatchPilot. Tuż za nimi uplasowali się Polacy. Jakie marki biżuterii budzą największe zainteresowanie Europejczyków?

Światowy potentat rezygnuje z diamentów laboratoryjnych. Są zbyt tanie

De Beers, rynkowy potentat, rezygnuje z produkcji małych diamentów laboratoryjnych wytwarzanych z myślą o drobnej biżuterii czy pierścionkach zaręczynowych. Produkcja tych kamieni przestaje się opłacać.

Rosjanie wydobyli rekordowo duży diament. Należy do firmy objętej sankcjami

Rosyjska firma Alrosa, największy na świecie producent diamentów, poinformowała o niezwykłym odkryciu. W Jakucji we wschodniej Syberii wydobyto wydobyto diament rekordowych rozmiarów. Co się z nim stanie?

Piękno z najwyższej półki. Premiera diamentowej kolekcji marki Apart

Na czym polega siła diamentów? Tę tajemnicę stara się przybliżyć marka Apart w najnowszej kampanii z udziałem aktorki Marii Dębskiej.

Polki oświadczają się swoim partnerom. Co szósty zaręczony dostał pierścionek

Pierścionek zaręczynowy dla mężczyzny? Nowy trend dotarł również do Polski – wynika z badania zamówionego przez polską markę biżuterii Savicki. Mężczyźni w Polsce coraz częściej otrzymują od partnerek pierścionki zaręczynowe.

Koh-i-noor, najsłynniejszy diament świata: Brytyjczycy przyznali, jak go zdobyli

W londyńskim Tower of London trwa wystawa królewskich klejnotów. Jednym z jej najważniejszych elementów jest kontrowersyjny diament Koh-i-noor. Przy okazji Brytyjczycy przyznali, że brytyjska monarchia weszła w jego posiadanie stosując przemoc.

Trend „quiet luxury” miał krótki żywot. W Cannes króluje jego przeciwieństwo

Skromność nie prezentuje się dobrze na „czerwonym dywanie”. Tegoroczny festiwal filmowy w Cannes to dowód, że wraca moda na wyrazistą – i kosztowną – biżuterię. Gwiazdy pokazują w tym roku, że nie wzięły sobie do serca idei „quiet luxury”.

Najdroższe jajka na świecie. Fabergé stworzyło kolekcję jaj na cześć Karola III

Firma jubilerska Fabergé stworzyła specjalną kolekcję swoich słynnych jajek z okazji zbliżającej się koronacji Karola III. Jedno z nich w środku zawiera miniaturową koronę, która 6 maja 2023 roku spocznie na głowie brytyjskiego króla.

Mężczyźni pokochali perły. Naszyjnik nie jest już powodem do wstydu

Mężczyźni na całym świecie odkryli, że do twarzy im jest z naszyjnikiem z pereł. Ozdoby z perłami przestały być już wyłącznie kobiecą ozdobą, coraz więcej mężczyzn odkrywa tego typu biżuterię dla siebie. Skąd popularność pereł wśród mężczyzn?

„Moda recesyjna”. Gwiazdy rezygnują z biżuterii, chcą wyglądać skromnie

Czy luksusowa biżuteria przestała być modna? Jeśli przyjrzeć się temu, co dzieje się ostatnio „na czerwonym dywanie”, można zauważyć, że drogie naszyjniki poznikały z dekoltów gwiazd. Czy to reakcja na kryzysowe czasy i drożyznę?

500 lat pod ziemią: Poszukiwacz skarbów znalazł złotą biżuterię króla Anglii?

Złotą biżuterię z inicjałami Henryka VIII, XVI-wiecznego króla Anglii odnalazł mieszkaniec Birmingham zajmujący się poszukiwaniem przedmiotów z wykorzystaniem wykrywacza metali. „To może być sensacyjne odkrycie” – oceniają eksperci.

Szmaragd z legendarnego hiszpańskiego galeonu na aukcji. Dochód wesprze Ukrainę

Na aukcję, organizowaną przez nowojorski oddział domu aukcyjnego Sotheby's, trafi kamień szlachetny będący częścią największego skarbu wydobytego kiedykolwiek z morza. Zysk ze sprzedaży przekazany zostanie na wsparcie Ukrainy.

Biżuteria z azbestu? Kontrowersyjna kolekcja słynnego francuskiego jubilera

Boucheron, znany francuski producent biżuterii, stawia na oryginalność. Nowa kolekcja wykorzystuje Cofalit, materiał produkowany na bazie azbestu. Cofalit jest piękny i całkowicie niegroźny dla zdrowia, skąd jednak tak oryginalny pomysł?

Złoto z elektrośmieci: firmy jubilerskie sięgają po metale szlachetne z odzysku

Skąd pochodzi złoto, z którego wykonywane są pierścionki czy bransoletki? Coraz częściej bywa odzyskiwanie ze starych urządzeń elektronicznych. Recykling przestaje dziwić, a firmy jubilerskie coraz częściej oferują ze złota pochodzącego z odzysku.

Diamenty zrobione z CO2: startup jubilerski pokazał pierwszą kolekcję biżuterii

Aether Diamonds, startup z branży jubilerskiej, zaprezentował swoją pierwszą kolekcję luksusowej biżuterii. Diamenty, które w niej wykorzystano, wyprodukowano z dwutlenku węgla pozyskanego z atmosfery. Czy to przełom w świecie biżuterii?