Szukaj

Znany włoski reżyser stworzył dokument o Salvatore Ferragamo

Luca Guadagnino, reżyser „Tamtych dni, tamtych nocy”, jest związany ze światem mody od wielu lat. Dlatego decyzja o tym, by stworzyć film o Ferragamo, nie jest zaskoczeniem.

Luca Guadagnino to jeden z najbardziej zapracowanych reżyserów na świecie. Nawet pandemia nie powstrzymała go przed realizacją kolejnych projektów: tylko w ciągu ostatnich miesięcy Guadagnino potwierdził, że pracuje nad kontynuacją filmu „Tamte dni, tamte noce” i nową wersją „Człowieka z blizną” w oparciu o scenariusz braci Coen. Do listy projektów Włocha dołączył właśnie dokument poświęcony włoskiemu projektantowi Salvatore Ferragamo.

Czytaj też: Oscarowy dom: tak powstała słynna willa z filmu „Parasite”

Film o Ferragamo: premiera w Wenecji

Dwugodzinny film „Salvatore Ferragamo: The Shoemaker of Dreams” zostanie pokazany za miesiąc na festiwalu filmowym w Wenecji, który ma być pierwszym dużym wydarzeniem filmowym od wybuchu pandemii koronawirusa. Organizatorzy festiwalu potwierdzili, że festiwal odbędzie się zgodnie z planem w dniach 2-12 września, choć uczestnicy będą zobowiązani do noszenia maseczek, a wielkie premiery filmowe zastąpią mniejsze, studyjne produkcje.

Dokument w reżyserii Luci Guadagnino jest opowieścią o życiu Ferragamo od czasów młodości, spędzonych w Neapolu, aż po międzynarodowy sukces jego marki, na który Ferragamo zaczął pracować jeszcze jako nastolatek-emigrant w USA.

Luca Guagdanino: reżyser filmów o świecie mody

W filmie usłyszymy m.in członków rodziny zmarłego w 1960 roku Ferragamo,  obecnie kierujących firmą. Za scenariusz odpowiadać będzie Dana Thomas, autorka podwójnej biografii Alexandra McQueena i Johna Galliano i dziennikarka związana z „New York Timesem”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

“That has been my life’s work: striving to learn to make shoes that always fit and the refusal to put my name to any that do not fit. Therefore please look behind the story of the small, barefoot, unlettered boy who became a famous shoemaker, and seek the pleasure you will obtain from walking well.” – Salvatore Ferragamo⠀ ⠀ These are the final words written by the man himself – immortalized in the preface to his autobiography that contains the tale of a pioneer whose creative spirit remains unparalleled today and who unintentionally bound his story to the world of cinema. This story is explored by the acclaimed Director Luca Guadagnino in “Salvatore, Shoemaker of Dreams”, a new feature-length documentary that will be presented Out of Competition at the 77th Venice Film Festival. #BiennaleCinema2020 #Venezia77 #ShoemakerOfDreams

Post udostępniony przez Salvatore Ferragamo (@ferragamo)

To kolejny film Guagdanino odwołujący się do świata mody. W lutym do oferty serwisu streamingowego Mubi trafił krótkometrażowy film „The Staggering Girl”, przygotowany we współpracy z Pierpaolo Picciolim z Valentino.  Wcześniej przez wiele lat Guagdanino współpracował m.in. z Fendi, a w 2012 roku założył agencję kreatywną Frenesy, zajmującą się realizacją filmów reklamowych dla marek luksusowych.

Zamknij
Zamknij