Gwiazdy, które pojawiają się na MET Gali, charytatywnym przyjęciu w Nowym Jorku, starają się, by ich kreacje zwróciły uwagę mediów, by wprawiły i zaszokowały opinię publiczną. To jedna z tradycji tego wydarzenia, które co roku gromadzi najważniejsze amerykańskie gwiazdy szołbiznesu.  

Czytaj więcej

"Opodatkować bogaczy": polityczka z USA z mocnym hasłem na luksusowym bankiecie

W tym roku jednak gwiazdy MET Gali, były trzy: po pierwsze Kim Kardashian, która pokazała się w całkowicie czarnym kostiumie projektu Balenciagi, po drugie – Alexandria Ocasio-Cortez, amerykańska polityczka z Partii Demokratycznej, która wystąpiła w białej sukni z prowokacyjnym napisem na plecach: „Opodatkować bogaczy”. A trzecia gwiazda? To Aurora James, projektantka sukienki Ocasio-Cortez.

Kim jest Aurora James?

Aurora James jest twórczynią amerykańskiej marki odzieżowej Brother Vellies. To jedna z marek, która jest owocem rozwoju marek modowych tworzonych przez czarnoskórych Amerykanów i Amerykanki. Brother Vellies istnieje od 2003 roku. James jest Kanadyjką, która zdecydowała się jednak budować swoją firmę w USA. Między innymi to dzięki jej staraniom marki odzieżowe tworzone przez osoby czarnoskóre skutecznie walczą o pozycję na rynku amerykańskim.

Aurora James jest współtwórczynią inicjatywy non–profit 15% Pledge, która stara się wymusić na dużych dystrybutorach, by na produkty firm tworzonych przez czarnoskórych projektantów przeznaczali minimum 15 procent miejsca na półkach w swoich sklepach.