Roszada w imperium najbogatszego człowieka świata. Nowy etap walki o sukcesję

Bernard Arnault toruje swoim dzieciom drogę do przejęcia sterów w firmie. Do zarządu LVMH dołączają koleni jego synowie. Które z dzieci przejmie władzę w imperium, które stworzył Bernard Arnault?

Jak zarobić pierwszy miliard? Upadek mitu o karierze „od zera do milionera”

Analiza najnowszej edycji rankingu najbogatszych ludzi świata „Forbesa” pokazuje, że wszyscy młodzi miliarderzy odziedziczyli majątek. W gronie miliarderów przed 30-tką nie ma ani jednej osoby, która sukces finansowy osiągnęłaby własną pracą.

Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom

Bernard Arnault, francuski miliarder, nowy najbogatszy człowiek na świecie według magazynu „Forbes”, swoje bogactwo po części zawdzięcza również interesom prowadzonym od lat w Polsce – a właściwie dzięki jednemu biznesowi, za to niezwykle udanemu.

Margot Robbie kończy z trendem, który pomogła wypromować. „To pogrzeb Barbie”

Margot Robbie na tegorocznej gali Oscarów pojawiła się sukni, którą wielu komentatorów odczytało jako gest protestu i jednocześnie sygnał. Wygląda na to, że słynna australijska aktorka ma coś do zakomunikowania światu.

Franz von Holzhausen: wizjoner, który unika mediów. Szara eminencja w Tesli

Od lat pozostaje w cieniu, ale to on w dużym stopniu odpowiada za sukces Tesli. Mówi się, że jego zadaniem jest przekuwanie szalonych niekiedy pomysłów Elona Muska w konkretne projekty. Dziełem von Holzhausena jest między innymi Cybertruck, najnowszy model Tesli.

AVA: marka kosmetyczna, która powstała z zamiłowania do natury

„AVA to nauka, natura i innowacje. Tradycja jest naszą siłą” – podkreśla Larysa Dysput-Goławska, Prezes, właściciel marki kosmetycznej AVA, która jako pierwszy producent kosmetyków w Polsce postawiła na ekologię i naturalne składniki.

„Diuna” zrobiła z niego megagwiazdę. Timothée Chalamet: aktor, który łamie zasdy

Timothée Chalamet, gwiazda drugiej części głośnego filmu „Diuna”, łamie reguły dress code'u i zupełnie nie przejmuje się, że w jednym stroju łączy sprzeczne style. W mediach nie ma konkurencji. Uwielbienie do aktora przybrało formę kultu przypieczętowanego okładką brytyjskiego „Vogue'a”, pierwszą męską w ponadstuletniej historii magazynu.

Nowi ulubieńcy Ameryki. Syn George'a Sorosa niespodziewanie stał się gwiazdą

Amerykanie bardzo lubią pojęcie „Power Couple” oznaczające ludzi wpływowych i zamożnych, którzy tworzą związki, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej wpływowi. Właśnie narodziła się kolejna taka para – to Alex Soros, syn George’a Sorosa, i Huma Abedin, była doradczyni Hillary Clinton.

Projektantka mody zatrudni sztuczną inteligencję. Ma przejąć jej obowiązki

Amerykańska projektantka Norma Kamali zamierza „zatrudnić” sztuczną inteligencję. Chce, aby AI kontynuowała jej twórczość.

Malezja ma nowego „króla rotacyjnego”. To miliarder, który kocha luksusowe auta

Malezja ma nowego króla. W ramach systemu rotacyjnego władca w tym kraju zmienia się co pięć lat. Tym razem monarchą został jeden z najbogatszych ludzi w kraju, ekscentryczny miliarder, który kolekcjonuje luksusowe samochody i kocha motocykle Harley-Davidson.

Amelia Earhart: kulisy przełomowego lotu pierwszej kobiety w świecie lotnictwa

„Strach to papierowy tygrys” – mawiała Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która przeleciała samolotem nad Atlantykiem. Była prawdziwą pionierką. Przebiła szklany sufit z takim impetem, że rozpadł się na kawałki, gdy 92 lat temu wylądowała samolotem na polu w Irlandii.

Supermodelki z lat 90. nie zamierzają schodzić ze sceny. Następczyń nie widać

Naomi Campbell jest największą gwiazdą tegorocznego tygodnia mody w Paryżu. Kate Moss, która skończyła niedawno 50 lat, wciąż zachwyca w pierwszych rzędach podczas pokazów mody. Supermodelki po 50-tce nie dają o sobie zapomnieć. Kto je zastąpi? Nie wiadomo.

Grażyna Kulczyk nagrodzona w Davos. „Toruje drogę artystkom na całym świecie”

Nagrodę, wręczoną w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przez World Woman Foundation, przyznano za działalność dobroczynną na rzecz równości płci w sztuce oraz za wsparcie dla artystek.

„Znajdę jakąś pracę”. Austriacka milionerka o tym, dlaczego rozdaje majątek

Austriacka milionerka Marlene Engelhorn, dziedziczka fortuny twórcy koncernu BASF, chce rozdać lwią część swojego majątku – i przy okazji wpłynąć na polityków w Austrii, by opodatkowali najbogatszych. O powodach swojej decyzji Marlene Engelhorn opowiedziała w rozmowie z „Guardianem”.

„Bunt w kosmosie”. Czy 50 lat temu podczas astronauci strajkowali na orbicie?

50 lat temu miały miejsce wydarzenia, które przeszły do historii jako „bunt w kosmosie”. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas amerykańskiej misji orbitalnej Skylab 4? Legenda „buntu” po latach została zweryfikowana.

Rekordowy budżet fundacji Billa i Melindy Gatesów. Na co wyda miliardy dolarów?

Fundacja Billa i Melindy Gatesów ogłosiła właśnie rekordowy budżet, największy w historii blisko 25-letniej historii jej istnienia. Na amerykański miliarder i jego była żona zamierza przeznaczyć miliardy dolarów?

Tomasz Sycha, polski projektant nowego Mini: „Marzyłem o pracy w motoryzacji”

„Oglądam się za każdym nietypowym samochodem na ulicy. Traktuję motoryzację bardzo emocjonalnie” – mówi Tomasz Sycha, polski designer, szef zespołu odpowiedzialnego za projekt nadwozia nowego elektrycznego modelu Mini.

Milionerka z Austrii rozdaje część majątku. „Państwo nie chce mnie opodatkować”

Marlene Engelhorn, potomkini twórcy koncernu BASF nie chce zatrzymać dla siebie swojej fortuny. Zamiast tego, zamierza rozdać 25 milionów euro.