W londyńskim Tower of London trwa wystawa królewskich klejnotów. Jednym z jej najważniejszych elementów jest kontrowersyjny diament Koh-i-noor. Przy okazji Brytyjczycy przyznali, że brytyjska monarchia weszła w jego posiadanie stosując przemoc.
Skromność nie prezentuje się dobrze na „czerwonym dywanie”. Tegoroczny festiwal filmowy w Cannes to dowód, że wraca moda na wyrazistą – i kosztowną – biżuterię. Gwiazdy pokazują w tym roku, że nie wzięły sobie do serca idei „quiet luxury”.
Firma jubilerska Fabergé stworzyła specjalną kolekcję swoich słynnych jajek z okazji zbliżającej się koronacji Karola III. Jedno z nich w środku zawiera miniaturową koronę, która 6 maja 2023 roku spocznie na głowie brytyjskiego króla.
Mężczyźni na całym świecie odkryli, że do twarzy im jest z naszyjnikiem z pereł. Ozdoby z perłami przestały być już wyłącznie kobiecą ozdobą, coraz więcej mężczyzn odkrywa tego typu biżuterię dla siebie. Skąd popularność pereł wśród mężczyzn?
Czy luksusowa biżuteria przestała być modna? Jeśli przyjrzeć się temu, co dzieje się ostatnio „na czerwonym dywanie”, można zauważyć, że drogie naszyjniki poznikały z dekoltów gwiazd. Czy to reakcja na kryzysowe czasy i drożyznę?
Złotą biżuterię z inicjałami Henryka VIII, XVI-wiecznego króla Anglii odnalazł mieszkaniec Birmingham zajmujący się poszukiwaniem przedmiotów z wykorzystaniem wykrywacza metali. „To może być sensacyjne odkrycie” – oceniają eksperci.
Na aukcję, organizowaną przez nowojorski oddział domu aukcyjnego Sotheby's, trafi kamień szlachetny będący częścią największego skarbu wydobytego kiedykolwiek z morza. Zysk ze sprzedaży przekazany zostanie na wsparcie Ukrainy.
Boucheron, znany francuski producent biżuterii, stawia na oryginalność. Nowa kolekcja wykorzystuje Cofalit, materiał produkowany na bazie azbestu. Cofalit jest piękny i całkowicie niegroźny dla zdrowia, skąd jednak tak oryginalny pomysł?
Skąd pochodzi złoto, z którego wykonywane są pierścionki czy bransoletki? Coraz częściej bywa odzyskiwanie ze starych urządzeń elektronicznych. Recykling przestaje dziwić, a firmy jubilerskie coraz częściej oferują ze złota pochodzącego z odzysku.
Aether Diamonds, startup z branży jubilerskiej, zaprezentował swoją pierwszą kolekcję luksusowej biżuterii. Diamenty, które w niej wykorzystano, wyprodukowano z dwutlenku węgla pozyskanego z atmosfery. Czy to przełom w świecie biżuterii?
Bransoleta czy łańcuszek, których nie da się zdjąć bez ich rozerwania i uszkodzenia – tak można najkrócej opisać biżuterię permanentną. Brzmi jak kiepski pomysł, a jednak biżuteria permanentna zyskuje coraz większą popularność.
Biżuteria z diamentami nigdy nie należała do tanich, ale wygląda na to, że nadchodzi fala podwyżek. Najważniejszy producent diamentów podnosi ceny swoich produktów. To między innymi efekt wojny w Ukrainie, ale nie tylko.
Przez wiele lat złoty pierścionek z brylantem kupowało się głównie z okazji zaręczyn. Teraz po takie pierścionki sięgają też singielki. Nie po to, by podkreślać chęć zawarcia małżeństwa, ale by zaakcentować swoją niezależność.
Porusza się, dzwoni, a przy tym pięknie wygląda. Biżuteria kinetyczna staje się coraz bardziej popularność. To nowe zjawisko – piękne łańcuszki, bransoletki czy pierścionki przestały nam wystarczać.
Piękny i trwały symbol miłości – tym właśnie są dobrze dobrane obrączki ślubne. Ważne jest też to, by były niepowtarzalne. Na co zwracać uwagę przy wyborze obrączek w salonie jubilerskim?
W Międzynarodowy Dzień Ziemi marka Apart ogłosiła wprowadzenie nowych opakowań. Klienci otrzymają swoje produkty w ekologicznych pudełkach i torebkach.
Marka Louis Vuitton zaprezentowała niedawno najnowszą kolekcję swojej biżuterii. Motywem powtarzającym się w projektach jest wzór przypominający literę „Z”.