Władze USA pozbywają się opuszczonych latarni morskich. Są do wzięcia za darmo

Nowoczesne przyrządy nawigacyjne i upowszechnienie technologii takich jak GPS sprawiły, że wiele latarni morskich staje się zbędnych. W USA zabytkowe i pięknie położone obiekty można dostać za darmo i urządzić w nich dom.

Home staging: co trzeba o nim wiedzieć?

Home staging to pojęcie, które zrobiło w ostatnim czasie ogromną karierę. Co oznacza to pojęcie, kim jest home stager i w jaki sposób może zwiększyć wartość sprzedawanej przez nas nieruchomości?

Nowy Jork: najwyższy apartamentowiec świata chwieje się i trzeszczy. „To bubel”

Najwyższy apartamentowiec na świecie, nowojorski 432 Park Avenue, to bubel – uważają jego mieszkańcy i pozywają dewelopera. Żądają ponad 100 milionów dolarów odszkodowania. Lista zarzutów jest długa, od niektórych włos jeży się na głowie.

Włosi kuszą mieszkaniami za 1 euro. Haczyk? Tym razem nie ma

Władze leżącego nad Morzem Jońskim Tarentu na południu Włoch wystawiły na sprzedaż całe osiedle. Do kupienia są mieszkania za symboliczne 1 euro, a warunki zakupu są naprawdę okazyjne. Jakie warunki trzeba spełnić?

Amsterdam: pływające osiedla. To ma być przyszłość miasta

Pływające domy w amsterdamskiej dzielnicy Schooschip nie tylko zachwycają wnętrzami i widokiem na kanały. Dzięki tej inwestycji miasto  ma stać się jeszcze bardziej ekologiczne.

Kiedyś produkowano tu wina. Teraz to luksusowy hotel

Nowy właściciel dawnej wytwórni win w Grecji zmodyfikował charakter miejsca, które przez niemal cały XX wiek było symbolem lokalnej tradycji i gospodarki, a jednocześnie zachował wiele elementów oryginalnej architektury budynków.

„Poziomy” wieżowiec to nowa atrakcja chińskiego megamiasta

Most, zawieszony na wysokości 250 metrów nad ziemią, to taras widokowy, muzeum i kompleks luksusowych restauracji w jednym.

Minimalistyczne, designerskie, odważne: najpiękniejsze domy w Polsce

Jakie domy chcemy dzisiaj budować, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze? Najpiękniejsze projekty młodych polskich architektów, a także cenionych na świecie projektantów z Polski, pokazują, jak zmieniło się nasze myślenie o architekturze.

Atak hakerów na znane studio architektoniczne, chcieli okupu

Studio założone przez Zahę Hadid zostało zaatakowane przez szantażystów. Cyberprzestępczość staje się plagą czasów pandemii.

Gotycki kościół zamieniono w willę, wnętrza zachwycają

Dawny kościół w londyńskiej dzielnicy Kensal Green z zewnątrz wygląda jak świątynia. Wnętrza to z kolei luksus w bardzo nowoczesnym wydaniu. Dom został właśnie wystawiony na sprzedaż.