„Turystyka dla przemęczonych” to nowy trend. Czym jest zjawisko „silent travel”?

Eksperci zajmujący się analizą trendów zwracają uwagę na zjawisko, które w tym roku staje się coraz bardziej popularne. Tym razem chodzi o trend dotyczący podróżowania. Zdaniem analityków może on stać się popularny w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Na czym polega zjawisko „silent travel”?

Znów głośno o „polskich Malediwach”. Brytyjczycy zachwyceni parkiem na Śląsku

O „polskich Malediwach” ponownie robi się coraz głośniej. Niedawno na ten urokliwy zakątek Śląska zwróciła uwagę redakcja brytyjskiego tabloidu „The Sun”. Brytyjczycy przepowiadają najazd turystów na to miejsce, które niespodziewanie stało się znane w tym kraju.

„Bunt naklejkowy” w raju turystycznym. Mieszkańcy idą na wojnę z restauracjami

Mieszkańcy Malty mają dosyć wszechobecnych ogródków restauracyjnych w swoich miastach. Zaczęli więc nietypowy protest, mający na celu uwolnienie od nich ulic. „Chodniki dla obywateli!” – to ich postulat.

Najdroższa ulica na świecie polem bitwy marek luksusowych. Gra o miliardy

Walka o luksusowe nieruchomości rozgorzała na dobre. Czołowe marki walczą o prestiżowe adresy przy Piątej Alei — najdroższej ulicy na świecie. Nie zrażają ich ceny najbardziej prestiżowych budynków, których ceny sięgają nawet miliarda dolarów.

Najsłynniejsze kasyno w Las Vegas do wyburzenia. Tu bawiła się mafia i gwiazdy

Los legendarnego hotelu Tropicana w Las Vegas jest przesądzony. Prawie 70-letni obiekt, w którym bawiły się gwiazdy Hollywood i najbardziej znani amerykańscy gangsterzy, zostanie wyburzony. Na miejscu hotelu i kasyna stanie stadion.

Chińska odpowiedź na miasta 15-minutowe. To „projekt życia” Xi Jinpinga

Miasto Xiong’an to jeden z największych projektów urbanistycznych we współczesnych Chinach – i największa duma Xi Jinpinga, przewodniczącego ChRL. Czym ma być chińskie miasto przyszłości i w jaki sposób różni się od nowoczesnych europejskich metropolii?

Hotel w Krakowie z prestiżową nagrodą. Budynek pamięta Kazimierza Wielkiego

Krakowski Stradom House Autograph Collection w Krakowie dołączył do grona obiektów docenionych w amerykańskim plebiscycie T&C Hotel Awards magazynu „Town & Country”. To jedyny polski hotel, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie.

Polski kurort wyróżniony w rankingu najlepszych plaż świata. „Zapiera dech”

Beach Atlas, serwis specjalizujący się w tworzeniu przewodników po najlepszych plażach świata, opublikował nowy ranking. Autorzy zestawienia docenili jeden ze znanych polskich kurortów.

Rzym zmieni oblicze. Włosi przebudują historyczne centrum miasta

W Rzymie rusza ambitny projekt przebudowy historycznej części miasta. To część wielkiego programu transformacji centrum Rzymu. Po przebudowie turyści zyskają nowe atrakcje.

Włosi ratują kolejną krzywą wieżę. To część „średniowiecznego Manhattanu”

Średniowieczna wieża we włoskiej Bolonii zaczyna niebezpiecznie się przechylać. Sytuacja jest na tyle poważna, że podjęto decyzję o jej pilnym wzmocnieniu, by zapobiec katastrofie.

Brytyjski dziennik krytykuje PKP. „Jakość rodem z dawnych czasów”

Redakcja brytyjskiego dziennika „Daily Telegraph” przygotowała ranking jakości europejskich kolei. Na tle innych europejskich przewoźników PKP nie wypada najlepiej.

Kraina Wygasłych Wulkanów doceniona na świecie. Polski geopark na liście UNESCO

Położona w Sudetach Kraina Wygasłych Wulkanów stała się trzecim znajdującym się na terenie Polski miejscem, które trafiło na listę Światowych Geoparków UNESCO. To potwierdzenie, że nasz kraj poszczycić się może dziedzictwem geologicznym o międzynarodowym znaczeniu.

Polskie miasto magnesem na turystów. Pierwsze miejsce w europejskim rankingu

W Europie nie brakuje miast, które są magnesem przyciągającym turystów. Wygląda jednak na to, że w 2024 roku gwiazdą w tym gronie ma szansę być jedno z polskich miast – wynika z raportu przygotowanego przez firmę Bounce.

Takich tarasów widokowych w Polsce jeszcze nie było. Las drzew i podniebny bar

Warszawa zyska niebawem wyjątkowy, obsadzony drzewami taras widokowy. Projekt robi wrażenie – znajdująca się na szczycie najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej atrakcja ściągnąć może mnóstwo turystów.

Najlepsze letnie bary: klub na dachu wieżowca w Warszawie w światowej czołówce

Bar z Warszawy znalazł się na liście najlepszych barów pod gołym niebem na świecie. Warszawa trafiła do rankingu obok tak słynących z nocnego życia miast jak Bangkok, Barcelona czy Nowy Jork.

Nowa inwestycja rosyjskiego miliardera. Chce zaskoczyć świat poziomem luksusu

Należąca do rosyjskiego miliardera sieć hotelowa Aman Resorts buduje nowy obiekt. Ma to być najdroższy i najbardziej luksusowy hotel w Dubaju, mieście słynącym z luksusowych nieruchomości i przepychu. Jak będzie wyglądał obiekt, który ma zaskoczyć Dubajczyków?

Warszawa wśród najlepszych do życia miast w Europie. Zdecydowały trzy elementy

Firma Resonance Consulting opublikowała swój doroczny ranking 100 najlepszych miast w Europie. Warszawa zajęła w nim bardzo wysoką pozycję w czołowej dwudziestce. Co zdecydowało o umieszczeniu polskiej stolicy na liście najlepszych miast w Europie?

Najbardziej luksusowe miasta w Polsce. Na czele wcale nie Warszawa

Polskie miasta znalazły się na liście najbardziej luksusowych metropolii w Europie. W zestawieniu ujęto trzy polskie miasta. Które z nich okazało się najlepsze? Rozstrzygnięcie może wielu osobom wydać się zaskakujące.