Strajk pracowników domu mody Gucci. „Ta firma woli ciąć niż szyć”

Pracownicy domu mody Gucci rozpoczęli strajk. Protestują przeciwko zmianom zapowiadanym przez kierownictwo firmy. Zakładają one między innymi przeniesienie części biur i pracowników z Rzymu do Mediolanu.

Wanda Półtawska: Ludzie nie potrafią kochać

Wanda Półtawska, lekarz psychiatra: Przede wszystkim trzeba się nauczyć, co to jest przyjaźń. Miłość musi rodzić się na gruncie prawdziwej przyjaźni. Mężczyzna nie może brać sobie dziewczyny do łóżka, ale może jej służyć: być dla niej czułym, opiekować się nią, po prostu z nią się przyjaźnić.

Era supermilionerów. Nowy raport pokazuje, że ich liczba na świecie się podwoiła

W ciągu 20 ostatnich lat na świecie ponad dwukrotnie wzrosła liczba osób, których majątek wart jest co najmniej 100 milionów dolarów – podają autorzy najnowszego raportu firmy Henley & Partners.

Słynne wydawnictwo szuka dziennikarzy. Wymagania: pisanie tekstów o Taylor Swift

Amerykańskie wydawnictwo Gannett, jeden z czołowych wydawców w USA, opublikowało nietypowe ogłoszenie o pracę. Firma poszukuje dziennikarzy specjalizujących się w tematyce związanej z gwiazdą pop Taylor Swift.

Sandały Birkenstock idą na giełdę po miliardy. Triumf najbogatszego Europejczyka

We wrześniu 2023 roku firma Birkenstock, produkująca niezwykle popularne sandały, kontrolowana przez Bernarda Arnaulta, zadebiutuje na giełdzie w Nowym Jorku. Buty, uważane przez wielu za najbrzydsze na świecie, sprawiły, że marka Birkenstock jest dzisiaj warta miliardy dolarów.

„Rosyjska Zara” w tarapatach. Miała podbić rynek, a rozważa wyjście z Rosji

Maag, marka, która przejęła sklepy w Rosji należące dawniej do Zary, nie radzi sobie najlepiej na rynku rosyjskim i może z niego zrezygnować – twierdzi branżowy serwis „Fashion Network”. To wnioski po trzech miesiącach działania sklepów Maag w Rosji.

To ostateczny koniec marki butów Yeezy? Szef Adidasa postawił sprawę jasno

Prezes marki Adidas odniósł się do spekulacji, że kierowany przez niego koncern miałby kontynuować współpracę z Kanye'em Westem, przerwaną w 2022 roku po rasistowskich i antysemickich wypowiedziach amerykańskiego rapera.

Valentino kontra Valentino. Słynny dom mody walczy o prawo do zachowania nazwy

Trwa prawna batalia znanego włoskiego domu mody Valentino z inną włoską marką o niemal identycznie brzmiącej nazwie. Chodzi o nazwę i logo, które, zdaniem obu firm, mogą wprowadzać klientów w błąd.

Kalendarium Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.

Powstanie warszawskie (nie)widziane z Moskwy

Dziwne zachowanie Armii Czerwonej u bram polskiej stolicy wywołuje zdumienie każdego, kto próbuje bez politycznych uprzedzeń zbadać ten krótki okres zarówno polskiej, jak i rosyjskiej historii.

Kobiety czy mężczyźni? Nowy raport pokazuje, która płeć pierwsza przegra z AI

Która płeć bardziej ucierpi zawodowo na rozwoju technologii AI? Najnowszy raport firmy McKinsey Global Institute pokazuje, w jaki sposób ekspansja sztucznej inteligencji niebawem wpłynie na rynek pracy na świecie.

Najbogatszy Europejczyk chce zarobić na igrzyskach. Będzie „sponsorem premium”

Koncern LVMH, światowy lider rynku dóbr luksusowych, kontrolowany przez Bernarda Arnaulta, podpisał umowę sponsorską z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Dla marek, które do niego należą, igrzyska w Paryżu w 2024 roku mogą być okazją do rekordowej sprzedaży.

„Musi być art deco”. Jak powstał symbol X, nowy logotyp Twittera?

Nowa nazwa Twittera brzmi teraz po prostu: „X”. Projekt loga nowego serwisu podesłał internauta, który zgłosił swoją propozycję w internetowym konkursie ogłoszonym przez Muska na Twitterze. Ile Musk zapłacił za nowy logotyp dla swojej firmy?

Outlety zdobywają świat. W tych krajach powstanie ich najwięcej, Polska na czele

Gdzie wybrać się na tanie zakupy? Najlepiej tuż za naszą zachodnią granicę. Jednak również w Polsce outletów będzie niebawem coraz więcej. Wizja tańszych zakupów to siła, dzięki której outlety zdobywają rynek na całym świecie.

Kto przejmie biznesowe imperium Silvio Berlusconiego? Spadek wart miliardy euro

Silvio Berlusconi pozostawił pięcioro dzieci i ogromne biznesowe imperium warte miliardy euro. Kto przejmie po nim schedę? Kandydatów jest kilku. Kogo Berlusconi wybrał na swojego następcę?

Dlaczego kobietom i mężczyznom coraz trudniej się dogadać?

Kobietom i mężczyznom trudno dziś nawiązywać trwałe relacje, żyjemy coraz bardziej obok siebie. Różnią nas nawet poglądy polityczne. Czy zatem w Polsce trwa już niepostrzeżenie cicha wojna płci?

Rosjanie mają nowy sposób podrabiania znanych marek. Włosi oburzeni i bezradni

W Moskwie ruszyła luksusowa kawiarnia, której wystrój wprost nawiązuje do marki Gucci. Nazwa lokalu, EFAC ICCUG, brzmi dziwnie, ale to sprytny wybieg – to po prostu słowa Gucci Cafe zapisane wspak. Rosjanie twierdzą, że nie naruszają prawa.

Kod kreskowy kończy 50 lat. Zmienił świat, ale był też źródłem teorii spiskowych

Dziś jest standardem, bez którego trudno wyobrazić sobie handel czy logistykę. Gdy kod kreskowy debiutował w USA pięć dekad temu, nie traktowano go poważnie. Z czasem stał się wszechobecny, ale był też źródłem kilku egzotycznych teorii spiskowych.