Włosi kuszą mieszkaniami za 1 euro. Haczyk? Tym razem nie ma

Władze leżącego nad Morzem Jońskim Tarentu na południu Włoch wystawiły na sprzedaż całe osiedle. Do kupienia są mieszkania za symboliczne 1 euro, a warunki zakupu są naprawdę okazyjne. Jakie warunki trzeba spełnić?

Amsterdam: pływające osiedla. To ma być przyszłość miasta

Pływające domy w amsterdamskiej dzielnicy Schooschip nie tylko zachwycają wnętrzami i widokiem na kanały. Dzięki tej inwestycji miasto  ma stać się jeszcze bardziej ekologiczne.

Kiedyś produkowano tu wina. Teraz to luksusowy hotel

Nowy właściciel dawnej wytwórni win w Grecji zmodyfikował charakter miejsca, które przez niemal cały XX wiek było symbolem lokalnej tradycji i gospodarki, a jednocześnie zachował wiele elementów oryginalnej architektury budynków.

„Poziomy” wieżowiec to nowa atrakcja chińskiego megamiasta

Most, zawieszony na wysokości 250 metrów nad ziemią, to taras widokowy, muzeum i kompleks luksusowych restauracji w jednym.

Atak hakerów na znane studio architektoniczne, chcieli okupu

Studio założone przez Zahę Hadid zostało zaatakowane przez szantażystów. Cyberprzestępczość staje się plagą czasów pandemii.

Gotycki kościół zamieniono w willę, wnętrza zachwycają

Dawny kościół w londyńskiej dzielnicy Kensal Green z zewnątrz wygląda jak świątynia. Wnętrza to z kolei luksus w bardzo nowoczesnym wydaniu. Dom został właśnie wystawiony na sprzedaż.