Najbogatszy Europejczyk znowu na zakupach. Na celowniku słynna marka luksusowa

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zbudował koncern kontrolujący ponad 70 marek luksusowych. Od miesięcy Francuz zwiększa wpływy w kolejnej słynnej marce. Nie chodzi jednak o wrogie przejęcie.

Najbogatszy Europejczyk rusza do Hollywood. Chce zarobić na rosnącej niszy

Francuski koncern LVMH kontrolowany przez Bernarda Arnaulta, najbogatszego Europejczyka, chce zawojować Hollywood. Francuzi otwierają własną wytwórnię filmową w Los Angeles. Czym będzie się zajmować nowa firma?

Marka dla „młodych i pięknych” odradza się. Koniec z toksycznym wizerunkiem

Amerykańska marka Abercrombie & Fitch diametralnie zmieniła swój wizerunek. Nie chce już być postrzegana jak do tej pory – jako marka dla ludzi niemal idealnych: młodych, pięknych i bogatych. Odejście od kontrowersyjnej polityki zaczyna przynosić efekty.

Taka sama premia dla wszystkich pracowników. Słynny dom mody dzieli się zyskami

Francuska marka Hermès świętuje znakomity wynik w 2023 roku. W związku z tym każdy z 22 tysięcy pracowników firmy dostał taką samą premię, bez względu na stanowisko, wiek czy staż. „Chcemy dzielić owoce wzrostu z tymi, którzy pracują na ten sukces każdego dnia” – przekonują przedstawiciele firmy.

Każdy sukces ma swoją cenę

Chcemy doprowadzić do tego, żeby konsument, który jeszcze sześć lat temu nie miał wyboru, czy zapłacić kartą, czy gotówką, mógł w każdym miejscu wybrać dowolną metodę płatności, zgodnie ze swoimi preferencjami – mówi Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Roszada w firmie najbogatszego Europejczyka. Do gry wchodzi generacja Z

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zdecydował o kolejnych zmianach w swoim imperium. Twórca koncernu LVMH zamierza umieścić w zarządzie spółki swoich dwóch najmłodszych synów.

„Lepszy niż Elon Musk”. Kim jest Wang Chuanfu, nowy król motoryzacji?

Chiński miliarder Wang Chuanfu to twórca firmy BYD, która zepchnęła właśnie Teslę Elona Muska z pierwszego miejsca na liście największych na świecie producentów samochodów elektrycznych. Kim jest człowiek, który rzucił wyzwanie Muskowi?

Najbogatszy Europejczyk znów na zakupach. Skupuje luksusowe nieruchomości

Bernard Arnault, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przedsiębiorca kontrolujący koncern LVMH, giganta rynku dóbr luksusowych, kupił kolejną prestiżową nieruchomość w Paryżu. Jego nowy nabytek to zabytkowa kamienica na Polach Elizejskich.

Idą złote czasy dla rzemieślników. Marki luksusowe zatrudniają ich na potęgę

Giganci branży luksusowej tworzą nowe miejsca pracy. Najbardziej poszukiwani są rzemieślnicy, bo znacząca część produkcji czołowych marek z rynku dóbr luksusowych wymaga pracy ręcznej.

Te buty uratowały Adidasa w 2023 roku. Pomogły przetrwać wpadkę z Kanye Westem

Adidas Samba - te buty okazały się jednym z najbardziej pożądanych modeli 2023 roku. Dzięki nim Adidas odniósł sprzedażowy sukces w roku, w którym zmagał się z problemami po zakończeniu współpracy z Kanye Westem.

Raport: miliarderzy z generacji Z zawdzięczają majątek rodzicom, a nie pracy

Najmłodsze pokolenie miliarderów swoją fortunę w dużej mierze zawdzięcza rodzicom. Tak wynika z najnowszego raportu szwajcarskiego banku inwestycyjnego UBS.

Twórca Alibaby powraca z nowym biznesem. Jack Ma chce podbić branżę spożywczą

Twórca serwisu Alibaba Jack Ma chce teraz podbić branżę spożywczą. Nowa firma chińskiego miliardera będzie sprzedawać żywność. To ma być nowy początek dla człowieka, który kilka lat temu podpadł władzom w Pekinie i musiał usunąć się w cień.

Wielkie zmiany w świecie włoskiej mody. Rodzinne imperium na sprzedaż?

Dom mody Missoni, jedna z najbardziej znanych marek świata włoskiej branży modowej, niebawem może zmienić właściciela. Rodzina Missonich rozważa sprzedaż firmy – informuje Reuters.

Sukcesja w imperium najbogatszego Europejczyka. Bernard Arnault zdecydował

74-letni Bernard Arnault, twórca koncernu LVMH, potentata na rynku dóbr luksusowych, i ojciec piątki dzieci czekających na sukcesję, podjął decyzję. Miliarder jeszcze długo nie odda władzy nad zbudowanym przez siebie imperium biznesowym – pisze „Corriere della Sera”.

Najbogatszy monarcha Europy buduje biznes wart setki miliardów dolarów

Włada jednym z najmniejszych państw świata, a jednocześnie uznawany jest za najbogatszego monarchę Europy. Książę Liechtensteinu, Jan Adam II, zmienił rodzinną firmę w międzynarodowego potentata. Dzięki temu stał się miliarderem.

Prawdziwa „Sukcesja”: dzieci przeciw ojcu w rodzinie francuskich potentatów

To historia rodem z serialu „Sukcesja”, tyle że wydarzyła się naprawdę. Alexandre Barrière i jego siostra Joy Desseigne-Barrière odebrali władzę ojcu i stanęli na czele francuskiego imperium hotelowo-restauracyjnego Groupe Barrière.

Trzej koledzy – i garaż w Zurychu. Kim są twórcy firmy On, sponsora Igi Świątek?

On, szwajcarska firma produkująca odzież sportową i buty, będzie odtąd ubierać Igę Świątek. Jaka jest historia niezwykłego sukcesu tej marki?

Mała rewolucja wśród siostrzanych marek Zary. Wszyscy chcą być teraz „premium”

Bershka, siostrzana marka Zary, zmienia logo, na bardziej nowoczesne i „luksusowe”. Podobną przemianę przeszła też inna marka koncernu Inditex – Pull&Bear. Marta Ortega Perez, córka twórcy koncernu, Amancio Ortegi, przejęła stery i zmienia firmę.