Brad Pitt: aktor, który został biznesmenem. Wina, meble, kosmetyki, a teraz moda

O rolach filmowych Brada Pitta mówi się dużo. O jego działalności biznesowej – znacznie mniej, tymczasem Pitt od lat z sukcesami buduje swoją pozycję biznesmena. Jego najnowszy produkt – luksusowe koszule z kaszmiru, okazał się hitem.

Autobiografia księcia Harry’ego trafia do księgarń. „Spare” zachwieje monarchią?

„Spare”, autobiografia księcia Harry’ego, która premierę ma 10 stycznia 2023 roku, od tygodni jest tematem dyskusji na Wyspach. Harry zawarł w książce fragmenty, które zbulwersowały opinię publiczną. Czy „Spare” zatrzęsie rodziną królewską?

Maciej Franta: Architektura to życie. Jej piękno musi być funkcjonalne

Zaprojektowana przez jego pracownię Villa Reden, kameralny apartamentowiec w Chorzowie, zdobyła w tym roku 20 wyróżnień. „Nie staraliśmy się stworzyć dzieła sztuki” – mówi Maciej Franta, jeden z najważniejszych młodych polskich architektów.

Yvon Chouinard: miliarder, który pozbył się całego majątku. „Tyle mogę zrobić”

Pół wieku temu założył Patagonię, firmę, która uczyniła z niego miliardera. Niedawno przekazał cały majątek w imię walki ze zmianami klimatycznymi. „Tyle mogę zrobić” – napisał w liście do klientów i pracowników.

„Wilk w kaszmirze”: kim jest Bernard Arnault, nowy najbogatszy człowiek świata?

Jedni nazywają go wizjonerem, inni – bezwzględnym „terminatorem biznesu" i „wilkiem w kaszmirze”. Kim jest Bernard Arnault, obecnie numer jeden na listach najbogatszych ludzi świata według „Bloomberga”?

Alessandro Michele: zbędny cudotwórca. Gucci żegna się ze swoim projektantem

Przybył niemal znikąd, a to jemu Gucci zawdzięcza potrojenie przychodów w ostatnich latach i zmianę wizerunku marki. Alessandro Michele rozstaje się ze stanowiskiem dyrektora kreatywnego Gucci. Okoliczności tej nagłej decyzji pozostają tajemnicą.

Roszady na liście miliarderów. „Król Nutelli” wyprzedził Marka Zuckerberga

Giovanni Ferrero, spadkobierca fortuny twórcy włoskiego koncernu Ferrero, produkującego m.in. popularne „jajka niespodzianki”, znalazł się na 27. miejscu listy Bloomberg Billionaires' Index. Wyprzedził Marka Zuckerberga, twórcę Facebooka.

Natalia Malarska: nie chcemy już mieszkać w sterylnych wnętrzach

Coraz rzadziej zdarza się, że klienci dobierają rzeczy do domu tak, żeby mieli co pokazać znajomym na kolacji. Pojmowanie bogactwa w Polsce się zmienia – mówi Natalia Malarska, projektantka wnętrz, właścicielka warszawskiej pracowni La Folie Studio.

Smutne ubrania na trudne czasy. Kanye West chce ubrać świat w erze kryzysu

Kanye West, enfant terrible świata muzyki, zawsze zakochany był w modzie. Spełnił swoje marzenie – produkty sygnowane przez niego dostępne były w sklepach Adidasa czy Gap. Teraz West chce zrealizować swoją wizję i stworzyć własne modowe imperium.

Brad Pitt rzeźbi. Tom Hardy – uprawia zapasy. Czy gwiazdy mogą mieć hobby?

Nie przy blasku fleszy. Nie w otoczeniu gwiazd i celebrytów. Brad Pitt i Tom Hardy pokazali ostatnio, że gwiazdy mogą znaleźć czas na hobby. I że wcale nie robią tego dla pieniędzy, ale dlatego, że to lubią.

Karolina Kuklińska-Kosowicz: w biznesie nie ma miejsca na chaos

Karolina Kuklińska-Kosowicz, założycielka i prezeska marki kosmetycznej Yope, o sile intuicji, euforii z powodu sukcesów, wbijaniu kija w mrowisko – a także o tym, czym jest dla niej kreatywność.

Najbogatszy szachista świata: Hikaru Nakamura fortuny dorobił się na Youtubie

Amerykanin Hikaru Nakamura obecnie jest poza czołową trójką najlepszych szachistów na świecie. Mimo to pod względem zarobków bije swoich rywali na głowę. Jaki jest sekret jego sukcesu?

Łukasz Dziedzic: praca operatora filmowego to czytanie w myślach innych ludzi

Kiedy na coś patrzę, myślę światłem – mówi Łukasz Dziedzic, ceniony polski operator filmowy, pracujący w Polsce, ale i w USA. Jak wygląda jego praca? I jak jest w stanie odnaleźć się w chaosie, jakim jest plan filmowy?

Jan Bajtlik: co mógłbym zrobić lepiej?

Od dawna nie biorę zleceń „na wczoraj” ani „na już”. Interesują mnie dłuższe procesy. To projekty bardziej złożone, a przez to dla mnie ciekawsze – mówi Jan Bajtlik, jeden z najbardziej znanych polskich grafików.

Kamala Harris zarabia więcej niż Joe Biden. Z czego żyje wiceprezydentka USA?

W strukturze władzy w USA jest numerem dwa, ale jeśli chodzi o zarobki, Kamala Harris wyprzedza prezydenta USA, Joe Bidena. Z czego, poza urzędniczą pensją, żyje Kamala Harris?

Platynowy Jubileusz: dlaczego Elżbieta II urodziny obchodzi dwa razy w roku?

Jak co roku, Brytyjczycy oficjalnie będą świętować urodziny królowej Elżbiety II nie tylko w kwietniu, ale też w czerwcu. Powód jest czysto praktyczny – i bardzo angielski.

Dariusz Płażewski: produkcja whisky to spełnienie moich marzeń

Może brzmi to arogancko, że Polak chce przypomnieć Szkotom tradycyjne metody produkcji whisky. Jednak w Szkocji ta wiedza zanikła. Chcę wrócić do korzeni – mówi Dariusz Płażewski, twórca marki Bimber Distillery, który buduje destylarnię w Szkocji.

Magdalena Linke-Koszek: Życie zawodowe trzymam „w chmurze”

Magdalena Linke-Koszek prowadzi dwie firmy i godzi to z życiem rodzinnym, ale zapewnia, że nie stała się przez to pracoholiczką. „Mam po prostu dobry plan” – przyznaje w rozmowie z „Sukcesem”. Jak nauczyła się efektywnie pracować?