The Icon: niezwykła premiera BMW. Tak wygląda przyszłość morskich podróży

Luksusowa łódź, która wyznacza technologiczne standardy dotyczące bezemisyjności na wodzie – oto The Icon. Najnowsza premiera BMW miała miejsce przy okazji festiwalu filmowego w Cannes.

Nowy superjacht Jeff Bezosa: wysoki jak piramidy, kosztował pół miliarda dolarów

Najnowszy jacht Jeffa Bezosa jest największy na świecie – mierzy 127 metrów, a maszty mają wysokość 70 metrów, tyle co piramida Cheopsa. Jednostka kosztowała 485 milionów dolarów. Nie zabrakło kontrowersji przy jej budowie.

Najbardziej luksusowa sieć hoteli rusza na morze. To pierwszy jacht Ritz Carlton

To prawdopodobnie najbardziej luksusowy statek wycieczkowy w historii. W swój dziewiczy rejs należący do sieci hotelu Ritz-Carlton jacht „Evrima” wypłynie już 15 października.

Przejęte jachty oligarchów są drogie w utrzymaniu. Za chwilę staną się problemem

Superjachty rosyjskich oligarchów, zatrzymywane w europejskich portach, od tygodni stoją nieużywane. Niebawem mogą stać się poważnym zagrożeniem dla środowiska i problemem, także finansowym, dla państw, które je przejęły.

Słynny projektant wymyśla wenecką gondolę od nowa. W środku turbiny i żyroskopy

Philippe Starck, słynny francuski projektant, przedstawił swoją wizję weneckiej gondoli. W jego wydaniu to łódź napędzana nowoczesnymi technologiami, gotowa na to, co przyniosą Wenecji zmiany klimatu.