Potentaci branży luksusowej dostali po kieszeni. Wyparowało 17 miliardów dolarów

Najwięksi w branży luksusowej nie mogą zaliczyć 2024 roku do udanych. Łącznie ich majątki skurczyły się o 17 miliardów dolarów. Kto stracił najwięcej?

Najbogatszy Europejczyk inwestuje w arcyrywala. „Wilk w kaszmirze” powraca?

Bernard Arnault, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przedsiębiorca kontrolujący koncern LVMH, potentata na rynku dóbr luksusowych, kupił spory pakiet akcji konkurencyjnego koncernu Richemont, do którego należy m.in. marka Cartier. Czy to wstęp do wielkiego przejęcia na rynku dóbr luksusowych?

Gigant branży luksusowej inwestuje w gastronomię. Nowa żyła złota?

Koncern LVMH, światowy gigant branży luksusowej, kontrolowany przez Bernarda Arnaulta, inwestuje w gastronomię. Firma właśnie przejęła słynną paryską restaurację. Czy to zapowiedź dywersyfikacji w sytuacji, gdy rynek dóbr luksusowych hamuje?

Wszystko opiera się na wspólnocie wartości

O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2024. Zebrano 47,7 mln zł

Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2024 organizowana przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę wraz z Corporate Connections Polska przyniosła w tym roku blisko 46 milionów złotych. Podwojona kwota uzyskana z licytacji, 22 miliony złotych od Rafała Brzoski, to prawdopodobnie największa jednorazowa prywatna donacja na cel charytatywny w historii współczesnej Polski.

Niemcy znaleźli przepis na sukces w świecie luksusu. Inni toną, ich biznes kwitnie

Wiele platform sprzedażowych oferujących produkty luksusowe znalazło się w kryzysie, ale serwis Mytheresa trzyma się mocno. Z czego wynika sukces Niemców?

Europejski gigant branży luksusowej włącza się do gry o AI. Wybrał Chińczyków

Chińska firma zajmująca się rozwijaniem technologii opartej o sztuczną inteligencją zdobyła główną nagrodę w konkursie, którego organizatorem jest koncern LVMH kontrolowany przez jednego z najbogatszych ludzi świata. Czym zajmuje się firma FancyTech?

Sukcesja w imperium Warrena Buffeta. Miliarder zabrał głos i wskazał następcę

Amerykański miliarder Warren Buffet zdradził plany na przyszłość swojego imperium. Właściciel koncernu Berkshire Hathaway potwierdził, kto będzie jego następcą.

Kłopoty potentata rynku dóbr luksusowych. Słynna marka przestała się podobać

Kering, francuski gigant branży luksusowej, ma kłopoty. Koncern zapowiedział, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku dochód operacyjny zanotuje prawdopodobnie spadek o 40 procent. Powodem problemów jest między innymi to, że sprzedaż Gucci, wiodącej marki koncernu, spadła o blisko jedną piątą.

Najbogatszy Europejczyk znowu na zakupach. Na celowniku słynna marka luksusowa

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zbudował koncern kontrolujący ponad 70 marek luksusowych. Od miesięcy Francuz zwiększa wpływy w kolejnej słynnej marce. Nie chodzi jednak o wrogie przejęcie.

Najbogatszy Europejczyk rusza do Hollywood. Chce zarobić na rosnącej niszy

Francuski koncern LVMH kontrolowany przez Bernarda Arnaulta, najbogatszego Europejczyka, chce zawojować Hollywood. Francuzi otwierają własną wytwórnię filmową w Los Angeles. Czym będzie się zajmować nowa firma?

Marka dla „młodych i pięknych” odradza się. Koniec z toksycznym wizerunkiem

Amerykańska marka Abercrombie & Fitch diametralnie zmieniła swój wizerunek. Nie chce już być postrzegana jak do tej pory – jako marka dla ludzi niemal idealnych: młodych, pięknych i bogatych. Odejście od kontrowersyjnej polityki zaczyna przynosić efekty.

Taka sama premia dla wszystkich pracowników. Słynny dom mody dzieli się zyskami

Francuska marka Hermès świętuje znakomity wynik w 2023 roku. W związku z tym każdy z 22 tysięcy pracowników firmy dostał taką samą premię, bez względu na stanowisko, wiek czy staż. „Chcemy dzielić owoce wzrostu z tymi, którzy pracują na ten sukces każdego dnia” – przekonują przedstawiciele firmy.

Każdy sukces ma swoją cenę

Chcemy doprowadzić do tego, żeby konsument, który jeszcze sześć lat temu nie miał wyboru, czy zapłacić kartą, czy gotówką, mógł w każdym miejscu wybrać dowolną metodę płatności, zgodnie ze swoimi preferencjami – mówi Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Roszada w firmie najbogatszego Europejczyka. Do gry wchodzi generacja Z

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zdecydował o kolejnych zmianach w swoim imperium. Twórca koncernu LVMH zamierza umieścić w zarządzie spółki swoich dwóch najmłodszych synów.

„Lepszy niż Elon Musk”. Kim jest Wang Chuanfu, nowy król motoryzacji?

Chiński miliarder Wang Chuanfu to twórca firmy BYD, która zepchnęła właśnie Teslę Elona Muska z pierwszego miejsca na liście największych na świecie producentów samochodów elektrycznych. Kim jest człowiek, który rzucił wyzwanie Muskowi?

Najbogatszy Europejczyk znów na zakupach. Skupuje luksusowe nieruchomości

Bernard Arnault, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przedsiębiorca kontrolujący koncern LVMH, giganta rynku dóbr luksusowych, kupił kolejną prestiżową nieruchomość w Paryżu. Jego nowy nabytek to zabytkowa kamienica na Polach Elizejskich.

Idą złote czasy dla rzemieślników. Marki luksusowe zatrudniają ich na potęgę

Giganci branży luksusowej tworzą nowe miejsca pracy. Najbardziej poszukiwani są rzemieślnicy, bo znacząca część produkcji czołowych marek z rynku dóbr luksusowych wymaga pracy ręcznej.