Laboratorium Kosmetyczne AVA to firma, która jest zdecydowanym pionierem w Polsce, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne i organiczne – to pierwsza marka w naszym kraju, która mogła pochwalić się otrzymaniem certyfikatu Ecocert. Po prawie 60 latach działalności producent pozostaje wierny swojej misji, czyli tworzeniu kosmetyków z najwyższej jakości surowców naturalnych, które zapewniają skuteczną ochronę i pielęgnację każdej skóry, nie zapominając jednak o innowacjach technologicznych. Przykładem połączenia obu obszarów jest jej najnowsza linia kosmetyków –Botanical HiTech.

Jest ona efektem wielomiesięcznej pracy technologów laboratorium, którzy przygotowali produkty opóźniające pojawienie się oznak starzenia. W skład linii wchodzą liftingujący krem do twarzy na dzień, odmładzający krem do twarzy na noc, korektor zmarszczek, regenerujące serum modelujące owal twarzy oraz krem pod oczy. Wszystkie kosmetyki wykazują skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe i silnie regenerujące, a to za sprawą innowacyjnych rozwiązań, w których wypracowaniu pomogli eksperci z jednostek naukowo-badawczych.

Dzięki ich badaniom podczas pracy nad kosmetykami producent wydłużył działanie poszczególnych składników i zrezygnował z powszechnie stosowanej dwufazowej emulsji (oleju i wody), sięgając po stosowaną do tej pory głównie w farmacji emulsję wielokrotną w-o-w (woda-olej-woda). To aż 3 fazy kosmetyczne w porównaniu do klasycznych dwóch. Emulsja wielokrotna oznacza wodę w oleju, w wodzie. Do tej pory taka formulacja wykorzystywana była jedynie w farmacji, do produkcji medykamentów.

Linia Botanical HiTech została opracowana na bazie aktywnych składników pochodzenia naturalnego, które stanowią aż do 98% finalnego produktu. Nic więc dziwnego, że trzecia innowacja to właśnie środek pozyskany z natury, który decyduje o odmładzających cechach kosmetyków. Chodzi o taksyfolinę – jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów. Roślina stizolophus balsamita, z której ją pozyskano, hodowana jest na poletkach badawczych z zachowaniem ekologicznych standardów, a jej wykorzystanie w produktach Laboratorium Kosmetycznego AVA pomaga stymulować produkcję kolagenu i elastyny, a także normalizować i rozjaśniać cerę. Za silne nawilżenie odpowiada z kolei połączenie unikalnych składników – m.in. kompleksu śnieżnej algi, zielonego kawioru i aloesu.

Kosmetyki z linii Botanical HiTech zostały przygotowane w taki sposób, by pomagały walczyć z oznakami starzenia się niezależnie od cery i nie obciążały skóry. Lekka, wyjątkowa konsystencja powoduje, że kosmetyki należy wklepać w skórę (zamiast ich wcierania). Linię uzupełnia zestaw do demakijażu – oczyszczające mleczko i odświeżający tonik.

Materiał powstał we współpracy z marką AVA