Premier Australii Scott Morrison w ubiegłym tygodniu uznał puzzle za produkt pierwszej potrzeby, usprawiedliwiający wyjście z domu w czasie pandemii. Ellen DeGeneres dzieli się na Instagramie filmami z pracy nad układanką z 4000 elementów, o lawinowym wzroście zamówień na puzzle pisze też „New York Times”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

They don’t call me Ellen “Not Stupid” DeGeneres for nothing.

Post udostępniony przez Ellen DeGeneres (@theellenshow)

Sir Patrick Stewart, wybitny brytyjski aktor i niemal nałogowy fan puzzli przekonywał już wcześniej, że wraz z innymi pasjonatami tworzy „sekretną społeczność”. Jak do niej dołączyć w czasie kwarantanny?

Księżycowa amigłówka

Firma Four Point Puzzles nie ma może tak znanych i wpływowych fanów jak produkująca producent „puzzli dla masochistów”, ale jej okrągłe projekty, wykorzystujące zdjęcia NASA, urzekają detalami i zapewniają dużo dobrej zabawy.

„Księżycowe” puzzle zostały przygotowane w ubiegłym roku, z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu. Składają się z 1000 elementów. Żeby nie było zbyt łatwo – żaden z nich nie jest taki sam, a w skali trudności Four Point Puzzles, ten zestaw otrzymał ocenę 4.5/5.

Po ułożeniu całość ma 67 centrymetrów średnicy. Cena zestawu to jedynie 25 dolarów (ok. 100 zł).

Puzzle bez kuriera

Kto nie chce czekać na przesyłkę z USA, może dołączyć do wyzwania The Cooper Gallery z angielskiego miasta Barnsley.  Galeria codziennie udostępnia nowe dzieło ze swojej kolekcji malarstwa w formie cyfrowych puzzli.

Tu w przeciwieństwie do relaksu z „księżycowymi” puzzlami, liczy się refleks, o jak najszybsze ułożenie rywalizują gracze z całego świata. Galeria codziennie dzieli się informacjami o nowych wzorach na swoim koncie na Twitterze.