Grenlandia: największa wyspa na świecie chce stać się rajem turystycznym Północy

Turyści z całego świata pokochali Islandię, a niewielki kraj w ciągu kilkunastu lat na północy stał się turystycznym rajem. Teraz podobny status chciałaby osiągnąć Grenlandia, największa wyspa świata.

„Śmieci muszą zniknąć z chodników”. Paryż chce poprawić wizerunek wśród turystów

Paryscy radni opublikowali swoisty „manifest piękności”. To deklaracja chęci przywrócenia stolicy Francji jej dawnego uroku, tak, by stała się miastem przyjaznym dla mieszkańców – i bardziej czarującym dla turystów.

„Nic nie jest wieczne”. Padł słynny bar flamenco w Madrycie. To efekt pandemii

Po 40 latach zamknięto legendarny bar flamenco „Candela” w Madrycie. To właśnie tam spotykały się najważniejsze nazwiska hiszpańskiej sceny flamenco czy jazzu.

60 metrów pod ziemią: W Danii powstaje nietypowe muzeum zimnej wojny

Podziemny bunkier na półwyspie Jutlandzkim, niegdyś jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic duńskiej armii, zmieni się w muzeum zimnej wojny. Nietypowy obiekt ma szansę stać się wielką atrakcją turystyczną.

W Barcelonie wymieniają nawierzchnię ulic. Zamiast asfaltu – odpady plastikowe

Władze Barcelony rozpoczęły pilotażowy projekt wymiany nawierzchni na ulicach w mieście. Chodzi o to, by sprawdzić, czy nawierzchnia wykonana z odpadów plastikowych będzie równie dobra, co nawierzchnia asfaltowa.

Ranking „najsilniejszych” paszportów świata. W 2022 roku Polska rekordowo wysoko

Polski paszport to światowa ekstraklasa – wynika z najnowszego raportu filmy Henley & Partners prezentującego możliwości, które dają podróżnym paszporty różnych krajów. W zestawieniu na 2022 rok Polska znalazła się rekordowo wysoko.

Krzywa Wieża w USA: luksusowy apartamentowiec w San Francisco przechyla się

Millenium Tower w San Francisco, jeden z najbardziej luksusowych apartamentowców w USA, zapada się w miękkim podłożu na którym stoi, a na dodatek – cały czas się przechyla. Kosztowne próby ratowania budynku nie przynoszą rezultatów.

Praga: miejska choinka nie trafi na śmietnik. Zostanie przerobiona na meble

Co zrobić z choinką po świętach? Władze stolicy Czech postanowiły, że miejskie drzewko ze Starego Miasta w Pradze nie pójdzie na śmietnik. Choinka zostanie wykorzystana do produkcji mebli, które trafią do jednego z ośrodków pomocy społecznej.

Sąsiedzi Polski wśród największych światowych atrakcji turystycznych 2022 roku

Nocny pociąg łączący stolicę Czech z Brukselą znalazł się na liście atrakcji turystycznych z całego świata, których nie warto przegapić w 2022 roku. To nie jedyna atrakcja z Europy Środkowej w tym zestawieniu. Polski jednak w nim nie ma.

„To nie most, to pułapka”. Wenecja ma problem ze swoją atrakcją turystyczną

Szklany most nad Canale Grande zaprojektowany przez słynnego hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę miał być ozdobą Wenecji. Okazał się jednak niebezpieczny i nieoczekiwanie stał się raczej kłopotem niż powodem do dumy.

Ranking słynnych ulic handlowych Europy. Warszawa w ogonie zestawienia

W Warszawie i innych dużych polskich miastach wciąż brak reprezentacyjnych deptaków handlowych. Tymczasem wiele europejskich stolic i metropolii ma po kilka takich ulic. Które z nich są najchętniej odwiedzane?

Ekologiczny, w pełni samowystarczalny i mobilny: to ma być hotel przyszłości

Czy era wielkich i mało ekologicznych hoteli dobiega końca? Coraz popularniejsze stają się mikrohotele – niewielkie obiekty, które nie ingerują w przyrodę i mogą bez przeszkód działać tam, gdzie nie dociera internet czy prąd.

Plany odbudowy katedry Notre Dame zatwierdzone. Powstanie „Disneyland”?

Podjęto ostateczną decyzję dotyczącą sposobu renowacji zniszczonej w pożarze paryskiej katedry Notre Dame. Wiadomo już, jak będzie wyglądać katedra po remoncie. Decyzja budzi jednak kontrowersje.

Przy granicy z Polską Czesi budują atrakcję turystyczną. Tylko dla odważnych

Na Morawach powstaje nowa atrakcja, która z pewnością ściągnie wielu turystów z Polski. Czesi w pobliżu Śnieżnika budują bowiem najdłuższy na świecie pieszy most wiszący. Konstrukcja powinna być gotowa wiosną 2022 roku.

Polskie miasto wśród najbardziej zakorkowanych na świecie. Nie jest to Warszawa

W globalnym zestawieniu najbardziej zakorkowanych miast na świecie znalazło się siedem polskich metropolii. Kto wypadł najgorzej? Wbrew pozorom – nie chodzi o Warszawę, stolica Polski wypada całkiem nieźle w zestawieniu.

Miasto biegaczy: Dubaj może pochwalić się największą na świecie imprezą biegową

146 tysięcy ludzi wystartowało w biegu, którego trasa wiodła przez centrum Dubaju. To największa impreza biegowa na świecie, wielokrotnie liczniejsza niż słynne maratony w Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie.

Włosi kochają futbol. Dowód? Najpopularniejsze hasła, których używają w sieci

O tym, że Włosi szaleją na punkcie piłki nożnej, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak potwierdza to też analiza najpopularniejszych haseł używanych przez Włochów w internecie: wśród nich przodują nazwy słynnych klubów piłkarskich.

Bezpiecznie jak w Europie: w których państwach po zmroku czujemy się najpewniej?

Europa to najbezpieczniejszy kontynent na świecie – wynika z nowego badania Gallupa. Kraje europejskie zdominowały zestawienie państw, których obywatele czują się najbezpieczniej po zmroku. Jednak pierwsze miejsce zajął kraj spoza Europy.