Zakaz wstępu w bikini, mniej drinków – i ciszej. Europa przykręca śrubę turystom

Branża turystyczna stopniowo wraca do życia. Jednak wiele europejskich miast popularnych wśród turystów nie ma ochoty na tłumy turystów. Coraz więcej miast wprowadza ograniczenia, które mają ulżyć przede wszystkim ich mieszkańcom.

Słynny szwajcarski hotel bez ścian i dachu powraca. Ma zero gwiazdek

Twórcy Null Stern Hotel, szwajcarskiego „hotelu” pod gołym niebem, dotąd stawiali na kontakt z naturą. Tym razem postanowili zaskoczyć i oferują nocleg na stacji benzynowej przy autostradzie. Chcą zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata.

Raj turystyczny znosi nakaz noszenia masek na plaży. Łatwiej będzie opalić twarz

Seszele, wakacyjny raj na Oceanie Indyjskim, w końcu znosi obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, także na plaży. Wiele krajów żyjących z turystyki poluzowuje ograniczenia pandemiczne przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu wakacyjnego.

Urlop w cieniu sankcji i wojny. W których krajach spotkasz turystów z Rosji?

Dokąd mogą wybrać się na urlop turyści z Rosji? Sankcje gospodarcze nałożone na ten kraj znacznie ograniczyły wybór rosyjskim turystom, ale ten, kto sądzi, że Rosjanie mogą spędzić tegoroczny urlop tylko w swoim kraju, jest w błędzie.

Czesi zapraszają na największe śniadanie w Europie. W Pradze stanie wielki stół

29 czerwca mieszkańcy Pragi – oraz turyści – będą mogli zasiąść przy ogromnym stole w centrum Pragi, by zjeść śniadanie. Pikniki pod chmurką przy wspólnym stole stają się symbolem stolicy Czech – w 2020 roku Czesi świętowali tak koniec pandemii.

Barcelona zaczyna mieć dość turystów. Tego lata pojawią się nowe ograniczenia

Do Barcelony niemal przez cały rok przyjeżdżają tłumy turystów z całego świata. Mieszkańcy miasta są zmęczeni tłokiem i hałasem na ulicach. W tym roku władze Barcelony wprowadzają więc szereg reguł, które ograniczą liczbę turystów w mieście.

Szczur to nowa „maskotka” Nowego Jorku. Miasto nie radzi sobie z liczbą gryzoni

Szczur staje się nowym symbolem Nowego Jorku, ale nie jest to powód do dumy. Miasto nie radzi sobie z plagą gryzoni. Szczury rozmnożyły się w Nowym Jorku na niespotykana skalę.

Będą limity dla turystów. Słynne włoskie miasteczko ma dość zakorkowanych ulic

Malownicze nadmorskie miasteczko Amalfi od lat zadeptują tłumy turystów. Jeszcze przed sezonem robi się tam tak tłoczno, że wizyta w miasteczku staje się koszmarem. Władze miasta mają pomysł: chcą ograniczyć wjazd samochodów do Amalfi.

Rosjanie promują nową atrakcję turystyczną. „Wakacje szlakiem Władimira Putina”

Nowa trasa turystyczna, wiodąca szlakiem miejsc, miasteczek i atrakcji, które chętnie odwiedza Władimir Putin w czasie swoich urlopów na prowincji, ma przyciągnąć turystów na Syberię.

Oto najdroższe miasta na świecie. Ceny w Moskwie w górę, sankcje zaczęły działać

Hongkong, Nowy Jork i Genewa – tak wygląda podium w rankingu miast, w których koszty życia należą do najwyższych na świecie. Coraz trudniej żyje się również mieszkańcom Moskwy.

Ranking czystości kąpielisk w Europie. Polska na szarym końcu zestawienia

Europejska Agencja Środowiska zaktualizowała swój raport na temat stanu czystości kąpielisk w Europie. Dokąd jechać w poszukiwaniu krystalicznie czystej wody oraz bezpieczeństwa na plaży? Do Austrii. A do Polski? Niekoniecznie.

Barcelona tworzy „schrony” przeciw upałom. Czy turyści mogą z nich korzystać?

Synoptycy zapowiadają wyjątkowo gorące lato w Europie. Barcelona, jedno z najcieplejszych miast kontynentu, już się przygotowała. W mieście powstają specjalne „schrony klimatyczne”, które mają ratować ludzi przed falą gorąca.

Koniec dyskryminacji za wygląd. Linie lotnicze dopuszczą tatuaże u stwardes

Należące do miliardera Richarda Bransona brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic nie będą już wymagały, by stewardzi i stewardesy zakrywali swoje tatuaże. To pierwsze z wielkich linii lotniczych, które wprowadziły taką zmianę.

Hiszpanom nie wystarcza morze. Budują największą w Europie sztuczną plażę

Krystalicznie czysta woda, drobny piasek i wszelkie atrakcje typowe dla nadmorskiego kurortu – choć do morza setki kilometrów. Potrzeba już tylko formalnej zgody, aby pod Madrytem powstała ogromna sztuczna plaża. Kompleks ma być gotowy w 2023 roku.

Módl się i pracuj: klasztor na Litwie zaprasza do siebie osoby pracujące zdalnie

Komfortowy pokój z widokiem na jezioro, łąki i okoliczne lasy – takie warunki można znaleźć w barokowym klasztorze w Pożajściu na Litwie. Zabytkowy obiekt ma ofertę dla ludzi pracujących zdalnie.

Kraków wśród najwspanialszych miast świata. Wyróżnienie dla stolicy Małopolski

Pięćdziesiąt najciekawszych miast świata, a wśród nich Kraków, jako jedyna metropolia z Polski. W czołówce zestawienia znalazły się Barcelona, Sydney i Kapsztad.

Most–gigant przy granicy. Czesi otworzą wielką atrakcję turystyczną dla Polaków

Na Morawach, tuż przy granicy z Polską, ukończono budowę spektakularnej atrakcji turystycznej. Już w połowie maja nastąpi otwarcie najdłuższego na świecie pieszego mostu wiszącego.

Idealna na spacer: Warszawa w europejskiej czołówce miast przyjaznych pieszym

Warszawa należy do czołówki miast w Europie, w których pieszym spaceruje się najprzyjemniej. Do najlepszych na kontynencie sporo nam jednak brakuje.