Brioni Eau de Parfum: esencja włoskiego stylu dla mężczyzn

Zapach zaprojektowany jak włoski garnitur szyty na miarę – czy to możliwe? Właśnie taką filozofię wyznaje słynna włoska marka Brioni.

Publikacja: 30.11.2022 15:44

Brioni Eau de Parfum: esencja włoskiego stylu dla mężczyzn

Foto: Materiały prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką Brioni

W świecie męskiego krawiectwa Włosi osiągnęli wszystko. Są w tej kwestii wyrocznią i punktem odniesienia dla każdego nowoczesnego mężczyzny, który świadomie traktuje swój styl i to, co komunikuje światu poprzez swój ubiór. Moda męska z Mediolanu czy Neapolu to w tej kategorii odpowiednik wzorca z Sevres.

To, co udało się Włochom osiągnąć w świecie mody męskiej, z sukcesem przenoszą oni do świata zapachów. W końcu odpowiednie perfumy czy woda toaletowa to idealne dopełnienie stroju eleganckiego mężczyzny.

Pochodzące z Włoch zapachy dla mężczyzn, tak jak włoska moda męska, są zaprojektowane perfekcyjnie, jak uszyty na miarę garnitur w jednej z neapolitańskich czy mediolańskich pracowni krawieckich.

Brioni Eau de Parfum: świeżość i elegancja

Brioni to jedna z legendarnych włoskich pracowni krawieckich. Bez tej marki trudno wyobrazić sobie męski styl. To projektanci z Rzymu jako pierwsi odważyli się zorganizować pokaz mody męskiej. To z Brioni wyszła moda na garnitury w bardziej odważnych kolorach czy lżejsze sylwetki. To w końcu właśnie to rzymskie atelier, istniejące od 1945 roku, jako pierwsze postawiło na „total look” w modzie męskiej, proponując klientom nie tylko garnitury, ale też buty, koszule, krawaty czy kapelusze. W Brioni można było więc ubrać się od stóp do głów. 

Materiały prasowe

A co z zapachem? Dobrze dobrany stanowi świetne uzupełnienie męskiego „looku”. Właśnie taki charakter ma Brioni Eau de Parfum. To elegancko skrojona kompozycja, która tworzy połączenie idealne z nowoczesnym męskim stylem. Jej najważniejsze elementy to akcent ozonowy, gin, różowy pieprz z Madagaskaru i wyspy Reunion i rześkość jabłka. Po nich pojawiają się nuty fiołkowe, piżmo i Ambroxan. Finisz to aromaty cedrowe, bób tonka pachnący migdałami a także piżmo.

Autorem tej kompozycji jest Michel Alamairac, znany francuski mistrz perfumiarstwa, autor wielu cenionych kompozycji zapachowych, dla którego inspiracją przy tworzeniu tego zapachu była wyrafinowana elegancja ubrań Brioni.

O wyjątkowości zapachów Brioni decydują składniki pozyskiwane w sposób zrównoważony, ekologiczny i odpowiedzialny. To ważna część polityki Brioni, która w taki sam sposób od lat pozyskuje tkaniny od lokalnych włoskich producentów.

Materiały prasowe

Dlatego właśnie magię zapachu Brioni Eau de Parfum tworzy między innymi pozyskiwany w sposób odpowiedzialny pieprz z Madagaskaru czy Reunionu. Z kolei olejek cedrowy, pozyskiwany jest z drewna z Wirginii poddanego recyklingowi i drewnianych odpadów z tartaków wykorzystywanych w sposób kontrolowany i odpowiedzialny.    

Od chwili powstania marki w 1945 roku filozofia marki pozostaje niezmienna: jest nią perfekcja w każdym detalu. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. W przypadku pefrum jest podobnie. Zapach Brioni Eau de Parfum sprzedawany jest w minimalistycznym opakowaniu z grubego, grantowego szkła. Jego elegancja doskonale podkreśla ponadczasową elegancję produktów marki Brioni. Na flakonie umieszczona jest prosta, estetyczna etykieta – taką samą znajdzie na wewnętrznej kieszeni marynarki każdy, kto kupi garnitur uszyty przez krawców Brioni.

Zapach Brioni Eau de Parfum jest do kupienia wyłącznie w sklepach Douglas i na stronie internetowej tej sieci

Materiał powstał we współpracy z marką Brioni

Sponsorowane
Polki wolności mają głos przeciw depresji
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sponsorowane
50-lecie STUDIO teatrgaleria: ten jubileusz będzie stać pod znakiem maratonów
Sponsorowane
„Złota igła”: Helena Rubinstein Replasty Profiller, sekret kosmetycznej precyzji
Sponsorowane
Nowa kolekcja Pako Lorente: sprawdzamy, co będą nosić mężczyźni tej jesieni
Sponsorowane
Zapomnij o „dress code”: oto przewodnik po nowoczesnym męskim stylu