Suknia Falconetti, pochodząca z kolekcji marki The Vampire’s Wife, znalazła w ostatnich latach grono zwolenniczek w Hollywood. Jej gotycko-wiktoriański styl doceniły Kate Moss, Cate Blanchett czy Jennifer Aniston. Jak pisze brytyjski Vogue, który nazwał Falconetti „sukienką dekady”,  jedną z jej największych zalet było to, że pasowała właściwie każdemu. Dzięki współpracy The Vampire’s Wife z H&M suknia będzie teraz dostępna też w przystępnej cenie.

Czytaj też:„Eko-skóra” wykonana z grzybów to przyszłość świata mody

Wspólna kolekcja obu marek trafia do sklepów tuż przed Halloween i trudno o bardziej adekwatny okres dla mrocznych projektów Susie Cave, zainspirowanych opowieściami o spalonych na stosie w połowie XVI w. protestantach.  W kolekcji wykorzystano też biżuterię wg projektu Nicka Cave’a – muzyka i męża twórczyni The Vampire’s Wife.

„W The Vampire’s Wife znajdziemy trochę Goi, trochę rosyjskiego baletu, trochę Blanche Dubois. Jest też element preriowy, skromny i użytkowy, ale także bezwstydnie seksowny. Suknie są zaprojektowane tak, aby wydłużyć ciało jak na obrazach El Greco i unosić się jak wiktoriańskie fotografie duchów. Duch The Vampire’s Wife to po prostu umiłowanie piękna, widzianego przez pryzmat wielu chaotycznych wpływów” – powiedziała o swojej marce Susie Cave.

Współpraca między The Vampire’s Wife i projektantami H&M odbywała się przez głównie przez Zooma. Kolekcja trafiła do sklepów 22 października i w przeciwieństwie do wcześniejszych projektów The Vampire’s Wife, których ceny przekraczały 5 tysięcy złotych, dostępna jest w cenach od 39,99 zł do 229,99 zł.