Szukaj

Swatch Space Collection: te zegarki sięgają gwiazd

Zegarki inspirowane skafandrami astronautów NASA to pokazanie w zupełnie nowy sposób bioceramiki, najnowszej technologii opracowanej przez markę Swatch.

NASA ma na koncie niesamowite sukcesy w dziedzinie eksploracji kosmosu, wiele z nich odniesiono pomimo przeciwności i przeszkód, które wydawały się nie do pokonania i nawet dzisiaj, wiele dekad później, te dokonania budzą ogromny szacunek. Duch innowacyjności, kultura premiująca nieszablonowe myślenie, a także nieustanne pobudzanie wyobraźni milionów ludzi na całym świecie zafascynowanych kosmosem – między innymi dlatego tak wiele marek chce współpracować z NASA.

Dotyczy to też marek zegarkowych – wiele z nich chciałoby mieć na koncie współpracę z NASA i kolekcję zegarków przygotowaną we współpracy z amerykańską agencją kosmiczną. Mogą na to liczyć tylko naprawdę nietuzinkowe marki – takie jak Swatch, który zrewolucjonizował zegarmistrzostwo i nieustannie zaskakuje innowacyjnym podejściem do zagadnienia mierzenia czasu. Szwajcarzy właśnie zaprosili do współpracy NASA, efektem jest nowa kolekcja przygotowana wspólnie z agencją.

Czytaj też: Swatch Pay: zbliżeniowo zapłacisz już nie tylko smartwatchem

Kolekcja Swatch Space Collection inspirowana dokonaniami NASA prezentuje w nowy sposób innowacyjne rozwiązania zastosowane we wcześniej pokazanej kolekcji Swatch Bioceramic. Przypomnijmy: zegarki Swatch Bioceramic wykonane są z kompozytu w dwóch trzecich składającego się z ceramiki, a w jednej trzeciej – z bioplastiku pozyskiwanego z rącznika pospolitego. W ten sposób powstaje tworzywo zarazem bardzo odporne i jednocześnie jedwabiste w dotyku. Do tego trzy z pięciu zegarków tworzących kolekcję Space powstały z materiałów pochodzenia organicznego i inspirowane są skafandrami noszonymi przez astronautów NASA.

Swatch Space Collection
Fot: materiały prasowe

Model Big Bold Chrono Extravehicular to nawiązanie do ikonicznych białych skafandrów astronautów używanych między innymi podczas misji w przestrzeni kosmicznej. Pomarańczowy Big Bold Chrono Launch to odwołanie do pomarańczowych skafandrów ACES (Advanced Crew Escape Suit), a niebieski Big Bold Jumpsuit przywołuje stroje noszone przez astronautów między innymi podczas oficjalnych prezentacji czy konferencji prasowych.  Wszystkie mają koperty wykonane z bioceramiki, o średnicy 47 milimetrów, a także szkło wykonane z plastiku pochodzenia organicznego. 

Fot: materiały prasowe

Kolekcję uzupełniają dwa modele – Take Me to the Moon Gent oraz Space Race New Gent. Każdy z zegarków tworzących Swatch Space Collection  ma swój wyrazisty styl, ale można też kupić wszystkie razem w formie zestawu, uzupełnionego o szósty, „bonusowy” model.  

     

 

Jeszcze nie, ale kto wie, co przyniesie przyszłość? 

Zamknij
Zamknij