Dlaczego kobietom i mężczyznom coraz trudniej się dogadać?

Kobietom i mężczyznom trudno dziś nawiązywać trwałe relacje, żyjemy coraz bardziej obok siebie. Różnią nas nawet poglądy polityczne. Czy zatem w Polsce trwa już niepostrzeżenie cicha wojna płci?

Rosjanie mają nowy sposób podrabiania znanych marek. Włosi oburzeni i bezradni

W Moskwie ruszyła luksusowa kawiarnia, której wystrój wprost nawiązuje do marki Gucci. Nazwa lokalu, EFAC ICCUG, brzmi dziwnie, ale to sprytny wybieg – to po prostu słowa Gucci Cafe zapisane wspak. Rosjanie twierdzą, że nie naruszają prawa.

Kod kreskowy kończy 50 lat. Zmienił świat, ale był też źródłem teorii spiskowych

Dziś jest standardem, bez którego trudno wyobrazić sobie handel czy logistykę. Gdy kod kreskowy debiutował w USA pięć dekad temu, nie traktowano go poważnie. Z czasem stał się wszechobecny, ale był też źródłem kilku egzotycznych teorii spiskowych.

Zalando na diecie odchudzającej. W sklepie będzie mniej rzeczy do kupienia

Zalando planuje redukcję asortymentu – informuje branżowy serwis Fashion United. Niemiecki gigant ecommerce stara się dopasować strategię do czasów spowolnienia gospodarczego i drożyzny, która wymusza na klientach i klientkach ograniczanie wydatków.

Wraca magazyn „Playboy”. Wydawca chce zaskoczyć nowym pomysłem

„Playboy” trzy lata temu przestał ukazywać się w USA w formie papierowej. Jego wydawca zmienia formułę – „Playboy”, dostępny już tylko w formie cyfrowej, ma być odtąd konkurencją dla internetowych serwisów z nagością – informuje „New York Post”.

Rok sankcji. Bogaci Rosjanie znaleźli sposób, jak kupować torebki i zegarki

Od niemal roku europejskie produkty luksusowe są objęte sankcjami i nie mogą trafiać do Rosji. Jak radzą sobie w nowej rzeczywistości najbogatsi Rosjanie, przyzwyczajeni do wydawania pieniędzy na luksus? Pisze o tym serwis Vogue Business.

„Chiński Louis Vuitton” rośnie jak na drożdżach – i połyka znane marki z Europy

Chiński koncern Lanvin Group, kontrolujący między innymi najstarszy francuski dom mody, Lanvin, wyrasta na azjatyckiego tygrysa branży luksusowej. Koncern Lanvin Group ogłosił rekordowe wyniki sprzedaży za 2022 rok.

Zalando zapowiada duże zwolnienia. „Niektóre części firmy za bardzo urosły”

Zalando, europejski potentat e-commerce, zapowiada duże zwolnienia. Pracę ma stracić kilkaset osób. Szefostwo firmy przekonuje, że to konsekwencja spowolnienia gospodarczego. Zwolnienia obejmą nie tylko szeregowych pracowników, ale i management.

Wino z Europy płynie do Rosji szerokim strumieniem. „To nie ma wpływu na wojnę”

Rok po wybuchu wojny w Ukrainie wielu europejskich producentów wina przyjęło strategię „business as usual” i sprzedaje nadal swoje wina do Rosji – wynika z analizy branżowego serwisu winiarskiego Wine Searcher. Kto handluje winem z Rosją?

„To był błąd”. Rok po wybuchu wojny znany projektant zamyka butiki w Rosji

Paul Smith, najbardziej znany brytyjski projektant, nagrodzony przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim, zamyka butiki w Rosji. To efekt dziennikarskiego dochodzenia, które przeprowadził brytyjski tabloid „Daily Mail”.

Walka o fabrykę porcelany Krzysztof. Zamówień tyle, że padł sklep internetowy

Informacja o tym, że wałbrzyska fabryka porcelany Krzysztof, której historia sięga 1831 roku, bankrutuje, zelektryzowała Polaków. Ruszyła zbiórka, która ma zapobiec ogłoszeniu upadłości zakładu, a zamówień przyszło tyle, że padł sklep online.

Jan Nowicki: Pisarze to nie do końca przyjemne towarzystwo

Wybitny aktor Jan Nowicki mówi Jackowi Cieślakowi o pandemii, poświęconej jej nowej książce, doświadczeniach z pisarzami, a także o wieloletniej znajomości z Jerzym Pilchem i ostatnich miesiącach, gdy mieszkali i spotkali się w Kielcach.

Marie Zélie: kolejny zwrot akcji. Co dalej z polską marką ubrań dla katoliczek?

Zatrudnienie nowego dyrektora generalnego gdańskiej marki odzieżowej Marie Zélie miało być receptą na wyjście z problemów. Sytuacja przybrała jednak niespodziewany obrót. Czy marka, która zbudowała prężne i wierne grono klientek, przetrwa?

„Chcemy podwyżek”. Pracownicy Zary w Hiszpanii planują strajk w Black Friday

Związek zawodowy, do którego należą hiszpańscy pracownicy Zary, zagroził zorganizowaniem strajku. Protest miałby potrwać dwa dni, organizatorzy zapowiadają, że może „zahaczyć” także o Black Friday, co może być bardzo kosztowne dla firmy.

John Barker: Polacy zmieniają myślenie o żywieniu. Woda ma tu kluczowe znaczenie

Po ponad 30 latach aktywności jako inwestor, nabrałem przekonania, że woda to jeden z najistotniejszych zasobów, którymi dysponujemy na Ziemi – mówi John J. Barker, współtwórca przedsiębiorstwa, które na Roztoczu produkuje wodę mineralną Rodowita.

Leo DiCaprio inwestuje. Wsparł milionami dolarów producenta wegańskich butów

Brytyjska marka Loci specjalizuje się w produkcji luksusowych sneakersów wykonanych z wegańskiej „skóry”. Leonardo Di Caprio znalazł się w gronie inwestorów, którzy wsparli firmę. Aktor zainwestował równowartość ponad 20 milionów złotych.

Amerykanie oszczędzili 60 mln godzin pracując zdalnie. Wykorzystali je na sen

Wypoczynek, hobby, kontakty z bliskimi, a przede wszystkim – więcej snu. To jedne z niewielu pozytywnych aspektów lockdownów. W USA policzono, ile czasu zyskali pracownicy, którzy mogli zrezygnowac z dojazdów do pracy.

Najbogatszy Europejczyk sprzedał odrzutowiec. Woli wynajmować, bo ma dość hejtu

Bernard Arnault, kontrolujący koncern LVMH, potentata rynku dóbr luksusowych, postanowił pozbyć się swojego prywatnego odrzutowca. Powód? Arnault ma dość braku prywatności i śledzenia jego lotów.