Kamala Harris cała na biało. To hołd dla aktywistek

Kamala Harris, nowa wiceprezydentka USA, podczas pierwszego przemówienia powyborczego miała na sobie garnitur jednej z ulubionych marek Pierwszych Dam. Nieprzypadkowy był też kolor kreacji

Publikacja: 09.11.2020 11:34

Kamala Harris cała na biało. To hołd dla aktywistek

Foto: Fot: zrzut ekranu Youtube/Guardian News

W sobotę Joe Biden został ogłoszony zwycięzcą ubiegłotygodniowych wyborów w USA oraz prezydentem-elektem. Wraz z nim w styczniu 2021 roku pracę w Białym Domu rozpocznie Kamala Harris.

Kamala Harris i jej pierwsze przemówienie jako wiceprezydentki USA

W pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu wyników wyborów pierwsza kobieta na stanowisku wiceprezydenta wygłosiła swoją pierwszą przemowę w nowej roli. Kamala Harris podziękowała Amerykankom za to, że ich walka o prawa kobiet utorowała jej drogę do Białego Domu. Przy okazji, za pomocą swojej białej kreacji, złożyła hołd sufrażystkom, które ponad sto lat temu walczyły o prawa wyborcze kobiet w USA.

Czytaj też: Trampki kontra Trump. Jak Kamala Harris i jej styl ubierania zmienia politykę w USA

Tym razem Harris zamieniła trampki na wysokie szpilki. Biały garnitur na przemówienie dla wiceprezydentki przygotowała z kolei Carolina Herrera. Wenezuelska projektantka, od 40 lat pracująca w Nowym Jorku, od dawna należy do faworytek amerykańskim polityczek i pierwszych dam bez względu na swoją orientację polityczną. Kreacje Caroliny Herrery nosiły m.in. Laura Bush, Jackie Kennedy, Michelle Obama i Melania Trump.

Garnitur był hołdem dla sufrażystek, które na początku XX wieku doprowadziły do przyznania kobietom praw wyborczych w USA. 56-letnia Harris, córka imigrantów z Jamajki i Indii, w swoim przemówieniu nie wymieniła jednak nazwy tego ruchu i podziękowała wszystkim kobietom.

„Myślę o kobietach, które tak wiele wywalczyły i poświęciły dla równości, wolności i sprawiedliwości dla wszystkich, w tym czarnych kobietach, które są zbyt często pomijane, ale wiele razy udowadniały, że są kręgosłupem naszej demokracji”

„Wszystkich kobietach, które od ponad wieku pracowały na rzecz zapewnienia i ochrony prawa do głosowania: 100 lat temu z 19 poprawką, 55 lat temu z ustawą o prawach wyborczych, a teraz, w 2020 r., z nowym pokoleniem kobiet w naszym kraju, które oddało głosy i kontynuowało walkę o swoje podstawowe prawo do głosowania i bycia wysłuchanym”- powiedziała Harris w wystąpieniu, które możecie zobaczyć poniżej:

W sobotę Joe Biden został ogłoszony zwycięzcą ubiegłotygodniowych wyborów w USA oraz prezydentem-elektem. Wraz z nim w styczniu 2021 roku pracę w Białym Domu rozpocznie Kamala Harris.

Kamala Harris i jej pierwsze przemówienie jako wiceprezydentki USA

Pozostało 89% artykułu
Styl
Pierpaolo Piccioli odchodzi z Valentino. To on uratował słynny włoski dom mody
Styl
Rośnie fala „przyjaznych oszustw” w e-sklepach. To problem przed Black Friday
Styl
Barbara M. Roberts, czyli Barbie. Kto wymyślił najsłynniejszą lalkę świata?
Styl
Jak się ubrać na koronację króla? Karol III zmienia wielowiekowe zasady
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Styl
„Rośliny niezłomne”. Chwasty gwiazdami słynnej wystawy ogrodniczej w Londynie