Ruiny w Pompejach zarastają chwasty. Do ich koszenia Włosi wysłali oddział owiec

Na terenie kompleksu archeologicznego w Pompejach powstanie ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym winorośl uprawiana będzie metodami sprzed 2 tysięcy lat. Zdecydowano więc, że trawę trzeba kosić w sposób ekologiczny. Ma się tym zająć 150 owiec.

Taka budowa zdarza się raz na 50 lat. Powstaje nowa polska baza na Antarktyce

O takim zleceniu marzy każdy architekt i każdy przedsiębiorca budowlany. 14 tysięcy kilometrów od Polski, na Wyspie Króla Jerzego u wybrzeży Antarktydy, powstaje nowa polska baza badawcza. Zastąpi starą, której stan pozostawia wiele do życzenia.

„Szokujący efekt”. Ostatni raz katedra Notre Dame wyglądała tak w średniowieczu

Wnętrza średniowiecznej paryskiej katedry Notre Dame, która została uszkodzona podczas pożaru w 2019 roku, przechodzą teraz kompleksowe czyszczenie. Kierownik zespołu konserwatorów zapewnia, że efekt będzie „szokujący”.

Zaskakujące dane: Francuzom znudziło się czerwone wino. Młodzi nie chcą go pić

Wino to jeden z filarów dorobku kulturowego Francuzów. Liczby jednak nie kłamią: we Francji pije się znacznie mniej wina niż jeszcze dekadę temu. Najbardziej spadło zainteresowanie winem czerwonym, jednym z symboli Francji.

30 tysięcy euro za przeprowadzkę. Kolejne włoskie miasteczko szuka mieszkańców

Do grona wyludnionych włoskich miejscowości, których władze próbują zwabić potencjalnych mieszkańców, dołączyło Presicce w rejonie Apulii na południu kraju. Chętnych do zamieszkania w tym mieście władze chcą skusić sporą sumą pieniędzy – donosi CNN.

Ibiza: była mekką imprezowiczów. Dzisiaj we władanie przejęli ją milionerzy

Przez lata Ibiza funkcjonowała jako europejskie centrum rozrywki. Tu rozwijał się clubbing i stąd promieniował na resztę Europy. Imprezowiczów stopniowo zastępują jednak ludzie bardzo zamożni, zmienia się też rozrywka, którą oferuje Ibiza.

Koniec ery Jumbo Jeta: Boeing 747, „królowa nieba”, przechodzi na emeryturę

Zrewolucjonizował lotnictwo, a przy okazji stał się gwiazdą popkultury. Był brzydki, ale jednocześnie – jedyny w swoim rodzaju. W tym roku, po półwieczu, historia ikonicznego Boeinga 747, zwanego Jumbo Jetem, dobiega końca.

Mieli burzyć, będą przebudowywać. Tak zmieni się gmach Parlamentu Europejskiego

Kompleks budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli przejdzie metamorfozę. Zamiast rozbiórki jednego z nich, zdecydowano się na przebudowę, która ma unowocześnić obiekt i sprawić, by stał się bardziej dostępny dla obywateli UE.

Dubaj: 500 metrów, diamenty na szczycie. Oto najwyższy apartamentowiec świata

Niebawem Dubaj będzie mógł poszczycić się kolejnym rekordowym budynkiem. W mieście ma powstać blisko 500-metrowy apartamentowiec Burj Binghatti Jacob & Co Residences, owoc współpracy dubajskiego dewelopera ze szwajcarskim producentem zegarków.

To będzie świątynia luksusu. Louis Vuitton otworzy swój pierwszy hotel

Zamiast biur i komputerów – luksusowe apartamenty dla gości. Paryska siedziba Louis Vuitton ma stać się ekskluzywnym hotelem. Obok niego powstanie największy na świecie butik tej marki. To część zmian, które w Paryżu chce wprowadzić koncern LVMH.

Najbardziej stresujące lotniska w Europie. Na liście dwa porty lotnicze z Polski

Pośpiech, hałas, tłok – z tym kojarzą się wielu pasażerom wizyty na lotniskach. Trudno się dziwić, że postrzegają je jako stresujące. Które europejskie porty lotnicze budzą najwięcej negatywnych emocji?

Wraca najdłuższa trasa kolejowa w Europie. Pociągiem ze Szwecji na narty w Alpy

Moda na dalekie podróże koleją staje się w Europie coraz powszechniejsza. Choć południe Skandynawii od Alp dzieli blisko 2 tysiące kilometrów, w tym roku Szwedzi ponownie pojadą pociągiem na narty do austriackich kurortów.

Polski park narodowy na liście najbardziej niedocenianych atrakcji Europy

Sardynia, Wilno, dziewicza północ Finlandii, niemieckie uzdrowisko, Góry Zachodniorumuńskie, a obok nich – Białowieski Park Narodowy. CNN umieściło polską puszczę na liście najbardziej niedocenianych – choć wartych odwiedzenia – miejsc w Europie.

Linie lotnicze chcą „przekupić” klientów, by chętniej wybierali środkowe miejsca

Środkowe miejsca w samolocie uchodzą za najgorsze, mniej atrakcyjne nawet od miejsc przy toalecie. Jak namówić pasażerów, by chętniej je wybierali? Linie lotnicze Virgin Australia chcą „przekupić” klientów organizując konkurs z nagrodami.

Gdynia z grantem od Bloomberga. Powstanie mural poprawiający bezpieczeństwo

Gdynia dostała prawie 125 tys złotych na rewitalizację terenu wokół jednej ze szkół podstawowych. Za te pieniądze powstanie tak zwany mural poziomy. Fundatorem grantu jest organizacja charytatywna amerykańskiego miliardera Michaela Bloomberga.

Słynne starożytne termy na Węgrzech padły. Powód: rosnące ceny gazu

Do jaskiń z wodami krasowymi ludzie przychodzili się kąpać już w starożytności. Teraz termy w Miskolctapolca, na przedmieściach miasta Miszkolc, świecą pustkami. Z powodu rosnących cen gazu obiekt, słynny w Europie, został zamknięty.

„Biorę urlop, żeby się wyspać”. Turystyka dla niewyspanych to nowy fenomen

Coraz częściej jesteśmy tak przemęczeni pracą, że gdy bierzemy urlop, przede wszystkim chcemy się wyspać. Hotele dostrzegły tę zmianę i chcą ją wykorzystać. Oferty dla niewyspanych mogą wkrótce stać się szybko rosnącą częścią branży turystycznej.

Wieża Eiffla bez zmian. Władze Paryża wycofują się z kontrowersyjnego pomysłu

Wieża Eiffla, jeden z symboli Paryża, nie zostanie obudowany budynkami. Nie będzie też wycinki drzew. Po miesiącach protestów władze Paryża postanowiły ostatecznie wycofać się z propozycji, która wzbudziła ogromne emocje we Francji.