Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Patagonia, amerykańska firma odzieżowa, uwielbiana przez klientów na całym świecie, słynęła z niezwykle liberalnej polityki w stosunku do swoich pracowników. Gorsze wyniki finansowe wymusiły jednak zmiany. Pracownicy będą się musieli dostosować do nowych reguł pracy.
Dom mody Louis Vuitton, należący do firmy kontrolowanej przez Bernarda Arnaulta, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, został pozwany. Powód, amerykańska firma produkująca między innymi skarpetki, zarzuca Francuzom plagiat.
Spowolnienie dotknęło także słynne marki z branży luksusowej. Jeden z najbardziej znanych europejskich domów mody, w ramach cięcia kosztów, planuje zwolnienia grupowe – informuje brytyjski dziennik „The Telegraph”. Pracę mogą stracić setki osób.
Myślę, że Iran zaprezentuje nam całkiem modne marki, pomimo swojej surowości i religii – mówią rosyjscy eksperci zapowiadający wejście do rosyjskich centrów handlowych irańskich marek odzieżowych. Do końca roku powinno ich być w Rosji co najmniej kilka.
Francuski gigant branży luksusowej kupił rekordowo drogą nieruchomość w Mediolanie. Zabytkowa kamienica znajduje się przy najdroższej ulicy w Europie. W ostatnich miesiącach prestiżowe nieruchomości kupował koncern LVMH kontrolowany przez najbogatszego człowieka na świecie, Bernarda Arnaulta.
Władimir Mielnikow, kontrowersyjny rosyjski przedsiębiorca, twórca rosyjskiego imperium dżinsowego, zadebiutował na liście miliarderów „Forbesa”. Kim jest 76-letni twórca firmy Gloria Jeans, która święci triumfy na rosyjskim rynku?
Z europejskich miast coraz częściej znikają sklepy marek ze średniej półki, które kilka dekad temu stanowiły punkt odniesienia na rynku. Pozostają jedynie te tanie – i bardzo drogie. Z czego wynika ta zmiana?
Lidl wygrał prawdą batalię ze słynnym francuskim producentem szampana należącym do LVMH, potentata na rynku dóbr luksusowych. Przedmiotem sporu był kolor, który Francuzi chcieli zastrzec. W ten sposób kończy się etap batalii prawnej, która trwa blisko dekadę.
Miliarder Zhong Shanshan, najbogatszy Chińczyk, padł ofiarą zmasowanej krytyki. Powodem jest woda mineralna produkowana przez jedną z jego wielu firm. Czy Zhong podzieli losy Jacka Ma, twórcy Alibaby, który ustąpił ze stanowiska w obliczu krytyki ze strony władz? O sprawie Zhonga pisze CNN.
Alexandrine Tinné, holenderska podróżniczka, z pasją eksplorowała Czarny Ląd. Była pierwszą Europejką, która próbowała przemierzyć Saharę. Zginęła z rąk Tuaregów w 1869 r.
Narosła we mnie złość na to, co się wydarzyło. Miałem przeświadczenie, że trzeba opowiedzieć o bezpodstawnym uwięzieniu Tomka Komendy szerokiej publiczności – mówi w rozmowie z Barbarą Hollender reżyser Jan Holoubek.
Marka Nike przegrała batalię o prawa do słowa, które chciała zastrzec. Stawką w tej walce są ogromne pieniądze z nowego segmentu rynku, na którym Nike chciałby odegrać rolę lidera.
Françoise Bettencourt Meyers, najbogatsza kobieta świata, ostatnich dni nie może zaliczyć do udanych. Majątek dziedziczki fortuny twórcy koncernu L’Oreal skurczył się o blisko siedem miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.
Francuski dom mody Hermès podjął kolejną batalię prawną. Tym razem ofiarą padł książkowy antykwariat z Izmiru w Turcji. Problemem okazała się nazwa księgarni.
Nike, gigant rynku odzieżowego, ma kłopoty. Amerykańska firma notuje najgorsze wyniki od 30 lat. Dlaczego dotychczasowy lider rynku znalazł się w sytuacji, w której musi gonić rywali, choć dotąd to oni starali się naśladować jego strategię?