Walka o fabrykę porcelany Krzysztof. Zamówień tyle, że padł sklep internetowy

Informacja o tym, że wałbrzyska fabryka porcelany Krzysztof, której historia sięga 1831 roku, bankrutuje, zelektryzowała Polaków. Ruszyła zbiórka, która ma zapobiec ogłoszeniu upadłości zakładu, a zamówień przyszło tyle, że padł sklep online.

Jan Nowicki: Pisarze to nie do końca przyjemne towarzystwo

Wybitny aktor Jan Nowicki mówi Jackowi Cieślakowi o pandemii, poświęconej jej nowej książce, doświadczeniach z pisarzami, a także o wieloletniej znajomości z Jerzym Pilchem i ostatnich miesiącach, gdy mieszkali i spotkali się w Kielcach.

Marie Zélie: kolejny zwrot akcji. Co dalej z polską marką ubrań dla katoliczek?

Zatrudnienie nowego dyrektora generalnego gdańskiej marki odzieżowej Marie Zélie miało być receptą na wyjście z problemów. Sytuacja przybrała jednak niespodziewany obrót. Czy marka, która zbudowała prężne i wierne grono klientek, przetrwa?

„Chcemy podwyżek”. Pracownicy Zary w Hiszpanii planują strajk w Black Friday

Związek zawodowy, do którego należą hiszpańscy pracownicy Zary, zagroził zorganizowaniem strajku. Protest miałby potrwać dwa dni, organizatorzy zapowiadają, że może „zahaczyć” także o Black Friday, co może być bardzo kosztowne dla firmy.

John Barker: Polacy zmieniają myślenie o żywieniu. Woda ma tu kluczowe znaczenie

Po ponad 30 latach aktywności jako inwestor, nabrałem przekonania, że woda to jeden z najistotniejszych zasobów, którymi dysponujemy na Ziemi – mówi John J. Barker, współtwórca przedsiębiorstwa, które na Roztoczu produkuje wodę mineralną Rodowita.

Leo DiCaprio inwestuje. Wsparł milionami dolarów producenta wegańskich butów

Brytyjska marka Loci specjalizuje się w produkcji luksusowych sneakersów wykonanych z wegańskiej „skóry”. Leonardo Di Caprio znalazł się w gronie inwestorów, którzy wsparli firmę. Aktor zainwestował równowartość ponad 20 milionów złotych.

Amerykanie oszczędzili 60 mln godzin pracując zdalnie. Wykorzystali je na sen

Wypoczynek, hobby, kontakty z bliskimi, a przede wszystkim – więcej snu. To jedne z niewielu pozytywnych aspektów lockdownów. W USA policzono, ile czasu zyskali pracownicy, którzy mogli zrezygnowac z dojazdów do pracy.

Najbogatszy Europejczyk sprzedał odrzutowiec. Woli wynajmować, bo ma dość hejtu

Bernard Arnault, kontrolujący koncern LVMH, potentata rynku dóbr luksusowych, postanowił pozbyć się swojego prywatnego odrzutowca. Powód? Arnault ma dość braku prywatności i śledzenia jego lotów.

Badanie: jak przekonać pracowników do powrotu do biura? Kupić dzieła sztuki

Obecność dzieł sztuki w miejscu pracy może mieć wpływ na to, że pracownicy, zwłaszcza młodzi, chętniej wrócą do pracy w biurze po okresie pandemii. Co więcej – obecność dzieł sztuki może zwiększyć kreatywność pracowników – przekonują autorzy raportu.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca: joga w każdej firmie. Dla dobra pracowników

Sala do ćwiczeń jogi tuż obok stanowiska pracy? Takich warunków chce dla pracowników Światowa Organizacja Zdrowia. Najnowsza rekomendacja WHO zaleca pracodawcom stosowanie środków, które pomogą zatrudnionym lepiej radzić sobie ze stresem w pracy.

Aleksander Prochanow: Narody bez imperialnej protekcji giną

Dla mnie imperium to nie kolonie i metropolie, lecz symfonia narodów i przestrzeni. Istotne jest to, czy w dzisiejszej Rosji uda się zachować tę symfonię, a może nawet rozpowszechnić ją na tych przestrzeniach, które utraciliśmy po 1991 r. - mówi Aleksander Prochanow, rosyjski pisarz i publicysta.

Coca-Cola świętuje jubileusz 50 lat obecności w Polsce. Na początku był browar

Od pierwszej fabryki w Warszawskich Zakładach Piwowarskich i małego biura w Pałacu Kultury i Nauki po cały system firm tworzących tysiące miejsc pracy – Coca-Cola jest obecna w Polsce już od 50 lat. Jak słynna marka zmieniła się w tym czasie?

Czy sztuczna inteligencja jest rasistowska? Sprawdzi to specjalny urząd

Czy rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, stosowane podczas rekrutacji czy w bankach, mogą opierać się na uprzedzeniach dotyczących koloru skóry lub pochodzenia ocenianych osób? W Wielkiej Brytanii ten temat zostanie zbadany.

Holandia: prawo do pracy zdalnej gwarantowane ustawą. Szefowi wolno będzie mniej

Holenderski parlament przyjął poprawkę do ustawy regulującej zasady pracy zdalnej. Holandia to jeden z pierwszych krajów, w których prawo do pracy zdalnej będzie gwarantowane ustawą.

Nowe zjawisko: skimpflacja. Mniej i gorzej, ale przynajmniej za tę samą cenę

Inflacja i rosnące ceny spędzają sen z powiek ludziom w całej Europie. Nikt nie chce płacić więcej w sklepach czy restauracjach, dlatego pojawia się nowe, dotąd mało znane, zjawisko: skimpflacja. Co oznacza to pojęcie?

Już nie tylko Kaliningrad. Kolejną blokadę dostaw urządzili Rosjanom Norwegowie

Norwegia zablokowała możliwość dostaw do Barentsburga – rosyjskiej osady górniczej na norweskiej wyspie Spitsbergen. Norwegowie powołują się na unijne sankcje, które nakładają ograniczenia na możliwość transportu kołowego pojazdów z Rosji.

Harrods, słynny dom towarowy, przekłada letnią wyprzedaż. Powód: brakuje towarów

Jeden z symboli Londynu – letnia wyprzedaż w Harrodsie – stoi pod znakiem zapytania. Jeden z najsłynniejszych domów towarowych na świecie ma problemy z zaopatrzeniem. Opóźnienia sięgają kilku tygodni.

Ile wart jest majątek Aleksieja Millera, szefa Gazpromu? Rosjanie podali kwotę

Zdaniem współpracowników Aleksieja Nawalnego i ekspertów z rosyjskiej grupy śledczej „Projekt” Aleksiej Miller, szef Gazpromu, jest miliarderem i bardzo lubi wystawne rezydencje, a także konie rasowe i szybkie samochody.