Z Paryża do Londynu: Chanel, słynny francuski dom mody, stał się firmą brytyjską

Dom mody Chanel postrzegany jest jako marka nierozerwalnie związana z Francją. Jednak rzeczywistość biznesowa wygląda inaczej – zakończono proces przekształceń w wyniku którego Chanel, jako firma, stał się brytyjską korporacją.

Stalowe ościeżnice drzwiowe. Modne, trwałe i praktyczne rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy planujesz remont mieszkania, czy zamierzasz wykończyć nowe lokum, rozważ zastosowanie ościeżnic stalowych. To rozwiązanie niezwykle trwałe, o wyjątkowym wyglądzie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki, np. w łazience, ale nie tylko. Ze względu na ponadczasowy design, ościeżnice metalowe będą pasować do wnętrza niemal w każdym stylu.

Wyróżnienie dla polskiego architekta. Maciej Franta wśród najlepszych w Europie

Znamy wyniki tegorocznej edycji prestiżowego europejskiego konkursu architektonicznego 40 Under 40. Jednym z laureatów został architekt Maciej Franta, twórca katowickiego biura architektonicznego Franta Group.

Jak radzą sobie producenci superjachtów bez pieniędzy rosyjskich oligarchów?

Rosyjscy miliarderzy byli dotąd świetnymi klientami dla stoczni produkujących luksusowe jachty – ocenia się, że należy do nich blisko 10 procent superjachtów pływających po świecie. Jak europejskie stocznie poradzą sobie bez nich?

Reefashion: Młodzi ludzie mają świadomość nadprodukcji ubrań i chcą coś zmienić

Ludzie nie zdają sobie sprawy jaką wartość mają ubrania zalegające w ich szafach, dopóki nie zaczną wystawiać ich na sprzedaż – mówią Claus Wither i Jesper Haugaard, twórcy Reefashion, duńskiej platformy resale, która chce powalczyć o polski rynek.

Dlaczego warto przejść na wirtualną kartę eSIM?

Numer można mieć na abonament – albo na kartę, to wie każdy. Tak jak to, że w obu przypadkach, by korzystać z numeru, trzeba kupić i włożyć do telefonu kartę SIM. Wszyscy zdają sobie także sprawę z tego, że rozmiar kart z roku na rok maleje, w związku z czym różne modele komórek czy smartfonów mogą wymagać innej SIM-ki. To bywa kłopotliwe, szczególnie podczas zmiany telefonu na nowszy, gdy obecna karta okazuje się za duża – albo za mała. Rozwiązaniem tego problemu – i wielu innych – jest najnowocześniejsza generacja SIM-ek; eSIM. Co to jest i dlaczego warto się na nią zdecydować? Wyjaśniamy!

Włoskie marki luksusowe łączą siły. Powstanie nowa potęga?

Szefowie włoskich marek luksusowych zdają sobie sprawę, że w pojedynkę mają niewielkie szanse w rywalizacji z potentatami rynku. Czy potentatom w rodzaju LVMH czy Keringa, niebawem wyrośnie potężny rywal we Włoszech?