Jedne targi zegarkowe mają problemy, inne budują swoją pozycję na przyszłe lata, przenosząc się do internetu. Listy oczekujących na najbardziej pożądane zegarki świata wydłużają się, a na niektóre trzeba czekać nawet 7 lat. Słynne manufaktury otwierają się na nowe kanały sprzedaży, eksperymentują z innowacyjnymi materiałami i odświeżają klasyczne modele.

Jednak kiedy słyszymy o wstrzymaniu premier zaplanowanych na 2020 rok, można odnieść wrażenie, że zegarkowy świat stanął w miejscu, a marki czekają na lepsze czasy. To tylko po części prawda – wciąż, mimo pandemii, pojawiają się nowości, choć trudniej je wyłowić w strumieniu informacji o koronawirusie. Oto 7 najciekawszych premier, które zwróciły naszą uwagę w pierwszych miesiącach tego roku.

Breitling SuperOcean Heritage ’57

Breitling to właściwie jedyna duża szwajcarska manufaktura, która nie rezygnuje z regularnych premier w tym trudnym dla branży roku. Szef firmy, Georges Kern, bardzo konsekwentnie zmienia pozycjonowanie i postrzeganie tej marki. Odmładza ją i dodaje jej wyrazistości. Przykładem niech będzie najnowsza premiera.

Kolekcja kapsułowa Breitlinga nawiązuje do modelu SuperOcean z 1957 roku. To rodzaj hołdu dla stylu życia amerykańskich surferów z lat 60. Koperta o średnicy 42 mm, dwukierunkowy, ceramiczny bezel i spore wskazówki, mocno zaznaczone indeksy to dowód, że Breitling wie, jak eksperymentować, nie przekreślając przy tym własnego dorobku.

Wewnątrz pracuje mechanizm z naciągiem automatycznym kaliber Breitling 10, z 42-godzinną rezerwą chodu. Zegarki trafią do sklepów w czerwcu, a ceny zaczynają się od ok. 21000 złotych.

"Breitling"

sukces.rp.pl

Moser & Cie. Streamliner Flyback Chronograph Automatic

Duże zaskoczenie, ale trudno spodziewać się czegoś innego od marki, która konsekwentnie pokazuje, że jest nieprzewidywalna (to komplement). Ed Meylan, szef  manufaktury H.Moser & Cie. nazywa model Streamliner „początkiem nowej ery” i najważniejszą premierą w historii firmy.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Ten sportowy zegarek zaskakuje m.in. niezwykłą stylistyką, a także użytymi rozwiązaniami – mechanizm chronografu, przygotowany został przez szwajcarskie studio Agenhorn, jest dość niecodzienny, . Wrażenie robi też zintegrowana, stalowa bransoleta. Przewidywana cena zegarka to ok. 160 tys. zł.

TAG Heuer Aquaracer GMT

Edycja klasycznego już zegarka nurkowego TAG Heuera na 2020 rok pojawia się w nowym wydaniu, z czarno-niebieskim bezelem, który budzi skojarzenia z Rolexem GMT-Master II w wersji popularnie nazywanej „Batmanem”.

"TAG Heuer Aquaracer GMT Batman"

TAG Heuer Aquaracer GMT. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Nowy wersja modelu TAG Heuera wyróżnia się m.in. tarczą wykończona szlifem słonecznym . Koperta ze stali szlachetnej ma średnicę 43 milimetrów, wewnątrz znajduje się mechanizm Calibre 7 o rezerwie chodu wynoszącej 46 godzin. Cena: ok. 2900 euro (ok. 14 tysięcy złotych).

Zenith Defy Midnight

W ostatnich trzech latach kolekcja Defy przyniosła kilka ciekawych modeli męskich, teraz pora na zegarek dla kobiet. Defy Midnight to jednocześnie pierwszy zupełnie nowy model kobiecy Zenitha od 15 lat. Wysadzana 44 brylantami o łącznej masie 1,48 karata tarcza dostępna jest w trzech różnych wersjach kolorystycznych (granatowa, perłowa i szara), wymienne są również paski i bransolety.

Zegarek napędza mechanizm automatyczny znany m.in. z męskiego Defy Classic Titanium, z 50-godzinną rezerwą chodu. W zależności od wybranego wariantu za Zenith Defy Midnight trzeba zapłacić ok. 40-50 tys. złotych.

Rado Captain Cook Automatic Bronze

Powrót do modelu Captain Cook w 2017 roku okazał się dla firmy strzałem w dziesiątkę – zegarek został uznany za jeden z najciekawszych przykładów „odświeżonego vintage’u”, czyli nurtu, który zachęcił marki zegarkowe i projektantów mody do sięgania do własnych archiwów.

Wersja zegarka na 2020 rok wyróżnia się kopertą wykonaną z brązu, wewnątrz pracuje mechanizm automatyczny z rezerwą chodu wynoszącą 80 godzin. Rado Captain Cook Bronze kosztować będzie ok. 11000 zł.

Jubileuszowa seria Seiko Prospex

Pierwszy zegarek nurkowy w historii Seiko (i w historii japońskiego przemysłu zegarkowego) kończy w tym roku 55 lat. Zegarki nurkowe Seiko były niezwykle ważne dla tej marki, stanowiły dowód jej technologicznego zaawansowania i pokazały, że firma z Tokio może konkurować ze szwajcarskimi producentami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

<SEIKO PROSPEX> SEIKO DIVER’S WATCH 55th Anniversary Limited Editions 55 years ago, Seiko introduced its, and Japan’s, first ever diver’s watch. Three of the most important landmarks from Seiko’s first decade as a maker of diver’s watches are now re-created in celebration of the 55th anniversary of that first achievement. They are offered in the Prospex collection which is today synonymous with excellence in watches for use in all types of sports and challenging environments. While faithful to the original designs, all three watches are fully up to date in their specifications and execution. The greatest advance is in the grade of stainless steel used in the construction of the three watches. To be known as Seiko’s „Ever-Brilliant Steel,” thanks to the brilliant white hue that gives this trilogy of watches its unique look, this grade of steel is more corrosion resistant than that which is used in most high-end watches today A special commemorative box with all three re-creations with additional black straps will be available in May 2020. Just 100 sets will be released. Ref. SLA037J1, SLA039J1, SLA041J1 https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/special/55th-anniversary-limited/ #sbex009 #sbex011 #sbdx035 #seiko #prospex #seikoprospex #marinemasterprofessional #diverscuba #watch #watches #automatic #セイコー #プロスペックス #8l35 #8l55 #メカニカル #diverswatch #limitededition

Post udostępniony przez Seiko Watch Corporation (@seikowatchofficial)

Seiko chętnie przygotowuje reedycje swoich najlepszych zegarków sprzed lat, ostatnio projektanci często sięgają po modele z nurkowej kolekcji Prospex. W tym roku zaprezentowano trzy słynne zegarki nurkowe japońskiej marki.

W kolekcji jubileuszowej, oprócz nowej wersji słynnego 62MAS z 1965 roku (SLA037), znalazł się też Professional Diver’s 300m z 1968 roku (SLA039) i Professional Diver’s 600m z 1975 roku (SLA041). Każdy z tych czasomierzy powstał w limitacji do 1100 egzemplarzy. Najtańszy (SLA041) kosztuje ok. 19,5 tys. złotych, najdroższy (SLA039) to wydatek rzędu 30 tys. zł.

Bell & Ross BR V3-94 Black Steel

Francuska marka konsekwentnie toruje sobie drogę w świecie zegarmistrzostwa. Nie ma wprawdzie historii sięgającej XIX wieku, ale potrafi za to zaskakiwać designem zegarków. Jednak nie w tym przypadku, w porównaniu do słynnych modeli BR 01 z kwadratowymi kopertami, ten chronograf wydaje się wręcz zaskakująco stonowany i konserwatywny.

Pod pewnymi względami przypomina Omegę Speedmaster, ale „Speedy” to nieśmiertelna legenda, więc w tym wypadku można to potraktować jako komplement Francuzów pod adresem słynnej szwajcarskiej marki.

Koperta modelu BR V3-94 wykonana jest ze stali szlachetnej i ma średnicę 43 milimetrów, wewnątrz mieści się mechanizm z naciągiem automatycznym. Cena zegarka to ok. 19 tysięcy złotych.