Szukaj

Flagowy salon Carl Hansen & Son w Warszawie już otwarty

Warszawa wzbogaciła się o nowy salon z duńskim designem. Firma Carl Hansen & Son otworzyła butik w hotelu Warszawa, jednym z najbardziej stylowych obiektów w stolicy. Co znajdziemy w środku?

10 grudnia w stołecznym Hotelu Warszawa ruszył flagowy salon marki Carl Hansen & Son, znanej z produkcji mebli stworzonych w duchu  minimalizmu nurtu danish modern. Na 250 metrach kwadratowych klienci będą mogli poznać bliżej i kupić najbardziej znane projekty duńskiej firmy.

Czytaj też: Trendy 2021. Tak pandemia zmienia wnętrza naszych domów

Stworzona w 1908 roku firma Carl Hansen & Son zyskała popularność w latach powojennych dzięki współpracy z najbardziej znanymi przedstawicielami nurtu Danish Modern z tego okresu, takimi jak Hans J. Wegner, Kaare Klint, Poul Kjærholm, Arne Jacobsen i Børge Mogensen.

Carl Hansen salon w Warszawie
Salon Carl Hansen & Son w hotelu Warszawa. Fot: materiały prasowe

Za projekty Carl Hansen & Son odpowiadają również ikony współczesnego designu, jak laureat Pritzkera Tadao Ando czy Brad Ascalon. Każdy mebel firmy to efekt pracy wykwalifikowanych rzemieślników z wyspy Fionia, gdzie od początku znajduje się siedziba firmy.

„Polski rynek wykazuje rosnące zainteresowanie klasycznymi duńskimi meblami. Wierzymy, że zarówno klasyczny, jak i współczesny wygląd naszych mebli zostanie doceniony przez polską publiczność”

– powiedział Knud Erik Hansen, CEO firmy i przedstawiciel trzeciego pokolenia rodziny Hansenów.

Zamknij
Zamknij