Aktualizacja: 12.09.2024 21:29 Publikacja: 02.04.2020 16:08
Zbliża się aukcja jednej z najcenniejszych kolekcji monet na świecie. Sprzedaż może nastąpić dopiero dopiero w 2024 roku, sto lat po śmierci twórcy kolekcji.
Kalendarze adwentowe w tym roku robią furorę nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Za najdroższe trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, choć górna granica cenowa praktycznie nie istnieje.
Na rynek nieruchomości trafiła posiadłość, w której przed laty regularnie wypoczywała rodzina Kennedych. Rezydencja, zaprojektowana przez znanego architekta Jacquesa Couëlle, znajduje się na Riwierze Francuskiej.
Zabawki kupujemy już nie tylko dla dzieci, ale coraz częściej – także dla siebie. Szczególnie przed świętami, gdy chcemy zrobić prezent sami sobie. Powstało nawet określenie „kidult” opisujące „dorosłe dzieci”. Co oznacza to słowo?
Każdy z nas chciałby, aby nadchodzące święta były pełne radości i pozytywnej energii. Podobne oczekiwania mamy wobec prezentów, które spodziewamy się znaleźć pod choinką.
Młode pokolenie klientów na Zachodzie nakręca wzrost na rynku produktów luksusowych. Skąd to zamiłowanie do dóbr luksusowych? Zdaniem autorów raportu banku Morgan Stanley m.in. dzięki temu, że wielu młodych mieszka z rodzicami.
Wiek, wyjątkowa technologia, nazwisko designera czy wyjątkowe surowce – kluczy do znalezienia mebli, które mogą z czasem zyskiwać na wartości, nie brakuje. I choć trudno określić przyszłą wartość konkretnego krzesła czy kredensu, to nad wyposażeniem swojego domu warto pomyśleć.
Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, nie przestaje inwestować nawet w okresie spowolnienia na rynku produktów luksusowych. Tym razem obiektem jego zainteresowania jest znana paryska marka, znana z hitu Netfliksa.
Lanvin Group, koncern z segmentu mody luksusowej kontrolowany przez chińską firmę, zanotował mocny spadek dochodów w pierwszym półroczu. Z czego wynikają problemy chińskiego giganta?
Czym jest prawdziwy luksus we współczesnym świecie – oraz czy warto zapłacić za niego więcej? Wyniki nowego badania przynoszą zaskakujące odpowiedzi na te pytania i pozwalają zrozumieć, jak zmienia się postrzeganie luksusu.
Aż 22 proc. międzynarodowych transakcji dokonanych we Francji tydzień po rozpoczęciu Igrzysk to dzieło turystów z USA. Wydają oni więcej niż Niemcy, Brytyjczycy i Hiszpanie razem wzięci.
Central Park Tower w Nowym Jorku nie będzie już najwyższym apartamentowcem na świecie. Niebawem wyrośnie mu jeszcze wyższy rywal – i to tuż nad oceanem.
Dlaczego ludzie kupują podróbki wyrobów luksusowych? Najnowsze badanie rzuca nowe światło na przyczyny tego zjawiska. Okazuje się, że nie chodzi o cenę, a przynajmniej – cena nie jest tu jedynym powodem.
Marki luksusowe polegają na nich w największym stopniu. To oni zapewniają im stałe przychody, więc firmy za wszelką cenę starają się przyciągnąć ich uwagę. Kim są klienci nazywani potocznie VIC? Bez nich branża luksusowa zapewne nie byłaby w stanie funkcjonować.
Dziś Radiohead to dla wielu zespół kultowy. Jednak już od prawie ośmiu lat grupa pozostaje nieaktywna, a jej członkowie skupiają się na własnych projektach. Czy potajemne próby, o których wspomniał ostatnio basista grupy dają nadzieję na kolejny głośny muzyczny powrót?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W Charkowie dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają zajęcia w placówkach organizowanych w metrze.
Film „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”, który wchodzi na ekrany, wpisuje się w burzliwą dyskusję o kanonie szkolnych lektur, ale jako dowód, że nadal nie umiemy przekonać młodzieży do wielkiej literatury.
U progu wyborów w USA sekretarz stanu Antony Blinken daje do zrozumienia w Warszawie, że Stany Zjednoczone pozwolą Ukraińcom na niszczenie celów w głębi Rosji z użyciem zachodniej broni.
Platforma widokowa nas słynną plażą Navagio na wyspie Zakinos zostanie odnowiona i przebudowana. Celem jest poprawienie jej wyglądu i bezpieczeństwa.
Według szacunków lekarzy w Polsce mamy ok. 100 tysięcy przypadków sepsy rocznie. Co trzeci pacjent przyjmowany na oddział intensywnej terapii miał sepsę.
Po kontroli szpitali psychiatrycznych Najwyższa Izba Kontroli apeluje do ministra zdrowia o zmiany w przepisach i monitoring w salach szpitalnych
– Zainicjowanie postępowania przez sejmową Komisję Odpowiedzialności Konstytucyjnej przeciw prezesowi NBP jest niedopuszczalne i należy potraktować je jako złamanie zasady niezależności banku centralnego – ocenił Adam Glapiński. W czwartek komisja m.in. przyjęła uchwałę przewidującą przesłuchanie listy świadków.
Siedmiu sędziów Sądu Najwyższego wytycza granicę stosowania metody kosztorysowej przy likwidacji szkód powypadkowych.
Ministerstwo Kultury wysłało do kilku organizacji pisma z prośbą o opinię na temat odwołania z pełnionej funkcji dyrektora Muzeum Historii Polski Roberta Kostro – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Polskę czekają intensywne opady deszczu zwłaszcza w województwach opolskim, dolnośląskim czy wielkopolskim oraz w centrum kraju - przestrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zarząd Grupy Tauronu skierował do prokuratury trzy zawiadomienia o możliwych nieprawidłowościach na łączną sumę ponad 13 mln zł. Dotyczą one obszarów takich jak sponsoring i działania CSR, darowizny oraz zarządzanie majątkiem sieciowym. Łącznie przeprowadzono 16 audytów.
Realizowanie celów partyjnych, podwójne etaty, brak nadzoru właścicielskiego nad fundacjami – to głównie zarzuty stawiane byłym władzom BGK w tzw. bilansie otwarcia.
W ramach misji Polaris Dawn czterech astronautów zapuściło się dalej od Ziemi niż jakikolwiek człowiek od czasów misji Apollo. Dwóch z nich wykonało pierwszy w historii „prywatny spacer kosmiczny”.
Kathy Bates żegna się z zawodem aktorki. Nie jest to jednak pożegnanie z hukiem, ale przemyślany moment refleksji. Choć Bates zdobyła Oscara i Emmy, dzisiaj skupia się na rozważaniach o przemijaniu i pragnieniu bycia widzianą — nie tylko na ekranie, ale także jako człowiek.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
W budynku przy ul. Niedziałkowskiego niedaleko Starego Miasta w Poznaniu Bouygues Immobilier zaoferuje niemal 60 mieszkań.
Sieć Żabka ostrzegła klientów, że w jednej z lemoniad dostępnych w ostatnich miesiącach w jej sklepach mogą znajdować się kawałki szkła. Napoje zostały już wycofane, a klienci, którzy je zakupili, proszeni są o niespożywanie i wyrzucenie bądź zwrócenie do sklepu produktu.
Antony Blinken to jeden z najbardziej wytrawnych dyplomatów USA. W jego ustach każde słowo się liczy, w szczególności gdy mówi o wojnie z mocarstwem atomowym, jakim jest Rosja. Dlatego definicja zwycięstwa Ukrainy, do jakiej dwukrotnie wracał w Warszawie, z pewnością jest wynikiem głębokiej ewolucji strategii Ameryki.
Tauron ogłosił, że rozwiązuje umowę sponsoringową z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOl), co rodzi pytanie, czy organizacji kierowanej przez Radosława Piesiewicza grozi śmierć głodowa.
Dlaczego zatrzymanie Ryszarda Czarneckiego stało się tak dużym politycznie wydarzeniem? – Coraz więcej pojawiało się informacji na jego temat – mówił w podcaście „Rzecz w tym” Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz i publicysta „Rzeczpospolitej”.
Decyzją sądu w Bradze w Portugalii Ryanair musi zwrócić pasażerce opłatę pobraną za niewymiarowy bagaż podręczny wraz z odsetkami, a także koszty procesu sądowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas