Biznes klasa w samolotach coraz tańsza. Linie lotnicze zmieniają politykę

Biznes klasa, do niedawna usługa niemal luksusowa, coraz częściej tanieje. Linie lotnicze zmieniają podejście i oferują więcej wygody w niższej cenie. W jaki sposób można z tego skorzystać?

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels zmienia standardy uniformów

Od sneakersów do zadowolonych klientów – NYX Hotel Warsaw, jeden z najnowszych hoteli w Warszawie, wprowadził właśnie sporą zmianę dotyczącą tego, jak na co dzień prezentują się jego pracownicy.

Koniec pierwszej klasy w samolotach? Linie lotnicze proponują nowy standard

Linie lotnicze coraz częściej rezygnują z oferowania miejsc w pierwszej klasie. Zamiast tego proponują nowe rozwiązanie: klasę superbiznes, wyposażoną między innymi w wydzielone kabiny zapewniające pasażerom intymność.

Samochodem raz w miesiącu? Mieszkańcy Berlina chcą wyrzucić auta z miasta

Berlińczycy chcieliby całkowicie odmienić swoje miasto. Petycja dotycząca usunięcia prywatnych samochodów z większości dzielnic miasta, zebrała już kilkadziesiąt tysięcy podpisów, a chętnych wciąż przybywa.

Hotele wegańskie zyskują popularność na świecie. Co je wyróżnia?

Coraz więcej osób rezygnuje z kupowania produktów pochodzenia zwierzęcego. Dzięki popularności weganizmu na świecie pojawia się też coraz więcej hoteli w pełni wegańskich. Czym różnią się od tradycyjnych hoteli?

Mieszkania socjalne w „świątyni luksusu”. Tak Francja walczy z nierównościami

Luksusowy budynek, bajeczny widok na Paryż, a w środku mieszkania komunalne za cenę, za którą w stolicy Francji można wynająć co najwyżej schowek na szczotki. To efekt polityki władz Francji, które walczą z nierównościami na rynku nieruchomości.

Dubaj: szejk dał wszystkim pracownikom tydzień urlopu. Mają zwiedzać Expo

Urzędnicy w Dubaju dostaną dodatkowe 6 dni płatnego urlopu. Mają go wykorzystać odwiedzając wystawę Expo, która w tym roku organizowana jest w tym mieście.

„Paryż pęka z zazdrości”. Burmistrz Londynu wbija szpilę Francuzom

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, jest bardzo dumny z ekologicznych osiągnięć brytyjskiej stolicy pod jego rządami. Zachwalając swoją politykę, nie szczędzi też złośliwości władzom Paryża.

Chińczycy rozbierają gigantyczny posąg ważący 1200 ton. Grunt się pod nim zapada

W historycznym chińskim mieście Jingzhou trwa rozbiórka ogromnego pomnika starożytnego bóstwa. Gigantyczny posąg z brązu ma zniknąć, bo zdaniem władz szpeci miasto, a do tego jest za ciężki, co może skończyć się katastrofą budowlaną.

Nowa usługa British Airways: pasażerowie zapłacą więcej za ekopaliwo do samolotu

Linie lotnicze szukają sposobów na to, jak sprawić, by lotnictwo pasażerskie było bardziej ekologiczne. Nowa propozycja to inicjatywa Biritsh Airways – pasażerowie mogą dopłacić do bardziej ekologicznego paliwa do samolotu, którym polecą.

Manhattan cmentarzyskiem tysięcy ptaków. Giną w zderzeniach z World Trade Center

Rocznie blisko sto tysięcy ptaków ginie w zderzeniach ze szklanymi fasadami wieżowców na nowojorskim Manhattanie – alarmują amerykańskie organizacje zajmujące się ochroną ptaków.

Stonehenge się sypie. Rusza remont słynnej kamiennej budowli

Stonehenge, słynna megalityczna budowla w Wielkiej Brytanii, pilnie wymaga remontu. Odkryte niedawno pęknięcia kamiennych bloków zagrażają stabilności całej konstrukcji.

700 hektarów winnic w mieście: Wiedeń to światowa potęga w produkcji win

Wiedeń słynie z zabytków, muzyki i kawiarni. Do tej listy dodajmy kolejną specjalność – stolica Austrii jest największym na świecie miejskim producentem wina. W Wiedniu działa kilkuset producentów tego trunku.

Dania ma najpiękniejsze na świecie miejsce do obserwacji topniejących lodowców

Minimalistyczne, wtopione w otoczenie, centrum turystyczne na Grenlandii powstało, by umożliwić obserwację tutejszych lodowców. Obiekt stanął na terenie znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wakacyjny raj chce ograniczyć liczbę turystów. Będzie trudniej przyjechać

Każdego roku na Hawajach wypoczywają setki tysięcy turystów z całego świata. Najwięcej na Oahu – największej wyspie archipelagu. Już niebawem sytuacja może się znacząco zmienić. Na Oahu ma być mniej turystów.

Cisza i lepszy sen: ten hotel w Londynie nie ma okien

W nowym londyńskim hotelu Zedwell najważniejszy jest wypoczynek i dobry sen osób, które w nim nocują. Dlatego projektanci zrezygnowali z okien. To gwarantuje gościom ciszę i spokój.

„Porażka roku”: najgorsza atrakcja Londynu przyciąga tłumy

Marble Arch Mound to nazwa sztucznego wzgórza, które jeszcze przed jego otwarciem uznano za najgorszą atrakcję turystyczną Londynu. Jednak ostatnio obiekt przyciąga tłumy turystów. Londyńczycy chcą się przekonać, czy sztuczna góra w centrum miasta rzeczywiście jest tak fatalna, jak się o niej mówi.

„Nie przyjeżdżajcie”: nietypowy apel do turystów w Hiszpanii

Wizja wakacji w hiszpańskim miasteczku dla wielu osób jest kusząca. Niektórzy szybko przekonują się jednak, że życie na prowincji różni się od tego, co widać na Instagramie. Jedno z hiszpańskich miast rozpoczęło kampanię informacyjną, która ma pomóc zrozumieć turystom, że oprócz pięknych widoków czekają ich też spotkania z kurami czy osłami.