Szukaj

Swatch Big Bold Bioceramic: czas na innowacje

Bioceramika – to najnowsza innowacja marki Swatch. Szwajcarzy przedstawili właśnie kolekcję zegarków wykonaną z materiału będącego kompozytem na miarę wyzwań XXI wieku.

Ceramika to w świecie zegarmistrzostwa niezwykle pożądana rzecz – z tego tworzywa wykonywane są elementy zegarków mających cechować się najwyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zegarki mają więc ceramiczne bezele, tego typu rozwiązanie stało się już wśród szwajcarskich producentów standardem.

Czytaj też: Swatch i MoMA: oto kolekcja inspirowana wielką sztuką

Bioceramika to coś zupełnie innego – i całkiem nowego. Pod tą nazwą kryje się innowacyjny materiał stanowiący połączenie ceramiki i bioplastiku. Właśnie z takiego tworzywa wykonano nową kolekcję zegarków Big Bold Bioceramic, najnowszej kolekcji w ofercie Swatcha. Bioceramika to w dwóch trzecich ceramika i w jednej trzeciej materiał pochodzenia organicznego. Pozyskuje się go z rącznika pospolitego, rośliny uprawianej powszechnie w krajach o klimacie tropikalnym i podzwrotnikowym. Bioplastik z rącznika został wykorzystany przez Swatcha w 2020 roku, gdy pokazano kolekcję zegarków z kopertami wykonanymi z tego tworzywa. Teraz mamy kolejną innowację – kompozyt wykorzystujący zalety ceramiki i bioplastiku.

Swatch Big Bold Bioceramic
Minimalistyczna czerń, biel i szarość, a także pastelowy róż i błękit – to kolory nowej kolekcji Swatcha. Fot: materiały prasowe

 

Innowacyjne tworzywo zaprezentowano przy okazji premiery najnowszej kolekcji zegarków z serii Big Bold. Powstały produkty bardzo minimalistyczne – mają duże koperty i szerokie paski jednolite kolorystycznie, dostępne w pięciu stonowanych kolorach – od czerni i bieli, przez pastelowy błękit i róż, po „kolor roku” (jeden z dwóch, obok żółtego, wybrany przez firmę Pantone) czyli szarość.  

Z bioceramiki wykonano kopertę zegarka. Dzięki temu jest ona bardziej odporna na zarysowania. Z kolei pasek, szlufka i szkiełko zrobione są z tworzywa pochodzenia organicznego. Warto dodać, że nowe tworzywo zostało opracowane tak, aby można było je stosować na liniach produkcyjnych Swatcha. Przedstawiciele Swatcha zapowiadają, że to dopiero początek – bioceramika wkrótce powinna pojawić się też w innych zegarkach tej marki. 

 

Zamknij
Zamknij