Trzecia edycja Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY zgromadziła niemal 500 gości. Na dziedzińcu pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, oprócz inicjatorów wydarzenia Omeny Mensah i Rafała Brzoski, pojawili się przedstawiciele największych biznesów z Polski, Czech, Włoch, Niemiec, Francji, Bułgarii, Chorwacji, a także ambasadorzy, kolekcjonerzy sztuki, artyści oraz osobowości polskiego show-biznesu.
Podczas aukcji sztuki licytowano 15 dzieł sztuki oraz 10 atrakcji z kategorii nazwanej „Wielkie Emocje”. Nad doborem prac czuwała Rada Artystyczna w składzie: Iwona Büchner-Grzesiak, Rafał Kamecki, Boris Kudlička, Kama Zboralska i Omenaa Mensah. Dzieła, które ostatecznie trafiły na aukcję, były wybierane podczas całorocznych rozmów, debat i współpracy między wielbicielami i znawcami sztuki.
Z licytacji dzieł sztuki polskich i zagranicznych artystów uzyskano ponad 22 miliony złotych. Zgodnie z niepisaną tradycją Rafał Brzoska podwoił tę sumę, co dało łącznie kwotę 45,2 miliona złotych. Ostateczny wynik aukcji to 47,7 miliona złotych.
Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2024: padł rekord
Najdroższym dziełem okazała się rzeźba Torsoalato,1985 Igora Mitoraja, za którą zapłacono 6 800 000 tysięcy złotych. Z kolei najwyżej wylicytowaną „Wielką Emocją” był Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską na Malediwach, za którą goście zapłacili 5 100 000 złotych. Ogromnym powodzeniem cieszyła się też licytacja sukni z kolekcji Dolce&Gabbana AltaModa. Zwycięzca wylicytował ją za pół miliona złotych.
W tym roku, z okazji 10-lecia istnienia Omenaa Foundation, Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. W Konferencji Biznesowej ChangeMakers 2024 omawiano najistotniejsze wyzwania dotyczące bezpieczeństwa narodowego w erze cyfrowej, a także kwestie współpracy biznesu i samorządów w budowaniu stabilności geopolitycznej. Poruszano także temat roli liderek w zmianie kultury korporacyjnej w Polsce i na świecie oraz różnice i podobieństwa między amerykańskim i polskim modelem filantropii.