Mała rewolucja wśród siostrzanych marek Zary. Wszyscy chcą być teraz „premium”

Bershka, siostrzana marka Zary, zmienia logo, na bardziej nowoczesne i „luksusowe”. Podobną przemianę przeszła też inna marka koncernu Inditex – Pull&Bear. Marta Ortega Perez, córka twórcy koncernu, Amancio Ortegi, przejęła stery i zmienia firmę.

Warszawa w rankingu „miast dla miliarderów”. Historyczny wynik polskiej stolicy

W ostatnich 10 latach żadne miasto w Europie nie przyciągało ludzi zamożnych tak skutecznie jak Warszawa - to wniosek z raportu firmy Henley & Partners, na temat najbogatszych miast na świecie. Ilu miliarderów i multimilionerów mieszka w Warszawie?

Gigant rynku kosmetycznego podnosi się po bankructwie. Wykończyła go pandemia

Jeszcze kilka lat temu amerykański Revlon był potentatem na rynku produktów do makijażu. W czasie pandemii firma popadła jednak w tarapaty i musiała ogłosić upadłość. Wygląda jednak na to, że giganta udało się uratować.

Zara się zmieni. Córka założyciela przejmuje stery i ma rewolucyjną wizję marki

Marta Ortega Pérez, prezeska koncernu Inditex, do którego należy między innymi Zara, jest córką Amancia Ortegi, twórcy firmy, jednego z najbogatszych Europejczyków. Dziedziczka tej fortuny chce zmienić wizerunek marki — i całego koncernu Inditex.

Trzej koledzy – i garaż w Zurychu. Kim są twórcy firmy On, sponsora Igi Świątek?

On, szwajcarska firma produkująca odzież sportową i buty, będzie odtąd ubierać Igę Świątek. Jaka jest historia niezwykłego sukcesu tej marki?

Lapo Elkann, wnuk twórcy potęgi Fiata, walczy o przetrwanie. Jego biznes tonie

Lapo Elkann, wnuk Gianniego Agnellego, twórcy potęgi marki Fiat, znalazł się w dramatycznej sytuacji. Firma ekscentrycznego Włocha, Italia Independent, ma duże problemy finansowe, ale Elkannowi udało się zawrzeć układ, który pomoże ją ocalić.

Cudowny wynalazek, który miał zmienić świat. Dlaczego Segway okazał się porażką?

W styczniu 2001 roku, gdy w USA pękała bańka internetowa, pojawiła się plotka: genialny amerykański wynalazca pracuje nad urządzeniem, które zmieni świat. Segway miał być przełomem, ale rewolucja się nie udała. A może to my nie byliśmy na nią gotowi?

Luksus, buty sportowe i fast fashion. Oto najbogatsze rodziny w świecie mody

Najwięksi giganci świata mody to firmy rodzinne – wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę doradczą EY i szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Kto znalazł się na czele zestawienia?

Autobiografia księcia Harry'ego jest już bestsellerem. Ile na niej zarobi?

Autobiografia księcia Harry'ego błyskawicznie stała się bestsellerem na rynku brytyjskim. Już dzisiaj wiadomo, że książę zarobi na niej duże pieniądze. Jak duże? W brytyjskich mediach padły kwoty, na które ma opiewać kontrakt z wydawnictwem.

Polska potęgą świata designu. Polacy w czołówce prestiżowego konkursu

Polscy projektanci cieszą się coraz większą renomą i – co najważniejsze – wygrywają prestiżowe konkursy. Dowodem są wyniki najnowszego zestawienia World Design Rankings podsumowującego 2022 rok. Polska zajęła w nim bardzo wysoką pozycję.

Koniec ery wielkich projektantów mody? Liczy się sprzedaż, a nie nazwisko

Czasy wielkich indywidualności w branży mody dobiegają końca. Dzisiaj wielkie marki świata mody oczekują przede wszystkim sprzedaży i zysków, a nie fajerwerków kreatywności. Ostatnie zmiany każą sądzić, że tak będzie wyglądać przyszłość.

Prawdziwa „Sukcesja”: komu przekaże władzę w firmie najbogatszy człowiek świata?

Bernard Arnault, 73-letni przedsiębiorca kontrolujący giganta rynku dóbr luksusowych, francuski koncern LVMH, ponownie został najbogatszym człowiekiem świata. Piątka jego dzieci czeka, aż ojciec odda stery w firmie. Komu przekaże władzę?

Louis Vuitton rośnie w kryzysie – i szuka tysięcy pracowników na całym świecie

Nadchodzą ciężkie czasy? Nie dla branży luksusowej. Louis Vuitton, najważniejsza marka tego segmentu, agresywnie wchodzi na rynek pracy. Do 2025 roku firma chce zatrudnić dziewięć tysięcy nowych pracowników na całym świecie. Kogo szuka Louis Vuitton?

Leo Messi polubił inwestycje w nieruchomości. Wydaje na nie miliony dolarów

Lionel Messi to jeden z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Pieniądze zarobione w sporcie inwestuje między innymi w luksusowe nieruchomości na kilku kontynentach. Interesują go nie tylko apartamenty czy domy, ale i hotele.

Bardzo elegancki miliarder: Tom Ford sprzedał modowe imperium i został krezusem

Amerykański projektant Tom Ford ostatnich 17 lat poświęcił na budowanie od podstaw swojej marki w świecie mody. Teraz pora na żniwa - Amerykanin sprzedaje swoją firmę koncernowi kosmetycznemu Estée Lauder. Ta transakcja uczyni z niego miliardera.

Najbogatszy „milenials” Europy: syn twórcy Red Bulla przejmuje miliardy ojca

Koniec walki o władzę w Red Bullu po śmierci twórcy marki, austriackiego miliardera Dietricha Mateschitza. Na swoim postawili potentaci z Tajlandii. 30-letni Mark Mateschitz dziedziczy majątek ojca, ale nie będzie zarządzał Red Bullem.

Z Paryża do Londynu: Chanel, słynny francuski dom mody, stał się firmą brytyjską

Dom mody Chanel postrzegany jest jako marka nierozerwalnie związana z Francją. Jednak rzeczywistość biznesowa wygląda inaczej – zakończono proces przekształceń w wyniku którego Chanel, jako firma, stał się brytyjską korporacją.

Stalowe ościeżnice drzwiowe. Modne, trwałe i praktyczne rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy planujesz remont mieszkania, czy zamierzasz wykończyć nowe lokum, rozważ zastosowanie ościeżnic stalowych. To rozwiązanie niezwykle trwałe, o wyjątkowym wyglądzie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki, np. w łazience, ale nie tylko. Ze względu na ponadczasowy design, ościeżnice metalowe będą pasować do wnętrza niemal w każdym stylu.