Lokal na dachu wieżowca w Warszawie wśród najlepszych letnich barów w Europie

Warszawski bar „Level 27” znalazł się w gronie najciekawszych rooftop barów w Europie. Na liście są lokale z czołowych miast Europy – z Sewilii, Wiednia, Rzymu czy Sztokholmu.

Publikacja: 05.08.2022 12:00

Salling ROOFTOP w duńskim Aarhus zajął pierwsze miejsce w zestawieniu przygotowanym przez „Big 7 Tra

Salling ROOFTOP w duńskim Aarhus zajął pierwsze miejsce w zestawieniu przygotowanym przez „Big 7 Travel”.

Foto: Here To Travel

Lato to czas, gdy tak zwane rooftop bary, a więc lokale umiejscowione na dachach budynków w metropoliach, przeżywają oblężenie. Trudno się dziwić – miesiące letnie w Europie to właściwie jedyny okres w roku, gdy można się wybrać do baru pod gołym niebem bez obawy, że będzie padać lub że wygoni nas stamtąd chłód.

Spośród barów znajdujących się na dachach różnego rodzaju budynków w całej Europie eksperci przewodnika turystycznego „Big 7 Travel”, wybrali najlepszą pięćdziesiątkę, która zachwyca widokami i klimatem, a także oferuje obsługę na najwyższym poziomie. Oprócz lokali w Rzymie, Wiedniu, Sewilli czy Dubrowniku w rankingu po raz kolejny znalazł się warszawski „Level 27”.

Warszawa: „Level 27” wśród najlepszych rooftop barów w Europie

Ze znajdującego się na dachu warszawskiego „Atlas Tower” klubu „Level 27” rozpościera się spektakularny widok na Warszawę. Widać stąd nie tylko siatkę ulic biznesowego centrum stolicy, ale też dalsze dzielnice oraz prawy brzeg Wisły ze Stadionem Narodowym.

W rankingu przewodnika „Big 7 Travel” klub zajął 30. pozycję, wyprzedzając bezpośrednio „Terraza Hotel Doña María” w Sewilli, wiedeński „Das Loft Bar & Lounge”, „Stockholm Under Stjärnorna” w Sztokholmie, „Buža Bar” w Dubrowniku oraz londyński „Frank’s Cafe at Bold Tendencies”.

Jak sama nazwa wskazuje, „Level 27” znajduje się na 27. piętrze wieżowca. Liczący 450 metrów kwadratowych taras baru to znakomite miejsce, aby podziwiać z niego zarówno wschody, jak i zachody słońca. To możliwe zwłaszcza wiosną i latem – lokal jest otwarty do wczesnych godzin porannych.

Ciekawa jest również aranżacja wnętrza lokalu. W wystroju dominuje elegancka, miedziano-brązowa kolorystyka, z którą dobrze współgrają motywy roślinne na ścianach i dekoracje ze świeżych roślin. Wnętrze oświetlają żarówki typu Edison, które nadają wnętrzu nieco vintage’owy sznyt.

Czytaj więcej

Raport: Kraków jednym z najpiękniejszych miast Europy, wyprzedza Wiedeń i Madryt

„Level 27” już po raz trzeci dostał się do najlepszej pięćdziesiątki rankingu „Big 7 Travel”. Wcześniej znalazł się w nim w 2019 i 2021 roku.

Tworząc tworzą ten i inne swoje doroczne rankingi, autorzy „Big 7 Travel” analizują kilka czynników. Pod uwagę bierze się między innymi opinie danego miejsca w internecie, jego lokalizację, dostępność, atmosferę, jakość obsługi czy relację ceny do jakości.

Najpiękniejsze rooftop bary w Europie

Podium tegorocznego zestawienia należy do krajów nordyckich. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: „Salling ROOFTOP and the Roofgarden” w duńskim Aarhus, „The ROOF” w Rejkiawiku i „Kranen Bar” na dachu nowego muzeum Edwarda Muncha w Olso. Ze wszystkich trzech barów rozpościera się nie tylko widok na miasto, ale też przepiękne w swojej surowości, północne krajobrazy.

Lokale z krajów nordyckich i Europy Zachodniej mają całkiem silną reprezentację również w całym zestawieniu. Okazuje się więc, że oprócz długich, ciepłych wieczorów, tak charakterystycznych dla europejskiego Południa, równie istotna jest też piękna architektura, a z pewnością wyjątkowe naturalne krajobrazy.

Co ciekawe, bardzo wysokie miejsca zajęły bary u naszych wschodnich i południowych sąsiadów. Aż na 11. pozycji znalazł się tonący w zieleni bar „Herbārijs”. Jego specjalnością – zgodnie z nazwą – są koktajle, których istotnymi składnikami są zioła i przyprawy. Miejsce 15. przypadło „Lemon Tree Sky Bar” w Bratysławie, z którego doskonale widać Zamek Bratysławski i całe Stare Miasto.

Na 22. pozycji wylądował „Balcony Bar Prague” w malowniczym, historycznych centrum Pragi. Do najlepszej pięćdziesiątki – na miejscu 47. – załapał się też znajdujący się na dachu hotelu Radisson Blu „Skybar” w Wilnie.

Najpiękniejsze podniebne bary na świecie według przewodnika „Big 7 Travel”:

1. „Salling ROOFTOP and the Roofgarden”, Aarhus

2. „The ROOF”, Rejkiawik

3. „Kranen Bar”, Olso

4. „Oroya”, Madryt

5. „The Culpeper”, Londyn

6. „Sky Bar Lisbon”, Lizbona

7. „Patchwork”, Ibiza

8. „Skyline Bar 20up”, Hamburg

9. „Mama Shelter”, Bordeaux

10. „Terrace bar”, Madera

11. „Herbārijs”, Ryga

12. „Lumi Bar and Restaurant”, Lizbona

13. „REM Eiland”, Amsterdam

14. „Villa M Rooftop”, Paryż

15. „Lemon Tree Sky Bar”, Bratysława

16. „Más Rooftop Bar”, Helsinki

17. „Cold Town House”, Edynburg

18. „Nebotičnik”, Lublana

19. „Restaurant Silo”, Kopenhaga

20. „Safestay”, Ateny

Styl życia
Konkurencja dla gwiazdek Michelin. Francuzi mają nowa „biblię smakoszy”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl życia
Three Cents wkracza do Polski. Nowa marka w portfolio Coca-Cola HBC Polska
Styl życia
Szaleństwo na punkcie „luksusowych wód mineralnych”. Nisza rośnie w siłę
Styl życia
Trzeźwość staje się modna. Trend „NoLo” wkracza do barów i restauracji
Styl życia
Ranking najlepszych zup świata. Polski specjał na drugim miejscu