Katedra Notre-Dame w Paryżu odzyskała iglicę. Remont wchodzi w kluczową fazę

Cztery lata po pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu, jedna z największych turystycznych atrakcji stolicy Francji odzyskała iglicę. Budowniczym został tylko rok, by zdążyć z zakończeniem prac przed zaplanowanym na grudzień 2024 roku oficjalnym otwarcie Notre-Dame po remoncie.

Opuszczona biblioteka w centrum Warszawy odzyska blask. Jest decyzja

Biblioteka Ordynacji Krasińskich to jeden z najbardziej charakterystycznych – i budzących największą ciekawość – zabytków Warszawy. Nareszcie ruszą prace renowacyjne niszczejącego obiektu. Jakie będą dalsze losy biblioteki przy ulicy Okólnik?

32 hotele z Polski z szansą na „kluczyk” Michelina. Debiut nowej nagrody

Aż 32 obiekty znajdujące się w Polsce walczyć będą o klucze Michelina – nowe wyróżnienie słynnego przewodnika kulinarnego stworzone z myślą o hotelach na całym świecie.

Dwa wieżowce na pustyni. To będzie hotel, jakiego świat nie widział

Twórcy realizowanego w Arabii Saudyjskiej projektu Neom ujawnili kolejny wpisujący się w niego „region”. To Epicon – luksusowy ośrodek zamknięty w dwóch wieżowcach, które staną na pustyni.

Generacja Z znalazła wymarzony cel podróży. To państwo na drugim końcu świata

Generacja Z uwielbia podróżować, pod tym względem nie różni się od innych pokoleń. O jakim celu podróży marzą przedstawiciele pokolenia Z?

XVI-wieczny kościół w Polsce na sprzedaż. „Idealny na salę weselną”

Zabytkowy XVI-wieczny kościół w województwie dolnośląskim został wystawiony na sprzedaż. Kamienny obiekt położony jest tuż przy granicy z Czechami. Cena to równowartość niewielkiego mieszkania Warszawie.

Watykan otworzył drzwi do „miasta umarłych”, po raz pierwszy w historii

Dyrekcja Muzeów Watykańskich zdecydowała o otwarciu podziemnego „miasta umarłych” znajdującego się pod gmachami Watykanu. Dotychczas do starożytnej nekropolii mogli wejść tylko naukowcy.

Władze Paryża pozbyły się hulajnóg z ulic. Teraz na celowniku znalazły się SUV-y

Właściciele SUV-ów w Paryżu mają powody do niepokoju. Władze miasta, na czele z mer Anne Hidalgo, uznały bowiem, że duże i zanieczyszczające środowisko auta zabierają miejsce i trują, w związku czym ich kierowcy powinni płacić znacznie więcej za parkowanie.

Metamorfoza ikony modernizmu. Sanatorium dla gruźlików będzie eleganckim hotelem

W fińskim sanatorium Paimio, uznawanym za jedno z najważniejszych dzieł europejskiego modernizmu, przez lata leczono chorych na gruźlicę. Niebawem część słynnego obiektu projektu Alvara Aalto stanie się luksusowym hotelem.

Saudyjczycy tworzą najdłuższy basen na świecie. Powstanie na pustyni

W północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, w okolicach Tabuku, powstanie gigantyczne sztuczne jezioro o długości 2,8 kilometra, które będzie prawdopodobnie największym tego typu zbiornikiem na świecie. To jeden z elementów Trojeny – gigaprojektu deweloperskiego Neom, który ma być nową wizytówką gospodarki saudyjskiej.

„W Dubaju jest za dużo milionerów”. Dubajski miliarder boi się o swoje miasto

Dubaj stał się jednym z ulubionych miast dla milionerów, zamożni ludzie ściągają tam z całego świata. Czy miasto będzie w stanie poradzić sobie z tak dużą liczbą osób zamożnych? Głos w tej sprawie zabrał jeden z najbogatszych dubajskich miliarderów.

Ultraluksus w Arabii Saudyjskiej. Na pustyni stanie monumentalny kompleks hoteli

W Arabii Saudyjskiej powstaje kompleks hoteli dosłownie wyrastających z gór. To kolejna część gigaprojektu Neom, który ma być wizytówką gospodarki saudyjskiej, odchodzącej od paliw kopalnych i stawiającej na usługi.

Słynne muzeum w Berlinie zamknięte. Ponownie otworzy się dopiero za 14 lat

Ci, którzy pragnęli odwiedzić Muzeum Pergamońskie w Berlinie przed jego wielkim remontem, ale nie zdążyli tego zrobić, będą musieli wykazać się niemałą cierpliwością – placówka właśnie została zamknięta na kilkanaście lat.

Oto pierwszy w Europie ośrodek narciarski bez wyciągów. Wstęp jest za darmo

We włoskiej wiosce Montespluga powstał ośrodek narciarski o nazwie Homeland. Jest inny niż wszystkie – próżno w nim bowiem szukać wyciągów. Chcesz zjechać? Musisz wspiąć się po górskich stokach o własnych siłach.

Opuszczona wieś w Hiszpanii na sprzedaż. Cena jak za domek pod Warszawą

Opuszczona wieś w Hiszpanii trafiła na sprzedaż. Właściciel Salto de Castro w prowincji Zamora chciał przywrócić wioskę do życia, ale poniósł porażkę. Cena wydaje się całkiem atrakcyjna.

Winnica Leonarda da Vinci zamknięta dla turystów. Miliarder nie chce obcych

Zwiedzanie słynnej winnicy Leonarda da Vinci nie będzie możliwe, przynajmniej na razie. Najbogatszy Europejczyk, Bernard Arnault, twórca potęgi koncernu LVMH, zamknął przed turystami jedną z czołowych atrakcji Mediolanu, historyczną willę Casa degli Atellani.

Nowe wyróżnienie w przewodniku Michelin. Kto dostanie gwiazdki, a kto – klucze?

Prestiżowy przewodnik Michelin będzie odtąd przyznawał nie tylko gwiazdki restauracjom. Wydawca przewodnika poszerza działalność i dodaje nowe wyróżnienie: klucze. Kto je otrzyma?

Raport: Warszawa w światowej czołówce miast, w których żyje się najprzyjemniej

W których miastach ludziom żyje się najlepiej? Firma konsultingowa Resonance przygotowała kolejną edycję dorocznego rankingu najbardziej lubianych, najlepiej rozwiniętych i najlepszych miast do życia. Warszawa znalazła sie w pierwszej pięćdziesiątce, wyprzedzając między innymi Kopenhagę, Oslo czy Frankfurt.