Miliarderzy z Francji walczą na luksusowe nieruchomości. Rekordowa transakcja

Francuski gigant branży luksusowej kupił rekordowo drogą nieruchomość w Mediolanie. Zabytkowa kamienica znajduje się przy najdroższej ulicy w Europie. W ostatnich miesiącach prestiżowe nieruchomości kupował koncern LVMH kontrolowany przez najbogatszego człowieka na świecie, Bernarda Arnaulta.

Triumf rosyjskiego „króla dżinsów”. 76-latek debiutuje na liście miliarderów

Władimir Mielnikow, kontrowersyjny rosyjski przedsiębiorca, twórca rosyjskiego imperium dżinsowego, zadebiutował na liście miliarderów „Forbesa”. Kim jest 76-letni twórca firmy Gloria Jeans, która święci triumfy na rosyjskim rynku?

Powolna śmierć marek modowych dla „klasy średniej”. Znikają z miast Europy

Z europejskich miast coraz częściej znikają sklepy marek ze średniej półki, które kilka dekad temu stanowiły punkt odniesienia na rynku. Pozostają jedynie te tanie – i bardzo drogie. Z czego wynika ta zmiana?

Lidl wygrał z gigantem rynku luksusowego. 10 lat walki o prawa do jednego koloru

Lidl wygrał prawdą batalię ze słynnym francuskim producentem szampana należącym do LVMH, potentata na rynku dóbr luksusowych. Przedmiotem sporu był kolor, który Francuzi chcieli zastrzec. W ten sposób kończy się etap batalii prawnej, która trwa blisko dekadę.

Najbogatszy Chińczyk w tarapatach. „Ta woda mineralna jest za mało chińska”

Miliarder Zhong Shanshan, najbogatszy Chińczyk, padł ofiarą zmasowanej krytyki. Powodem jest woda mineralna produkowana przez jedną z jego wielu firm. Czy Zhong podzieli losy Jacka Ma, twórcy Alibaby, który ustąpił ze stanowiska w obliczu krytyki ze strony władz? O sprawie Zhonga pisze CNN.

Marki luksusowe mają problem. W magazynach niesprzedane rzeczy warte miliardy

Nadprodukcja dotyczy również branży luksusowej. W magazynach znanych marek zalegają niesprzedane wyroby warte miliardy euro.

Nieustraszona Alexine Tinné

Alexandrine Tinné, holenderska podróżniczka, z pasją eksplorowała Czarny Ląd. Była pierwszą Europejką, która próbowała przemierzyć Saharę. Zginęła z rąk Tuaregów w 1869 r.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Jan Holoubek, reżyser: Trzeba było o tym opowiedzieć

Narosła we mnie złość na to, co się wydarzyło. Miałem przeświadczenie, że trzeba opowiedzieć o bezpodstawnym uwięzieniu Tomka Komendy szerokiej publiczności – mówi w rozmowie z Barbarą Hollender reżyser Jan Holoubek.

Porażka firmy Nike. Gigant próbował zastrzec słowo warte miliony dolarów

Marka Nike przegrała batalię o prawa do słowa, które chciała zastrzec. Stawką w tej walce są ogromne pieniądze z nowego segmentu rynku, na którym Nike chciałby odegrać rolę lidera.

„Czarny piątek” najbogatszej kobiety świata. 7 miliardów dolarów wyparowało

Françoise Bettencourt Meyers, najbogatsza kobieta świata, ostatnich dni nie może zaliczyć do udanych. Majątek dziedziczki fortuny twórcy koncernu L’Oreal skurczył się o blisko siedem miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Słynny francuski dom mody pozywa księgarnię w Turcji. Poszło o nazwę

Francuski dom mody Hermès podjął kolejną batalię prawną. Tym razem ofiarą padł książkowy antykwariat z Izmiru w Turcji. Problemem okazała się nazwa księgarni.

Nike w tarapatach: amerykański gigant na zakręcie. „Najgorsze wyniki od 30 lat”

Nike, gigant rynku odzieżowego, ma kłopoty. Amerykańska firma notuje najgorsze wyniki od 30 lat. Dlaczego dotychczasowy lider rynku znalazł się w sytuacji, w której musi gonić rywali, choć dotąd to oni starali się naśladować jego strategię?

Duńskie "polowanie" na wodach przy Wyspach Owczych ciągle zgodna z prawem

Osiemdziesiąt grindwali i trzynaście delfinów - tyle zwierząt tym razem zginęło jednego dnia w tradycyjnym "polowaniu", które odbywa się w wodach duńskich Wysp Owczych.

Czy Daniel Obajtek pogrąży PiS?

Dla Jarosława Kaczyńskiego sowicie opłacani szefowie spółek państwowych mieli być zaczynem nowej elity biznesowej. Ten plan właśnie stanął pod znakiem zapytania.

Obajtek, czyli jak PiS tworzy nowe elity

Za czasów Platformy też istniał problem ludzi partii w spółkach Skarbu Państwa, ale w tej chwili jest on pewnie większy, bo jest założenie, że trzeba wykreować swoich ludzi, którzy zarobią, którzy pod różną postacią będą finansować przedsięwzięcia bliskie prawicy– mówi Piotr Zaremba w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Starcie w rodzinie twórcy Fiata. Nowy etap w walce o spadek po Giannim Angellim

Konflikt w rodzinie Gianniego Agnellego, twórcy potęgi koncernu Fiat, nie ma końca. Jego potomkowie walczą ze sobą o udział w spadku po jednym z najpotężniejszych włoskich biznesmenów w historii.

Strajk pracowników domu mody Gucci. „Ta firma woli ciąć niż szyć”

Pracownicy domu mody Gucci rozpoczęli strajk. Protestują przeciwko zmianom zapowiadanym przez kierownictwo firmy. Zakładają one między innymi przeniesienie części biur i pracowników z Rzymu do Mediolanu.

Wanda Półtawska: Ludzie nie potrafią kochać

Wanda Półtawska, lekarz psychiatra: Przede wszystkim trzeba się nauczyć, co to jest przyjaźń. Miłość musi rodzić się na gruncie prawdziwej przyjaźni. Mężczyzna nie może brać sobie dziewczyny do łóżka, ale może jej służyć: być dla niej czułym, opiekować się nią, po prostu z nią się przyjaźnić.