Rosjanie będą pić więcej alkoholu. Kreml potrzebuje większych wpływów z podatków

Rzecznik praw przedsiębiorców w Rosji proponuje uproszczenie procedury uzyskiwania koncesji na handel alkoholem. „Zwiększenie liczby legalnych placówek to wzrost wpływów z akcyzy i lepsze rozwiązywanie problemów zdrowotnych” – przekonuje Borys Titow.

Biura do wynajęcia zamiast działu AGD: Tesco ma pomysł na pustoszejące sklepy

Przestrzenie coworkingowe i sale do spotkań biznesowych – takie usługi testuje sieć Tesco w sklepach w Wielkiej Brytanii. Chodzi o wykorzystanie pustych powierzchni supermarketów, z których znikają kolejne działy, bo klienci wolą zakupy online.

Koncerny medialne wyszły z Rosji, ale należące do nich tytuły nadal się ukazują

Amerykańskie koncerny medialne Conde Nast i Hearst zapowiedziały opuszczenie rosyjskiego rynku tuż po wybuchu wojny w Ukrainie i ogłoszeniu sankcji. To jednak nie oznacza, że z Rosji zniknęły słynne magazyny. Nadal można je kupić. Jak długo jeszcze?

Superjacht rosyjskiego miliardera zniknął z radarów. Jest poza zasięgiem sankcji

Objęci sankcjami rosyjscy oligarchowie na wszelkie sposoby starają się uniknąć sankcji. To dotyczy również należących do nich superjachtów. Wiele z nich udało się zatrzymać w portach, ale niektóre stały się nieuchwytne.

Luksus sprzedaje się jak świeże bułeczki. Nie szkodzi mu ani wojna, ani pandemia

Francuski koncern LVMH, właściciel najdroższych marek luksusowych na świecie, podał wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Są znakomite. Sprzedaży dóbr luksusowych nie zaszkodziła ani wojna w Ukrainie, ani dramatyczny lockdown w Chinach.

Konie, śmigłowce, stadiony... Jak obecnie wygląda majątek Romana Abramowicza?

Dziennikarze śledczy z międzynarodowej organizacji OCCRP tropią na całym świecie majątki rosyjskich oligarchów, którzy zostali objęci sankcjami. Obiektem ich zainteresowania stał się też Roman Abramowicz. Co obecnie składa się na jego majątek?

Roman Abramowicz sprzedaje nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Co trafi na rynek?

Według członka Izby Gmin, Abramowicz, rosyjski miliarder od lat związany z Wielką Brytanią, wyprzedaje należące do niego domy i mieszkania, chce zdążyć przed sankcjami, które mogą go objąć. Jakie nieruchomości na Wyspach ma Abramowicz?

19-latek, który śledził loty odrzutowca Elona Muska, bierze za cel oligarchów

Jack Sweeney, nastolatek, który stworzył bota tropiącego loty prywatnego odrzutowca Elona Muska i innych amerykańskich miliarderów, wpadł na nowy pomysł. Stworzył narzędzie, które śledzi lot odrzutowców rosyjskich oligarchów.

Czarne chmury nad Romanem Abramowiczem. „Ma polisę wartą 2 miliardy dolarów”

Roman Abramowicz, jeden z najbogatszych Rosjan, od lat obecny w Wielkiej Brytanii, nie został na razie objęty sankcjami rządu w Londynie. Jednak brytyjscy politycy domagają się zamrożenia jego majątku na Wyspach.

Pałace i jachty. Oligarchowie z Rosji przywykli do luksusowego życia w Europie

Sankcje, które państwa europejskie chcą wprowadzić w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę, utrudnią rosyjskim oligarchom korzystanie z majątku, który przez lata gromadzili w Europie. Mówimy o gigantycznych bogactwach.

Tajwan: Coraz mniej dzieci. Młodzi wolą zwierzęta domowe

Podczas gdy mieszkańcy Tajwanu coraz rzadziej decydują się na rodzicielstwo, jednocześnie gwałtownie rośnie liczba posiadaczy zwierząt domowych. Analitycy szacują, że ich liczba przewyższyła już liczbę dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Marki luksusowe liczą zyski. Czemu luksus tak dobrze sprzedaje się w pandemii?

Kolejki chętnych, rekordowe zainteresowanie – i rekordowe wyniki sprzedaży. Pandemia okazała się znakomitym okresem dla producentów dóbr luksusowych. Skąd to wielkie zainteresowanie produktami luksusowymi w niepewnych czasach pandemii?

„Chiński Louis Vuitton” w opałach. Ciągnie na dno słynne brytyjskie marki

Shandong Ruyi miało stać się chińskim potentatem na rynku produktów luksusowych, odpowiednikem francuskiego giganta LVMH, do którego należą słynne marki luksusowe. Z wielkich zapowiedzi wyszło niewiele, chiński koncern jest w poważnych tarapatach.

Franciszek w ślady Benedykta XVI. Nowa reguła?

Papiestwo jest jednym z najważniejszych, emocjonalnych elementów katolicyzmu. Symbolika z nim związana, emocje, jakie wywołują papieże, kształtują katolików od wieków. Na naszych oczach dokonuje się błyskawiczna demitologizacja tego urzędu.

Szef banku do pracowników: Nie jesteście stale w biurze? Musicie być stuknięci

Dyrektor zarządzający banku inwestycyjnego Morgan Stanley, Chris O'Dea, wezwał pracowników do powrotu do biur. „Musicie być stuknięci, jeśli jesteście młodzi i nie siedzicie non stop w biurze” – powiedział. O sprawie informuje „New York Post”.

Trzy kolejne przypadki koronawirusa w Niemczech

Rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach infekcji wirusem 2019-nCoV. Na całym świecie jest już ponad 5,5 tysiąca zarażonych.

Jemen, najbardziej dotknięty nieszczęściami kraj świata

Wojna, głód, choroby nie przyciągały uwagi. Jemen przypomniał o sobie zamachem na Aden, główne miasto i port na południu. I to w czasie, gdy pojawili się tam ministrowie nowego rządu.

Biznes lepszy niż ubrania? Twórca Zary inwestuje miliony euro w nową branżę

Amancio Ortega, twórca sieci sklepów Zara i odzieżowego potentata, firmy Inditex, wciąż szuka nowych sposobów na to, w co inwestować. Wygląda na to, że właśnie znalazł dla siebie kolejną zyskowną branżę.