W Botswanie wydobyto diament gigantycznych rozmiarów. Przedstawiciele koncernu Lucara chwalą się, że było to możliwe dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii.
Biżuteryjna marka Pandora ogłosiła nowy cele: firma chce osiągnąć parytet płci w firmie. Jeśli założonego celu nie uda się zrealizować do 2028 roku, firma sama się ukarze. Kara jest niebagatelna: chodzi o 2 miliony euro.
Pandora, największy na świecie producent biżuterii, podjął decyzję: będzie odtąd wytwarzać biżuterię z kruszców pochodzących z recyklingu. Ten krok ma zredukować emisję dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw marki – informuje Reuters.
Czesi to naród, który najintensywniej poszukuje biżuterii w internecie – wynika z raportu przygotowanego przez firmę WatchPilot. Tuż za nimi uplasowali się Polacy. Jakie marki biżuterii budzą największe zainteresowanie Europejczyków?
De Beers, rynkowy potentat, rezygnuje z produkcji małych diamentów laboratoryjnych wytwarzanych z myślą o drobnej biżuterii czy pierścionkach zaręczynowych. Produkcja tych kamieni przestaje się opłacać.
Rosyjska firma Alrosa, największy na świecie producent diamentów, poinformowała o niezwykłym odkryciu. W Jakucji we wschodniej Syberii wydobyto wydobyto diament rekordowych rozmiarów. Co się z nim stanie?
Pierścionek zaręczynowy dla mężczyzny? Nowy trend dotarł również do Polski – wynika z badania zamówionego przez polską markę biżuterii Savicki. Mężczyźni w Polsce coraz częściej otrzymują od partnerek pierścionki zaręczynowe.
W londyńskim Tower of London trwa wystawa królewskich klejnotów. Jednym z jej najważniejszych elementów jest kontrowersyjny diament Koh-i-noor. Przy okazji Brytyjczycy przyznali, że brytyjska monarchia weszła w jego posiadanie stosując przemoc.
Skromność nie prezentuje się dobrze na „czerwonym dywanie”. Tegoroczny festiwal filmowy w Cannes to dowód, że wraca moda na wyrazistą – i kosztowną – biżuterię. Gwiazdy pokazują w tym roku, że nie wzięły sobie do serca idei „quiet luxury”.
Firma jubilerska Fabergé stworzyła specjalną kolekcję swoich słynnych jajek z okazji zbliżającej się koronacji Karola III. Jedno z nich w środku zawiera miniaturową koronę, która 6 maja 2023 roku spocznie na głowie brytyjskiego króla.
Mężczyźni na całym świecie odkryli, że do twarzy im jest z naszyjnikiem z pereł. Ozdoby z perłami przestały być już wyłącznie kobiecą ozdobą, coraz więcej mężczyzn odkrywa tego typu biżuterię dla siebie. Skąd popularność pereł wśród mężczyzn?
Czy luksusowa biżuteria przestała być modna? Jeśli przyjrzeć się temu, co dzieje się ostatnio „na czerwonym dywanie”, można zauważyć, że drogie naszyjniki poznikały z dekoltów gwiazd. Czy to reakcja na kryzysowe czasy i drożyznę?
Złotą biżuterię z inicjałami Henryka VIII, XVI-wiecznego króla Anglii odnalazł mieszkaniec Birmingham zajmujący się poszukiwaniem przedmiotów z wykorzystaniem wykrywacza metali. „To może być sensacyjne odkrycie” – oceniają eksperci.
Na aukcję, organizowaną przez nowojorski oddział domu aukcyjnego Sotheby's, trafi kamień szlachetny będący częścią największego skarbu wydobytego kiedykolwiek z morza. Zysk ze sprzedaży przekazany zostanie na wsparcie Ukrainy.
Boucheron, znany francuski producent biżuterii, stawia na oryginalność. Nowa kolekcja wykorzystuje Cofalit, materiał produkowany na bazie azbestu. Cofalit jest piękny i całkowicie niegroźny dla zdrowia, skąd jednak tak oryginalny pomysł?
Skąd pochodzi złoto, z którego wykonywane są pierścionki czy bransoletki? Coraz częściej bywa odzyskiwanie ze starych urządzeń elektronicznych. Recykling przestaje dziwić, a firmy jubilerskie coraz częściej oferują ze złota pochodzącego z odzysku.