MX29 Graffiti Tour Festival 2020 to wydarzenie, które w tym roku po raz drugi przyciągnęło europejskich twórców street artu do niewielkiego francuskiego miasta Morlaix. Wśród murali, stworzonych przez prawie 30 artystów biorących udział w festiwalu zorganizowanym przez paryskie Les Ateliers du Graff znalazł się m.in. hołd dla dokonań zmarłego niedawno Christo i jego żony, Jean Claude.

„Bezpieczny dom” Leona Keera, przygotowany na jednym z osiedli komunalnych w Morlaix, z daleka przypomina słynne ambalaże duetu Christo-Jean Claude, ma też wiele wspólnego z wcześniejszymi dokonaniami Keera, zaliczanymi do „anomorficznego street artu”. Holenderski artysta wykorzystuje w swoich pracach projektowanie 3D i 4D, eksperymentuje również z rzeczywistością rozszerzoną.

„Nie jest każdego posiadanie dachu nad głową jest oczywiste. Twój dom jest cenny i zapewnia wygodę i ochronę, to dar zaspokajający potrzeby życiowe” – mówi o przesłaniu „Bezpiecznego domu” Keer.

Inne pop-surrealistyczne prace z całego świata artysta prezentuje na swoim koncie na Instagramie.

Wśród pozostałych twórców, którzy biorą udział w MX29 Graffiti Tour Festival 2020 znaleźli się tacy artyści i kolektywy jak Aero, Horor, Le Cyklop, Yomad czy Rast.