Słynny producent „szpilek” oszukany. Nielegalna sprzedaż na Facebooku

Christian Louboutin, najsłynniejszy na świecie producent szpilek, pozwał swojego byłego pracownika. Słynna francuska marka zarzuca mu kradzież i nielegalną sprzedaż swoich produktów.

Publikacja: 02.01.2024 12:48

Symbolem marki jest charakterystyczny podpis projektanta, Christiana Louboutina.

Symbolem marki jest charakterystyczny podpis projektanta, Christiana Louboutina.

Foto: Nathan Laine, Bloomberg

Christian Louboutin, słynny producent butów, w tym kobiecych szpilek, pozwał swojego byłego pracownika. Francuski producent butów z krwistoczerwonymi podeszwami zarzuca mu kradzież produktów i ich nielegalną sprzedaż.

Christian Louboutin: słynny producent butów oszukany przez pracownika

Marka Christian Louboutin zapisała się w historii mody przede wszystkim za sprawą swoich flagowych szpilek z charakterystyczną, intensywnie czerwoną podeszwą. Te i inne wyroby ikonicznej francuskiej marki miał nielegalnie sprzedawać przez internet były pracownik Louboutina.

Francuska marka zarzuca swojemu byłemu pracownikowi naruszenie jej znaków towarowych, tworzenie nieuczciwej konkurencji i pogwałcenie warunków umowy ze swoim, byłym już, pracodawcą.

Czytaj więcej

Butikowy hotel z Krakowa wśród najpiękniejszych na świecie. Prestiżowa nagroda

Ujawniono tożsamość mężczyzny — to Amerykanin Mehdi Mohamed Nasrallah. Jeszcze niedawno pracował on jako asystent menedżera w butiku Christiana Louboutina przy Madison Avenue w Nowym Jorku.

Zdaniem mediów branżowych Nasrallah miał wykradać produkty marki, wśród nich także modele niedostępne w sklepach, a następnie sprzedawał je w mediach społecznościowych, między innymi w grupie na Facebooku o nazwie „Christian Louboutin VIP Buy/Sell”.

Symbolem butów projektowanych przez Christiana Louboutina stały się czerwone podeszwy, które jego ma

Symbolem butów projektowanych przez Christiana Louboutina stały się czerwone podeszwy, które jego marka traktuje jak symbol i jednocześnie znak rozpoznawczy.

Sarah Silbiger Bloomberg

Louboutin podkreśla, że wyroby, które kradł i sprzedawał Nasrallah, były próbkami nie przeznaczonymi do sprzedaży. Nie przechodziły też one żadnych kontroli jakości — w odróżnieniu od wyrobów mających trafić na rynek. Z tego powodu — jak utrzymują przedstawiciele Louboutina — działalność Nasrallaha wprowadzała w błąd klientów, którzy kupowali te nieautoryzowane produkty.

Christian Louboutin: producent butów ze słynną czerwoną podeszwą

Początkowo Nasrallah pracował w paryskim butiku Christiana Louboutina. W grudniu 2022 roku przeprowadził się do Nowego Jorku, aby rozpocząć pracę w tamtejszym flagowym sklepie francuskiej marki na stanowisku asystenta menedżera.

Nasrallah miał rozpocząć swój nielegalny proceder jeszcze we Francji. Kontynuował go po przeniesieniu się do Nowego Jorku, sprowadzając nieautoryzowane wyroby Christiana Louboutina z Francji. W końcu jednak — po wykryciu jego nielegalnej działalności — stracił pracę.

Przedstawiciele Louboutina żądają od pozwanego pieniężnego odszkodowania, a także objęcia go stałą kontrolą. Ma ona zapobiec kontynuowaniu przez Nasrallaha nielegalnego procederu i czerpaniu z niego korzyści.

To już kolejna prawna batalia, którą Christian Louboutin wytoczył nieuczciwym przedsiębiorcom. Tylko w ubiegłym roku marka zgłosiła do sądów dwa oskarżenia.

W listopadzie, wraz z posiadającą Facebooka i Instagrama firmą Meta, Louboutin pozwał pewnego Meksykanina. Za pośrednictwem swoich kilkudziesięciu profili na obydwu platformach mężczyzna sprzedawał podróbki wyrobów Louboutina. Naruszył tym samym własność intelektualną francuskiej marki oraz zasady korzystania z Facebooka i Instagrama.

Kilka miesięcy wcześniej, w maju 2023 roku, Christian Louboutin wytoczył proces amerykańskiej firmie obuwniczej Vinci Leather. Miała ona produkować buty łudząco podobne do ikonicznych projektów Louboutina, co również naruszało jej prawa do własności intelektualnej.

Christian Louboutin, słynny producent butów, w tym kobiecych szpilek, pozwał swojego byłego pracownika. Francuski producent butów z krwistoczerwonymi podeszwami zarzuca mu kradzież produktów i ich nielegalną sprzedaż.

Christian Louboutin: słynny producent butów oszukany przez pracownika

Pozostało 92% artykułu
Moda
Pieniądze nie mają dla nich znaczenia. Klienci VIC: nadzieja branży luksusowej
Moda
Nowa najbardziej pożądana marka na świecie. Za jej sukcesem stoi film z Zendayą
Moda
Słynna marka luksusowa powraca. Wznowi produkcję po 12 latach nieobecności
Moda
Adidas pozywa znanego projektanta mody. Wojna o prawa do motywu pasków
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Moda
Śledztwo we Włoszech: ujawniono, ile kosztuje produkcja luksusowych torebek