Stonehenge się sypie. Rusza remont słynnej kamiennej budowli

Stonehenge, słynna megalityczna budowla w Wielkiej Brytanii, pilnie wymaga remontu. Odkryte niedawno pęknięcia kamiennych bloków zagrażają stabilności całej konstrukcji.

700 hektarów winnic w mieście: Wiedeń to światowa potęga w produkcji win

Wiedeń słynie z zabytków, muzyki i kawiarni. Do tej listy dodajmy kolejną specjalność – stolica Austrii jest największym na świecie miejskim producentem wina. W Wiedniu działa kilkuset producentów tego trunku.

Dania ma najpiękniejsze na świecie miejsce do obserwacji topniejących lodowców

Minimalistyczne, wtopione w otoczenie, centrum turystyczne na Grenlandii powstało, by umożliwić obserwację tutejszych lodowców. Obiekt stanął na terenie znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wakacyjny raj chce ograniczyć liczbę turystów. Będzie trudniej przyjechać

Każdego roku na Hawajach wypoczywają setki tysięcy turystów z całego świata. Najwięcej na Oahu – największej wyspie archipelagu. Już niebawem sytuacja może się znacząco zmienić. Na Oahu ma być mniej turystów.

Cisza i lepszy sen: ten hotel w Londynie nie ma okien

W nowym londyńskim hotelu Zedwell najważniejszy jest wypoczynek i dobry sen osób, które w nim nocują. Dlatego projektanci zrezygnowali z okien. To gwarantuje gościom ciszę i spokój.

„Porażka roku”: najgorsza atrakcja Londynu przyciąga tłumy

Marble Arch Mound to nazwa sztucznego wzgórza, które jeszcze przed jego otwarciem uznano za najgorszą atrakcję turystyczną Londynu. Jednak ostatnio obiekt przyciąga tłumy turystów. Londyńczycy chcą się przekonać, czy sztuczna góra w centrum miasta rzeczywiście jest tak fatalna, jak się o niej mówi.

„Nie przyjeżdżajcie”: nietypowy apel do turystów w Hiszpanii

Wizja wakacji w hiszpańskim miasteczku dla wielu osób jest kusząca. Niektórzy szybko przekonują się jednak, że życie na prowincji różni się od tego, co widać na Instagramie. Jedno z hiszpańskich miast rozpoczęło kampanię informacyjną, która ma pomóc zrozumieć turystom, że oprócz pięknych widoków czekają ich też spotkania z kurami czy osłami.

Raport: najbezpieczniejsze kraje na wakacje. Polska daleko

Gdzie w Europie można się poczuć bezpiecznie podczas wakacji, a gdzie lepiej uważać? Nowy raport przynosi zaskakujące informacje – ulubione kierunki wakacyjne Polaków znalazły się w ogonie zestawienia.

„Największy na świecie bar pod chmurką”: Szwecja się promuje

Pod względem kreatywności w promowaniu własnego kraju Szwedzi znajdują się w europejskiej, a może i nawet światowej czołówce. W najnowszej kampanii promocyjnej ich kraj stał się… największym na świecie barem pod gołym niebem.

„Schody donikąd”: koniec wielkiej atrakcji Nowego Jorku?

„Vessel” to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Nowego Jorku. Niezwykła, charakterystyczna konstrukcja w formie schodów budzi wielkie zainteresowanie nowojorczyków i turystów. Niestety, możliwe, że „Vessel” zostanie zamknięty na dobre.

Plaże w Dubaju: tu nikt nie kradnie. Miasto ma powód do dumy

Jeśli gubić coś na plaży, to tylko w Dubaju. W tym mieście od prawie dwóch lat nie odnotowano żadnej kradzieży na plażach.

Blisko tysiąc lat historii: oto najstarsze hotele w Europie

Nie trzeba ruszać w daleką podróż, aby odwiedzić hotele z historią sięgającą blisko tysiąca lat. Obiekty, które pamiętają średniowiecze, bez trudu znajdziemy w Niemczech. W Polsce też mamy hotel z bardzo bogatą historią.

Hiszpania i Nowa Zelandia: „wolimy bogatych turystów”

Kraje uznawane za turystyczne raje próbują odbudować swoją branżę turystyczną. Niektóre przy okazji postanowiły podzielić podróżnych na lepszych i gorszych. Linię podziału definiuje zasobność portfela turystów.

Rusza najbardziej luksusowy hotel w naszej części Europy

Wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO zabytkowy pałac w Budapeszcie, zbudowany ponad 120 lat przez Habsburgów, zyskał nowe oblicze. Teraz będzie luksusowym hotelem, jednym z najbardziej wyjątkowych w Europie.

Dubaj ma najgłębszy basen na świecie. Pod wodą masa atrakcji

W Dubaju wszystko musi być „naj”. Mamy więc najnowszą atrakcję turystyczną tego miasta: najgłębszy basen na świecie. Pod wodą powstało podwodne miasto z mnóstwem atrakcji. Są nawet toalety…

Raport: Polska pokryje się nowymi hotelami. Gdzie powstaną?

W najbliższych kilku latach w Polsce przybędzie imponująca liczba hoteli. Pod tym względem nie mamy sobie równych w regionie, nawet jeśli pod uwagę brać „turystyczne” kraje południa Europy.

Ranking miast idealnych do pracy zdalnej. Warszawa w ogonie

W których miastach praca zdalna jest najłatwiejsza, najprzyjemniejsza i najbardziej efektywna? W czołówce najnowszego rankingu „Work from Anywhere Index” znalazły się miasta w Australii, a także Dubaj i Tallinn. Warszawa jest na końcu zestawienia.

Ranking stresujących miast: Warszawa prawie jak Paryż

Najmniej narażeni na stres są mieszkańcy stolicy Islandii, a najbardziej – mieszkańcy Indii, Nigerii, Filipin i Iraku. Jak wypada na tym tle Warszawa?