Dwa luksusowe warszawskie hotele wśród najlepszych w Europie

Warszawski Raffles Europejski Hotel i Hotel Bristol znalazły się w gronie najbardziej docenianych hoteli w rankingu znanego serwisu „Conde Nast Traveller”. To jedyne hotele z Polski wyróżnione w tym zestawieniu.

Publikacja: 19.10.2021 11:11

Raffles Europejski i Hotel Bristol sąsiadują ze sobą na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Raffles Europejski i Hotel Bristol sąsiadują ze sobą na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Foto: Szczecinolog, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

W plebiscycie „Conde Nast Traveller” wyłoniono 45 europejskich hoteli, które cieszą się największą popularnością i uznaniem wśród podróżników. W porównaniu z poprzednią edycją, w tegorocznym rankingu mocno awansowały dwa warszawskie hotele.

„Condé Nast Traveller”: Raffles Europejski i Bristol wśród najlepszych w Europie 

Takie wyróżnienie to powód do dumy dla każdego zespołu hotelu, który cały rok pracuje na jak najlepszą opinię wśród swoich gości. Na drodze głosowania setek tysięcy czytelników serwisu „Condé Nast Traveller” z całego świata wiadomo już, w których hotelach warto zatrzymać się, aby doświadczyć najwyższej jakości obsługi i luksusowego komfortu.

Czytaj więcej

Rusza najbardziej luksusowy hotel w naszej części Europy

W gronie 45 najlepszych hoteli na znalazły się dwa warszawskie hotele: Raffles Europejski na 12. pozycji oraz Hotel Bristol na miejscu 19.

W pierwszej dziesiątce znalazły się hotele ze Szwajcarii, Danii, Austrii, Norwegii i Niderlandów. Hotele z tego pierwszego kraju okupują też podium: to „Badrutt's Palace” (1. miejsce) w St Mortiz i „Baur au Lac” w Zurychu (3. miejsce). Wśród pierwszych dziesięciu pozycji aż cztery przypadły szwajcarskim hotelom.

Drugie pod względem liczebności w pierwszej dziesiątce są hotele duńskie („Hotel SP34” i „Hotel d’Angleterre” w Kopenhadze) i austriackie („Park Hyatt” w Wiedniu i „Hotel Goldener Hirsch” w Salzburgu). Do tego grona udało się dostać po jednym hotelu z Norwegii i Niderlandów: to „Amerikalinjen” w Oslo i „Kimpton De Witt Hotel” w Amsterdamie.

Ranking hoteli według czytelników „Condé Nast Traveller”

„Raffles Europejski” w pierwszej piętnastce wyprzedził hotele: „Mandarin Oriental” w czeskiej Pradze, „Grand Hotel Kronenhof” w Oberengadin w Szwajcarii i oraz hotel „De L’Europe” w Amsterdamie. Zajęcie 12. pozycji w rankingu to ogromny awans dla warszawskiego hotelu – w poprzednim roku na 40 pozycji zajął 23. miejsce.

Podobnie jest w przypadku „Hotelu Bristol”, który w zeszłorocznej edycji uplasował się jeszcze dalej – na 28. miejscu. Teraz wyprzedza szereg luksusowych hoteli w Szwajcarii, Rosji czy Danii.

W głosowaniu nie brano pod uwagę między innymi Grecji – wraz z tureckimi tamtejsze hotele otrzymały oddzielny ranking. Podobnie było w przypadku hoteli w takich silnie turystycznych krajach jak Hiszpania i Portugalia, a także Francja i Wielka Brytania.

Co więcej, tak jak w poprzednich edycjach konkursu, w oddzielnych rankingach ujęto też hotele znajdujące się w takich często odwiedzanych przez turystów miastach jak Wenecja, Paryż czy Londyn.

15 najlepszych hoteli w Europie według czytelników Condé Nast Traveller:

„Badrutt's Palace”, St Mortiz, Szwajcaria

„Hotel SP34”, Kopenhaga, Dania

„Baur au Lac”, Zurych, Szwajcaria

„The Dolder Grand”, Zurych, Szwajcaria

„Hotel d’Angleterre”, Kopenhaga, Dania

„Park Hyatt”, Wiedeń, Austria

„Hotel Goldener Hirsch”, Salzburg, Austria

„Amerikalinjen”, Oslo, Norwegia

„Kimpton De Witt Hotel”, Amsterdam, Niderlandy

„Gstaad Palace”, Gstaad, Szwajcaria

„Hotel Amigo”, Bruksela, Belga

„Raffles Europejski” Warszawa, Polska

„Mandarin Oriental”, Praga, Czechy

„Grand Hotel Kronenhof”, Oberengadin, Szwajcaria

„De L’Europe” Amsterdam, Niderlandy

Źródło: Condé Nast Traveller

W plebiscycie „Conde Nast Traveller” wyłoniono 45 europejskich hoteli, które cieszą się największą popularnością i uznaniem wśród podróżników. W porównaniu z poprzednią edycją, w tegorocznym rankingu mocno awansowały dwa warszawskie hotele.

„Condé Nast Traveller”: Raffles Europejski i Bristol wśród najlepszych w Europie 

Pozostało 90% artykułu
Hotele
Hotel z Krakowa wśród najlepszych w Europie. Stoi w najstarszej części miasta
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Hotele
Najbogatszy Europejczyk podbija kolejny rynek. Nowy etap walki o perłę Wenecji
Hotele
W Norwegii powstaje hotel dla turystów zmęczonych upałami. Wyrośnie w Arktyce
Hotele
Najsłynniejszy hotel w Ukrainie na sprzedaż. Dochód wesprze budżet państwa
Hotele
Najsłynniejsze kasyno w Las Vegas do wyburzenia. Tu bawiła się mafia i gwiazdy