Adidas Samba - te buty okazały się jednym z najbardziej pożądanych modeli 2023 roku. Dzięki nim Adidas odniósł sprzedażowy sukces w roku, w którym zmagał się z problemami po zakończeniu współpracy z Kanye Westem.
Najmłodsze pokolenie miliarderów swoją fortunę w dużej mierze zawdzięcza rodzicom. Tak wynika z najnowszego raportu szwajcarskiego banku inwestycyjnego UBS.
Twórca serwisu Alibaba Jack Ma chce teraz podbić branżę spożywczą. Nowa firma chińskiego miliardera będzie sprzedawać żywność. To ma być nowy początek dla człowieka, który kilka lat temu podpadł władzom w Pekinie i musiał usunąć się w cień.
Dom mody Missoni, jedna z najbardziej znanych marek świata włoskiej branży modowej, niebawem może zmienić właściciela. Rodzina Missonich rozważa sprzedaż firmy – informuje Reuters.
74-letni Bernard Arnault, twórca koncernu LVMH, potentata na rynku dóbr luksusowych, i ojciec piątki dzieci czekających na sukcesję, podjął decyzję. Miliarder jeszcze długo nie odda władzy nad zbudowanym przez siebie imperium biznesowym – pisze „Corriere della Sera”.
Włada jednym z najmniejszych państw świata, a jednocześnie uznawany jest za najbogatszego monarchę Europy. Książę Liechtensteinu, Jan Adam II, zmienił rodzinną firmę w międzynarodowego potentata. Dzięki temu stał się miliarderem.
To historia rodem z serialu „Sukcesja”, tyle że wydarzyła się naprawdę. Alexandre Barrière i jego siostra Joy Desseigne-Barrière odebrali władzę ojcu i stanęli na czele francuskiego imperium hotelowo-restauracyjnego Groupe Barrière.
Bershka, siostrzana marka Zary, zmienia logo, na bardziej nowoczesne i „luksusowe”. Podobną przemianę przeszła też inna marka koncernu Inditex – Pull&Bear. Marta Ortega Perez, córka twórcy koncernu, Amancio Ortegi, przejęła stery i zmienia firmę.
W ostatnich 10 latach żadne miasto w Europie nie przyciągało ludzi zamożnych tak skutecznie jak Warszawa - to wniosek z raportu firmy Henley & Partners, na temat najbogatszych miast na świecie. Ilu miliarderów i multimilionerów mieszka w Warszawie?
Jeszcze kilka lat temu amerykański Revlon był potentatem na rynku produktów do makijażu. W czasie pandemii firma popadła jednak w tarapaty i musiała ogłosić upadłość. Wygląda jednak na to, że giganta udało się uratować.
Marta Ortega Pérez, prezeska koncernu Inditex, do którego należy między innymi Zara, jest córką Amancia Ortegi, twórcy firmy, jednego z najbogatszych Europejczyków. Dziedziczka tej fortuny chce zmienić wizerunek marki — i całego koncernu Inditex.
Lapo Elkann, wnuk Gianniego Agnellego, twórcy potęgi marki Fiat, znalazł się w dramatycznej sytuacji. Firma ekscentrycznego Włocha, Italia Independent, ma duże problemy finansowe, ale Elkannowi udało się zawrzeć układ, który pomoże ją ocalić.
W styczniu 2001 roku, gdy w USA pękała bańka internetowa, pojawiła się plotka: genialny amerykański wynalazca pracuje nad urządzeniem, które zmieni świat. Segway miał być przełomem, ale rewolucja się nie udała. A może to my nie byliśmy na nią gotowi?
Najwięksi giganci świata mody to firmy rodzinne – wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę doradczą EY i szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Kto znalazł się na czele zestawienia?
Autobiografia księcia Harry'ego błyskawicznie stała się bestsellerem na rynku brytyjskim. Już dzisiaj wiadomo, że książę zarobi na niej duże pieniądze. Jak duże? W brytyjskich mediach padły kwoty, na które ma opiewać kontrakt z wydawnictwem.
Polscy projektanci cieszą się coraz większą renomą i – co najważniejsze – wygrywają prestiżowe konkursy. Dowodem są wyniki najnowszego zestawienia World Design Rankings podsumowującego 2022 rok. Polska zajęła w nim bardzo wysoką pozycję.
Czasy wielkich indywidualności w branży mody dobiegają końca. Dzisiaj wielkie marki świata mody oczekują przede wszystkim sprzedaży i zysków, a nie fajerwerków kreatywności. Ostatnie zmiany każą sądzić, że tak będzie wyglądać przyszłość.