Światowa Organizacja Zdrowia zaleca: joga w każdej firmie. Dla dobra pracowników

Sala do ćwiczeń jogi tuż obok stanowiska pracy? Takich warunków chce dla pracowników Światowa Organizacja Zdrowia. Najnowsza rekomendacja WHO zaleca pracodawcom stosowanie środków, które pomogą zatrudnionym lepiej radzić sobie ze stresem w pracy.

Aleksander Prochanow: Narody bez imperialnej protekcji giną

Dla mnie imperium to nie kolonie i metropolie, lecz symfonia narodów i przestrzeni. Istotne jest to, czy w dzisiejszej Rosji uda się zachować tę symfonię, a może nawet rozpowszechnić ją na tych przestrzeniach, które utraciliśmy po 1991 r. - mówi Aleksander Prochanow, rosyjski pisarz i publicysta.

Coca-Cola świętuje jubileusz 50 lat obecności w Polsce. Na początku był browar

Od pierwszej fabryki w Warszawskich Zakładach Piwowarskich i małego biura w Pałacu Kultury i Nauki po cały system firm tworzących tysiące miejsc pracy – Coca-Cola jest obecna w Polsce już od 50 lat. Jak słynna marka zmieniła się w tym czasie?

Czy sztuczna inteligencja jest rasistowska? Sprawdzi to specjalny urząd

Czy rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, stosowane podczas rekrutacji czy w bankach, mogą opierać się na uprzedzeniach dotyczących koloru skóry lub pochodzenia ocenianych osób? W Wielkiej Brytanii ten temat zostanie zbadany.

Holandia: prawo do pracy zdalnej gwarantowane ustawą. Szefowi wolno będzie mniej

Holenderski parlament przyjął poprawkę do ustawy regulującej zasady pracy zdalnej. Holandia to jeden z pierwszych krajów, w których prawo do pracy zdalnej będzie gwarantowane ustawą.

Nowe zjawisko: skimpflacja. Mniej i gorzej, ale przynajmniej za tę samą cenę

Inflacja i rosnące ceny spędzają sen z powiek ludziom w całej Europie. Nikt nie chce płacić więcej w sklepach czy restauracjach, dlatego pojawia się nowe, dotąd mało znane, zjawisko: skimpflacja. Co oznacza to pojęcie?

Już nie tylko Kaliningrad. Kolejną blokadę dostaw urządzili Rosjanom Norwegowie

Norwegia zablokowała możliwość dostaw do Barentsburga – rosyjskiej osady górniczej na norweskiej wyspie Spitsbergen. Norwegowie powołują się na unijne sankcje, które nakładają ograniczenia na możliwość transportu kołowego pojazdów z Rosji.

Harrods, słynny dom towarowy, przekłada letnią wyprzedaż. Powód: brakuje towarów

Jeden z symboli Londynu – letnia wyprzedaż w Harrodsie – stoi pod znakiem zapytania. Jeden z najsłynniejszych domów towarowych na świecie ma problemy z zaopatrzeniem. Opóźnienia sięgają kilku tygodni.

Ile wart jest majątek Aleksieja Millera, szefa Gazpromu? Rosjanie podali kwotę

Zdaniem współpracowników Aleksieja Nawalnego i ekspertów z rosyjskiej grupy śledczej „Projekt” Aleksiej Miller, szef Gazpromu, jest miliarderem i bardzo lubi wystawne rezydencje, a także konie rasowe i szybkie samochody.

Mimo sankcji Rosjanie nadal kupują ubrania europejskich marek. Znaleźli sposób

Zara, podobnie jak wiele innych czołowych marek odzieżowych, wycofała się z rynku rosyjskiego, jednak mieszkańcy tego kraju nadal mogą kupować produkty tej marki. Znane marki opuściły Rosję, ale ich produkty nadal można kupić. Rosjanie mają sposób

Kto nie zagłosował 4 czerwca

Brak zainteresowania polityką, niewiara w to, że cokolwiek zależy od oddanego głosu, niskie wykształcenie, zmęczenie kryzysem – co sprawiło, że grubo ponad jedna trzecia uprawnionych nie wybrała się na pierwsze od dziesięcioleci częściowo wolne wybory?

Rosjanie będą pić więcej alkoholu. Kreml potrzebuje większych wpływów z podatków

Rzecznik praw przedsiębiorców w Rosji proponuje uproszczenie procedury uzyskiwania koncesji na handel alkoholem. „Zwiększenie liczby legalnych placówek to wzrost wpływów z akcyzy i lepsze rozwiązywanie problemów zdrowotnych” – przekonuje Borys Titow.

Biura do wynajęcia zamiast działu AGD: Tesco ma pomysł na pustoszejące sklepy

Przestrzenie coworkingowe i sale do spotkań biznesowych – takie usługi testuje sieć Tesco w sklepach w Wielkiej Brytanii. Chodzi o wykorzystanie pustych powierzchni supermarketów, z których znikają kolejne działy, bo klienci wolą zakupy online.

Koncerny medialne wyszły z Rosji, ale należące do nich tytuły nadal się ukazują

Amerykańskie koncerny medialne Conde Nast i Hearst zapowiedziały opuszczenie rosyjskiego rynku tuż po wybuchu wojny w Ukrainie i ogłoszeniu sankcji. To jednak nie oznacza, że z Rosji zniknęły słynne magazyny. Nadal można je kupić. Jak długo jeszcze?

Superjacht rosyjskiego miliardera zniknął z radarów. Jest poza zasięgiem sankcji

Objęci sankcjami rosyjscy oligarchowie na wszelkie sposoby starają się uniknąć sankcji. To dotyczy również należących do nich superjachtów. Wiele z nich udało się zatrzymać w portach, ale niektóre stały się nieuchwytne.

Luksus sprzedaje się jak świeże bułeczki. Nie szkodzi mu ani wojna, ani pandemia

Francuski koncern LVMH, właściciel najdroższych marek luksusowych na świecie, podał wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Są znakomite. Sprzedaży dóbr luksusowych nie zaszkodziła ani wojna w Ukrainie, ani dramatyczny lockdown w Chinach.

Konie, śmigłowce, stadiony... Jak obecnie wygląda majątek Romana Abramowicza?

Dziennikarze śledczy z międzynarodowej organizacji OCCRP tropią na całym świecie majątki rosyjskich oligarchów, którzy zostali objęci sankcjami. Obiektem ich zainteresowania stał się też Roman Abramowicz. Co obecnie składa się na jego majątek?

Roman Abramowicz sprzedaje nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Co trafi na rynek?

Według członka Izby Gmin, Abramowicz, rosyjski miliarder od lat związany z Wielką Brytanią, wyprzedaje należące do niego domy i mieszkania, chce zdążyć przed sankcjami, które mogą go objąć. Jakie nieruchomości na Wyspach ma Abramowicz?