Najsłynniejszy opuszczony dworzec uratowany przed ruiną. Jak wyglądają wnętrza?

Zanim Canfranc Estación w hiszpańskich Pirenejach stał się 5-gwiazdkowym hotelem, był stacją kolejową. Secesyjny dworzec przez lata popadał w ruinę, na szczęście odzyskał świetność. Wnętrza budynku zmieniły się nie do poznania.

Historia najpiękniejszego opuszczonego dworca: szpiedzy, naziści i wagony złota

Dworzec w hiszpańskim Canfranc, zwany „Titanikiem w Pirenejach” przez lata stał opuszczony. Dzisiaj jest luksusowym hotelem, ale jego mury pamiętają wiele dramatycznych wydarzeń.

„Wielki remont” Rzymu za 13 miliardów euro. Miasto zmieni się nie do poznania

Władze Rzymu mają do wykorzystania gigantyczną kwotę sięgającą 13 miliardów euro. Na co ją przeznaczą? W planach jest m.in. budowa nowej linii metra, ale też uporanie się z problemem śmieci zalegających na ulicach – informuje „Bloomberg”.

Kobiety mogą korzystać z basenów topless. Decyzja władz Berlina

Kostium kąpielowy nie jest obowiązkowy – tak zdecydowały władze Berlina. Na publicznych basenach w niemieckiej stolicy kobiety będą mogły pływać także topless. Decyzję podjęto po wielu skargach kobiet w związku z dyskryminacją na basenach.

Amerykanie drwią z muzeum w Krakowie. „Tak złe, że trzeba to zobaczyć”

Amerykański tabloid „New York Post” zrecenzował krakowskie muzeum figur woskowych. Opinia dziennikarza jest bezlitosna, ale krakowskie muzeum zyskało już sławę - stało się niezwykle popularne na TikToku.

Zamek w Łapalicach może zostać dokończony. Jak miały wyglądać jego wnętrza?

Zamek w Łapalicach nieopodal Gdańska może zostać dokończony – taką decyzję podjęły miejscowe władze. Słynna samowola budowlana dostała zielone światło. Jaką wizję wnętrz zamku miał jego właściciel?

„Dom muzyki” w Budapeszcie na liście architektonicznych cudów świata 2023 roku

Ceniony magazyn „Architectural Digest” ogłosił właśnie tegoroczną edycję listy cudów architektury. Znalazło się na niej sporo obiektów z Europy, prym wśród nich wiedzie niezwykły architektonicznie Dom Muzyki w Budapeszcie.

Nowy symbol Wilna. To będzie najbardziej niezwykły biurowiec w tej części Europy

Wilno zyska niebawem supernowoczesny obiekt. Z kompleksu, zaprojektowanego przez znane brytyjskie biuro Zaha Hadid Architects, będą mogli korzystać także mieszkańcy miasta.

Hotele dla niewyspanych robią furorę. Jakie wygody oferują swoim gościom?

Turystyka dla niewyspanych zdaniem ekspertów to jeden z trendów, które w 2023 roku będą zyskiwać na popularności. Jak wyglądają hotele dla osób, które biorą urlop żeby się wyspać – i na jakie wygody mogą tam liczyć?

Najbardziej romantyczna stolica w Europie. Paryż i Rzym przegranymi w rankingu

Rzym, Paryż, Praga – a może Lizbona? W zestawieniu najbardziej romantycznych europejskich stolic na Walentynki zwyciężyła stolica Portugalii, dotąd pod względem popularności ustępująca największym europejskim metropoliom.

Najbardziej gościnne miasta świata: litewski kurort nad Bałtykiem w czołówce

Włochy, Tajwan, Hiszpania, Niemcy, Australia, Meksyk, Brazylia, Argentyna, Wielka Brytania i Litwa - tu znajdują się najbardziej gościnne miasta świata. Serwis Booking.com przygotował zestawienie miast, w których turyści czują się najlepiej.

Gwiazdki w hotelach to prawdziwa dżungla. Co oznaczają i kto je przyznaje?

Jak działa system przyznawania gwiazdek hotelom? Czy pięć gwiazdek to oznacza najwyższy poziom luksusu? Niestety, to nie jest takie proste.

Warszawa wśród najlepszych w Europie miast na weekend. „Zaskakująco romantyczna”

Warszawa i Kraków znalazły się w zestawieniu najciekawszych miast Europy Środkowej na weekendowy wyjazd. W zestawieniu przygotowanym przez brytyjski dziennik „The Times” wyróżniono także Bukareszt, Brno czy Split.

Warszawa i Kraków na światowej liście „miast do odkrycia” w 2023 roku

Kraków znalazł się w światowym zestawieniu miejsc, które w 2023 roku będą zyskiwać popularność – obok Bukaresztu, Brukseli, Baku czy Ho Chi Minh. Zestawienie przygotował popularny serwis „Tripadvisor”. Wyróżniono też Warszawę.

Florencja „oczyszcza się” z turystów. Będzie zakaz budowy hoteli w centrum

Władze Florencji chcą zmienić oblicze miasta, które jest jednym z głównych celów podróży turystów z całego świata. Cel: Florencja ma stać się lepszym miastem do życia dla mieszkańców, ale kosztem turystów.

Amfiteatr i studio nagrań na pokładzie. Orient Express pokazał pierwszy jacht

Orient Express kojarzy się z luksusowymi podróżami, tyle że koleją. Marka, należąca do francuskiego giganta hotelowego, wchodzi na rynek podróży morskich. Pierwszy wycieczkowiec Orient Express będzie oazą luksusu. Co znajdzie się na pokładzie?

„Mały klejnot”: Kraków uznany za jedno z najpiękniejszych zimą miast w Europie

Gdzie w Europie jest najpiękniej zimą? Redaktorzy „Architectural Digest”, cenionego amerykańskiego magazynu o architekturze i designie, wybrali europejskie miasta, które zimą stają się jeszcze piękniejsze. Wśród wyróżnionych znalazł się Kraków.

W metrze, bez spodni. W ten weekend londyńczycy wracają do nietypowej zabawy

W ten weekend londyńskie metro opanują ludzie podróżujący bez spodni. Akcja, która ma już kilkanaście lat, wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Dlaczego kobiety i mężczyźni w Londynie, mieście klasycznej elegancji, podróżują metrem bez spodni?