Muji wprowadza usługę abonamentową. Już od równowartość 30 złotych miesięcznie będzie można wynająć do pracy zestaw składający się z biurka i krzesła. Na razie – tylko w Japonii, gdzie wg niedawnego badania aż 70% pracowników zmuszonych do pracy zdalnej w czasie pandemii zadeklarowało, że wolałoby pracować zdalnie również w przyszłości.

Wyświetl ten post na Instagramie.

本日7月17日(金)より、「無印良品とIDÉEの月額定額サービス」を対象店舗にて承り、「くらしのオンライン相談会」の対象店鋪を一部拡大します。 「無印良品とIDÉEの月額定額サービス」は、無印良品とIDÉEの家具を、「寝る」「学ぶ/働く」「くつろぐ」のくらしの基本セットにして、お好きな期間(1年~4年)月額定額料金でご利用いただけます。 – お選びいただいたプランの期間が満了した際には、お客さまによる「解約・返却」「契約延長」の他に、ご希望されるお客さまには、買い取り手数料を頂戴し、そのままお使いいただくことも可能です。 月額定額サービスを活用することで、くらしを変えるタイミングに家具の処分に悩むこともなく、廃棄物の削減にもつながります。「所有ではなく利用」というモノとの向き合い方を、無印良品から広げていきたいと考えています。 – [月額定額サービス対象店舗] (東京都)無印良品 銀座/無印良品 錦糸町パルコ (愛知県)無印良品 名鉄名古屋百貨店 (京都府)無印良品 京都山科 (大阪府)無印良品 グランフロント大阪/無印良品 イオンモール堺北花田 (福岡県)MUJI キャナルシティ博多 – 「くらしのオンライン相談会」は、自宅にいながらスタッフの相談を受け、自宅で聞きたいお客さまや、外出が困難なお客さまにも気軽にご利用いただけるよう、従来通りの店舗での開催に加え、オンラインで開催する「くらしの相談」の対象店鋪を一部拡大します。 ご相談の費用は、無料。ご利用は、WEBもしくは、相談店舗へお電話にてお申し込みいただけます。 – 詳細は、無印良品の特設サイト「無印良品 IDÉE 月額定額サービスはじめました」ページでご覧いただけます。「無印良品 月額定額サービス」で検索してください。 [特設サイト] 無印良品 IDÉE 月額定額サービスはじめました https://www.muji.com/jp/ja/stories/other/533606 – #MUJI #無印良品 #月額定額サービス #月額定額 #くらしのオンライン相談会 #オンライン相談会

Post udostępniony przez MUJI無印良品 (@muji_global)

Ten projekt to z jednej strony reakcja na wymagania czasów (post)pandemicznych, a z drugiej dowód na rosnące zainteresowanie meblami na wynajem.

W tym roku podobne rozwiązanie w 30 krajach na całym świecie (w tym m.in. w Polsce) wprowadziła Ikea. Amerykańskie marki, takie jak CasaOne czy Feather, pozyskały nowe źródła finansowania i z powodzeniem przeszły przez pandemię.

Czytaj też: Rynek mieszkań na wynajem zmienia trendy wnętrzarskie

Klienci, korzystający z usługi o nazwie Idee, będą mogli wypożyczyć sprzęt co najmniej na rok, maksymalnie – na 4 lata. Po upływie tego czasu wynajmujący podejmie decyzję o zwrocie, przedłużeniu usługi lub zakupie produktu. Oprócz zestawów do pracy z domu w innych abonamentach będzie można również wynająć meble i elementy wystroju do sypialni i innych pomieszczeń.

Stworzona w 1980 roku i należąca do Muji firma Idee początkowo specjalizowała się w sprzedaży europejskich antyków. Wkrótce stała się znana przede wszystkim z własnych projektów i minimalistycznego wzornictwa nawiązującego do japońskiej tradycji, a także ze zrównoważonej filozofii i minimalizowania ekologicznych kosztów produkcji i eksploatacji.

Źródło: Forbes.com