„Efekt Saltburn”. Co łączy nieruchomości, które „zagrały” w filmach i serialach?

Zabytki, które zagrały” w popularnych filmach i serialach, mogą na tym mocno ucierpieć. Problem jest jednak znacznie szerszy i zyskał już nawet osobne określenie – „Efekt Saltburn”, to nawiązanie do popularnej produkcji Netfliksa.

Blok mieszkalny z drewna. To będzie jeden z największych w UE obiektów tego typu

Valckensteyn to nazwa bloku mieszkalnego w Rotterdamie, którego głównym budulcem będzie drewno. Będzie to największy tego typu budynek w Holandii – i jeden z największych w Europie. Czy taka technologia to przyszłość budownictwa mieszkalnego?

Jeff Bezos ruszył na zakupy. Kolejna posiadłość w „bunkrze miliarderów”

Jeff Bezos znalazł się na trzecim miejscu listy najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes”, ustępując jedynie Bernardowi Arnaultowi i Elonowi Muskowi. Twórca Amazona od pewnego czasu inwestuje w nieruchomości. Właśnie kupił kolejną posiadłość na wyspie zwanej „bunkrem miliarderów”. To ulubiona enklawa ludzi bardzo zamożnych.

Dom Freddie'ego Mercury'ego w Londynie na sprzedaż. Tu mieszkał do śmierci

Londyński dom Freddie'ego Mercury'ego, lidera grupy Queen, został wystawiony na sprzedaż. Sprzedaje go Mary Austin, właścicielka nieruchomości i wieloletnia przyjaciółka Mercury'ego. To jej lider Queen zapisał lwią część swojego majątku. Cena wydaje się zaporowa.

Hejterzy twierdzili, że kupił ją Zełenski. Luksusowa willa w USA na sprzedaż

Na sprzedaż trafiła luksusowa rezydencja na Florydzie, która kilka miesięcy była przedmiotem głośnej akcji dezinformacyjnej. Jej ofiarą padł Wołodymyr Zełenski, bowiem w sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje, że to prezydent Ukrainy był właścicielem wspomnianej posiadłości w USA.

Najdroższa willa w USA trafiła na sprzedaż. Ćwierć miliarda dolarów za dom

Na rynek trafił najdroższy dom w Stanach Zjednoczonych. Luksusowa posiadłość o nazwie Gordon Pointe składa się z kilku budynków i prywatnego półwyspu na Florydzie. Cena jest równie imponująca jak wielkość tej nieruchomości.

100 tysięcy dolarów za noc: oto najdroższy pokój hotelowy na świecie

Za dobę w najdroższym apartamencie kompleksu Atlantis The Royal w Dubaju zapłacić trzeba 100 tys. dolarów. W zamian dostajemy przestrzeń o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych wypełnioną luksusowymi dodatkami takimi jak złote szczoteczki do zębów czy stół do ping-ponga od Louis Vuitton.

Dom, w którym powstał Amazon, jest na sprzedaż. Tu Jeff Bezos zbudował imperium

Dom pod Seattle, w którym Jeff Bezos oraz MacKenzie Scott założyli firmę Amazon, trafił na sprzedaż. Miejsce, w którym narodził się internetowy gigant, można kupić za 2,28 miliona dolarów. Jak wyglądają wnętrza?

„Perła Bałtyku” na sprzedaż. Właściciel żąda astronomicznej kwoty

XIX-wieczna willa nad Bałtykiem, uznawana niegdyś za najbardziej luksusową bałtycką posiadłość, trafiła na sprzedaż. Cena nieruchomości jest astronomiczna.

Dubaj: apartament za ponad pół miliarda złotych sprzedany. Jeszcze nie powstał

W Dubaju sprzedano apartament za ponad 136 milionów dolarów, czyli ponad pół miliarda złotych. Apartamentowiec, w którym znajdzie się ten apartament, nie został jeszcze zbudowany, powstanie dopiero w 2027 roku.

Willa rodziny Gucci wystawiona na sprzedaż. To tu odbywały się rodzinne narady

Znajdująca się w sercu Rzymu luksusowa willa, w której przed laty czas spędzali członkowie znanej na całym świecie włoskiej rodziny Gucci, trafiła na sprzedaż. Jej budowę zlecił w latach czterdziestych Aldo Gucci, jeden z twórców potęgi marki.

Najczęściej nagradzany dom w Polsce z kolejną nagrodą. Powstał w miejscu stodoły

Polska Zagroda projektu krakowskiego BXB Studio zwyciężyła w konkursie Built Design Awards 2023. To już 18 nagroda na koncie tego oryginalnego projektu. Gdzie powstała najczęściej nagradzana willę w Polsce?

Dom pod Gdańskiem z tytułem najpiękniejszego na świecie. „Wtapia się w plażę”

Projekt domu na Pomorzu o nazwie Solarlux Beach Cabin autorstwa biura Kuczia Architect zwyciężył w konkursie International Architecture Awards 2023. Obiekt został doceniony za prostotę formy i proekologiczne rozwiązania.

„Najmniejsza wyspa na świecie” wystawiona na sprzedaż. W cenie luksusowy dom

Ma nieco ponad dwa tysiące metrów kwadratowych i mieści luksusową rezydencję. Île Fraser na Rzece Świętego Wawrzyńca w Kanadzie, nazywana „najmniejszą wyspą na świecie” została wystawiona na sprzedaż. Cena – niższa niż za dom w Warszawie.

Ulubiona rezydencja Grace Kelly na sprzedaż. Nazywała to miejsce „oazą spokoju”

Grace Kelly, księżna Monako, gwiazda filmowa, uwielbiała tu spędzać wakacje. Rezydencja na Lazurowym Wybrzeżu, leżąca pomiędzy Niceą a Monaco, której historia sięga XIV wieku, trafiła na sprzedaż za sprawą firmy Sotheby's International Realty.

Władze USA pozbywają się opuszczonych latarni morskich. Są do wzięcia za darmo

Nowoczesne przyrządy nawigacyjne i upowszechnienie technologii takich jak GPS sprawiły, że wiele latarni morskich staje się zbędnych. W USA zabytkowe i pięknie położone obiekty można dostać za darmo i urządzić w nich dom.

Home staging: co trzeba o nim wiedzieć?

Home staging to pojęcie, które zrobiło w ostatnim czasie ogromną karierę. Co oznacza to pojęcie, kim jest home stager i w jaki sposób może zwiększyć wartość sprzedawanej przez nas nieruchomości?

Nowy Jork: najwyższy apartamentowiec świata chwieje się i trzeszczy. „To bubel”

Najwyższy apartamentowiec na świecie, nowojorski 432 Park Avenue, to bubel – uważają jego mieszkańcy i pozywają dewelopera. Żądają ponad 100 milionów dolarów odszkodowania. Lista zarzutów jest długa, od niektórych włos jeży się na głowie.